Alternatívne spôsoby ako pomôcť tehotenstvu

cigaretka5
3. apr 2008

Ahojte kocky

som fanatik do alternatiivnych sposobov zivota, energii, kamenov, cinskych filozofii. dala som dokopy par veci ktore vam na zaklade feng shuej, alebo inych veci mozu pomoct.
Ja osobne som presvedcena ze energie nas obklopuju oplyvnuju a my harmoniou ích prudenia vieme veci krasne a pozirivne ovplyvnovat. Mame takto urobeny cely byt a veci ktore som chcela zlepsit zlepsene su. Tak preco by to nevyslo aj pri babatku.
Tu je par veci ktore by vam mohli pomoct
- pozitivne myslenie
- kvet resp krik granatovnika punskeho by ste mali mat v bielom crepniku v spalni
- na nocnom stoliku resp oboch stolikoch by ste mali mat morske muslicky umyte predtym v mydlovej vode a nabite slnecnou energiou. tu je dolezite aby sa ich nik okrem vas a partnera uz po dobyti nedotykal
- symbol plodnosti je uz na tomto fore niekolko krat spominany mesiac- stoji za to nosit privesok mesiaca na krku
- idealna je aj fotka dietat v zapadnej casti bytu domu - osobne by mi to ale asi dobre na psychiku nerobilo
- ak sa nedari skuste si zenske reprodukcne organy vycistit kamenom karneol- ked si ho kupite umyte ho v mydlovej vode nabyte na slnku a prikladajte na podbrusko

Dievcata drzim palec

halienka
3. apr 2008

Ahoj Cigaretka 🙂 Takáto téma sa mi velmi páči, že sa snažíš poradiť aj v iných veciach ako podporiť možnosť otehotnieť. Veď presne ako píšeš, pomôcť môže všeličo a prečo to neskúsiť? Ja by som ocenila, keby sem aj iné babenky popísali ak majú nejaké dobré rady, aj napríklad len také jednoduché ako: po sexíkovaní dajte nohy do sviečky, aby gravitácia pomohla spermijkám doputovať na správne miesto 😉 Veď kolké snažilky čo sem prídu prvý krát o takéto rady stoja a môžu im pomôcť. Každá si už vyberie čo jej pasuje. Ďakujem Cigaretka a hneď zajtra frčím kúpiť karneol (veď tieto kamienky nie sú drahé) a idem pekne prikladať na bruško 😉 A tiež prajem všetkým čo najskôr dve // na testíku 🙂

ivkapalkova
3. apr 2008

Ahojcek cigaretka a halienka...naozaj je to super tema ku ktorej sa vyjadrujete. Ja tiez vselico skusam. cigaretka vsetko som si vypisala a idem na nove skusy.

ivkapalkova
3. apr 2008

halooooodievcence...ste tuuuuu????? Skoda

durantus
3. apr 2008

😎

durantus
3. apr 2008

super tema a hlavne tie kamene.

nelia
4. apr 2008

Ahojte kocky 🙂
Páči sa mi táto téma, tiež skúšam už všeličo... chodím občas k liečiteľke, ktorá lieči rukami, dodáva energiu jednotlivým orgánom aby sa sami regenerovali.. už viac báb, ktoré k nej chodili, otehotneli... a fakt niečo cítim, keď som u nej.. úplne jej ruky hrejú - je to vážne zaujímavé... no asi by som tam mala chodiť častejšie, aby to zabralo 😒
No a asi 3-4 mesiace dozadu ma kamoška začala dávať na taký stroj, čo vydáva elektromagnetické impulzy a má tam taký program na neplodnosť..
Ivka čo všetko si vyskúšala ty?

perla200
4. apr 2008

a že vraj existuje aj v rámci feng šuj - soška plodnosti.....

ivkapalkova
4. apr 2008

ahojky nelia. Samozrejme chodim k lekarovi, ktory mi dava hormony a sleduje mi ovulaciu a tvorbu folikulov. Ma pacientky z celeho Slovenska, vraj mnohym pomohol , tak neviem. Je v Banovciach. No potom chodim k liecitelovi k p. Dedikovi, ktory ma lieci bylinkovymi kvapkami aj na poruchu plodnosti aj na moje alergie, u nas v Partizanskom je este jedna liecitelka, ktora dava energiu a tym lieci organy, podobne ako si pisala ty. Potom som bola na pijavice, nie je to nic neprijemne, len mi vadi ze musim potom cely den lezat, lebo mi ranky krvacaju. Uz som na ne dlhsie nebola. Podbrusko uz mam samu dierku,hihihi. To vies, jedno mimomaternicove teh., pri ktorom mi okrem slepaku vzali aj pravy vajcovod, potom 2 laparoskopie a este tie pijavicky. Ale vsetko mam chvalabohu pekne zahojene. Skusam obcas aj biolampu, ta mi pekne zahojila jazvu. Okrem toho pijem rozne caje, hlavne alchemilku, ktora je na spevnenie maternice. a je pravda,ze hrubku steny maternice mi doktor zakazdym chvali. Volala som uz aj nejakym vesticiam z kariet alebo numerologickam, poradili mi pit kazdy den aj urologicky caj (1,5 litra), vraj je aj na zenske organy. Potom obcas cvicim Mojzisovej cviky, ktore poznam este z liecenia z Lucok. Ale priznam sa ze ked dostanem "navstevu" tak prestanem, som sklamana. Teraz hlavne zhanam nejakeho fyzioterapetua v mojom okoli, ktory by ma aj ponapravoval a zistil ci tie cviky cvicim dobre. Inak to nema vyznam.
A este som pocula o akupunkture. Chcela by som ju vyskusat. Nemas s nou skusenosti? A uz si neviem spomenut co este som vyskusala. Akonahle nieco objavim, tak sa nastartujem a chcem to vyskusat. Samozrejme iba to co viem ze mi nemoze ublizit. A este som objavila nejake homeopatika kvapky Hormeel S.

Odkial si?

nelia
4. apr 2008

No teda Ivka, ty si už fakt skúšala všeličo. Inak tie čaje občas pijem aj ja... mala som obdobie, keď som 6 týždňov v kuse pila alchemilku+rebríček (vraj to je dobré na ženské problémy), potom 6 týždňov pauza a zase... To som zopakovala asi 2-3x.. no ale som na tom podobne ako ty, "prestalo ma to baviť" aj keď som pre bábetko fakt ochotná podstúpiť hocičo..
S akupunktúrou skúsenosti nemám, čítala som o nej v niektorej téme tu.. už neviem, v ktorej.
Ani o tých homeopatikách som nepočula... teraz si však spomínam, že z Rakúska som si dala doniesť výťažok (kvapky) z imela, to sa má brať ráno a večer 20 min. pred jedlom... vraj to lieči neplodnosť..
V pondelok idem znova k tej mojej liečiteľke, už sa teším, chodím k nej rada, taká je zlatá a stále ma prinúti pozitívne myslieť 😅 . Teraz som asi 1 den po ovulácii, včera som bola u Dr. na kontrolu po operácii krčku maternice (mala som tam ranku) a robila mi aj UZV a práve včera mi prebiehala ovulka - tak sme sa večer trocha posnažili 😀 .. Tak skúsim pred mrškou skočiť viackrát k tej liečiteľke.. a hádam to tentorkát vyjde...
Ak sa smiem spýtať, ako dlho sa už pokúšate? My cca. 5 rokov a zistili, že sme obaja zdraví 😕 tak nevieme, v čom je problém... máme za sebou aj 2x IUI (neúspešne)...

nelia
4. apr 2008

Jaj a zabudla som, že tiež rozmýšľam nad Mojžíšovej cvikmi.... možno skúsim v BA...

ivkapalkova
4. apr 2008

nelia my tiez podobne sa snazime 5 rokov...tolko budeme manzelia teraz v aprili, z toho ale prvy rok som mala mimomaternicove teh., a okrem toho ze nemam pravy vajcovod tak sme v podstate zdravi. manzel ma vraj aj spermiogram dobry, opakovane robeny. Jaaaaj a na zaciatku liecby mi doktor samozrejme porobil vysetrenia hormonalny profil apod. poslal nas do Trencina aj na geneticke vysetrenie. vsetko OK
Ja idem k tej nasej liecitelke v pondelok. idem k nej po dlhsom odmlcani tak som zvedava co mi povie ci si ma bude pamatat. Predstav si ze aj ja som sa citila dobre ked som od nej odchadzala. Asi su tieto nase liecitelky dobre, a nie nejake slendrianky.
o tej Mojzisovej mam aj knizku, velmi dobra odporucam a teraz som na nete objavila aj DVD s tymi cvikmi....ja ich uz ale viem naspamat. Ten fyzioterapeut by bodol, vraj ta neplodnost moze suvisiet aj s kostrcou, ktoru vie on napravit. yvala kolegyna to absolvovala a pomohlo jej to.

Len sa pekne snazte, to treba. U nas je to teraz take vselijake. manzel ma akusi depku, je uzavrety do seba, malo so mnou hovori, uz sme si vselico vysvetlili ale sam nevie z coho toje. Mozno tie nase neuspechy, este do toho starosti so stavbou nasho domceka.....tak som ho nahovorila na psychologa. Takze mavame sedenia. Hadam to na nieco bude. Takze u nas to snazenie je teraz hlavne na mne, lebo draheho nebavi uz nist. asi to chce pauzu.

Si z BA?

ivkapalkova
4. apr 2008

cigaretka...kedy tu budes rada by som sa este nieco dozvedela o tych alternativnych sposoboch zivota

daniela1111
5. apr 2008

baby, skuste si kliknut na www.regresnaterapia.sk, možno vam to pomože... a tiez www.predporodnapriprava.sk,
Patrik Balint robi regresy- riesenie problemov cez minule zivoty- a je skvely, takze mozte mat bloky co sa tyka otehotnenia...

cukruska1920
6. apr 2008

jeej...no to by bolo super keby to vyjde...tak idem kupovat kamen, sadit granatove jablko, chystat musle a tak... 😎

petruci6
6. apr 2008

ten kamen skusim aj ja 😉 super tema

cukruska1920
6. apr 2008

haaaaaaaaadam zaberie

petruci6
6. apr 2008

aj mesiac je znamenim plodnosti?to som nevedela,ja som dokonca rak-maju najviac vyvinuty materinsky cit a v znameni je moja veduca planeta mesiac a stale nemam babo,cim to bude?

cukruska1920
6. apr 2008

no a tento rok je v znameni potakna...a ja som potkan 😀

ivkapalkova
6. apr 2008

ahojte babenky...prisli ste este na nieco nove?

nelia
6. apr 2008

Ahojte babenky....
Ivka, nie som z BA... bývam cca.60 km od BA... takže asi skúsim nájst nejakú mojžišku v BA... už som tu v nejakom fóre našla na jednu kontakt.. chcela by som to začat cvičit, no všade je uvedené, že bez odborníka to nemá zmysel skúšat... ty si tuším písala, že si s tým začala v kúpeloch... a potom to už možeš bez problémov cvičit sama?
To mi je lúto s tým Tvojim manželom, aj my sme si prežili svoje, no teraz je to OK... tá psychologička vám určite pomože... držím palce... 🙂 a potom určite príde aj vytúžené bábo...

Babenky, ak máte nejaké super tipy, čo by mohli vyjst, napíšte 🙂 , hádam niečo zaberie..

cigaretka5
autor
9. apr 2008

ktora je ta soska pldonosti? to som nepocula

pancuska
16. nov 2011

@ivkapalkova
@nelia ahojte baby,citala som vase prispevky a tak by ma zaujimalo ci sa vam stastne nakoniec podarilo byt tehulkou??? 😉 tiez mam probleeem.... 😉

nelia
21. nov 2011

@pancuska ahoj... mne zatiaľ bohužiaľ nie... bola som síce od tej doby 3x tehu (raz cez IVF a 2x prirodzene), ale stálo to skončilo v ranom štádiu zamĺknutým tehu ☹

pancuska
22. nov 2011

@nelia ahoj som rada ze si sa ozvala.....mrzi ma ze sa nepodarilo,ak mam pravdu povedat cakala som inu spravu! a aj ti robili nejake vysetrenia?

nelia
23. nov 2011

@pancuska ano, po 2. potrate mi robili hematologické vyšetrenia, ale všetko bolo OK, po 3. mi urobili ešte také špeciálne, kde mi zistili tzv. syndróm lepivých doštičiek a mám brať anopyrin do 20tt... len vôbec netuším, či tie potraty boli spôsobené tým... no stále skúšam aj nejaké alternatívne cesty... momentálne si prečisťujem telo bylinkami.

belusa
23. nov 2011

Ahojte možno vyzniem ako šibnutá ale napíšem čo asi pomohlo mne:Snažili sme sa 10 rokov, chodili po umelých oplodneniach a nič, veľa ľudí mi radilo kúpiť si psíka šo som hned zamietla a neverila.Potom kamarátka našla týraného psíka a nemohla si ho nechať a ja som sa ho ujala bolo mi ho ľúto a o rok som rodila možno je to zhoda náhod neviem ale stalo sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pancuska
28. nov 2011

@nelia uz som tu mala doporuceny caj od Mojzisovej,ale zatial ho nemam,len mne akosi dlho trva kym sa k niecomu odvazim,viem ze mi bylinky neuskodia ale ak nepomozu len tazko je mi verit ze pomozu ine....myslim ze anopyrin ti pomoze....ja napr pri tehu musim pichat fraxiparyn.....a ake bylinky mas teraz?

nelia
29. nov 2011

@pancuska no teraz si robím očistu celého tela a sú to všelijaké bylinky... repík, šalvia, ostropestrec, nejaké miešané čaje, robím si bylinkové kúpele (tiež z takej miešanej zmesi) a vyplachujem si nos prasličkou a anízom...ono bylinky určite pomôžu, len musí byť človek trpezlivý, pretože neúčinkujú hneď ako zázračná tabletka, ale treba ich užívať dlhodobo..
A u vás sa našiel nejaký problém alebo sa len jednoducho nedarí??

pancuska
29. nov 2011

@nelia no ja som celkovo problem,mm je ok.....mne zistili pred vyse rokom ze nemavam pravidelne kazdy mesiac ovu a tak ma stymuloval clostyllom potom som mala to mmt a po laparke kvoli tomu mmt sa mi ovulka upravila lenze teraz naposledy som zasa nemala tak tento mesiac zasa stymulujem clostyllom.....ale tiez pijem cajiky len neviem ci to ma vyznam ked davam do seba tie hormony.....len co ma stve najviac je ze priberam 😒

erika12345
4. dec 2011

@nelia ahoj, citam, ze mas rovnaky syndrom ako ja, mam ho tiez, tie potraty mohli byt sposobene nim, mne sa podarilo donosit dietatko az ked mi zistili tento syndrom a dali liecbu. Este k anopy. , nechcem zle radit, ale ja som ho mala ovela dlhsie, az v 36tt som ho vysadila, lebo ten je na dosticky dolezitejsi, samotny fraxiparine by mi babatko nezachranil, tak sa este porozpravaj o tom so svojim hematologom a pripadne pocitaj studie...lebo poznam kocku, co potratila v 24tt, ma to co my a gynekolog jej kazal vysadit anopyrin...Nechcem strasit, ale radsej sa o tom porad s viacerymi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre