Je bezpečnejší spací vak alebo paplónik?

naaadaaa
24. aug 2012

Keďže sa môj 4-mesačný syn začal v noci odkopávať a dosť sa premiestňovať, bojím sa ho prikrývať s paplónikom, aby si ho neprikryl na seba...je bezpečnejší spací vak alebo mu mám kľudne nechať paplónik??? Vopred ďakujem za rady a odpovede 🙂

rora
24. aug 2012

my sme mali spaci vak tak do 6 mesiacov, potom uz nie, mojej to bolo nepohodlne, zacala si sadat, neskor sa prevalovat z boka na bok, sa do toho chmotala.... doteraz sa odkopava, no v postielke uz stoji, tak si neviem predstavit k akemu urazu by prisla keby to na sebe ma.... podla mna je to len do tych 6.mesiacov kym sa dietatko este tolko nepohybuje, ale max. len sa dviha do sedu...

sammy
24. aug 2012

Ja som pri oboch detoch pouzivala spaci vak, je to uplne super vec, nemusis striehnut ci je zakryty a mas pokoj. Starsia mi v nom spavala do 4 rokov, mladsia ma 2 a pol a spi v nom stale a ma ho rada. Teraz vidim ten rozdiel, lebo starsia spi celu noc odkopana a v zime je to na figu.

keksicek
24. aug 2012

aj naša Mici spávala v spacovm vaku, keď už sa nezmestila do perinky, spávala v ňom hádam aj do roka. Tiež si myslím ako @sammy, že je to výhodnejšie ako paplónik, aspoň sa neodkope 😉

ninan2
24. aug 2012

Urcite spaci vak, male deti do roka vobec nemaju mat paplon ani vankus!
Moja dcerka ma stale vak, aj na tuto zimu sme uz kupili. Je na neho zvyknuta, v noci spi (resp. sa len prehadzuje), takze v postielke nestoji, a rano jej ho hned davame dolu.

lenka110611
24. aug 2012

ja som sa raz v noci zobudila na to že malá plače, mala asi tri mesiace a hlavu zakrytú paplónikom... odvtedy nikdy viac, má 15mes. a doteraz spí v spacom vaku, takže jednoznačne vak.

bosacka
24. aug 2012

nasa spavala vo vaku cez rok... a zrusila som ho kvoli teplu teraz v lete... uvidime ci na zimu zase nevytiahneme, lebo prikrivku ma iba do prveho otocenia sa. a teda vedela sa v nom aj postavit, aj otocit - poradila si 😵

huxy
24. aug 2012

ja mám skúsenosť so spacím vakom,a veru ja si ho neviem vynachváliť.hlavne z toho dôvodu,že moja malá sa stále v noci otáča a veru by sa odkopala.takže spací vak používame už dávno,cca keď mala asi 3 týždne.a používame dodnes-samozrejme nie v týchto horúčavách.maminky,ktoré používajú spací vak a majú aj staršie dieťa,čo vie sedieť,stáť,chodiť,tak určite dajú zapravdu,že to všetko je možné aj v spacom vaku.emku vak nijak neobmedzuje,večer kým zaspí tak stvára ešte kadečo 🙂 ja som kľudná,keď viem,že sa neodkope a nemyslím,že pre malú je nepohodlný.určite by to dala najavo,ako iné veci,keď sa jej nepáčia 😀

ikke
24. aug 2012

teoreticky - bezpecnejsi je spaci vak, u nas sa dokonca hovori, ze deti do 2 rokov maju mat len spaci vak alebo deku zastrcenu po okrajoch pod matrac. no prakticky - moje deti maju radi na spanie teplo, takze prvy mal spaci vak a zaroven deku do asi pol roka, ked sa zacal intenzivnejsie pohybovat a vak mu viditelne zavadzal. potom sme kupili paplon z ikea a zastrcili ho ako deku po okrajoch pod matrac. tak spaval cely cas kym bol v postielke a nikdy si paplon na seba nestiahol. skor naopak, paplon za nim casto "nestihal" 😅
inak odkedy mal paplon, spaval ovela pokojnejsie, menej sa budil atd.
deti mojej sestry spavali vo vaku snad do 4 rokov, aj chodit v nom vedeli 😀
takze - vyskusaj spaci vak, ak mu bude vadit, daj deku alebo tenky paplon, ktore ale vzdy po okrajoch zastrc pod matrac!

keziah
24. aug 2012

Spaci vak je super 🙂 I ked niektore babatka sa do neho zamotavaju, zrejme treba zvolit spravnu sirku a dlzku, aby sedel akurat. Mne starsi syn spal do troch rokov v spacom vaku- potom sa mi uz do ziadneho nepomestil, teraz spava pod paplonom a je to rozdiel, furt je odkopany. Ja by som najradsej spaci vak davat az kym sa dieta nenauci v spanku sa neodkopat resp. zase sa zakryt.
Inak videla som aj spacie vaky, co sa dali dole rozopnut, takze sa v nich, ked dieta prave nespalo, dalo aj stat/chodit, ale neviem, ci boli kupene alebo to boli home-made kusky.

masinka
24. aug 2012

moje vsetky 3 spia v spacaku doteraz - najstarsia bude mat 6 rokov (aj ked bol problem zohnat taky dlhy spacak). je to super vec 🙂 ked nemaju spacak, tak aby som ich kontolovala kazdych 10 minut, lebo stale sa odkopavaju a cestuju po posteli. S pohybovanim sa po byte vobec namaju problem - vacsie v pohode behaju aj so spacakom a najmensia v nom stvornozkuje.

chovancova27
24. aug 2012

Určite vak, my sme tiež do 4 mesiacov spali pod paplonikom a potom bol celé noci odkopaný a začal sopliť, tak som utekala kúpiť vak, máme Lodger Hopper, je absolutne výborný, termoregulačný, oplatí sa trocha zainvestovať aby aj malému sa vnom dobre spinkalo🙂 teraz máme 18 mes. a stále spíme vo vaku, okrem týchto horúčav samozrejme🙂

fopardi
24. aug 2012

my od 3mesiacov používame vylučne vaky maly ma 2a pol roka a sam sa pyta do vaku 😉 super vecička netreba kontrolovať holy chrbat u nas ma vak 100bodov

ivett1
24. aug 2012

aj moje deti spávali v spacom vaku, neskôr okolo roka s malým ikeáckym paplónikom...treba vyskúšať...🙂

ducci
26. aug 2012

my mame spaci vak, ktory mala znasa uplne super, cim kolvek inym ju prykrikem tak sa odkope a neznasa to..

anketkarka
6. sep 2012

Ja mam skusenosti len s vakom na spanie a mozem len odporucit. Z perinky sme presli hned na spaci vak a dnes ma 2,5 roka. Nikdy v nom nespadla ani v postielke ani ked beha v nom po prebudeni, ale davam jej stale o dost vacsi vak, aby mala dost volnosti na pohyb. Vak so zapinanim na ramenach sa nam neosvedcil, lebo ked sa postavi, tak ho rozopne. Pouzivame vaky vpredu na zips, ale davam si hore ku krku na nich nasit kryt, aby malu netlacil zips. Mala obdobie ked si ho z nudy v postielke vyzliekala a potom sa bavila na tom, ze musim prist a pomoct jej sa do neho dostat, ale skoro to preslo. Vdaka vaku na spanie sa pokojne vyspim aj ja aj dieta. Neviem si predstavit, ze by som stale musela kontrolovat, ci je zakryta, lebo ma velmi aktivny spanok.

euka210
6. sep 2012

kedze ide jesen a zima urcite spaci vak. Nas ho teraz v lete nemal, ked len decku, ale bude si musiet zase zvyknut, lebo on sa v noci strasne odkopuje. A cuduj sa svete, vedel v nom nedavno u svokrovcov aj posadit sa a liezt 🙂 S paplonom sa to da riesit tak, ze prisijes gombiky na strany a drierkovu gumu pod matrac na listy. Ja som to neskusala, moja mama a v tom case sa to tak robilo.

andrejka1974
6. sep 2012

ja mam len skusenost s paplonikom ja som vak nikdy nemala

tilly24
6. sep 2012

my pouzivame spacie vaky, deti sa neodkopu a neprikryju si tvaricku, urciet je spaci vak bezpecnejsi

abbie
6. sep 2012

my sme do roka a pol pouzivali spaci vak a potom sme presli na paplonik pre deti z Ikei 😉 spaci vak je super v tom, ze sa dieta neodokryje... moj sa teda riadne mrvil