Ergonomický nosič Cybex 2.GO

luanna22
3. okt 2013

Ahojte, pisem prvykrat, tak ak bude nieco zle alebo budem dezorientovana v niecom, tak odpuste🙂)) Ale k veci🙂 Chcela by som kupit nejaky nosic. Pocula a nieco citala som uz a vsade sa pise prevazne len o Manduce aka je skvela. Ked som bola v obchode ponukli mi aj Cybex 2.GO aj Manducu obidve sa mi zdali dobre, ale nikde neviem najst nejaku recenziu o Cybexe. Ma niekto z Vas nejaku skusenost so Cybex?? Vaham aj preto, ze v Manduce si neviem dat maleho drobca smerom od seba. Je dost zvedavy a tak sa bojim, ze v Manduce nebude spokojny, kedze bude stale obrateny ku mne. Maly ma 5 mesiacov a cca 8 kg.
Za odpovede vopred dakujem 🙂

hradnapani
3. okt 2013

@luanna22 cybex sa da nosit aj tvarou dopredu? ak ano, tak by som ho radsej nebrala. Jednak preto, ze tato poloha nezodpoveda ergonomickemu noseniu a hlavne, dieta je na tuto polohu uz dost tazke, "odpalis" si chrbat. Nosic, ktory je sity na nosenie tvarou dopredu i "dozadu", je sity tak, ze medzi nozickami dietata je uzky pas latky a ta neposkytuje dostatocnu oporu na dlhsie nosenie, je nepohodlna a neergonomicka. Ja by som volila manducu.

hradnapani
3. okt 2013

@luanna22 pozrela som si videa k tomu nosicu, tak ked je dieta tvarou k rodicovi, tak je tam taky zips na rozsirenie toho kusu latky medzi nozickami, takze to zrejme bude vyhovovat. Ale kvoli tej polohe tvarou von sa mi to nepozdava. Ale ved urcite sa ozvu aj maminy, ktore to pouzivaju a povedia z praxe 🙂
(A to ja inak nedam na znacku cybex dopustit, ale mam skusenost len s kocikmi a autosedackami a su fakt kvalitne a dobre.)

luanna22
autor
4. okt 2013

Dakujem velmi pekne za odpoved, snad sa este niekto ozve. Takze uz mas skusenost s autosedackou cybex? lebo aj to sme uz zacali pozerat a odporucili nam cybex, kiddy a romer. Tak vidim, ze ani to nebude lahke rozhodnut sa:( 🙂)

hradnapani
4. okt 2013

@luanna22 cybex vajicko bolo uzasne, potom sme mali chvilu pozicanu vacsiu sedacku cybex , ale napokon som kupila Romer king plus, (lebo sa mi pritrafila vo vybornej cene) a s tou sme tiez velmi spokojni 🙂 Myslim, ze vyberom jednej z tychto troch nesliapnete vedla, patria medzi tie najlepsie 😉

slniecko77
4. okt 2013

@luanna22 my mame tento nosic a aj autosedacku s pultikom 😉 s oboma sme spokojni..ak chces vediet viac kludne sa pytaj 😉 a kuk nizsie.
@hradnapani co sa tyka nosenia dietata s hlavickou otocenou k rodicovi alebo dopredu, nie je medzi nozickami uzky pas, praveze je dost siroky a chvilku to malemu robilo problem ked sme ho chceli nosit dopredu, asi bol prilis malicky aj ked uz vekovo zodpovedal nozeniu dopredu. Je tam zips, ktorym sa da rozsirit tato cast, ako uz bolo spomenute. Dokonca zo stranky z ktorej sme ho objednavali boli odporucania ortopedov, lebo dieta drzi nozicky v spravnej polohe od seba (mimochodom to ma presvedcilo o kupe, ta poloha noziciek). Nosic je ergonomicky, cize minimalne zatazuje chrbticu a nemali sme problem maleho nosit na dlhsie trasy.
Vela stastia pri spravnom vybere 🙂

hradnapani
4. okt 2013

@slniecko77 ano, verim, ze ak je tvarou k rodicovi , tak dlhsie trasy sa daju zvladnut v pohode, vsimla som si ten zips.
inak, co sa tyka odporucania ortopedov, v jednej diskusii sme sa o tom dost bavili (ale teraz uz neviem kdeto je), tak tie maju skoro vsetky nosice, vratane aj nevyhovujucich klokaniek. Pre vyrobcu nie je problem zohnat si odporucanie :(
(ale tym nechcem hovorit, ze cybex ho ma nepravom, to vobec nie. Ja budem len rada, ak ho maju pravom, lebo tato znacka mi pride z tych kvalitnejsich)

slniecko77
4. okt 2013

@hradnapani hej chapem 😉 😀 preto som dodala, ze som dala na polohu noziciek nie na odporucanie ortopedov 😉 9 z 10 zubarov, ortopedov, internistov atd. odporucaju tento vyrobok 😀
Mna presvedcilo, ze je to nemecky vyrobok, postavenie noziciek a mam rada znacku Cybex 🙂 ale popravde s inymi nosicmi ho neviem porovnat, kedze sme pouzivali len tento..kazdopadne chrbat nebolel ani jedneho z nas a aj maly sa v mom rad nosil, po pociatocnych rozpakoch 🙂

luanna22
autor
5. okt 2013

@slniecko77 dakujem velmi pekne za prispevok, takze uz len pozhanat sponzora 😀 (snad niekto zo starych rodicov prispeje).

cacika
5. okt 2013

@luanna22 cybex 2.go je klokanka, aj ked sa dá rozšíriť, stále je to len klokanka. ak chces cybex odporúčam nosič cybex my.go to je ergonosič a sú nan velmi dobré referencie aj tu medzi mamickami v skupine nosime naše deti. ak chces pozri moj album o ergonomických nosičoch, je ich podstatne viac ako len manduca a cybex 🙂🙂 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cacika/album...

tatianka79
5. okt 2013

Tvarickou od seba urcite nie,je to nebezpecne z viacerych dovodov,na nete je toho popisaneho dost 🙂 ja mam novu manducu a tiez som sa velmi bala lebo maly je veeelmi zvedavy,ale v manduce je mu pohodlne a vidi vsetko co chce a kedy chce a sme maximalne spokojni 🙂

kkl82
5. okt 2013

ked je dietatko velmi zvedave, idealne je nosit ho na boku, pricom je zachovana spravna ergonomicka poloha (podsadeny zadocek, mierne zaokruhleny chrbatik) a dieta ma staly ocny kontakt aj s rodicom. ci uz sa rozhodnes pre manducu alebo iny ergonomicky nosic, vo vacsine sa da nosit dieta na boku. poloha tvarou von nie je vhodna jednak z ergonomickeho hladiska (neprirodzene prehnuta chrbtica a tlak na lonovu kost) a druhotne ani zo psychologickeho hladiska (dieta vnima ovela viac podnetov z okolia ako dospely - co sa nam moze zdat ok, dieta zbytocne prestimuluje, pricom sa pred tymito podnetmi nemoze skryt). ak rozmyslas nad cybexom, vol radsej my.go, je to oficialna napodobenina manducy (cybex ma odkupene prava na funkcny dizajn od vyrobcu manducy). nosic 2.go nie je ani v polohe tvarou k nosiacemu dostatocne ergonomicky, je to skor hybrid medzi klokankou a ergonomickym nosicom.