Náš príbeh

kristofera
13. dec 2014

Ahojte snazilky, chcela by som sa s Vami podeliť o moj - nas príbeh 🙂 s mužom sme spolu 3,5 roka rok po svadbe sme sa ako väčšina párov snažili o bábätko ale po roku neúspešného snaženia sa začalo nekonečno vyšetrení najprv u môjho gynekológa( mne zistil polycysticke vajecniky, som neovulacna a môjho muza spermiogram vyšiel ze je plodný na 10% co je v podstate "neplodny")gynekológ nam povedal ze prirodzene deti mat nebudeme a odporučil nam asistovanú reprodukciu. Obaja sme sa s tym nevedeli nejako zmieriť ale brali sme to ako šancu mat vlastne dieťatko tak sme do toho išli. Is care -klasika registrácia , vyšetrenia,spermiogram diagnózu gynekológa potvrdili ... Do centra sme prišli v máji a v auguste sa uz odoberali vajíčka samozrejme nešlo to hladko vela nastev nekonečno injekcii bola som prehormonovana. Hyperstymulacny syndróm to cele skomplikoval mala dom vela vajíčok ale nedozrievali boli nekvalitne tak mi v den D zobrali 6. ok som sa upokojovala ze nie vzdy kvantita je aj kvalita ale bohužiaľ vhodne na oplodnenie boli len 2 . Par dni PO mi volali s centra ze sa prestali vajíčka deliť a ze cely proces zanikol nechápala som tomu zrútil sa mi v tom momente svet lebo s mužom sme naozaj verili ze to vyde. No tak sme si dali pauzicku po roku sme to chceli skusit zase ale chceli sme iné centrum. S Is care sme celkovo neboli spokojný prišlo nam ze vela veci zanedbali a len rýchlo na "vec "... Niektoré veci sa ale uspechat nedajú. Tak nasledovalo naše druhé centrum a to gyn fiv tak tam to bolo uz vsetko o inom Samozrejme všetky vyšetrenia odznova ale robili nam aj take vyšetrenia aké nam v predchádzajúcom centre nerobili (napr. Genetické testy, vyšetrenia na cukrovku ...)mala som prácu kde som bola psych. Vyťažená a so spánkom to tiez nebolo bohvie co. No a k tomu všetkému mi zistili cukrovku ||typu .. Vtedy som si stúpila do seba a snažila sa dat najprv seba do kopy zmenila som stravovacie návyky mam 50kg ale naozaj som sa kontrolovala co jem zacala som jazdiť na koni proste koníček ktorý ma naozaj chitil za srdce s mužom sme menili roboty a popri tomto všetkom som zabudla na centrum az jedného dňa mi muz hovorí ci nebudeme pokračovať pretože v tom gyn five sme to nejak stopli a ja ze ano i ked ms mi meškala 9 den vôbec som nemyslela na to ze mozem byt tehotná ved po toľkých negatívnych testoch a diagnózach sa uz ani dúfať nedalo ale predca ,kúpila som si test a na ňom sa ukázali dve || som tehotná 🙂este stale tomu neverím ale vsetko je potvrdené a tehotenskú knižku si listujem ako šlabikár:D. Chcem Vam všetkým týmto povedat ze treba veriť , dúfať a všetkým držím palce aby ste mohli zažiť aj vy ten pocit. Este to nemam ani ja úplne dobojované ale hádam to bude vsetko ako ma 🙂

pribinak
13. dec 2014

Blahoželám a nech sa dari !!!

jjanulkaa3
13. dec 2014

@kristofera Ahoj gratulujem 🙂 a držím palce nech je všetko ok...hlavne si pekne vychutnávaj toto obdobie 😉 rýchlo to ubieha...

radoslava25
13. dec 2014

Držím prsty, aj u nás to prišlo vtedy ,keď sme to najmenej čakali...

barbora59
13. dec 2014

jeej drzim palce.

tova
14. dec 2014

mam znamu prve mala v 36ke. nebol velky problem otehotniet prirodzene. O druhe sa pokusali dalsich 5 r. nedarilo sa, z toho 3 roky vyse 6 ivf, hormony atd, viacere centra... prihlaska o dieta na adopciu podana, poslednu ivf jej stopli v 42r. ze velmi rozhadzane hormony, zle krvne testy nic nepracuje, tak vzdali to, o 3 mesiace ostala tehotna prirodzene to bol ako zazrak este k tomu v jej veku. Chlapcek sa narodil 2-3 t skor ale zdravy.

nikawero12
14. dec 2014

@kristofera držím prsty, aby sa všetko dobre skončilo. Ale na tvojom mieste by som bola veľmi opatrná s tvojím novým koníčkom - jazdou na koni -teraz by si sa toho mala zrejme vzdať.

dencatko
14. dec 2014

Jeeej. Držím palce, davaj na seba pozor, uzivaj si toto obdobie, ono to rychlo ubehne.. Držte sa. 🙂

kristofera
autor
14. dec 2014

@nikawero12 to je jasne este ked som nevedela ze som tehotná tak som bola jazdiť ale hned ako som na to prisla tak je s tym koniec ... 🙂

kristofera
autor
14. dec 2014

Dakujem Vam 🙂

kristofera
autor
14. dec 2014

@tova zázraky sa deju 🙂 je nas vela takYch prípadov

kiki68
14. dec 2014

gratulujem!krasne sa to cita! 🙂

miculiatko
14. dec 2014

@kristofera blahozelam!!! Obdivujem vasu pevnu volu a silu! Krasny pribeh ktory napisal vas zivot a urcite povzbudi viacere zenusky. Zelam vsetko dobre a prijemnw tehulkovanie so zdravym a nadhernym babatkom na konci! Vela zdravia celej rodinke!

sasena033
14. dec 2014

Srdečne blahoželám , nech maš pohodove tehu a o par mesiacov privedies na svet zdrave a vytužené babatko 😵 😵 a inak mas TP na moje narodeniny 🙂

kristofera
autor
14. dec 2014

@miculiatko Dakujeem 🙂 ved prave preto som to tu zverejnila lebo sama viem ako som tym trepala ked pri každom meškaní ms vyšiel test negatívny a viem sko ma vzdy potešili zienky ktoré to tiez nemali na začiatku ružové a vsetko dobre dopadlo 🙂 určite vas budem informovať o priebehu zatiaľ sme obaja zdravý ako povedal moj gynekológ ktorý tomu najprv neveril :D ze v medicíne nieje nic nevylucitelne a ze som krasne zdravo tehotná... Neni nad ten pocit 🙂

kristofera
autor
14. dec 2014

@sasena033 dakujem pekne 🙂 hej ? Noo pekne ☺️

linda81
14. dec 2014

@kristofera gratulujem...u nas to podobne bolo :_)

lydia15
14. dec 2014

gratulujem. vas pribeh potvrdzuje ze čím viac sa snažís tak to nejde. držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre