Pomohol niekomu liek Profertil? Prosím o vaše skúsenosti.

ka131
27. mar 2009

Ahojte! máte skusenosti s týmito liekmi. mužovi ich odporúčili 😔 tak by som chcela vedieť či niekomu pomohli. dakuje,

ixi
27. mar 2009

ka 131 nam to vobec nepomohlo 😠

wrtulka
27. mar 2009

Ahojky ka..
manža to bral 4 měsíce a taky vůbec žádná změna.
ale pozor! To neznamená že to nemůže pomoct vám, jde pouze o to že pro náš případ to asi nebylo vhodné.
Takže to rozhodně zkuste ale minimálně 3 měsíce - pak se dá říct jeslti to mělo nebo nemělo výsledek..

ka131
autor
27. mar 2009

ixi - a čo skušate dalej? beriete niečo iné. a aky mal spermiogra? môj najprv 10 mil potom 30 a naposledy 20 bral ale bral vitamin e a terz mesiac berie profertil. mam už s toho depku snažíme sa 2 roky

ka131
autor
27. mar 2009

wrtulka - my sme to kupili na 3 mesiace. dá sa aj na mesiac? draheho lekár povedal že ak neotehotniem do 3 mesiacov máme znova príst tak neviem kde nás pošlu

ixi
27. mar 2009

na u nas bolo potom jedine riesenie ivf vobec potom profertile a plus bral este tamoxifen ci ako sa to volalao sa to zlepsilo len o 2 percenta aj my sme to brali 3 mesiace ale da sa to kupovat aj na mesiac

ixi
27. mar 2009

vobec nezufaj musis verit ja uz cakam 4 roky na mimco a co ine ti zostava len cakat raz to pride a kam chodi mangel k lekarovi?my sme chodili do ke do sace 😎

ka131
autor
27. mar 2009

my do rajeckých teplíc ale predtým sme skúsili helios v Martine a ako vidím asi sa tam vrátime. 😖

ixi
27. mar 2009

to je u kazdeho individualne neboj bude dobre treba verit 😉

ka131
autor
27. mar 2009

chodite do niakeho centra čo treba všetko absolvovať. počula som že prvé oplodnenie by malo byť zadarmo. 😅 iba lieky si platiš. nevieš o tom niečo lebo tu v okoli sa nemám s kým porozprávať.

ka131
autor
27. mar 2009

možem sa spýtať koľko máš rokov ja 26

dahra
27. mar 2009

Caute,
na ten profertil som bola aj ja zvedava. Co som zatial kde-tu zazrela, boli reakcie, ze to pomaha na zvysenie poctu a pohyblivosti spermii. Viacere baby pisali, ze na morfologiu to nepomaha. Moj manzel ma probemy prave s morfou. Berie vitaminy, ale nebudeme kupovat ten liek. Je drahy a sance na zlepsenie su minimalne. Manzel berie klasicke vitaminy.

ka131
autor
27. mar 2009

darha - ja som tiež dlho hladala reakcie na profertil ale málo bolo tých pozitívnych. asi budeme len veriť

martek
27. mar 2009

manzel bral tri mesice a NIC 😕

dahra
27. mar 2009

Ka,
skuste sa dat najprv vysetrit, aby ste vedeli na com ste a podla toho zvolite postup. My sa tiez snazime takmer dva roky. "Po roku" sa uz odporuca ist na vysetrenie. J
Ja som akurat po operacii, vybrali mi vajecnik, manzel ma zly spermiogram. Moja mladsia sestra - ma 27. rokov, pol roka sa snazia, ale o tyzden ide na operaciu, a zelam jej, aby dopadla v najhorsom pripade ako ja, nasli jej totiz co mne, ale ma to v tazsom stadiu 😖 . Nechcem strasit, ale dobre je vediet, ake su priciny.
Drzim palce.

ixi
27. mar 2009

no ja mam 23 chodime do splnu v Ke 😉 ja som za zakrok doplacala 15 tis. a aj za lieky necelich 15 takze doplatok za ivf ta vinde tak na 30 tis.dohromady

ka131
autor
27. mar 2009

dahra - ja som tiež bola na operácii mala som 5cm cistu ale vaječním mi nechali lebo nemám deti, teraz si meriam bazalnú teplotu a chcem isť na prefuky či nemám zrasty po operácii, raz mi ich už odstranovali ale vtedy sme babätko nechceli. vravia že prefuky bolia a ktomu ej mužov zly spermiogram. držím palce segre a teba s jedným vaječníkom neposlaly hned do centra?

ka131
autor
27. mar 2009

ixi - a kedy si bola ako si to zvládala? a za koľko sa môže isť na druhé oplodnenie?

ixi
27. mar 2009

profertil su vlastne vitaminky tak neviem ale stoji to zato vyskusat 😉

majkaa
27. mar 2009

ka,
moj manzel ma tiez velmi zly spg. Pohyblivost, mnozstvo ujde, ale morfologiu ma len 0,5% dobrych. 3 mesiace bral profertil a nic, este sa mu to zhorsilo ta pohyblivost a mnozstvo a to vobec nefajci, nepije, nema sedave zamestnanie. Teraz bere, E,C,selen, zinok, macu a tamoxifen, tak dufame ze to aspon trosku pomoze. Tvoj manzel mal kolko patologickych spermii??

ixi
27. mar 2009

majkaa neviem my mame percento defekt.spermosov 96% ☹

majkaa
27. mar 2009

no a my mame 99,5% a profertil vobec nepomohlo.

petkaerdal
27. mar 2009

ahojte,tak profertil nepomohol ani nam,nic 😖

ixi
27. mar 2009

takze profertil asi nieje az taky dobri ako sa pise 😒

ixi
27. mar 2009

a co to znamena PMN Leu?

dahra
27. mar 2009

Ka,
neposlali, ale sama som sa rozhodla. Momentalne som na "liecbe" endometriozy. Ja som mala cystu 8cm, tiez nemam deti, ale nedalo sa nic zachranit. Sestra ma dve cysty: 10 cm jednom a 5cm na druhom vajecniku. Takze tak...Pojdeme na IVF, hned ako doberiem injekcie. Moja sestra bude mat pravdepodobne tu istu diagnozu. Je to totiz dedicne.

petkaerdal
27. mar 2009

hlavne,ze ho skoro kazdy lekar odporuci a je dobre drahy
ja som niekde citala,ze vobec nieje ani vedecky podlozene,ze to ma nejaky ucinok 😖

majkaa
27. mar 2009

no my ked sme ho isli kupit, tak som sa spytala ci je to na morfologiu a lekarnicka nam hned povedala, ze nie. Ze je tam moznost ovplyvnenia len mnozstva a pohyblivosti, ale morfologie urcite nie.

ixi
27. mar 2009

ved to su len vit. a keby to bolo take ucine tak polovica z nas uz ma davno deticky

ixi
27. mar 2009

tak naco nam to dali?

majkaa
27. mar 2009

ixi ja si myslim, ze ak mate problem len v morfologii, ale v mnozstve a pohyblivosti nie, tak vam profertil je uplne nanic. Skor kupte klasicke vytaminy E,C,zinok, selen a nemozem ti poradit este ci tamoxifen je dobry alebo nie, lebo manzel ho bere len pol mesiaca.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre