Nosenie deti v lete - prehrievanie plienkovej oblasti

le4
23. máj 2014

Ahojte, potrebovala by som poradit, ako riesit nosenie v teple. Syncekovi som zacala davat do Ergo nosica latkove plienky bez vrchnych nohaviciek (inak mam pul aj vlnene), aby sa moc neprehrieval. Aj tak z toho nemam dobry pocit - stale sa mi zda, ze sa najma v plienocke prehrieva, co u chlapcov urcite nie je zdrave. To sa mi zdalo uz aj predtym tym, ze je v nosici tak "natesno". Snazim sa mu davat zadocek tak viac od tela (kolienka k telu, taky trojuholnik akoby- kolienko-kolienko-zadocek), aby mal v plienkvoej oblasti viac vzduchu, ale velmi efektivne to nie je, ked ho rozbalim, vidim, ze je stlaceny. Okrem toho sa mi uz v ergu bez vrchnych nohaviciek aj vykakal, tak som ergo prala - ale tak, na slnku som ho mala za par hodin suche a bez skvrn 🙂, takze to nebola taka tragedia. Ako teda riesite nosenie v lete, nosenie s latkovymi plienkami a zaistujete, aby sa najma vhlapci neprehrievali a neboli stlaceni? Zacinam nosit na chrbte, mozno to je riesenie... Netusim... Dakujem za rady!

linda20111
23. máj 2014

Ahoj, mozno moja odpoved nieje taka ako ocakavas, ale podla mna je logicke ze sa v nosici prehrieva kedze tam je na tesno. V horucavach by som od toho na tvojom mieste upustila, urcite to ani babatku nieje prijemne. K latkovym plienkam - myslim si ze je lepsie dat pampersku ktora po pocurani sa babatka ostane "sucha" a moc tak nedrazdi pokozku babatka. To je moj nazor.

linibini
23. máj 2014

ahoj, máme ergo nosič, a veru v lete ani v takýchto horkách sme v ňom nenosili... ja celé tričko mokré, drobček rovnako... predsa je to telo na telo (jedine v prípade rýchleho nákupu)... tak pekne do kočíka a nech má plac, voľno a pohyb 🙂

behulka
23. máj 2014

niekedy si samo dieťatko paradoxne vyberie nosič, kde je spokojné, hoci je mu teplo, zatiaľčo v kočíku plače. Jednoducho mama je mama...
Mne sa osvedčilo dávať jednu klasickú štvorcovú plienku s vrchnými nohavičkami, naviac medzi mňa a bábo taktiež plienku. Nad hlavu dáždnik.

le4
autor
23. máj 2014

Dakujem vam, maly na mne neplace, v nosici je spokojny, viac ako v kociku, ale myslim, ze je len logicke prejst na kocik...je mu urcite teplo... Len ja som si zvykla s malym vyslapat kazdy den kopec, trochu som si ergo uvolnila a drzala akoby na rukach, aby sa tak uplne nespotil, v lese tiez bol tien. Pekna prechadzka mimo mesta na cistom vzduchu, to nam bude chybat (maly to tam ma rad, pozera stromy, prirodu, pocuva vtaciky...🙂). Teraz bude kukat do steny kocika. Zaujima ma, co robia napriklad take Africanky v ich horucavach, myslelas som, ze je nejake riesenie.🙂

le4
autor
23. máj 2014

@linda20111 vdaka, aj ja si myslim, ze pamperska je vseobecne lepsia, len v teple je podla mna sucha bio-bavlna ovela lepsia ako pampers. latkovu vacsinou ihned vymenim a tym padom neriesim vlhkost, zapareniny...

euka210
24. máj 2014

ja nemam s plienkami pri noseni problem, skor ze sme potom uplne mokri 🙂 Ked sme dlho vonku, tak davam sty dry. A ked mas vlnene, tak tie predsa viac dychaju ako pul. Ja mam len pulky. A ked si mam vybrat do horucavy latkovu ci pampers, tak jednoznacne latkovu.
A nedavno mi napadlo, ci druh plienok ma az taky velky vyznam pri neplodnosti a ci to nie je skor zivotny styl v neskorsom "plodnom" veku 🙂

zitaje
24. máj 2014

@le4 ja to riesim tak, ze drobca casto vytahujem zo satky. Mam este dalsie dve deti, takze ked niekam ideme, malokedy je to tura, ze x hodin v kuse slapeme, vacsinou robime vela prestavok. Kojim tiez mimo satku, t.j. tak, ze ho vytiahnem zo satky. A ked sa da, obcas ho na chvilu aj uplne rozbalim, nech sa vyvetra.

A k plienke - pocit sucha je jedna vec, a ta chemia, ktora je v pamperske, druha. 😉 podla mna na dlhsie pobyty von su najlepsie kapsy, manipulacia jednoducha ako s jednorazovkou a predsa vies, z coho to je 😉 .

le4
autor
25. máj 2014

@zitaje v podstate aj ta to robim tak 🙂 casto maleho v ergu trosku povytiahnem. Co sa tyka plienok, zle som sa vyjadrila. Som uplne za latkove, len ak idem s malym von napr v zime na celu hodinu (a moje mimi uplne neznasalo pocit mokra), tak mi vseobecne padli lepsie pampers PRI noseni.