S akou trojkombináciou máte najlepšie skúsenosti?

ivetbal
14. nov 2014

Preštudovala som nie pár diskusií ale stále sa neviem rozhodnúť. Preto by som ocenila Vaše rady ohľadom 3-oj kombinácií. Bábätko sa narodí na jar, takže veľkosť vaničky nie až taká dôležitá, nakoľko sa v zime už do žiadnej nezmestí a bude v športovej časti. Kočík by mal byť ľahký (často sa presúvam autom). Športová časť musí byť reverzná (v smere aj protismere jazdy) najlepšie keby sa dala dať do úplného ľahu. Žiadne korýtkové sedenie (zdá sa mi nevhodné pre väčšie dieťa). Strieška nesmie byť krátka, tak aby dobre tienila v lete a chránila pred vetrom v zime. Športová časť dostatočne veľká aj pre dieťa s fusakom. Ocenila by som aj veľký úložný priestor. Do lesa s ním chodiť nebudem ale musí zvládnuť našu 200m kamienkovú príjazdovú cestu. Neviem či chcem až toľko veľa ale budem všetkým vašim postrehom a pripomienkam veľmi vďačná. Ďakujem 🙂

siska53
14. nov 2014

@ivetbal ja mam jarne deti. Mala som.inglesinu magnum. Vozila som.ich medzi 9-11m.,co bola zima vo vanicke vo fusaku a zmestili sa.
Ten kocik ma velky kosik,vanicku si das do i proti smeru kazdy. Z vqnicky sa sportiak spravi tak,ze das dole vrchny kryt. Cize mas v sportovej casti aj to,ze dieta vies dat do uplneho lahu a navyse sa da polohovat. Kocik peruje,rucka je nastavitelna,zmestila som sa.do maleho vytahu. Da sa ovladat 1rukou. Ma.mneumatikove kolesa,co robia 2stopy,cize je to naozaj kocik do kazdeho terenu. V porovnani na nosenie lahsim sportiakom,ktoey mame teraz,sa mi omnoho lahsie tlacil. Nema ani otocne kolieska,co mne ospbne vyhovuje a tie pneumatikove su rovnako velke,takze sa mi naozaj super kocikovalo.

Neviem,nikdy som.neskusala tahat striesku prilis dopredu,ci sa da tak dat, fakt som.to neskusala,po vzore mamin som dala plienku pripevnenu stipacami a v zime zas twn vrhny kryt mal moznost sa upnut o take uska na strieske,aby babo bolo lepsie chranene.
My sme ho do auta davali tak max.raz tyzdenne,absolvoval i dovolenky aj v Tatrach,aj ked sme boli uz styria a zmestili sme sa. Je zas pravda,kedze ma pneumatikove kolesa,ze je teda tazsi a zaberie viac miesta,ale my sme sa i tak zmestili i s kuframi.

Ale zas..ked pocuvam,ze mnohym sa kociky polamali alebo ich museli dat do opravy..tak ten nas by minimalne 1dieta vydrzal..pred narodenim.malej som.ho len dokladne ocistila,dofukali sa gumy(ano,tie obcas treba dofukat,ale nie nejak prehnane casto). Je tam.riziko defektu,no to ti v autoservise spravia do 10min.za malu sumu. Kebyze chcem.investivat viac,kupim inglesinu vittoriu,ta ma kolieska ako boli na kocikoch kedysi.

No viem,ze vela maminam sa teraz pacia tie a otocnymi kolieskami,len tam.su vacsinou male kosiky,mnohe neperuju a mne by prekazali mensie predne kolesa,lebo tu na tych chodnikoch porozbijanych..no neviem..a v zime zas trcat doma,len kvoli tomu,ze napadlo zopar centakov snehu a este to neodhrabali..citala som.staznosti mamiciek,ze uz nech je po snehu,ze nemozu ist von,videla dalsie,co kocikovali len na odhrnutych usekoch
... Ja som.mohla pokojne kocikovat stale.

V kazdom.pripade,ak mas kamoslky s detmi,skus si ppzicat nachvilu na kocikovanie,ak nie,tak asppn v predajni,aj ked tam.teda teren je idealny...

Prajem.predovsetkym.taku volbu,aby si bola spokojna. A ak.mas aj daky nosic,super,lebo podaktorym babatkam sa v kociku nepaci.

sense
14. nov 2014

Maxi Cosi Mura 4....inak podla parametrov by som v buducnosti kupila Gesslein....ma vacsi nakupny kosik a je o nieco lahsi

ivetbal
autor
14. nov 2014

@siska53 Pozrela som ten kočík ale pre mňa je hodne ťažký a veľký. Na skoro každodenné nakladanie do auta je pre mňa 16kg veľa. A do mojej C3 by sa asi ani nevošiel ☹ Potrebujem niečo skladnejšie. Aj tak ďakujem za príspevok.

ivetbal
autor
14. nov 2014

@sense Ten som už obzerala, páčil sa mi ale taktiež ma odradila veľká váha, 16kg je moc ☹

kikaneu
14. nov 2014

@ivetbal my máme camarelo granada a myslím, že ten by ti vyhovoval 😉 popozeraj 😉
ja ho milujem, strieška perfektná, všetky ženy som sledovala s plienkami a štipcami, my sme sa zaobišli bez nich, na športiaku už nie, hlavne keď bábo sedí, strieška sa dá dať, ale cloní mu a keď nevidí okolo seba, je nervózne (Aspoň moje)

monciciatko1
14. nov 2014

jednoznačne hartan vip xl, alebo racer gt. je to nemecka kvalita a preciznost. 100% pohodlie pre babo a komfort pre mamicku. za novy je dost vysoka cena, ale v pohode sa da kupit zanovny za celkom dobre peniaze

ivetbal
autor
14. nov 2014

@monciciatko1 Tiež ťažký 15kg a pripadá mi nízky. A všade na fotkách ho vidím len v 2-oj kombinácii.

ivetbal
autor
14. nov 2014

@kikaneu Myslím, že to je Poliak. Pri prvej som mala Poľský kočík len pár mesiacov a povedala som si nikdy viac! Možno je to len môj predsudok a predsa pred 9 timi rokmi boli tie kočíky niekde inde ale radšej nie. Aj tak ďakujem 🙂

rumcajzik
14. nov 2014

Mam hartan vip xl a nedala by som ho za nic na svete. Splna snad vsetko, akurat kosik ma trolilinku mensi, no doteraz som do neho dala vzdy vsetko co som potrebovala. Vsetky kamosky co kupili trojkombinacie sportak ani nepouzivali, resp velmi kratko a kupovali dodatocne nieco ine. Mne to ani nenapadlo. Po vyse roku je stale ako novy, nic nehrka, nelame sa, nenici sa.

cecilka123456
14. nov 2014
rumcajzik
14. nov 2014

@ivetbal vip xl ma 12kg. Ano je nizsi, ale ja mam 180cm a vobec mi to nevadi. Predava sa v dvojkombinacii plus adaptery a vajicko bud maxi cosi alebo romer.

mirreckall
14. nov 2014

@ivetbal my mame kocikov viac a podla mna ta hmotnost 15 kg nie je az taka katastrofa, zvladala som to aj ked som bola tehotna...ja som si na tu hmotnost zvykla... Chodime autom tak 3-4 krat do tyzdna... Inak moja skusenost, kazdy kocik ma svoje plus aj minus.

kikaneu
14. nov 2014

@ivetbal ja na neho nemôžem povedať krivé slovo.......je to poľský kočík, áno.........

dollynkaa
14. nov 2014

@ivetbal stokke

ivetbal
autor
14. nov 2014

@mirreckall Mám 50kg a 15kg pravidelne nakladať a vykladať je dosť. Určite by som si zvykla ale nemusím si to sťažovať. Určite každý kočík má svoje plusy a mínusy ani jeden nie je bez chyby.

ivetbal
autor
14. nov 2014

@rumcajzik Môj muž má 190cm a neviem si ho pri takom nízkom kočíku ani predstaviť 😉 12kg by bolo v norme ja som čítala 14,9kg. Ahá takže vajíčko sa dokupuje. Ďakujem

ivetbal
autor
14. nov 2014

@dollynkaa To je korýtkové sedenie nie? Kto vie akoby v ňom vyzeralo 3-oj ročné dieťa.

adulik23
14. nov 2014

@ivetbal neries moc vahu. vacsina (ak nie vsetky) 3-kombinacii kocikov sa pri skladani musi rozlozit na 2 casti, takze aj 15kg kocik je vlastne 9 + 6kg (cca). 🙂
a korytkove sedenie je tiez na zvazenie. deti do sportakov prechadzaju okolo 5-6 mesiaca, ked este nevedia poriadne sediet. v korytkovom kociku im je super, v kociku s rovnym sedenim sa zosuchavaju do stran.
mne osobne sa strasne paci brio go. 🙂

ivetbal
autor
14. nov 2014

@adulik23 No ten som obzerala, ten by sa videl celkom aj mne. Len tá vanička je akási divná. Prečo by sa musel rozoberať. Veď sa dajú zložiť spolu aj so športovou časťou, Možno nie všetky ale mne by sa hodil taký 🙂

lenach
14. nov 2014

po par mesiacoch aj tak kupite golfac, ked vravite ze cestujete vela autom;) ja mam golfac v aute a notmalny sportak z trojkombinacie na balkone, kde cez den spava. keby cakam druhe, neriesim az tak tu trojkombinaciu.

adulik23
14. nov 2014

@ivetbal ja aj vsetky kamosky (okrem tych, co maju velke SUV) sme kocik do auta skladali podvozok zvlast aj vanicka zvlast. 🙂
a od 1,5 roku dietata som mala v kufri auta golfac a "velky" sportak som pouzivala na prechadzky po okoli, pripadne ked sme sli niekam na dlhsie, ked som vedela, ze maly sa bude musiet v kociku vyspat

rumcajzik
14. nov 2014

@ivetbal moj manzel ma 187cm a kocikuje uplne v pohode ;)

ivetbal
autor
14. nov 2014

@adulik23
@lenach Koniec koncov aj my sme pri prvej skončili pri golfáči ale to mala už 2 roky. Ona rada spávala v kočíku a hlavne sa musel hýbať🙂

lulu1981
14. nov 2014
egiginka
14. nov 2014

@ivetbal moja je januarova , takze sme kupili 3combinaciu CAM... ale o dva mesiace sme ju vystriedali.ze Quinny zapp xtra.. genialny kocik... je to podstate golfac, ktory sa da dat do lahu, tym, ze uz bola jar a teplo a mala uz ako 2m chcela kukat tak to bolo uplne super riesenie., ako udrzat 4-5-6 mesacne babo.vo vanicke jevtazke, ale v sportovom nicit chrbat a davat v 4mes do sedu vobec neni dobre riesenie:(.. co sa tyka kocika tak lahulinky, nosim ho na3. poschodie bez vytahu, je uplne mini ked sa posklada, da sa dokupit podlozka, takze dietatko ma pevnejsi chrbatik a sa nesmyka , samozrejme sa da pretacat v smere aj protismere, je to golfac, ale chodim s nim vsade, tiez mame vela strku v okoli domu a da sa dokupit aj nanoznik univerzalny a ine doplnky, k tomu vajicko sedi maxi cosy co je na vela kocikov ale , ale aj ine vajicka tusim , naa mk sa casto predava tento kocik aj s autosedackou, teda vajickom.. a dokonca aj v tescu som videla to vajicko🙂.. bez problemou sa v 2 rokoch zmesti fusak .... ja som maximalne spokojna ja mam k tomu do trojkombinacie ergo nosic, genialna to vec... ani kocik netreba🙂))... a da sa kupit za skvelu cenu a dobry vykon... takze ja pri druhom pokial sa nenarodi v zime urcite hned budem riesit, takyto typ kocika, 3 komb pre taketo jar-leto mi pridu mega najviac zbytocne......... a este sa mi paci Brio go🙂

ivetbal
autor
15. nov 2014

@egiginka Chýba mi tam tá vanička a zdajú sa mi strašne malé kolieska. U nás na Liptove býva hodne snehu, neviem si predstaviť jazdiť s tým čo i len v 15cm snehu. Ten Brio go vyzerá dobre ale už ho žiaľ nepredávajú. Už len treba hľadať v bazáriku 😉

ivetbal
autor
15. nov 2014

@lulu1981 Ten Sola City sa mi celkom páči. Máš s ním osobnú skúsenosť?

majulino
15. nov 2014

Skyus Quatro3

loxa
15. nov 2014

brio go🙂 ale aj pliko switch je vraj super

janickacrazy
15. nov 2014

@ivetbal Cam dinamico alebo Concord wanderer si nepozerala? Mne sa páčia a mali by hádam vyhovovat tým tvojim nárokom, nie? 😉