Detská postieľka verzus detská posteľ pre dvojročné dieťa

veronika31082012
1. nov 2014

ahojte mamicky, potrebovala by som od vas poradit ci je potrebne 2 rocnej dcerke kupit detsku postel?! uz taku co nie je ta typicka mala postielka ale ta z ktorej vie vyliezt sama a nema vysoku ohradku okolo.. terajsia mala postielka, ktoru ma je este dobra. zodpoveda jej vyske a viem z nej vybrat 3 tycky na volne vychadzanie a vchadzanie. no mam dilemu z toho, ci je to potrebne uz teraz?! ci si zvykne potom v skolke na taku zmenu, ze sa nezgula pocas spanku... viete, uz musim pomaly davat tipy starym rodicom na vianocny darcek 🙂) a s tymto si neviem dat rady...bojim sa aj toho, ze by v noci vstala a ja si to nevsimnem a spadla by zo schodov(byvame v poschodovom dome) aj ked budeme mat medzi dverami do obyvacky zabranu pre deti. ake mate vy skusenosti? dakujem za rady🙂

lenkaerika
1. nov 2014

@veronika31082012
mám takú malú posteľ na predaj, pozri môj inzerát - posteľ ikea kritten

katarinamarkova
1. nov 2014

@veronika31082012 dvojrocne dieta kludne moze spavat v normalnej velkej posteli....pre istotu nie je problem na prve mesiace dat dole pri postel jednu perinu 🙂 keby sa rozhodla zabudnut ze spi vo velkej....
detsku postel by som nekupovala - podla mna je to zbytocnost.....ale urcite lepsie ako pouzivat babtkovsku postielku a potom sok v skolke 🙂
preco by zabrana nemala stacit?
prve dve mi tak tesne pred druhym rokom zacali spavat rovno vo velkej posteli, dole mali este jednu perinu, len pre moj pokoj, ani raz z nej nesapdli...teda ten starsi teraz nedavno sa zobudil uz ako 8r. rano na zemi zabaleny v perine, neviem co v noci robil 🙂.....najmladsia bude mat v decembri rok a pol a tiez pojde o chvilku do velkej postele 🙂

katrinka8
1. nov 2014

@veronika31082012 - my sme kupovali dcérke veľkáčsku posteľ, keď mala 2 roky aj mesiac. V pohode v nej spáva odvtedy, len sme jej dali na bok takú zábranu, aby z nej nespadla 😉 (dá sa aj kúpiť, my sme "zdedili" od švagrových detí, on im vyrábal drevené). Myslím, že 2-ročné detičky už v pohode zvládnu spánok na veľkej posteli. V škôlke majú nizučké postieľky, keby sa aj zgúľala, je to nad zemou asi tak na výšku do 20 cm 😉

btus
1. nov 2014

dcerka ma 2 roky a spava v normalnej velkej posteli. Najskor tam spavala len cez obed a teraz 2 mesiace uz aj v noci. A to tam nema ani zabranu 🙂 . Ak sa bojis, ze by spadla, tak daj zabranu, alebo ako pise @katarinamarkova daj na zem perinu.

veronika31082012
autor
1. nov 2014

@katarinamarkova dakujem za radu 🙂 no to je aj asi pravda, ze je to zbytocnost, pretoze sa o rok na to bude pravdepodobne kupovat poriadna velka postel prenu a toto ,,medziriesenie" je ozaj len vyhodeny peniaz.. mala by nam stacit ta zabrana, no ja sa tak bojim, ze by som tam aj nejaku vecernu straz dala do dveri 😀

veronika31082012
autor
1. nov 2014

@btus mate ozaj pravdu obidve. je to aj lepsie riesenie hlavne z financneho hladiska... a tak ci tak ak sa ma zgulat, tak to spravi aj cez zabranu... ved aj mna moja mamina kolko krat nasla pri svojich nohach spat 😀

dana_l
1. nov 2014

my sme teraz nasemu synovi vymenili jeho detsku postel za velku. ale je to v style ze sa moze pouzit v zmensenej velkosti a postupne sa vytahuje ako dieta rastie. najdes v ikei.
http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/S790...
ked najmladsie budu vacsie tak planujeme kupit loft bed a pod nu dame tuto roztahovaciu.

veronika31082012
autor
1. nov 2014

@lenkaerika dakujem pekne za ponuku. no nerada by som kupovala positelku z ikei ☹

dana_l
1. nov 2014

jaaaj, ty ikeu nekupujes 😅

veronika31082012
autor
1. nov 2014

@katrinka8 akurat kukam take postielky na nete.. hadam aj nejaku najdem podla svojich predstav 🙂 dakujem

veronika31082012
autor
1. nov 2014

@dana_l v pohode 😉

katrinka8
1. nov 2014

@veronika31082012 - my sme kupovali drevenú posteľ (nie drevotriesku, ale masív bukovú), vyrobená je u nás, na Slovensku, ale už si presne nepamätám názov, musela by som to kdesi pohľadať asi - budem musieť to riešiť tak o rok 😀

veronika31082012
autor
1. nov 2014

@katrinka8 aj ja by som skor taku masivnejsiu chcela..no skoda,ze si nespomenies na nazov ☹ a nevies nahodou stranku, ak sa objednavala?

katrinka8
1. nov 2014

@veronika31082012 - no neviem veru, lebo to bolo už pred 2 rokmi... ☹