Tlačia ho všetky topánky. Čo s tým?

psyxooo
10. nov 2008

Mate niekto takyto problem?
Mojho drobca tlacia vsetky topanky, pretoze mu vadi ten pasik cez prsty co je na ponozkach alebo pancuskach. No a topanky mu to este stlacia, a preto place skoro vo vsetkych topankach, ked sme vonku tak mu kazdu chvilu vyzuvam a opat obavam topanku, na chvilu na to zabudne a potom zas a zas. Robi to aj s papucamí, a pri kazdej kupe topanok nechce sa ani v nich postavit ani prejst ani jeden krok. Stale je to horsie a teraz ani neviem ako mu mam kupit cizmy, este som nekupila, lebo v kazdych place.
Neviem naisto ci mu vadi ten pasik na ponozkach, len mam taky dojem, a bez pasika som este ponozky ani poancuchy nevidela.
Co mi poradite?

ankam
10. nov 2008

ahoj-podla mna mu vadia topanky-asi ich nema rad.moja mala nechce mat ani za svet papuce

other_side
10. nov 2008

podla mna mu to tam jednoducho vadi skor z estetickeho hladiska, neviem si predstavit ako ho to tam z toho pasika moze tlacit az tak, ze nechce mat obute topanocky.. hmm.. ale neviem ti poradit ☹

cicushka
10. nov 2008

psyxooo, skus ho doma obut naboso a uvidis, ci mu aj potom vadia...ak ano, tak to pasikom nebude. Aspon sa ti podari vylucit tuto moznost.

este ma napada..mozno aj trocha blbo to vyznie... 😅 nekupujes mu male topanky? ma aspon 1 cm pred prstami volne miesto?

andrea73
10. nov 2008

Má dcera,které je již 14 let má stejný problém už od útlého věku. Museli jsme jí vždy kupovat o číslo větší boty, i když v nich "plavala",protože veškeré boty ji tlačily. Vlastně v tom pokračujeme do teď. Akorát je mi divné, že tím trpí už tak malej prcek. U Laury to začalo v cca.3 letech, když už mluvila a dokázala si říct, co jí nedělá dobře 😒

psyxooo
autor
11. nov 2008

no z estetickeho hladiska mu to urcite nevadi, ved take male deti si neuvedomuju co je pekne a co nie.
Cicushka, nekupujem mu male, vzdy take aby sa mu zmestil prst vzadu do topanky. A pravidelne skusam ci este z nich nevyrastol.

katrin
11. nov 2008

psyxoo, moji chalani si pri kazdej moznej prilezitosti vyzuvaju topanky. Nie preto, zeby im boli male, ale iba tak, ze vidia, ze ma to s.rie 😀 😀 robia mi to napriek, takze ti prajem vela trpezlivosti 😉

mikca
11. nov 2008

taky si myslim ze to bude tim ze je proste nechce....nas malej v backurkach vydrzi tak max. půl hodky a pak jdou dolu..boty mu neva na to nejak nemysli....a nema treba vysoky nart?..ze by ho mohly tlacit v teto oblasti..zkus at je ma trochu volnejsi pres nart.

leandre
11. nov 2008

napadá mě i zkusit sehnat ty ponožky bez gumy. Nevím, jak na děti, ale na dospělé se určitě dělají zdravotní ponožky, které nemají ten klasický úzký proužek gumy, ale je tenčí guma po celé ponožce od kotníku nahoru. Možná by ve zdravotníckých potřebách mohli mít takové ponožky i pro děti.

marika80
11. nov 2008

a ma tam ten pasik otlaceny?

marorlinko
11. nov 2008

male deti necitia boles ak ich tlaci topanka, tak to tym nebude a ten pasik na ponozke hmm, tiez asi nie,asi ako to bolo uz povedane to skor bude ze mu vadia ,ze ich mas obute,ak nema rad topanky, skus nech si vyberie sam v obchode ktore chce,alebo mu kup s nejakym obrazkom deti to maju radi

milhaus
12. nov 2008

moja si boty vytiahne sama zo skrine ked jej poviem ale žeby ju tlačili som nespozorovala, ked sa mi tažko obuvaju ich proste vymenim za väčšie

other_side
12. nov 2008

my sme kupili v tescu ponozky bez toho pasika, takze su aj take ponozky, akurat ze tieto co mame my su hrube na zimu, neviem ci take maju aj tenke, a musim ti oponovat, uz tak male deti vedia rozlisit, co je pekne a co nie 😉

bibula
12. nov 2008

aj podla mna su to topanky-kupuj mu kde je sev az na priehlavku.

binki
20. nov 2008

a proč mu nekupuješ čístě bavlněné ponožky bez proužku? Amir má širší nárt, vybírám mu tenší ponožky a boty, které na nožku netlačí...

katarina12
20. nov 2008

Naša Erika má podobný problém. Ona sa mi sťažuje na papučky, ktoré keď má obuté asi hodinku, tak si ich potom chytá a chce ich dať dole. Neviem, čím to je, malé jej nie sú, je to slov. výroba, ale asi mesiac mi nosiila vnútri sandálky a možno od papučiek odvykla. Ale tieto papučky, čo máme teraz sú trošku iné aké mala doposiaľ, majú len 4 dierky na šnúrky a predtým mali 6. Neviem, či to môže byť tým. Ale keď jej dám na pančušky ešte ponožky a chodí takto, tak sa nesťažuje. Aj v jesenných topánkach robila podobne, ale to len málokedy. Teraz máme zimné a v tých ešte dlho nechodila, tak uvidím ako potom zareaguje.