Terénny kočík - trojkolka verzus štvorkolka

donkacik
26. apr 2013

Ahoj, dievčatá (a pár chlapcov 🙂 ),
práve som v štádiu tehotenstva, keď virtuálne tápam v tom nespočetnom množstve kočíkov, ktoré sú na trhu. Hľadáme poriadny tereňák, lebo sme každý víkend inde a prcek s nami tiež bude chodiť (resp. sa voziť). Vyhliadla som si dva tereňáčiky, ktoré sa najviac približujú mojím predstavám - trojkombinácie Peg Pérego GT3 a Quinny Freestyle 3XL - oba trojkolky. Lenže keď som si bola dnes v obchode pozrieť sa na nejaké trojkolky naživo, teta ma presviedčala, že to nie je dobrý nápad a do terénu skôr štvorkolky. Chcela by som počuť váš názor, aké máte skúsenosti v terénoch, ku ktorému ste sa priklonili, prikláňate a priklonili, no už neprikláňate. Ďakujem vám za všetky vaše odpovede, veľmi mi to pomôže.

bubelko
26. apr 2013

@donkacik na prazdninach sme mali aj 3-kolku aj 4-kolku vhodnu na turistiku (vzdy pozicanu). a moja skusenost je, ze 4-kolka bola stabilnejsia, hlavne ak sme sli dole kopcom a po nerovnejsom terene. pri 3-kolke, hoci mala velke kolesa, sa nam zvyklo to predne (aj napriek aretacii) zasekavat v hrboloch a prevaloval sa kocik do strany. 😉

gala79
26. apr 2013

@donkacik kedze sme mali 2x len "trojkolku" ( prva Teutonia, druha Phil &Teds) mozem sa vyjadrit & odporucit len tento model...v terene nikdy neboli problemy, ziadne naklanania/prevratenia, ziadne zasekavanie kolies...takze hlasujem za trojkolky 🙂

smajlik23
26. apr 2013

určite by som volila štvorkolku, je s tým menej starosti a neprevratiš dieťa, mala som Quinny speedi trojkolku, bola som spokojná, ale musíš byť vždy pri kočíku pre istotu, nemá to takú stabilitu, hlavne pri schadzani z obrubníka. 🙂

sashabb
26. apr 2013

@donkacik
@smajlik23
Osobne som mala tiež speedi a pri schadzani a nachádzaní na obrubnik som kočík tlačila jednou rukou a nikdy sa mi kočík neprevrhol ani nič podobné. Ono je to len o šikovnosti, komu ako daný kočík "padne" do ruky.

ivett1
26. apr 2013

@donkacik tak my sme mali štvorkolku - športový (veľké nafukovacie kolesá a odpružený) bol výborný 🙂 ale potom sme mali šporťák - trojkolku quinny speedi - super ...mali sme ju aj v Tatrách a v pohode ... pekne kopíruje terén, je ľahučký a prekvapivo stabilný ... možno to záleží aj od značky, ktovie ... ale všeobecne by mala byť štvorkolka šporťák stabilnejšia ... aspoň, tak "hovoria" recenzie.... PS: ja som s našou trojkolkou aj korčuľovala na kolieskových korčuliach a behala po parku😀 🙂 ...

strieza
26. apr 2013

My sme mali Jane slalom 3-kolku. Bývame na dedine a sme aktívni turisti. Prechodili sme s ním všetko možné, od lúk, lesov po Fatru a Tatry. Určite odporúčam tento kočík. 3-kolka podľa mňa lepšia, najmä preto, že keď je nerovný terén, konáre, korene, nadvihnem zadné kolesá a idem s ním, ako s fúrikom. Predné koliesko sa dá zaaretovať na pevno, takže aj v snehu, štrku, piesku a po úzkych chodníčkoch ide v pohode. Má brzdu a keď sa ide dole kopcom, tak si pribrzdíš a neťahá Ti celú váhu kočíka dole kopcom. Tak isto sme korčulovali, vojde sa aj v pohode do lanovky na Chleb🙂. Tak prajem dobrý výber. 😉

smajlik23
26. apr 2013

@sashabb 🙂 záleží od obrubníka

smajlik23
26. apr 2013

@donkacik Peg perego GT3 je mohutný, veľmi pekný, chcela som si ho kúpiť, ale potom rozhodla cena na Quinny Speedi

matozazzo
26. apr 2013

Ahoj,urcite 4-kolku,je stabilnejsia. Videla som prevratit sa 3-kolku a to rozhodlo. My sme mali baby design kvoli velkosti,nak.kosiku-v terene ocenis,nafuk.kolieskam a lahkemu ovladaniu 1 rukou... S inymi skusenosti nemam.

katy1979
26. apr 2013

Ak mienite behat po kopcoch ocenis rucnu brzdu. Neviem ci sa robia aj stvorkolky s brzdou. My sme mali v horach jane slalom a nemali sme ziadny problem. Len by to chcelo elektromotor do kopca 🙂 skus pozriet este babyjogger ci tfk maju take terenejsie modely

yuriko
26. apr 2013

Ja by som do terénu odporučla Gesslein F6. Kolesá sa tam dajú meniť a zažila som na vlastnej koži, ako kamoška tlačila tento kočár do kopca po kameňoch a nič nehrkotalo a bolo to stabilné. A čo sa týka počtu kolies, tak ja by som určite v tomto smere išla do štvorkolesového.

sashabb
26. apr 2013

@smajlik23 tak samozrejme nemala som na mysli 5cm 😝 a videla som aj ako manevrovala "babka" s quinny buzz, ta skoro mimino tiež vykotila.
Ono to je všetko len o "cviku"

shira_
13. apr 2015

mame teutoniu spirit S3 a trojkolku uz veru nechcem... skor tejto sa zbavit a kupit stvorkolku.