Smútok a žiaľ sú silnejšie ako ja

mentolka12
29. sep 2014

Baby, uz neviem co zo sebou :( so snubencom velmi tuzime po babatku snazime sa cca rok a nedari sa. Moj gynekolkog zistil ze nemam ovulku tak to je dovod. Snubenec ma poziadal o ruku a nejako tuzba po babatku bola potlacena a zacali sme sa sustredit na svadbu. Vsetko bolo ok milocali sme sa lebo sme po tom tuzili a vybavovali veci okolo svasby az kym neprisiel prvy zlom v juli ked mi kamoska oznamila ze cakaju babatko to este bolo v pohodke a potom prisiel augist a dve kamoskymi oznamili ze cakaju babtko odvtedy som ako bezdusenedokazem sa tesit z toho co mi zivot dava. Mam snubenca ktory ma miluje a sal by mi aj modre z neba no u mna je smutok az nejaky moc silny. Nedokazem sa uz tesit na nic, ked som sama len place a smutim ze preco prave nasa cesta za rosinkou musi byt taka tazka aj ked viem ze je takych parov velmi vela :(

lauricka
29. sep 2014

ak neotehotnies do roka, tak sa zacne riesit preco a zacnu sa s Tebou lekari zaoberat. Takze to je prave teraz,kedze ste sa akurat rok pokusali, co ale stale nie je tragedia. Nemas ovulku Ti povedal, ale tam to nekonci. Treba zistit preco, treba urobit spermiogram, naplanovat dalsiu liecbu a dalsie postupy. Takze ak na to je Tvoj gyn kratky, tak ist normlane do Centra Asistovanej reprodukcie a zacat na tom pracovat. Teraz je cas, kedy sa mas nakopnut, mysliet pozitivne a verit. A nie plakat a lutovat sa. To Ti k otehotneniu nepomoze. Drzim palce a prajem stastny vyber dobreho CAR a lekara, aby zvolil u Teba tie spravne postupy.

tomiholjubavi
29. sep 2014

@mentolka12 Pozri Mentolečka, ja dobre viem ako sa citis...My sa s manzelom snazime uz najmenej dva roky a stale nic. Vam aspon prisli na pricinu a hormonmi sa to da liecit. My sme vraj zdravi...Prešla som si tieto fazy a rozmyslala som aj, ze sa odregistrujem z FB, lebo tiez moje kamaratky rodia "ako hrušky" jedna za druhou, dokonca par kuskov aj dvojicky..mam aj take kamosky, ktore otehotneli nechcene a boli z toho este aj nasr*te, vraj chceli karieru..Jedna dokonca isla na potrat...to uz sa ozaj clovek neubrani pocitu nespravodlivosti. Ale ked budes (budeme) k tomu takto pristupovat, nielenze neziskame dieta, ale este aj mozeme stratit milovanu bytost a ak nie, tak stratime vzacny cas lasky a radosti po boku dobreho partnera. Kopu nasich kamaratiek je tehotnych, ale maju ine tuzby. Mozno nemaju tak dobrych chlapov, alebo by chceli mat radsej byt bez hypoteky a az potom dieta, alebo nieco uplne ine. Pri dnesnej medicine, urcite skor ci neskor tehotne budeme. Uzivajme bezstarostny cas, ktory nam bol dopriany a ktory uz po narodeni dietatka nikdy nedostaneme spat. Pretoze dieta, to nie je len sladky kojencek, ktoremu kupujes ruzove svetriky, ale aj kopu roboty a najmenej 18 rokov kazdodennej starostlivosti. Ja mam 27 rokov, to je uz skoro 30...najvyssi cas na prve..ale ked sa nedari, tak sme namiesto zufania teraz cestovali po balkane, videli sme celu ciernu horu, albansko, kus macedonska. okolo vianoc planujeme adventny rim...ty sa sustred na vybavovacky svadby, lebo ked si to teraz neuzijes, potom budes banovat 🙂 Neboj, babo pride ...a cakanie nan si pekne uzijeme 😉

kikina84
29. sep 2014

@mentolka12 ani moja kamoska nemala ovulku..ale riesila to s lekarmi,ved na to su lieky..a teraz sa tesi uz zo 4 rocnej dcerky (tiez sa im nedarilo vyse 2 rokov)..Hlavne mysli aj na to ze ked si stale v depresiach,tak to tvojmu telu vobec neprospieva..prave naopak,aj taketo stavy mozu mat na svedomi,ze sa ti nedari otehotniet..Urcite by som oslovila nejakych odbornikov a zacala to riesit ak tak velmi tuzite po dietati..drzim palce 🙂

veroninna1
29. sep 2014

Chcem ti len poradit, aby si skusela zmenit myslenie na pozitivne. Cize namiesto smutku sa tes z toho, ze tvoji priatelia cakaju babatka, tes sa s nimi, budete ich navstevovat a tak.... Viem, ze to neide len tak, no urcite sa nezamotavaj do tohto stavu, v ktorom si. Nemysli na to, ze sa vam nedari, ale mysli na to, ze lekar zistil preco, a zacni bojovat a robit vsetko preto, aby si tu ovulku mala. Pozitivne myslenie robi velmi vela v takychto pripadoch. Viem, o com hovorim 😉

mentolka12
autor
29. sep 2014

@lauricka riesime to s doktorom dal mi hormony na upravu ovulacie no ako naivne som si myslela ze sa zadi na prvykrat..lahko sa hovori ked Ty prezivaos to krasne obdobie prave teraz..boli dni ked som sa tesila zo zivota ked som to nechavala na osud a cas no vposlednej dobe je to tazke az moc nebavi ma nic :(

mentolka12
autor
29. sep 2014

@veroninna1 dakujem za povzbudive slova 🙂 ja uz mam o par mesiacov 30 a mozno prave preto to tak na mna dolahlo lebo vsetci okolo 30 maju uz babatko ...neskusali ste nejake centrum asistovanej reprodukcie? 2 roky je uz dlha doba a na cestovanie nie su peniazky nakolko sa chysta svadba ...dufam ze raz pride ten den ked si najdeme 2 ciarky na teste 🙂 ....dakujem este raz za pozitivne slova vazim si ich 🙂)

mentolka12
autor
29. sep 2014

@kikina84 no uz sa to jeden cykkus riesil dal mi lieky na ovulaciu a viem, ze sa musim pozbierat a vschopit len nechapem od stvrtka ma totalne depta tento stav :(

veroninna1
29. sep 2014

@mentolka12 pevne verim, ze tie dve ciarky na teste uvidite 🙂 drzim velmi silno palce, urcite sa dockate vytuzeneho babatka 🙂

mentolka12
autor
29. sep 2014

@veroninna1 podla mojho nazoru kazda zena si prejde takymito stavmi ked sa im nedari babatko ved vacsina zien tuzi byt matkou a tesit sa s kamoskami?? Uprimne Ti poviem s jednou satesim ale tie dve no to uz jeina kava zmenilo ich tehotenstvo na nevydrzanie a ich reci o tom ako by sme mali navstivit ich gynekologa mi zrovna neprospievaju a furt je to o tom istom ze mali by sme uz aj my nieco poriesit a nie len tak si uzivat zivot :((

mentolka12
autor
29. sep 2014

@veroninna1 dakujeme za podporu 🙂 vazim si to velmi 🙂)

veroninna1
29. sep 2014

@mentolka12 ano mas uplnu pravdu. to je celkom normalne, ze prechadzas tymito stavmi, len ti chcem poradit, aby si v nich nezostavala, nezamotavala sa a nelutovala sa. proste, aby si sa nejak pozitivne naladila a isla za svojim cielom. im sa podakuj za radu a povedz im, ze najlepsie vy dvja viete co a ako dalej.

lauricka
29. sep 2014

@mentolka12 haha, ze lahko sa hovori. Som ti tym tiez presla, neboj. Prave preto Ti pisem, co pisem. Ze je este skoro, by si sa takto opustala a daj si na to pozor, lebo psychika je svina a zrovna to Ti moze branit otehotniet. Takze hlavu hore, ver tomu a chod si za tym. Ja viem, ze to vyzera bezrpoblemovo, ked si precitas, ze mam dve deti a cakam tretie, ale to je len klam. Telo nie je stroj, aby Ti okamzite reagovalo na lieky a hned si otehotnela. To je fakt. Bud trpezliva. Mas nejaku diagnozu? Ja mam PCO.

tomiholjubavi
29. sep 2014

@mentolka12 aj ja ti radim vybrat sa na navstevu ku kamaratkam s detmi, ale nie k takym co maju sladkych rozkosnych novorodencekov. Chod opozriet aspon na pol dna rodinu s detmi v obdobi vzdoru, tak 3-5 rocnymi. K takym detom co vrieskaju, hasteria sa zo surodencami, tahaju sa za vlasy, nechcu nic zjest, rozhadzuju oblecenie a hracky po celom byte, vkuse vykrikuju mamaaaa (takze zena si nemoze v pokoji ani kavu vypit). Kamoska je aj tak stastna a miluje svoj dorast, ale ty ako nezainteresovana uvidis aj odvratenu stranku materstva a pomoze ti to prekonat depku z melancholického snivania 🙂 Ja to tak robim a uz po par hodinach citim znacnu ulavu 😀

lauricka
29. sep 2014
junovka
29. sep 2014

@mentolka12 pokial mas problem aj s ovulaciou, tou som mala pri druhom otehotneni aj ja, tak treba riesit stitnu zlazu, mne vtom pomohla moja endokrynologica a hlavne....hlavne je psychika.Skus na polroka na to vobec nemysliet, rob aby tvoje myslienky sli inym smerom a ked to budes cakat najmenej, tak vtedy to pride 🙂 To je moj pripad...chceli sme druhe babo a nedarilo sa 3 roky, zacala som sa liecit so stit.zlazou, moje myslienky som si preorientovala na prijmacky na VS, a ked nastal den D, ze som mala ist na prijmacky, tak som zistila, ze som ostala tehu 🙂 Drzim palce!

tomiholjubavi
29. sep 2014

@lauricka fakt 😀 nic pre mna nie je take dobre antidepresivum ako kamaratkin syn, ktoreho najoblubenejsie slovo je nechcem (a za tym poloplačlive hlasne ééé-éééé) a oblubene gesto je hadzanie hocicoho, co dostane do ruk o zem 😀 Uz po par hodinach pridem domov a to, co som pri odchode z domu povazovala za smutne miestno ochudobnene o detsky smiech, mi po navrate pripada ako rajska oaza pokoja 😀

mentolka12
autor
29. sep 2014

@lauricka nie nemam urcenu ziadnu diagnozu PCO mi lekarpovedal ze nemam jedinyproblem o ktorom viem jeta ovulacia a vypisal mi clostilbegyt a bol velmi prekvapeny ako mi zabral prvy cyklus no aj tak nezabral este mame predsebou 2 cykli ...ved to ze ked cakastretie dietatko ale je 9ravsa, ze neviem aku si mala ty cestu k nim ale kedze si napisala urcite nebola lahka ...viem musim sa cez tu depku preniest a mozno toto ze tu pisem mi pomoze kedze nemam sa s kym o tom porozpravat

@toliholjubavi 🙂 Ty vies ako povzbudit cloveka :D takze po takej navsteve nechces babatko? 🙂 :( noo ja ked idem ku kamoskam co maju take cca 6 rocne dietatak je to v pohodke a este jedna ma Kristiana a ja by som chcela dat take meno tak je to este tazsie ach jaj zvlastny je ten zivot :(

lauricka
29. sep 2014

@mentolka12 to, co povedal doktor, je nadejne, ze telo pekne reaguje na liecbu, podla mna je to len otazka casu. Tak vela stastia!

tomiholjubavi
29. sep 2014

@mentolka12 Nie ze nechcem babatko...jasne, ze aj nadalej po nom tuzim...Ale pomaha mi to zbavit sa toho taziveho az depresivneho pocitu..tej vysnivanej idylky teba, manzela a krasneho rozkosneho rozpravkoveho dietatka...taketo navstevy ma vracaju do reality 😀 a to mi pomaha prekonat neprijemnost cakania kym sa zadari

mentolka12
autor
29. sep 2014

@junovka hmm ja som chcela ist tiez na stitnu zlazu ale nechce ma poslat este gynekolog vraj na to je cas este ..ja sa ukludnim to len teraz mam taky naval smutku

junovka
29. sep 2014

@mentolka12 mna odporucala na endokrynologiu moja vseobecna lekarka.

mentolka12
autor
29. sep 2014

@lauricka dakujem krasne za palceky 🙂)

mentolka12
autor
29. sep 2014

@tomiholjubavi no skusim taku navstevu 🙂) len vies copomaha Tebe nemusi mne ale vkladam nadej ze pomoze a zaberiee :D mas riadny zmysel pre humor 🙂

mentolka12
autor
29. sep 2014

@junovka jaaj moja obvodna to radsej pomlcimo nej :((

junovka
29. sep 2014

@mentolka12 tak treba zmenit .Pozeram, ze si z KE, ja chodim na KVP ku Kudlakovej 😉

lauricka
29. sep 2014

@mentolka12 tak povedz gynovi, ze ci Ta tam aj tak nemoze poslat uz teraz, aj ked je, podla neho, este cas. Ze by si rada isla. Tak snad Ti ten listok vypise, to mu ruka neodpadne. Endokrynologia nie je vobec zly napad.

tomiholjubavi
29. sep 2014

@mentolka12 vyskušaj, potom uvidis 😉 tiez mavam chvile, kedy sa mi nedari drzat si nadhlad..kedy len frflem, chodim vo vytahanych kolenakoch po byte, zjem vsetko co mi pride do cesty a vyplakavam nad nespravodlivostou osudu...ale potom ma to prejde, lebo vidim, ze aj tak je to zbytocne...Poviem si, ze dieta je dar a jednoducho si ho nevyrevem ani nevytrucujem ako kolieskove korcule a mobil 😀 Uz sme dospele zeny, musime sa stavat k problemom konstruktivne, aj ked je to niekedy tazke...

monicka9
29. sep 2014

@mentolka12 ty sa nesmies vzdavat,nesmies byt smutna a nešťastna ved nadej zomiera posledná😊 ty musis VERIT, tužit a naďalej snivat, vsetko sa ti spravodlivo vyplní😊 budes mamickou VER tomu😊 netrap sa a nezúfaj babatko pride ked bude samo chciet😊 to je niekde medzi zemou a nebom ze prečo to teraz nejde ale pride to musis verit ze sa ti to vyplní a budete rodicia😊 teraz sa tes z pritomnosti ze mas milujuceho partnera ktory ta zbožnuje,ze stojí pri tebe a túži mat tiez rodinku😊 aj k otehotnenie prispieva harmonia duše a tela teda zdravo sa stravuj,zdravo ži a bud v pohode, pozitivna a tes sa zo zivota z kazdeho jedneho dňa😊 mysel zaplňaj pozitivnymi MYSLIENKAMI😊 mne ani jedno dietatko nevyslo na prvy šup a verila som ze pridu a mam za sebou niekolko potratov ked som sa na miminko tesila no a prestalo bit srdiecko a dalsie dva roky sa nedarilo a prisli dalsie potraty no NIKDY som sa nevzdala a verila v zdrave tehotenstvo a ze babatko ku mne pride,ze vsetko je tak ako ma byt,... Proste som verila a snivala ze mat velku rodinku sa mi vyplní😊 a takych zien je veľa😣 moja sestra snazilka vyse roka,tiez uplne zdrava, s milujucim partnerom a tiez sa nedarí no nezúfa a veri ze babatko k nej pride😊 skusa rozne vitaminy,papa kyselinu listovu, pije alchemilku, objednala si Gynex, pred tym inofolic,... Proste pripravuje sa na to ze sa stane coskoro mamickou aj ked tehotenske testy ukazuju este len / jednu ciaročku.... Drzkaj sa, nevzdavaj sa, pozitivne mysli a teš sa zo zivota!!!!!!!! Krasne,zdrave a vonave miminko k tebe urcite pride ale musis tomu VERIT😊😊😊😊🍀

nicemary
29. sep 2014

ahoj, moja kamoska sa vydavala, ked mala 37 r., potom este chceli skusit babo, mala ten isty problem ako ty ale po liecbe sa im to predsa len podarilo, v 39 mala krasneho syna. Takze neboj, nie je to nic nemozne. Len sa zbytocne trapis...

zuzula2108
29. sep 2014

Ahoj, chapem ta velmi dobre. my sme na maleho cakali 4 roky. Najprv isiel na kontrolu manzel, a kedze on bol v poriadku, problem bol vo mne. Zistili mi nepriechodnost vajcovodov. V nemocnici mi povedali, ze mozem otehotniet iba umelym oplodnenim. Vtedy som preplakala celu noc. Bol tam jeden starsi doktor a ten mi povedal, ze sa nemam bat, ze vajicko si cestu najde, aby som sla na prefuky. Tak mi ich urobili, bola som u liecitelky, fyzioterapeutky (dornova metoda), brala som kadejake tabletky, len aby som otehotnela prirodzenym sposobom. A menzes prichadzal kazdy mesiac a s nim aj moj plac. Nakoniec sme sa s manzelom rozhodli pre umele oplodnenie. Bolo to v oktobri 2011, boli sme rozhodnuty, ze po vianociach pojdem na umele. A v januari som zistila, ze som tehotna a nas zazrak mal vcera 2 rocky. Po tom rozhodnuti s umelym sme uz nic neriesili, ziaden sex podla plodnych dni, teploty, ovulacie..... Prestala som na to mysliet, sex sme mali vtedy, kedy bola chut a nie v presny cas 🙂 a podarilo sa. Je to presne o psychike, ako ti pisali baby vyssie. Neboj pride to, my sme na to cakali 4 roky. Teraz by sme chceli druhe a tiez sa nedari, ale nezufam, viem, ze to pride len si musime zasa pockat. Pride to vtedy, ked to nebudes cakat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre