Aké vyšetrenia sa robia pri zisťovaní plodnosti? Ako dlho to trvá?

moniq
1. máj 2008

Cauko.S muzikom sa snazime rok a stale nic, preto sme sa rozhodli konat ( no lekari nas presviedcaju ze este kludne mame snazilkovat dalsi rok az potom robit paniku.no da sa byt po neuspesnom roku kludna?! ☹ )
Chcela by som aby ste mi skusenejsie v tomto smere poradili ako sa postupuje, co su prve vysetrenia a kolko to vsetko trva asi?
My sme vcera akurat zaniesli na presetrenie muzikove spermie.....
Diky za rady

lenka20
1. máj 2008

ahoj, najlepsie je zacat manzelovym SPG, tebe by mali spravit hormonalny profil plus odsledovat par mesiacov ci mavas ovulku. plus u teba odber na chlamydie. ak je toto vsetko v poriadku tak potom sa treba zamerat na zistenie priechodnosti vajcovodov u teba - bud laparka alebo HSG... ak su priechodne tak mozes skusat dalej prirodzene pripadne sa pokusit o IUI... ak nie su priechodne tak umele oplodnenie...
ak ti mozem poradit - necakajte prilis dlho, rok snazenia je uz dost na to aby sa zacalo nieco diat. ak by hrozilo IUI alebo IVF tak odporucam daj si urobit pred ich absolvovanim aspon testy na protilatky proti spermiam.
drzim palce 😉 🙂

moniq
autor
1. máj 2008

ach ja som z tych skratiek total mimo, co to je IUI,IVF? 😅

petasllov
1. máj 2008

moniq, ani nám sa rok nedarilo otehotnieť, ale ja som sa rozhodla konať skôr, než ten rok neúspešného snaženia prešiel. Mávala som veľmi nepravidelnú MS, tak mi lekár nasadil Duphaston. Upravilo sa to. Počas užívania som si merala aj bazálnu teplotu, aby som vedela, kedy asi mávam plodné dni. No ale prešlo niekoľko mesiacov a moja BT nebola vyššia než 36,4°C a pohybovala sa veľmi nízko v jednej rovine. Keď som išla k lekárovi na kontrolu a povedala mu, že sa snažíme otehotnieť, samozrejme sa spýtal, či je to už aspoň rok. Ja som zaklamala a povedala som, že áno. Pozrel si aj moje BT a na základe toho usúdil, že by sa mohlo jednať o anovulačné cykly.
Tak mi k Duphastonu nasadil ešte aj Clostilbegyt. Na 13 deň po MS som mala ísť na kontrolné sono, či sa nerobia cysty a či sa začali tvoriť folikuly. Mala som tam 11 mm folikul, ale lekár povedal, že v ten mesiac z otehotnenia ešte nič nebude, lebo folikul je malý a neviem čo ešte mi povedal.
My sme sa aj napriek tomu v ten mesiac snažili. Potom mi meškala MS týždeň, ale ja som si myslela, že mi zblbol organizmus z tých hormonálnych liekov, tak som to neriešila. Ale po 10 dňoch mi to nedalo a zašla som za gynekológom, ktorý sa ma len tak mimochodom spýtal: "Nemôžete vy byť náhodou tehotná?" Myslela som, že ma tam porazí. Ešte pred pár dňami mi tvrdil, že z tehotenstva v ten mesiac nebude nič a potom sa ma spýta takúto otázku.
Kázal mi urobiť si test, ak by sa MS nedostavila do konca týždňa. Tak som sa v nedeľu testovala, a test bol pozitívny. Na druhý deň som išla znovu za ním, urobil mi sono, na ktorom bolo vidieť malý 6 mm plod aj s tlčúcim srdiečkom. Bola som v 6. týždni.
No a teraz mám doma krásnu trojmesačnú princeznú.
😉

kukulik30
1. máj 2008

ak mozem sa pridat, suhlasim s lenkou, anozaja, netreba cakat a rok je dost dlho, neviem sice kolko mas rokov, ale nas stale s manzelom presviedcali, ze mame cas, ze sme mladi a bla bla bla a nakoniec sme aj tak museli absolvovat IVF, nastastie uspesne. kym sa absolvuju rozne vysetrenia, tiez to natahuje cas a poriadne....to viem s vlastnej skusenosti.... tu laparka...potom genetika.... testy na infekcie... hormony.... protilatky a rok za rok ubieha 😒 naozaj sa nam to poriadne natiahlo a to sme sa dostali ku gyn. po roku a pol snazenia, nech nieco robi, ved to nie je nomalne 😖 a nakoniec sme sa do centra dostali az po 5 rokoch 😔

takze drzim palce, ale super, ze ste urobili prvy krok, netreba to zanedbavat a cakat na zazraky / i ked obcas sa deju, ale spoliehat sa ....no neviem / 😉 😉 😉

kukulik30
1. máj 2008

Monik, IUI je inseminacia a IVF- IN VITRO FERTILIZACIA- umele oplodnenie 😉

petasllov
1. máj 2008

Zabudla som povedať, že u nás bol problém v mojich anovulačných cykloch. Našťastie sme nemuseli podstúpiť ďalšie vyšetrenia a zabral hneď ten Clostilbegyt.

moniq
autor
1. máj 2008

kukulik - to vazne vsetko trva az 5 rokov - tolko ja nemam!!!!!!!!!!! ☹
Mam 28, a chcem do 30 porodit.Ach jaj, to je hruza....

moniq
autor
1. máj 2008

peta keby to tak rychlo islo aj v nasom pripade...
Ja sa uz neviem dockat vysledkov ci je muzik ok, a potom hned bude surit ostatne vysetrenia.Komplikuje mi to sice ze som v UK, ale dufam ze to tu nebudu moc natahovat - jasne som dokimu povedala ze uz chcem rodit - nie cakat

tittika
1. máj 2008

ahojte,kde vam robili vysetrenie protilatok na spermie???my sa snazime 22 mesiacov 😢 22.2.08 sme boli 1x na IUI-neuspesne,napriek tomu,ze som mala cca 6 dominantnych folikulov,14.3.08 laparoskopia=vajcovody priechodne ale malinke loziska endometriozy-dost vela,mam 26 rokov a uz nechcem cakat,rozmyslam nad IVF ale ma odradza to,ze by som bola samoplatca,neviem co mam robit 😔 liecit 6 mesiacov endo,zmenit poistovnu a az na buduci rok IVF? 😢

ikke
1. máj 2008

uplne najjednoduchsia vec, ktorou mozes zacat aj sama bez lekarov je, ze si zacnes merat bazalnu teplotu a tak zistis (aspon orientacne), ci a kedy mavas ovulku. potom spermiogram atdatd, ako ti napisala lenka.
paniku mozte robit naozaj az po dvoch a viacerych rokoch 😉 ale pre vlastny pokoj pri snazeni je dobre zacat so zistovanim, ci je vsetko OK, po tom roku snazenia...

moniq
autor
1. máj 2008

Tittika a ako dlho trvalo kym ti spravili IUI? A na umele oplodnenie musis cakat urcity cas aby to hradila poistovna?- kolko to stoji?

tittika
1. máj 2008

na IUI sme necakali tak povediac nic 😀 ked zacvakas v hotovosti tak nikdy na nic nemusis cakat 😀 IUI stoji 3000.-sk a IVF cca 60000 alebo viac zalezi kolko liekov potrebuje niekto na stimulaciu ci co 😅 .Preto by som chcela ist na to vysetrenie protilatok na spermie.
13.02.08 som zacala 1x uzivat clostilbegyt aj ked som dovtedy ovulovala tak som to chcela vyskusat pred laparkou,mala som pekne folikuly a doktorka mi navrhla ci nechcem ist na IUI aby sme neprepasli sancu,pichla mi pregnyl injekciu aby popraskali foliky , zavolala do centra a za dva dni som bola po IUI,zial neuspesne.Potom hned laparka 14.3. a zatial nic 😔

tittika
1. máj 2008

moja poistovna Apollo zial nema zmluvu s ferticentrom , keby som zmenila poistovnu tento rok,tusim do konca septembra na taku s ktorou maju zmluvu tak v january 2009 by som mohla ist na IVF na schvalenie sa caka cca 2-3 tyzdne.To by nas potom vyslo asi na 20-30tisic neviem 😕

miriamka
1. máj 2008

No u nas sme absolvovali...
- zistenie ci mam ovulaciu pomocou merania BT + spravenie hormonalneho profilu
- spermiogram
- nasadenie hormonalnej stimulacie Clostilbegytom
- potom bola naplanovana laparoskopia na zistenie priechodnosti vajickovodov ktoru som uz ale vdaka // neabsolvovala

kukulik30
1. máj 2008

Monik, s tymi 5 rokmi som ta nechcela nastrasit...moja...to jen u nas sa to stale natahovalo 😉 mozno u vas to pojde jladko, hlavne sa treba poriadne poradit s lekarom o moznostiach, liecbe, nech ta pekne odsleduje, teda tvoj cyklus, ovulku a foliky a uvidis....ziadnu paniku.....vysledky spg tiez budete mat, tak sa neboj!!!! as tou bazalnou teplotou ma ikke pravdu,skus si merat a uvidis... 😉

moniq
autor
1. máj 2008

Joj no to je sumicka...
No som zvedava ze tu v UK to kolko trva a kolko stoji....
Odoberaju nam hrozne prachy na insurance tak dufam nie tak moc, a pocula som ze prve je zadara - ale neviem po akej dobe.
Bud tyz mame sedenie s doktorom tak vse pozistujem
Dakujem moc za rady

miriamka
1. máj 2008

Moniq...podla mna najskor zisti ci mas Ty ovulaciu a kedy.

moniq
autor
1. máj 2008

Robim si ovulacne testy - min mesiac 1krat.Ale zrejma zacnem aj merat tu teplotu.
Keby sa vam chcelo niektorej len v skratke mi napisat ako to treba, kedy zacat a co pozerat ( viem ze to tu niekde je no tolko casu na hladanie moc nemam) - diky

miriamka
1. máj 2008

Tu bazalnu teplotu si zacni merat od dalsieho cyklu...proste kazdy den v rovnaku hodinu si meraj rano teplotu v posve.Ja som si merala digitalnym teplomerom vzdy o 6tej rano,a to som si znacila do tabulky.Po ovulacii teplota vzdy stupne a ostane hore az kym nepride mrcha.V ten den mne vzdy klesla.

eva7780
1. máj 2008

pekny den pridam sa aj ja k vam,my sme podla vsetkych vysetreni u mojho gynekologa boli uplne v poriadku a aj spg bol 100% a stale sa to natahovalo az to trvalo vyse 4 rokov kym sme navstivili car a tam vysledky boli uplne ine hlavne ten spg a moje protilatky ☹

lenka20
1. máj 2008

titika, protilatky sa vysetruju v KE, v Prahe alebo v Martine v CAR Helios 😵 ale jednoduchy test ti moze spravit aj obvodny gynekolog z krcka - naplanuje vam styk a podla hlienu zisti, ci tvoris alebo netvoris protilatky proti manzelovym spermiam. to co robia v KE a v Prahe je uz kompletne vysetrenia z hladiska reprodukcnej imunologie - tam je toho podstatne viac.......

moniq
autor
1. máj 2008

eva neblazni - to fakt vam doteraz robili zle vysetrenia - resp vysledky?
a kde je ten car a ako ste sa tam dostali?
Miriam tak to od prveho dna kramov meriam - dobre chapem?

eva7780
1. máj 2008

moniq to je veru pravda a to som menila aj gynekologa lebo predtym som mala zenu a ta mi ani ziadne vysetrenia nechcela robit rovno na umele opl.a ani som nevedela ze ci je daky problem u nas,my teraz chodime do gyncare v ke a sli sme tam sami moja mama pozna jednu co tam chodi tak nam poradila a zatial som spokojna uvidim ako bude dalej

moniq
autor
1. máj 2008

tak vela zdaru
dufam ja nebudem cakat 4 roky...

eva7780
1. máj 2008

drzim palce nech necakas a zachvilku budes tehu 😉

miriamka
1. máj 2008

Moniq...ano,meria sa to od prveho dna kramov.

moniq
autor
1. máj 2008

tak teda dnes zacnem - mozem aj vecer bo stale len rano?

miriamka
1. máj 2008

Meraj vzdy rano,este predtym nez vstanes z postele.Lebo uz ked vstanes meranie nemusi byt presne lebo vykonas nejaku cinnost.

moniq
autor
1. máj 2008

mooc dakujem.Tz zajtra zacnem (dnes som to nestihla)

moniq
autor
1. máj 2008

Miriamka - a milovat sa teda najlepsie je v den + 2 dni ked ta teplota stupne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre