3 ročná dcéra odmieta jesť všetko z mäsa

uva
12. nov 2011

Mám 3-ročnú dcérku, ktorá asi do roka a pol pekne všetko jedávala a potom ako keby uťalo a odmieta jesť mäso, mäsové výrobky. Najskôr sme si mysleli a dúfali, že to prejde, ale začína ma to už hnevať, lebo ani v škôlke nič nepoje, a živá je len na chlebe, polievkach, cestovinách, ryži, jogurtoch apod. Máte niektorá prosím s niečím takým skúsenosť a nejakú dobrú radu ☹

stardust
12. nov 2011

@uva ja zase riesim presne opacny problem, starsi syn chce pojedat iba maso.

monr
12. nov 2011

@uva nakukni do témy vegetariánske dieťa, popýtaj sa, dobre poradia. Hlavne nenúť ju, nemá to význam, žiť sa dá aj bez mäsa a kvalitne a dobre. 😉

annaopialova
12. nov 2011

ahoj moja svagrina ma tiez 2rocnu dcerku a tiez jej nechce masko ale neviem ako to nahradza mozno ma len take obdobie sleduj to a uvidis ze ci to je chvilkova zalezitost alebo je to dlhodobo

tinki
12. nov 2011

@uva ahoj, súhlasím s @monr , nenúť. Nahraď mäso inou stravou, železo obsahuje špenát, brokololica, sušené slivky, bielkoviny nahraď vajíčkom, takisto strukoviny môžeš podávať. Var polievočky, omáčky. Moja dcérka tiež nechcela jesť mäso, bola som zúfalá. Čím viac som do nej chcela dostať, tým viac vystrájala. Tak som to nechala tak a už pol roka je mäso. Začala sama od seba.
Mäso vlastne nie je až tak potrebné. Ak ho nechce, tak zrejme ho ani nepotrebuje. Podľa toho čo píšeš, má pestrú stravu. Tak to nechaj tak. Ona raz začne. 😉

cora73
12. nov 2011

aj my sme prave v "bezmasovom" obdobi" Uz asi mesiac..Ale zaujimave je,ze rezen dnes stlacil rychlostou blesku.. 😀 Kedze rezne vyprazam cca 2 x do roka,tak dalsie maso bude na buduci rok.. 😀 😀 Ale vazne,netreba nutit ,ja sa tym netrapim,ved zase zacne.. 🙂 To su take obdobia,a maso aj tak nie je az taka vyhra,ako nam vsade tlacia do hlavy... 😀 Odo maly pyta kazdy den makove slize 😀 ,no a mne sa nechce kazdy den robit domace rezance.. 😉

benne
12. nov 2011

Moja má tiež "bezmäsité" obdobie, ale taký pároček, to by si dala.. a čo viem, tak aj v škôlke jedáva mäso - tam im ho nakrájajú naložia, každý má to isté, tak akosi im to ide plynulejšie.. nenútim ju, ked chce čisté zemiaky a šťavu, tak má.. ani sama nevie, kolko mäsa v tej šťave ukrytého 😅 😅

saza007
12. nov 2011

@uva ak ma rada cestovinky, skus spravit nejake dusene masko na zelenine, trosku z toho rozmixovat a podat s cestovinami ako omacku. Inak by som ju nenutila, pokial ma pestru stravu tak by jej nic chybat nemalo.

usacek79
12. nov 2011

@uva tak tvoja dcera to je presne moj pripad! hned, ako som bola schopna sama rozhodovat, co jest budem a co nie, som odmietla maso.. som tak povediac prirodzeny vegetarian, maso mi od malicka smrdi a hnusi sa mi predstava, ze jem nejake svaly z nejakych zvieratiek 😖 v skolke po mne vzdy ostavala pod stolom spust 😀
ako tak som zvladala nedelne pecene kura - mama mi vzdy prsia uplne nadrobno natrhala a to mi chutilo a vlastne chuti stale, kuracie prsia su jedine maso, ktore som raz za cas ochotna zjest aj v mojom pokrocilom veku 😀
nikdy som ziadne problemy kvoli absencii masa nepocitovala, som zdrava ako buk, telo krv a mlieko, ziadne alergie ani imunologicke problemy.
Vzdy som vsak zboznovala mliecne vyrobky, co je zaklad pri absencii masa v strave, aj spenat, strukoviny, vsetko mozne zo soje (najma rezniky 😉 )
maso nie je nic, bez coho by sa telo nezaobislo, skor by som povedala, ze je to pre telo mozno aj lepsie - maso sa totiz travi az 5-7 hodin ci viac a to je riadne hnitie v zaludku, preto aj masozravci (ludia milujuci maso) uplne hnusne prdia 😀
myslim, ze maso max 2x do tyzdna by bolo optimum, ale ak ani to nie, nic sa nedeje.
Ja som potom este neskor na zakladke bola ochotna zjest prazsku sunku (ale jedine prazsku, neviem preco 😀 ) a to mi tiez ostalo do dnes.
Aaaaaach takmer som zabudla - zboznujem ryby! takze skus aj pri dcerke ryby, predsa len to nie je klasicke maso a vyzivova hodnota je vysoka 😉
takze to co som ja sa vola v skutocnosti "pescatarian" to su ludia, ktori jedia len biele maso 🙂

a teda tym, ze nejem maso cely zivot, moj jedalnicek nijako neutrpel. je predsa miliarda bezmasitych receptov (inak podotykam, ze ja neznasam aj dusenu zeleninu, takze nie som typicky brokolicovo-baklazanovo-mrkvovy pripad vegetariana)
takze bud v pohode, telo si vzdy vypyta co potrebuje, vie najlepsie, co je pre neho dobre a tvoja dcerka zrejme tak ako ja kedysi intuitivne vylucila maso z jedalnicka.. to neznamena, ze raz sa k tomu nevrati, ale naozaj netreba zufat, len hladaj vegetarianske recepty a skus to s tou rybou 🙂

akika722
12. nov 2011

moj je taky isty,mäso nejedol do teraz /ma 3r a 8m/ ..nezjedol ani vyvar ak tam našiel malinky kusoček mäska 😖
mixovala som mu to a miešala aby necitil 😀 Tak isto nechce zemiaky a ryžu len cestoviny 😖
s mäskom som ho nenutila,akosi ho to prešlo,minule normalne zjedol platok mäska čo som pozerala asi tak 😲 😀 😀 😀 takže všetko raz prejde 😉

janka_pn
12. nov 2011

@uva nevidim v tom ziaden problem, maso k zitiu nepotrebuje a ak ma fazu bez masa, tak ho nahradzaj vegetarianskymi jedlami (tofu, strukoviny, soja, pohanka, kel.... ja neviem, najdi v inej teme) a ked jedava v pohode jogurty, skus davat viac acidka, tvarohu, skus ryby...... a mozno je to len prechodna faza a o mesiac sa zase rozje... 😉 aj moje dieta ma fazy, ze nieco nechce jedavat, tak to jednoducho nahradzam inym a po case sa k tomu zas vratime a jej je to vzacne, lebo to dlho nemala 🙂

anjelicek26
12. nov 2011

Moje deti jedia prevazne ryby, lahsie sa to zuje 😀 Moc ti neporadim, niektore deti su "prirodzeny vegetariani", poznam tiez dve take, co jedlo nepapaju od malinka, jedna z nich ma dnes 15 rokov (ostalo jej to 😉 ) a je to zdrava baba, rodicia to vyvazili inde 🙂 Nutit podla mna nepomoze, ved aj my dospeli mame veci, co nam chutia a nechutia... Da sa to zakamuflovat... ale to su potom minimalne mnozstva.

zuzkap2
12. nov 2011

moj starsi syn prestal jest maso, masove vyrobky, vsetko kde bolo co i len kusok cokolady a vsetko mliecne tiez ako trojrocny. Ked zacal chodit do skoly, tak postupne zacal aj jest maso, sice ho nezie vela a predsa zje aspon trosku. Cololadu a nic kde je co len kusok cokolady nezje, z mliecnych vyrobkov teraz uz zje len syr a nic viac. Nenut ju ak nechce tak nechce, ono to casom pride a opat zacne pekne papat

jenn
12. nov 2011

@uva ahoj tak ja mám pomaly 7 ročnu slečnu a mäso mi odmieta. ked bola menšia všetko spapala a tak od 3 rokov nechce o ňom ani počuť... aj ked je pravda že teraz zje už ako tak rezne, pečene kura a to je asi všetko ... a čo mám mladšiu ta je zase mäsová ,... tak to maju dobre rozdelene :D ... nenutim ju, uvidime dokedy toto jej obdobie bude trvat ..ale mám bratranca ktory začal mäso jesť snáď až v 18 a teraz ho už v pohode je... takže ja to akosi ani moc neriešim 😉

uva
autor
12. nov 2011

Dievčence ďakujem za rady, ona vajíčka, jogurty, mlieko, syry, sem tam kúsok párky alebo špekačky, ale to je tiež viacej múka, ja ju ani nenútim len sa my to zdá taká múková strava a na cestoviny tak max syr alebo kakao, ani omáčky k prílohám - suchú knedlu, ryžu, halušky... zato palacinky, lievance, buchty to stlačí 😀 tak jej robím aspoň husté polievky.

uva
autor
12. nov 2011

@anjelicek26 jaj keby aspoň tie ryby, ja ich zbožňujem, ale ona ani neochutná a už nelúbi 😠 🙂 a to ma viac hnevá ako že odmieta takéto veci. A ešte k tomu je to čistý baran, takže žiadne víťazstvo z mojej strany nehrozí, tvrdohlavosť neprebijem ani po dobrom ani po zlom.

@zuzkap2 no ja to ani nejak extra neriešim, to skôr manžel sa nad tým rozčuluje, že ako sme ju to naučili a že sme zlyhali vo výchove 😝 hlavne keď príde svokra a začne vychvalovať svoju druhú vnučku ako pekne všetko papá 😖

Ale som rada, že v tom nie som sama :D

janka_pn
12. nov 2011

@uva inak u nas momentalne dost pomaha: kto to prvy zje.... alebo ze rychlo to jedz, lebo ide tato a ten ti to zje..... akoze chce byt vzdy prva..... inak tiez je u nas vzdor na vrchole a na 80 percent veci povie najskor, ze nelubi 😝. no a ak fakt nic nechce, tak pomaha, ze ju krmim vo vani alebo jednoducho sem tam pri rozpravke 😅

danteska
12. nov 2011

@uva mne maly tiez nechce moc papat.sice masko zje,ale len ak mu je "sympaticke".skus jej dat obcas vajicko-to obsahuje bielkoviny ako mäso..inak by som to neriesila.ja som bola tiez zufala ked nechce papat-ryza cestoviny samotne-nehrozi ziadna omacka,knedla tiez len sucha,zemiaky ak tak len zemiakova kaša....vela som to riesila tu na fore,ale prestavam sa tym zaoberat,aj tak ho neprinutim jest..zje len co chce.a sladke jedla zje aj moj maly-palacinky,lievance,zemlovku to celkom zje.nie moc ale da si..a to vychvalovanie druhych vnucat hneva aj mna.ale asi to netreba riesit,vela ludi mi pripomina ze kazde dieta je individualne..ja b som mäso nahradila obcas vajickom,skusala mäso ponukat ale ked nechce tak nechce..

uva
autor
13. nov 2011

@danteska jaj vajíčok to by zjedla na kilá aj samotné takže to nieje problém 😀

@janka_pn aj to sme skúšali 🙂 aj maskovať, aj slubovať výlety a maškrty, aj vyhrážať sa, naš drobec je proste bojovník víťaz 😀

Dúfam, že to nevyznie zle, ale ste ma potešili, som rada , že nielen ja mám takú malú vyberavú čerticu doma, nútiť ju nebudem, lebo aj tak by my to bolo nanič, ďakujem

mmonika
13. nov 2011

@uva moj syn tiez odmietal mäsko asi tiež od 3 rokov .. mohla som sa aj rozkrájať ,ale mäsko a ani nič z mäsa nedal do pusy .. to znamena žiadne salamy ,párky ,kuracinu,bravcovinu .. no proste nič.. toto celé trvalo asi 2 roky ..
cele sa to začalo meniť keď som dostala tlakový hrniec ,a začala variť mäsko v nom .. postupne začal jesť kuracinu ,potom hovädzinu ,a aj bravčovinu .. salámy už troška akceptuje ,ale len šunku .. párky len ked su hydinové..
taže si myslim,že to chce len čas .. ona sama príde na to že občas je aj to mäsko dobré.
Inak ani ja sama mäsko nemusím.. zjem ,ale radšej mam veci bez mäsa --

anne_mary2
15. okt 2021

@usacek79 inak, aj ja to tak mam, jedine maso co zjem su kuracie prsia :D z kurcata peceneho, sem tam rezen, sote- ale to mi napr na druhy den hriate uz smrdi .. teda vsetko maso 🙈
Ale mne staci tarhona so stavou, maso tam byt nemusi..
a strukoviny to je moje 🙂)

@uva, kazdy to ma inak, ja som od detstva bezmasity typ, aj ked lubim segedin, ci gulas, ale maso z toho nejem.. moj manzel zase by jedol maso s masom najradsej, nehrozi den ze nebolo maso..
Ked inak je, dala by som len pozor na pestru stravu - ale to vobec dnes uz neni problem, nakoniec maso sa nerovna vyvazena a pestra strava automaticky, je to tak ci tak len zrnko v mori 🙂