Detská postieľka verzus moja posteľ

lenkadenisa
14. jún 2014

Ahojte, tak rozmýšľam nad tým, že malej nebudem kupovať postieľku (až neskôr), nakoľko budem s ňou sama a mám veľkú posteľ. Tak by spávala pri mne. Robila to niektorá z Vás tak? AKé sú Vaše názory, rady, skúsenosti? Ďakujem.

nice202
14. jún 2014

@lenkadenisa ano, ja som to spravila. Moja dcera, ked bola mensia spavala so mnou v posteli a hlavne aj kvoli kojeniu. bolo mi to tak pohodlnejsie. Mala som aj postielku, z jednej strany som odstranila bocnicu a prisunula k posteli, aj tak sa to dalo, ale naozaj castejsie som ju mala na velkej posteli. Podla mna je ok, ak postielku prvy mesiac - dva nebudes mat,.

frozenelza
14. jún 2014

Moj spava so mnou v posteli uz treti rok 😉

vejula
14. jún 2014

@lenkadenisa somnou spavaju obe deti od narodenia 😉

cica869
14. jún 2014

to uz je na tebe ako sa rozhodnes, len potom ak budes dieta chciet oducit od tvojej postele a dat do postielky mozes mat neskor problem....moja spi pekne sama vo svojej postielke v detskej izbe od 7.meho mesiaca 😉

nicolle21
14. jún 2014

my spime spolu od narodenia.. normalne vsetci traja v manzelskej posteli a teraz muz chodi robit do zahranicia, takze mame pre seba celu postel 🙂
ja si to neviem inak predstavit.. mal sice take obdobie, ze spaval sam v postielke (asi pol metra od mojej) ten prvy nocny spanok, ale nadranom som si ho brala aj tak k sebe 🙂 podla mna nic krajsie neexistuje, nikdy som ani nemala potrebu ho oducat od toho, aby spal so mnou a bude teda moct spat s nami dokedy bude chciet.. a ked bude dostatocne velky, na spanie vo velkacskej posteli ho namotivujeme inak 🙂

elvenprincess
14. jún 2014

Moja spinkáva so mnou už od pôrodnice, lebo cez okná tam dosť ťahalo a mali sme posteľ a postieľku pod oknom, tak som ju vybrala z postielky, postieľku pritlačila ju k posteli a malá spala so mnou vo veľkej. Aj doma mi to tak je kvôli kojeniu pohodlnejšie. Priateľ sa síce sťažuje, že má z nás troch najmenej miesta, ale netrvá na tom, aby sme malú vysťahovali. 😀 Na postieľku ju chcem začať učiť, keď bude mať už pol roka, ale tak ako píše nice202. 😉 Do vedľajšej izby by som ju nedávala, lebo by sme sa ani jedna nevyspali- ona je dosť spoločenská a ja dosť úzkostlivá (a nechce sa mi kvôli kojeniu behať do vedľajšej izby), takže by sme asi ani jedna nezaspali alebo sa často budili.

katrinka8
14. jún 2014

Ahoj, my sme pri dcerke (4 roky) spavali tak, ze cez den v postielke a v noci pri nas - zaspala v postielke, ale po prvom prebudeni na kojenie som ju uz nechavala v nasej posteli, bolo to pohodlnejsie ako ju presuvat hore-dole kvoli kojeniu. V 2 rokoch dostala svoju velkacsku postel a sama sa odstahovala do svojej izbicky 🙂
Syncek ma 6 mesiacov, tiez sme mali v plane urobit to tak isto, ale malicky nam urobil veliky skrt cez rozpocet. Asi tak 1 mesiac dako cez den spaval v postielke, v noci ako dcerka - v postielke a potom po prvom kojeni pri nas. Ale potom zrazu zacal v postielke robit cirkus a veliky krik a bolo rozhodnute. Nechceli sme ho trapit, tak spava v nasej posteli. 🙂 🙂 Bohuzial, neda sa nam odobrat bocnica z postielky. Teraz len spekulujem, ako ho oblozit, aby z tej postele nespadol, najma cez den, ked tam spi, lebo uz zacina lozit 😀

ushuaia
14. jún 2014

@cica869 aj u nas je to tak... 🙂

livocka21
15. jún 2014

@lenkadenisa ja lutujem, ze som postielku vobec kupovala...🙂

gromkaver
15. jún 2014

vidis a mas poriesene! naozaj postielku kupovat nemusis, malinka bude blizko teba, bude ta citit a obe budete spokojne. najhorsie je ale obdobie, ked sa zacne babo pretacat a lozit, ked sa uz nauci schadzat z postielky, tak je to opat v pohode 🙂

dubka29
15. jún 2014

Podľa mňa aj dieťa má mať svoj vlastný spaci priestor. Aj ked maly má 13 mesiacov a v noci mrnkava a potom Ho dám k nám dobre mi padne ked sa mám kde s manželom pohnúť v posteli. Ak si sama s dieťaťom na veľkej posteli je to tvoje rozhodnutie a čas kedy bude s tebou spinkat a tulit sa tí nikto nevráti ale treba vyriešiť zábrany na posteľ lebo ani nevieš ako dieťa môže spadnúť s postele. A píšem z vlastnej skúsenosti. A čo sa týka kojenia aj mne dobre padlo ked spal s nami a na kojenie som unavena nemusela vstávať s postele. Ale za to maly je uzkostlivy a maminkyn cecok 🙂

ariesi
15. jún 2014

maly spi so mnou na velkej, tiez to zacalo preto, lebo sa kojil aj kazdu hodinu a tak som nevladala tolko "cvicit" celu noc a bolo pohodlnejsie ha mat pri sebe. teraz ma 16 mesiacov a stale takto spime.

lenkadenisa
autor
17. jún 2014

Ďakujem veľmi pekne za odpovede, kočky! 🙂

852852
4. apr 2015

Mate niekto detske postielky odtialto? http://www.detskapostel.com/detske-postielky/ Chcela by som aby bola detska postielka bezpecna. Dakujem