Ergo Baby verzus manduca

86zuzana86
23. aug 2015

ahojte, prosim vas o radu. Uvazujem nad kupou ergo nosica a neviem sa rozhodnut ergo baby alebo manduca?velmi o nich neviem, jediny rozdiel co som nasla, ze na manduce sa daju vzadu prekrizit tie ramenne pasy. Je to lepsie ked ich mate prekrizene ako rovno?diky za kazdu radu🙂. Prosim vsak o porovnanie len tychto dvoch, viem ze ich je na trhu nespocetne mnozstvo, mam vsak zaujem len o tieto dva
Dakujem vam krasne vopred vsetkym 🙂.

nevenka
23. aug 2015

ahoj, my sme mali ergo a pripadal mi taky mohutnejsi, ja som len 150 cm vysoka, ale manzel si ho pochvaloval,...niekde som citala, ze manduca vyhovuje skor ked je babo mensie, resp. ako rastie, tak je ta chrbtova opierka kratka - mala by podopierat cely chrbatik...zavisi odkedy dokedy, myslim vek dietata, chces nosit...my sme neskor kupovali cesky nosic Kibi, ten "rastie s dietatom", da sa nastavit sirka, aby nozicky mali tiez spravne postavenie aj pri vacsom dietati a aj vyska chrbtovej opierky sa da nastavit, da sa nosit zlozeny na pase ako ladvinka, ked zrovna dieta nenosis...

Manduca ma aj novorodenecku vlozku tusim, ku Ergu sa musi pre novorodenca prikupit. Ja teraz planujem kupit satku pre novorodeniatko, ale uvidim este, stale mame to ergo aj vlozku k nemu, ale satka mi pride pre uplneho drobceka ovela lepsia, nosic asi od neskorsieho veku...

No neviem, najlepsie by bolo asi vyskusat oba a rozhodnut sa, ktory tebe konkretne vyhovuje...

86zuzana86
autor
23. aug 2015

mala ma 5 mesiacov ale len 6 kg, je predvcasniatko... no najprv som zvazovala aj ten kibi, ale to je vraj pre take vacsie dieta az, alebo?

draaacik
23. aug 2015

Ja mam manducu a mne bolo pohodlnejšie ked som mala prekrizene pasy na chrbte a priatelovi zas ked boli normalne. Inak sme boli velmi spokojni.

nevenka
24. aug 2015

@86zuzana86

jaj, tak to si myslim, ze ano, Kibi je skor tak pre vacsie deticky uz, my sme sa v tom zacali nosit okolo 8. mesiaca a mal to nastavene na najmensiu velkost, tiez nie je obrik, ale teda pre predcasniatko skor ta manduca asi...

86zuzana86
autor
24. aug 2015

dakujem baby za rady, objedn manducu ale este vas porposim...nevyznam sa v tych druhoch,new style/pure cotton, a uz asi iny typ nie je ze?poradite teda ktory je lepsi?dakujem🙂

zuzikkk
14. jan 2016

@86zuzana86 Ahoj. Taktiež plánujem kúpiť manducu. Pre ktorý typ si sa rozhodla...new style alebo pure cotton?Poradil ti niekto, ktorý je lepší a aký je medzi nimi rozdiel? Ďakujem.Poprípade vie niekto z MK poradiť? Ja som sa iba dočítala, že new style vyrába Čína a je z bavlny a konope a pure cotton Česko a je z bavlny...ktorý je lepší?

86zuzana86
autor
23. jan 2016

@zuzikkk ahoj ja som sa royhodla pre pure cotton, kvoli tomu co si pisala- ze je vyrobena v cz a je to cista bavlna...no malinka mi v tom bola len cca 4 krat a nechela uz takpredavam kvazi cisto novu, nemas zaujem? mam k nej aj blok od nakupu bola kupovana 28.8.2015

nevenka
23. jan 2016

@86zuzana86 kolko ma dcerka? Nasa ked kolikovala, tak nechcela v nosici byt, ale akonahle je v pohode, tak vydrzi a kuka na svet...synceka som nosila az od cca 6 mesiacov a fajn, na prechadzky, striedavo s kocikom...

86zuzana86
autor
24. jan 2016

@nevenka 10 mesiacov ma no ona nechce byt celkovo ani na rukach velmi, vsetko ju zaujima, vsade sa rychlo potrebuje dostat, stvornozkuje ako rychlik a uz sa pusta aj chodit,... ona koliky nastastie nemala vobec.

nevenka
25. jan 2016

@86zuzana86 jaj, tak to je ine, oni ked zacnu lozit a chodit, tak uz nechcu v tom byt, syna sme na take nakupy sem tam do toho dali, ked uz sice chodit vedel, ale dlho este nie, teraz ma 2 roky a uz davno chodime an bez kocika, ten uz je pre sedtricku a nosic vuyzijeme len pri nej teraz na jar a v lete predpokladam - a tiez skoncime. Och, tak v dobrom zavidim, tie nekoliky, my sa trapime uz piaty mesiac a co doktor, to nazor...

86zuzana86
autor
25. jan 2016

@nevenka aj moj syn ma 2 roky, teda bude mat 2 roky za par dni🙂... a tiez uz kociknpri nom nevyuzivame, uz je pre malu...🙂 asi mate teda podobne stare deti, ci?

nevenka
26. jan 2016

@86zuzana86 syncek mal dva v novembri a dcerka bude mat 5 mesiacov...tak posun tam nejaky je...ale chapeme sa...my mame doma aj satku a ked som ju chcela pocas kolik uviazat, ze jej bude lepsie, nula bodov, budem aj ja predavat...nosic posluzi uz lepsie, tiez mame doma dva 😀 😀