Čo všetko potrebuje novorodenec? Výbavička pre neskúsené.

(zamknutá)
17. okt 2011
fotoportrét
fotoportrét
teleranka
23
Registrovala sa 4. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1756 príspevkov. Má 44 priateľov.
 Ahojte mamičky
, viete mi niektorá poradiť, čo všetko potrebuje taký novorodenec a na čo to slúži?
A koľko kusov potrebuje z čoho asi? A načo slúžia jednotlive veci, ako zavinovačka, načo sú bavlnené plienky ak budem používať jednorazové...
čo treba kúpiť do postieľky, aké hračky, čo sa dáva do kočiarika okrem samotného bábätka....
ďakujem veľmi pekne baby . viem, že ste skúsenejšie ako ja, dúfam, že sa od Vás priučím emoticon)
17. okt 2011 o 11:36  • Odpovedz
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
jajuska1411
4
Registrovala sa 8. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 906 príspevkov a 8 inzerátov. Má 13 priateľov. Okres Nitra.
 ahoj tak tie bavlnene plienocky sme davali pod hlavicku dietatko sa tolko nepoti nepotrebujes ich zase az tolko vela ak mienis pouzivat jednorazove ja som mala asi 20 ale my sme boli cez zimu zle schne pradlo emoticon zavinovacka ta dietatko sa ti bude zdat male a trochu som sa ho bala aj chytit ale zavinovacka mi pomohla mali sme ju asi tak 3 mesiace mala som 3 nakolko som mala chlapca a sem tam sa stala aj nehoda pri prebalovani a to telicko je male a krehke zavinovacka je podla mna potrebna do postielky potrebujes matrac asi 2 plachty aspon to je zaklad
17. okt 2011 o 11:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
andrejka1974
55
Registrovala sa 4. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3791 príspevkov, 2 články a 13 inzerátov. Má 30 priateľov. Okres Bratislava.
 ahoj novorodenec potrebuje dupacky kosielky overal ciapocky v zime kombinezku rukavicky plienky jednorazove aj bavlnene su vhodne napriklad ked si davas babatko odrgnut do postielky som ja mala baldachyn obliecku perinku plachticku samozrejme monitor dychu do kociarika zo zaciatku samozrejme ze mas hlboky v nom je super taska na prenasanie deka v zime fusak a vela dalsich veci zavinovacky su dobre preto ze babatko udrzia v teplucku a je kludnejsie detsku kozmetiku ale hlavne pohodu a lasku
17. okt 2011 o 11:49  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
teleranka
23
Registrovala sa 4. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1756 príspevkov. Má 44 priateľov.
 @jajuska1411
ňahj, a co treba davat do kočika? mne sa narodi v aprili. nejaku deku iba? a do nej babatko? alebo?
17. okt 2011 o 11:50  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
d_anica
Registrovala sa 13. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 433 príspevkov a 48 inzerátov. Má 7 priateľov. Okres Žilina.
 Ahoj, ja moc skusena mamicka zatial nie som, ale mam doma novorodenca, tak sa mozem podelit o nase poznatky emoticon Pre nas je dolezita postielka, do nej matrac, paplonik a vankusik (ten sa vsak babatkam nedava pod hlavicku, ja ho pouzivam pri dojceni), aspon dve plachty na matrac a dvoje obliecky. Ja som sa obisla bez baldachynu a mantinelov na postielku, ale to je otazka vkusu. Tiez sme nekupovali monitor dychu, pre zdrave babo sa mi to zda zbytocne. Potom potrebujes nejake miesto na prebalovanie, prebalovaciu komodu, alebo pult, ja to riesim prebalovacou podlozkou s pevnou doskou, ktora sa da polozit cez postielku. Vybrat kocik bola fuska, a potrebujes don este deku a fusak, podla rocneho obdobia. Podla moznosti este treba zvazit samostatnu komodu, alebo skrinku, kam budes vsetky babatkovske veci ukladat. Na hygienu treba vanicku, alebo kupacie vedierko, z kozmetiky si zatial vystacime s obycajnym detskym mydlom, olivovym olejom na natieranie pokozky a rybacou mastickou na zadocek. Ak bude vlasate babo ako je moje, hodi sa hrebienok. Co sa tyka oblecenia, to je tazke. Zalezi na rocnom obdobi a ako casto mozes prat. My mame v najmensej velkosti (newborn, alebo 56) tri bavlnene overaly na spinkanie, troje dupacky, body s kratkym a dlhym rukavom dokopy asi 12, ale asi ich moc nevyuzijeme, hlavne tie kratke, dve take bavlnene rozopinacie tricka, dve mikinky, hrubsiu a tensiu ciapocku, ponozky. Ostatne je mu zatial velke, ale v pripade potreby obleciem aj vacsie, napr. teplejsi overalik do kocika, vsak on dorastie... Zavinovacka je u nas super vec, ale mam klasicku perinku na snurky, nie tie moderne na suchy zips, lebo tie nedrzia. Davam do nej maleho spinkat, mam istotu ze je v teple a neodkope sa a babatka sa citia bezpecne tak pevne zavinute. A este je fajn ked pridu nejake navstevy, tak ho supnem do zavinovacky aby sa s nim lahsie manipulovalo, predsa len ma oporu ked je v perinke. Plienky pouzivam jednorazove, ale bavlnenych mam 15ks a veru ich vyuzijem. Je dobre mat vzdy plienku po ruke, pri odgrgavani, na utieranie kadejakych malych nehod a aj pri prebalovani. Hracky novorodenec moc nevyuzije, ale dostali sme kolotoc nad postielku, a ten sa mu moc paci emoticon Dari sa nam dojcit, takze flasky ani cumle nepotrebujeme, ale pre istotu som dve kupila, aj kefku na flase, ale zatial su nerozbalene na policke... Ani odsavacku na mlieko som nekupovala, povedala som si ze v pripade potreby dokupime, ale nastastie nebolo treba. No a este asi tisic drobnosti, ale to si teraz vsetko nespomeniem emoticon
17. okt 2011 o 12:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
luciana789
1
Registrovala sa 25. septembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 173 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Trnava.
 @teleranka mne sa malinký narodil v apríli a do kočíka som dala naspodok biely froté uteráčik, malého do zavinovačky a prikryla som ho dekou, keď podrástol emoticon tak som zavinovačku nedala, ale prvý mesiac určite, tento rok bolo koncom apríla a v máji chladno, takže potom to záviselo už len od počasia (tá zavinovačka)
17. okt 2011 o 12:30  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
luciana789
1
Registrovala sa 25. septembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 173 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Trnava.
 @d_anica nám sa narodil malý zdravý, ale i napriek tomu nám tri krát zapípal monitor dychu, ja si ho neviem vynachváliť, je to taký pocit bezpečia a určite ho budem ešte dlho používať emoticon
17. okt 2011 o 12:33  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
jajuska1411
4
Registrovala sa 8. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 906 príspevkov a 8 inzerátov. Má 13 priateľov. Okres Nitra.
 @teleranka pozeram ze mas termin na jar tak fusak uz nie ale zase na zimmu sa ti zide do kocika nejaku deku by som mala radsej aj tensiu aj hrubsiu nikdy nevies kedy to vyuzijes ako pise d-anica monitor dychu sme nemali ani my ale ponukali ho aj v nasej nitrianskej nemocnici tusim za 40eur na pol roka sa mi zda ale nevyuzili sme.hracky zo zaciatku sme nemali ziadne az neskor ich babo vyuzije.kozmetiku mame tiez nakupenu ale doktorka nam povedala ze najlepsie do 1 roku je detske mydielko,puder striedame na ritku s kremom na zapareniny my mame sebamed,a detsky olejcek asi raz tyzdenne ako kedy podla potreby to je cela kozmetika este co mame je hrebencek na vlasky,dudlik ten potrebujeme lebo idu zubky a len ked ho ma sme spokojny emoticon ,dojcila som 3 mesiace iba tak potrebujes aspon 2 flasky jednu an mlieko a druhu na cajik,kefku na flase,caj a umele mlieko ak nebudes mat ty.prebalovaciu podlozkus som mala aj ja teraz ju uz nepouzivam nakolko je maly velky stale sa vrti a nechce mi tam uz byt ,velmi dobre mi padlo aj lehatko do vanicky bala som sa ho zo zaciatku kupat na to som ho len polozila a pridrziavala hlavicku,samozrejme vanicku potrebujes kocik asi najlepsie aj s autosedackou do auta a co sa tyka oblecenia sme mali dupacky najlepsie su tie co sa daju medzi nozickami odopat to ti pomoze pri prebalovani,kosielky na zapinanie vpredu aj na boku,kabatik,ciapky rukavicky na zaciatok aby sa neposkriabal ked bude mat nechtiky vacsie,ponozky pancusky plienky jednorazove my sme mali 3540 g hned pri narodeni plienky sme mali od 4 kilov boli mu akurat a vyuzili sme asi 5 balikov to zalezi od toho kolko bude mat kg ked sa narodi a zavinovacky som mala 3 2 na suchy zips jednu na viazanie ta bola lepsia zo zaciatku aj ked nie moc moderna ale cim bol vacsi tym sa mi skor zo spodu odkopal neskor mi boli lepsie na suchy zips aj ked dlho nevydrzi emoticon
17. okt 2011 o 12:41  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
teleranka
23
 a na co su tie ortopedicke nohavicky, neviete mi to vysvetlit?
17. okt 2011 o 13:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
danu
21
Registrovala sa 14. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 31035 príspevkov a 22 inzerátov. Má 11 priateľov. Okres Bratislava.
17. okt 2011 o 13:47  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Podobné diskusie

Populárne albumy