Baby vak alebo baby šatka?

penelope10
22. júl 2011

MAM DILEMU _ baby vak alebo baby šatka ? potrebujeme nieco prakticke na dovolenku a maly ma 2 mes.

rada by som poznala názory a prípadne skusenosti mamičiek, ktoré nosili svoje detičky.
Dakujeeeem 🙂

azarijka
22. júl 2011

satka je praktickejsia a neboli tak z nej chrbat ako pri vaku kedze ten je len cez jedno rameno.
poloha v akej je dieta vo vaku sa da uviazat aj v satke.
satka je dlhsie vyuzitelna a mozes dieta nosit myslim az do 3 rokov, mozes nosit v roznych uvazoch ale je zas drahsia ako vak.
ja by som kupila satku 😉

kvetinka211
22. júl 2011

mam skusenosti s oboma, teda nie babyvak, ale ergonomicky nosic a satka a s tych dvoch vyhrava jednoznacne satka, da sa ovela lepsie utiahnut aj babatku sa tam viac paci. treba sa naucit tie sposoby viazania, ale nie je to az take tazke ako sa moze na prvy pohlad zdat. satka je tiez ovela skladnejsia oproti nosicu, lahko ju strcis do skrine. trosku nevyhoda na dovolenke moze byt samotne viazanie - tie konce satky su dost dlhe a ked bude prsat, tak si ju vonku uviazes len velmi tazko. ked neprsi, tak len potom vyprasis pripadne ihlicie a listy. ja sa dost obavam, ze ju zababrem od cucoriedok 😲 to je ale len taka moja osobna fobia

bambola
22. júl 2011

my sme malu nosili od dvoch mesiacov v manduce (ergonomicky nosic) a velmi sme spokojni, aj my aj ona 😉

shrew
22. júl 2011

Ahoj, ja som malu nosila v satke. V babyvaku bola nervozna (stale mrncala alebo plakala). 😉
Najlepsie bude ked vyskusas satku aj babyvak. Kazde tieta je ine 🙂

masinka
22. júl 2011

satka alebo ergonomicky nosic s novorodeneckou vlozkou 🙂
moja mladsia neznasala kocik, tak som zacala s babyvakom... jej sa pacilo, ale po niekolkomesacnom noseni som si ja uhnala zdravotne problemy (pol roka trvalo kym sa mi vratil cit do ruky + vyskocena platnicka). ked mala Dia 4 mesiace, kupili sme manducu a bez problemov som ju nosila kym nezacala sama behat. trochu neskor som si kupila aj satku - ale uz som bola zhyckana manducou - tam len cvaknes a ides, ziadne komplikovane viazanie. satku ale zatial nechavam pre dalsie babo - predsa len do tych troch- styroch mesiacov kym same nedrzi hlavicku je pren asi vhodnejsia vodorovna poloha...

modrofuzik11
22. júl 2011

ahojte, mate nejaky tip na dobry baby vak?

ducci
28. júl 2011

my mame babybjorn vak a som velmi spokojna.. malu v nom nosime od 2,5 mesiaca - na striedacku s kocikom - ked sme niekde dlhsiu dobu vonku a je to super 🙂))zvladnem si ju tam bez problemov ulozit sama a velmi dobre sa v tom nosi.. ked mala tych 2,5 mesiaca tak bola tvarickou ku mne a od 3 mesiacov ju otacam tvarou von - secko ju zaujima 🙂

michaela.g
28. júl 2011

Ja mam klokanku manducu, je to lepsie na klbiky pre mrne.
Chcela som povodne satku, ale aby mohol aj manzel nosit musela by mat ta satka vyse 5 metrov a to sa mi zdalo dost narocne, aby som sa do takej dlhej motala a este s malou pri tom zonglovala...

ruthke
30. júl 2011

Mam nosic ERGO aj satku, oboje ma svoje vyhody, striedam ich. Aj ked sa naucis dobre zaobchadzat so satkou (co nie je problem, netreba sa toho bat, chce to len trocha praxe), aj tak je manipulacia s nosicom rychlejsia- ked potrebujes babatko dostat dnu alebo von rychlo. Satka sa da viazat na vela roznych sposobov. Ak nosic tak taky, kde babatko nevisi celou vahou na rozkroku (ako v Baby Bjorn napriklad), ale kde je v sediacej polohe.
Niektorym chlapom satka nevyhovuje, robi im problem ju viazat alebo im pride zzenstila.
Este jedna vec ohladom satky ktoru mi nikto nepovedal- mozno je to len moj problem, neviem, ale v lete, aj ked do nej dam dcerku len v plienke, hrozne sa zahrieva a poti. Po kazdom noseni si vymienam tricko. Nosic je v tomto lepsi.

sweetsuzi
30. júl 2011

Ja som vela pouzivala satku, na prechadzky ale aj doma - ked mal maly prve mesiace koliky, tak jedine co pomahalo na stopro bolo dat ho do satky a skakat na fitlopte 😀 Okrem toho je dobra aj pre spravny vyvoj klbov - ak je spravny uvaz.
No ako pise ruthke, v lete je to komplikovanejsie, lebo tym ze si omotana cela latkou a maly tiez, tak je vam teplejsie nez normalne.
Kazdopadne, aj druhe babo planujem urcite nosit, na satke je dobre to ze je variabilna, ze mozes babo nosit vpredu, vzadu aj na boku - ako je ti lepsie - a naucit sa viazat nie je take komplikovane, ako som sa obavala 🙂

skoricaxx
8. okt 2012

Ahoj
ja pouzivam satku ale prevazne len na výletoch a turistike teraz v septembri sme boli na dovolenke uz z dvomi detmi skoro trojrocny syn a pol ročné bábo takže sme mali požičanu klokanku (pre to menšie) pre prípad ked uz bude syn unavený nakoľko sme robili celodenné výlety po horách.
A povedať pravdu nevymenila by som svoju šatku za tú klokanku aj ked nastupovanie do klokanky bolo jednoduchšie, ale malá sa mi tam hompálala....a všatke krásne držala a nemusela som sa ani na skalach báť že jej buchenm hlavičku a unesiem v nej hravo aj teraz svojho troj ročného syna