Odkedy je vhodná poschodová posteľ?

lili777
8. feb 2012

Maminky, ktoré máte staršie deti, odkedy vedeli bezpečne vyliezť na poschodovú posteľ. Dnes sú už také modernejšie, nižšie a majú aj bezpečnejšie vyriešené schody a nie obyčajný rebrík. Uvažujeme o nejakej kvôli priestoru, malý bude mať 3 roky, riešiť to budeme tak keď bude mať 3,5. Len ja neviem, či je to pre neho vhodné. Aké máte postele, vedia sa vaši drobcovia na ne bezpečne dostať a aj dolu?

lili777
autor
8. feb 2012

Nemáte nikto skúsenosť?

anjelicek26
8. feb 2012

@lili777 - myslis ze u trojrocneho je to uz bez problemov, dieta pod dva roky by som tam nedavala.

mojkamirka
8. feb 2012

@lili777 http://www.babynabytek.sk/poschodova-postel-s-r...
my máme tuto, syn na nej spáva od svojich troch rokov , sám vylezie aj hore aj dolu, maximálna spokojnost,

renab
8. feb 2012

@lili777 myslím, že v tomto veku je to v pohode. Závisí aj od toho, či sa v noci často budí a či sa zobudí úplne, alebo behá a nevie o sebe.

lili777
autor
8. feb 2012

@mojkamirka tá je pekná. A nespadol? Nemá s tým vyliezaním problémy?

kyska
8. feb 2012

starsia dcerka spava na poschodovej posteli od 3,5 r. Klasicka 2 m vysoka drevena postel - na vrchu je lozko - lezie po rebriku s 5 stupienkami, spodna postel zatial nie je namontovana - dcerka tam ma bunker 😀
sama vylezie, sama zlezie a ked je chora tak cumi z okna a aspon chvilu vydrzi lezat 🙂
pod postelou je v zastrcke svetlo s cidlom ked je tma tak svieti a jemne osvetluje rebrik ak by princezna chcela v noci zliezt dolu no nerusi ju svetlo v spanku...
ked ju dcerka dostala tak sa tesila ze bude spavat na velkej dospelackej posteli s velkym dospelackym poplonom. par krat sme nu "nasucho" nechali pendlovat po rebriku a od vtedy lieta ako drak

spravte z toho vynimocnu udalost a uvidis ze maly to zvladne bez problemov v duchu hesla "pomoz mi aby som to urobil sam" 😎

este k tej vyske pozor na to ze ked na spodku budes mat dalsie lozko aby sa ti dieta resp. dospely ked si k nemu sadne na postel nebuchol hlavou o vrchnu postel...

mojkamirka
8. feb 2012

@lili777 nie nespadol on je taký horolezec ze z nej zlieza aj tou stranou kde nie su schodíky, kaskader proste, by si sa divila 😲

mojkamirka
8. feb 2012

my sme mu urobili konecne decku izbu, ked tam bol len koberec na zemi ( bez postele) chcel spat uz tam na zemi 😀 spáva dole, málokedy hore

lili777
autor
8. feb 2012

@kyska Jasné, tá výška musí byť taká, aby si tam dospelý sadol. Cez deň sa nejako neobávam, že by spadl, tos kôr ak sa v noci náhodou zobudí, ale tiež poriešime nejakou lampičkou, aby videl. Len ešte ako zabrániť potom menšej dcérke, aby mi tam nevyliezala🙂

lili777
autor
8. feb 2012

@mojkamirka Ja tiež riešim detskú izbu, síce ešte malú mám pri sebe, ale tak za pol roka, trištvrte to bude aktuálne. Síce izbu majú veľkú, ale nechcem dve samostatné postele. Načo to má zaberať miesto, keď nemusí. Ostane viac priestoru na hranie, neskôr na písacie stolíky.

mojkamirka
8. feb 2012

@lili777 más dve deti? ja mám vyse 3 rocného chlapca a 9 mesacnu babu a mala uz spekuluje ako bude liezt po rebríku, zatial to nemusím riesit a potom to urobím asi tak, ze pokkým bude starsí v skôlke izba bude zatvorená tak mi tam nepolezie

lili777
autor
8. feb 2012

@mojkamirka áno, no malá má dnes 14 mesiacov a chodí jak gula. A zatváranie asi nebude u nás riešenie, lebo my sa tam tiež cez deň hráme, aj ona tam má svoje hračky už teraz. No, možno si už nechá vysvetliť. Ona je trošku poslušnejšia, zatiaľ 🙂

habibi78
8. feb 2012

@lili777 nasa spi v poschodovej posteli od troch rokov, sama si tuto postel vybrala, spi v izbicke od prveho dna co ju ma, dovtedy sme sa jej v spalni nevedeli zbavit 😉 sama chodi hore dole, ja som spokojna, usetri to aj v izbe kopec miesta.... ved mrkni album... 😉

lili777
autor
8. feb 2012

@habibi78 no bodaj by sa jej tam nepáčilo, v takom kráľovstve🙂 ináč tak mimo, vidím, že má to croco pero na učenie angličtiny. Oplatí sa to kúpiť? Taký tvoj osobný názor

habibi78
8. feb 2012

@lili777 mala ma uz styri roky a az teraz objavuje na co to pero vlastne sluzi 😀 a to asi iba preto, ze chodi na anglictinu... 😀 ja by som ho kupila zase... 😉

lili777
autor
8. feb 2012

@habibi78 tiež som pozerala na Vianoce, ale prišlo mi to fakt skoro. Ja len či to fakt tým deťom niečo dá, pretože nie je to najlacnejšie🙂 Posteľ ste kde kupovali? je veľmi pekná

habibi78
8. feb 2012

@lili777 podla mna je idealny vek na pero okolo styroch rokov, skor sme to ani my nevyuzivali poriadne... izbicku sme kupili v KIKA... 😉

len.petra
8. feb 2012

@lili777 my máme takúto, staršia dcérka spí hore a mladšia dole. Od necelých 3 rokov tam menšia v pohode vyliezla, aj by som sa nebála ju nechať v nej spinkať, pretože má dostatočne vysokú bočnú zábranu.

sympa1
8. feb 2012

@lili777 poschodky su myslim od 6 rokov ...aspon nam tak v obchode povedali. my sme kupili ked mala starsia 6 a mladsia 3, s tym ze samozrejme hore bude starsia...nieje s tym problem, az na to ze nasa mladsia to ma ako horolezecku stenu a predvadza neskutocne kusky a furt musime davat pozor...zo zaciatku hore skakala, a preliezala..samozrejme nie po schodikoch..to predsa nieje "zaujmave" 😅 ...tak sme to na 1 rok vyriesili tak ze sme postele oddelili..mame rozkladaciu poschodku, ze sa daju urobit 2 samostatne postele...ale ked starsia nastupila do skoly a potrebovali sme viac miesta v izbe, tak sme ich dali zas ako poschodovu postel. mladsia dcerka e uz zrelsia a uz si da povedat ze sa tam nesmie robit to..a to...vsetko zalezi od maleho huncuta aky je..podla toho by som bud pockala alebo nie..sama vies asi najlepsie 🙂

avuka
5. mar 2012

@mojkamirka aku mas skusenost s babynabytek.sk? my chceme odtial kupit postel Tosia s vysuvnym druhym lozkom pre deti,ale voci nakupovaniu cez net sme nie moc naladeni...no ale v tempo-kondela maju taku postel o 100 eur drahsiu

mojkamirka
5. mar 2012

@avuka ahoj my sme postel kupovali z aska nabytok v TN, bala som sa cez net kupovat, link na tu postel som davala len ako ukazkový 😉 vysla nas aj s matracami a rostami na 400 eur, pricom horný rozt je z dreva a penový obyčajný matrac a spodný rost je lamelový a sendvicový matrac

sevi
6. mar 2012

ahoj.pre deti,ktore maju akukolvek alergiu nieje poschodova postel vhodna. A inac,od akeho veku?hmm to asi zalezi aj na detoch.napr moja znama mala 6r dceru a z hornej postele jej padla na zem.mala otras mozgu ostali v nemocnici 4dni na pozorovani.

pass
6. mar 2012

@lili777 ahoj, my máme takúto https://www.modrykonik.sk/fotoblog/pass/album/i... Starší spí hore od 6 rokov, menší spí dole. Napriek bezpečným schodom je horná určená pre deti od 6 rokov, nakoľko je tam len jednoduchá zábrana. Menší má 3 roky, v pohode vylezie hore a hrá sa tam, ale spať by som ho tam nenechala.

bambulka026
16. mar 2012

My sme malemu kupili poschodovu postel ked mal 4 roky, ma klasicky rebrik, a lezie po nom v pohode.
V noci mu svieti nocne svetielko, aby videl na schodiky, a zatial je to v pohode.

janinah
16. mar 2012

na poschodovú posteľ by som dieťa spať nedala,stačí že by raz spadol a nešťastie je na svete,som asi defomovaná svojou prácou,ale prípadný úraz by mi za to nestál nejaké miesto ušetriť alebo dieťaťu želanie splniť

xenicka13
16. mar 2012

my v troch rokoch ale sme hore pridavali tretiu latu dokola cize ked si mala sadla mala ju po krk

helikec
22. mar 2012

Ahoj, môj synček bude mať 3 roky v apríli a na vianoce dostal takú zvýšenú poschodovú posteľ so šmýkalkou, vobec neni problém, dokonca sám na prvý krát tam vyliezol aj zliezol. Treba mu len vysvetliť, aby tam neskákal a tak. Zatial nebol žiaden problém.

babulatko
31. máj 2012

@lili777 viem o prípade z nášho sídliska, kde dievča spadlo s poschodovej postele, buchlo si hlavu a zabilo sa. tuším malo okolo 6 rokov ☹

rozala111
31. máj 2012

Ahojte, náš malý spinkal navrchu na poschodovke, keď mal 2,5 roka. Ale máme schodíky a sieť.

gretkab
2. jún 2012

Nasi zacali na poschodovej posteli spavat ako 5,5 a 3,5 rocni. A to maju kazdy svoju izbu - ale najskor ten starsi tuzil po poschodovej, tak ked sme robili izibicku, tak sme mu kupili poschodovu (z tej dolnej ma akoby gauc) a ako inak, krpana chcela to iste 😉. Takze spia pekne na poschodovej obaja.