Ako často vám bábätka v brušku sčikutali?

sandrittta
24. nov 2011

Moze to nieco signalizovat? A viem to nejako ovplyvnit? Nam sa to v poslednej dobe stava velmi casto, od kedy sa mala otocila spravne aj 5krat denne.

dazdovka
24. nov 2011

Ahoj, aj nas mrnavy v brusku straaasne casto stikuta, neviem tiez ovplyvnit, hlta hlta tu plodovu vodu, trenuje prehltanie a saci reflex... Myslim ze to neni nic zavazne, robila to aj dcera v brusku, no a ked sa narodila bolo vsetko v poriadku, takmer vobec sa jej uz na vzduchu nestikutalo. Inac je to riadna sranda, teraz je mrno otoceny dole hlavou a ked sa mu cka, citim to az niekde v mojom zadku 😀 😀 😀

evka4
24. nov 2011

ahoj, mojej dcerke sa v brusku stikutalo velmi casto, kazdy den niekolko krat a ostalo jej to aj po narodeni. prve mesiace stikutala niekolkokrat za den, teraz ma uz vyse roka a stale mava dni, ked stikuta ostosest. nevieme to nijako ovplyvnit. teorie, ze stikuta z prejedenia, resp. z chladu sa u nej nepotvrdili, stikuta aj ked je hladna a je v teple...

hilaris
24. nov 2011

aj 4x denne 🙂 nic to nesignalizuje, nemozes to ovplyvnit. Akurato TO ovplyvnuje teba.. aspon ja som z toho bola niekedy na nervy :D

lucik85
24. nov 2011

aj u nas presne ako u @evka4

ajca123
24. nov 2011

To je normalne 🙂 , ale napr. vseci hovoria ze babetko v brusku nemoze scikutat 🙂 ale su na omyle... Viem co robi moj drobcek v brusku
Aj teraz co vam pisu moj treti drobcek scituta 🙂 a aj prvy a druhy syn scitutali v brusku a su zdravy.... Ale im ta scitutka ostala aj po narodeni 🙂 kazdu chvilku scitutali,ked mali tak 8mesiacov prestali 🙂 tak casto... Su po tatinkovi 🙂
Nasich drobcov to prejde same 🙂

nina55
24. nov 2011

mam pocit, ze moja laska stikutala takmer kazdy den - ale ved to je upne normalne a vobec nic zle to nesignalizuje 😉 .....a ako prislo, tak aj odislo 😉 🙂

sakura77
24. nov 2011

viackrat denne🙂

baby2
24. nov 2011

furd 😀 😀 😀

gazovicka
24. nov 2011

no mne maly aj 8x za den.... niekedy menej, niekedy viac, mala som pocit, ze stikuta stale.... 😀, ja som bola rada, lebo aspon som vedela, ze je tam v brusku v poriadku, kedze sa menej hybal....

daniela242
24. nov 2011

Dcérka v brušku štikútala strašne často a ostalo jej to aj po narodení 🙂 Prešlo to až keď sa začala viac pohybovať. A malý v brušku štikúta zásadne vtedy keď chcem spať alebo si poležať 😀 keď som v pohybe tak nie. A ja som z toho pekne na nervy 🙂

zuzin78
24. nov 2011

stale. 😵 😀 🙂

moma
24. nov 2011

v brušku štikútala vždy keď som sa najedla a teraz skoro vždy keď sa napapá. Aj náš ocino má vždy po jedení štikútku 🙂

cajova_lienka
24. nov 2011

aj 10-12x za den -a zostalo mu to aj zo 5 mesiacov po narodeni - teraz ma 8,5 mes. a stikutka uz len zriedka. 🙂

julie1412
24. nov 2011

Dcera stikutala casto, doktorka povedala, ze je to normalne, ked sa nahlta vela plodovej vody. A zostalo jej to doteraz, ma 4 roky a ked sa vela naje, tak stikuta. Maly v brusku mi teraz tiez vela stikuta, ale uz sa nad tym nevzrusujem🙂

melonik7
24. nov 2011

aj každú hodinku - keď bol drobček v brušku..zo začiatku to bolo také jemné, neskôr silnelo a pred termínom pôrodu sa už bruško trochu triaslo 🙂 som aspoň vedela že malý je veľký 🙂 a po narodení pokračoval v štikútaní..

minuska8882
24. nov 2011

náš malý tiež štikúta aj 3 - 4 krát za deň... ale sa smeje že to má po tatovi... lebo manžel tiež často štikúta... 😀

koran
24. nov 2011

prosim vas a ako sa to štikutanie pozná???

martaniana
24. nov 2011

náš tiež často štikútal 🙂

kiwi82
24. nov 2011

Veľakrát denne 🙂 Nič to neznamená. Je to ok 😉

anicka1981
24. nov 2011

Moj ani raz 😲

lili777
24. nov 2011

Syn štikútal tuším stále🙂 a aj keď sa narodil, mal štikútku aj 10-krát denne. Dcérka neštikútala v brušku vôbec a po narodení minimálne. Určite to nič neznamená.

lenka268
24. nov 2011

Moj maly tiez stikutal velmi casto a hlavne ku koncu tehu to bolo dost citelne 😀, podla mna to nic nesignalizuje len si glgol trocha vodicky 😀 podla mna.

silvi77
12. jan 2012

Ja mam o tyzden termin a malinke mava stikutku kazdy druhy den, ak nie kazdy... Vzdy sa mi trasie podbrusko v pravidelnom rytme.. :D Dufam, ze pľúcka ma dobre vyvinute a dovodom na stikutku je len hltanie plodovej vody.. 8)

fomarik
12. jan 2012

MOja čkala v brušku aj 5x denne. ked sme chodili na ctg ku koncu tehu, tak mi záznamm natáčili aj dve hodiny, lebo vkuse malá čkala. Ale nám po porode zistili reflux a ževraj že v ked v brušku v tehu vela čkala, že to bol ten signál. Ale to mi povedal len jeden lekár z piatich. Osobne si nemyslím, že by časté čkanie miminka v brušku malo niečo signalizovať. Aj teraz vela a často čká, po každom papaní, po každom hlbokom nadýchnutí. To sa jej posunie bránica trošku vyššie auž čká.

abbie
12. jan 2012

x krat za den 😀 Teraz bude mat rok a stale ma problem so stikutanim ...

rybka77
12. jan 2012

Moj maly stikutal v brusku ku koncu tehu dost casto aj 4-5xdenne. Po narodeni tak isto 🙂

lady511
12. jan 2012

mne moja mala štikutala stále a velakrát ale je to vraj dobre ....žena sa nemusí bát a štikuta,, stále aj ked má teraz 3mesiace..

veronique_1
12. jan 2012

mne casto stikutala a mala slabsi reflux, to vraj byva spojene

nibiru
12. jan 2012

dva krat denne 🙂

stardust
12. jan 2012

casto, casto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre