Kúpiť elastickú alebo pevnú babyšatku?

malamargaretka
30. jan 2011

Ahoj maminky so skúsenosťami, prosím poradte akú šatku je dobré kúpiť? Elastickú alebo pevnejšia je lepšia v babyšatkách??? Ďakujem za všetky rady.katka

monr
30. jan 2011

ak chceš investovať len do jednej šatky, tak isto pevnú, značky popozeraj v téme noseni deti, prípadne ak ti nerobí problém, tak najprv elastik, to je na malé miminko super a neskôr pevnú. Je to len a len na tebe. Ja za seba môžem posúdiť obe, na mimi som mala elastik, neskôr sme prešli na pevnú.

myzma
31. jan 2011

myslim si, ze pevnejsia je praktickejsia (kvoli dlzke a neskorsiemu vyuzitiu, budes ju pouzivat dlhsie ako elasticku)... tiez nie je pevna ako pevne, niektor su drsne, niektore su z jemneho materialu, ja som zacala satkovat od 2. mesiacov (skor som nemala satku), ale kamaratka takmer od narodenia, obe pouzivame pevnu, netreba sa jej bat 🙂 skus ist radsej do tem/do fora, ako pise monr, tam sa da lepsie komunikovat a precitas si ine skusenosti 🙂

berus222
31. jan 2011

ja som mala len pevnu a bola som spokojna. zacali sme sa nosit cca od 3. mesiaca, lebo som ju skor nemala a bola fajn.

zajo79
31. jan 2011

pre novorodencov a male babatka elasticka - prijemnejsie material pre male deticky, lepsie sa na nej naucia mamicky uvazy, potom neskor pevna.

ales33
23. sep 2014

existuju aj hybridné šatky, spájajúce výhody obidvoch