Ako sa zbaviť pupáčikov a akné v tehotenstve?

angelika_2
1. feb 2012

Babuľky trpíte niektorá hnusnými vyrážkami, povedzme žltými pupáčikmi respektíve aj zapaleným akné? Viete niejaké finty ako sa ich zbaviť? Pred tým som mala krásnu pleť a teraz v tehotenstve moja pleť sa ide zblázniť ....Prosím Poraďťe 🙂

sashabb
1. feb 2012

@angelika_2 zbaviť sa ich asi nezbavíš, nakoľko ich máš skrz hormonálne zmeny 😒 ale pomôcť môže obyčajná alpa alebo nejaký "odličovač" s alkoholom

merry_v
1. feb 2012

@sashabb
a tebe to zabralo? ozaj ta ALPA? alebo neboli o akné však? lebo tam už ide o zápalový proces ..

sashabb
1. feb 2012

mne alpa pomohla 😉 v podstate to všetko vysušuje
a ak sa chcete pobaviť, tak si urobte najprv píling tváre a potom si ju umyte alpou 😀

nice202
1. feb 2012

@angelika_2 ja som mala presne taky isty problem. a ani nie tak na tvari, ale na chrbte. bolo to strasne. robila som si pravidelne pílingy celeho tela. po porode za nejaky cas, sa to samo upravilo. to su nejake hormonalne zmeny v tele.

nadulka88
1. feb 2012

Aj mne sa velmi zacali robit, na tvari, chrbte, na dekolte ... ☹ Ale lekar mi povedal, ze to su tie hormonalne zmeny a pomaly by to malo ustupovat... Tiez som predtym nemala ziadne vyrazky .. Tak uz asi musim len cakat.. ved to mimco zato stoji 😉

timus252
1. feb 2012

ahojte 🙂 aj ja to mám od začiatku tehu.nemala som nikdy na chrbte vyrážky a ani na dekolte,to je tými hormonmy. podla mňa to po pôrode zmizne 🙂 a však samé zmeny sú na našom tele,ale stoji to za to 🙂)))však budeme mamičky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

yasmin0001
18. dec 2012

@nadulka88
@timus252
baby aj mna trapia vyrazky od zaciatku tehotenstva - na tvari, chrbte, dekolte a dokonca uz aj na brusku!
Popri priberani a striach to cloveku na sebavedomi zrovna neprida. Prosim vas, preslo vam to po porode samo alebo s tym bolo treba daco robit?

zvedavamt
18. dec 2012

treba si hlavne uvedomit, ze vsecko co sa ukaze na kozi je problem s travenim, hlavne hrubym crevom. Pokial je slaby pitny rezim, tak sa neni comu cudovat. Je to akoby ste chceli umyt spinavu zalepenu dlazku bez vody.
Aj v crevkach sa kadeco nazbiera a ked je telo zatazene navyse tehotenstvom tak potom nestiha riesit viac veci naraz.
Treba mu pomoct. Vycistit a doplnit co treba.
Nam velmi pomohli zelene potraviny od f. GW, hlavne mojej sestre pri druhom tehotenstve, ktore mala vpohode, rovnako ako porod aj hojenie po nom a mlieka dost,este furt koji pomaly 2r.
Koho zaujima , nech sa opyta.

nadulka88
18. dec 2012

@yasmin0001 nooo.. mne sa to po porode este zhorsilo 😒 ale uz asi 2 mesiace je to omnoho lepsie.. tak neboj, ono to prejde.. 😉

timus252
18. dec 2012

@yasmin0001 moja mne to potom zmizlo,proste hormony 🙂 s tym nespravime nic 🙂 🙂 🙂

yasmin0001
18. dec 2012

@zvedavamt ja vody vypijem vela cez den. Mam s akne problem od puberty, ale uz asi rok pred tehu som mala cistu plet a konecne po rokoch som sa citila dobre, no s tehotenstvom sa to zase zmenilo. Ak to ma byt len zalezitost hormonov a prejde to, tak to vydrzim.
Co si konkretne uzivala z tych potravin?

yasmin0001
18. dec 2012

@timus252 no tak si ma potesila! 😉 Uz nejako tie dva mesiace vydrziiim, aspon, ze je zima a mozem chodit zahalena.
Uz len nejaka kukla na hlavu chyba 😝

timus252
18. dec 2012

@yasmin0001 ale prosím ťa načo by ti bola kukla?? každá žena je krásna keď je tehotná. sice po porode to je des :P ale potom to je uz v pohodeee 🙂 tak drzim palceky 🙂))

zvedavamt
19. dec 2012

@yasmin0001
Dost tekutin je kolko?
Sestra uzivala mlady jacmen aj chlorelu, ked sa beru sucastne,stcia polovicne davky.
Tak ked si mala problem aj pred tehu,bude to z niecoho ineho.
Napis mi v sprave co denne zjes aj vypijes aspon za 3 dni a poviem ti z coho.
😉

marciixo
18. jún 2013

kocky asi tato tema uz nie je aktualna, ale mozno niekto este pocita. Ja som sa tak velmi vysypala akne, ze az hroza. po rukach, po prsiach, po chrbte, po tvari.. Pri prvom dievcatku v brusku som si s tym nevedela rady. Tentokrat som si na to zadovazila Sudocream z ciech ( kedysi sa to volala Ondrejova mast) a uplne, ze spica. je sice trosku "vonava" a tazsie zmyvatelna ale pomohla a uz na druhy den vidiet vysledok 🙂🙂
Tato mast sa moze pouzit aj na ekzemy, drobne poranenia, odreniny, kozne vyrazkya akne ale hlavne sa pouziva na zapareniny - na ten najjemnejsi zadocek 🙂🙂

norittka
28. jún 2013

@marciixo asi si to písala velmi dávno ale vieš mi poradit kde sa dá ten sudocream zohnat? 🙂
Ja mám katastrofálnu plet teraz v tehotenstve :(

marciixo
28. jún 2013

@norittka klasikus v lekarni 🙂 maju ich od 50ml co stoji nejake 3euricka az po 400ml ta je nejakych 14eur. Skus ale radsej najprv tu malu, nie kazdemu vyhovuje 🙂 ale urcite ju doma zminies da sa pouzit aj na intimne casti na zapareniny, detom na odreniny a vlastne ja si ju davam na vsetko 😀

veverka24
28. jún 2013

Odporucam eryfluid. Nevysusuje a velmi pekne mi hoji a pripadne aj zabranuje vzniku.. Predpise kozna ale myslim ze sa da kupit aj volne

popilka
28. jún 2013

@veverka24 Volne sa kupit neda, je to antibiotikum, takze musi byt na recept. A ma sa pouzivat len na velmi zapalene, infikovane akne.

veverka24
28. jún 2013

Je to mozne, ze na predpis..napriek vsetkym moznym vysetreniam mi neprisli na to , preco sa mi cca pred rokom a pol zacali na tvari robit vredovite akne..:( ten eryfluid som zacala tento rok a je to neporovnatelne..

anita1234
15. apr 2014

Ahoje baby viete mi nieco poradit na akne? V tehotenstve sa mi plet dost zhorsila predtym som ju mala krasnu . Dakujem za odpovede

anita1234
3. máj 2014

@yasmin0001 ustupili ti akne po tehotenstve

yasmin0001
3. máj 2014

@anita1234 ahoj. no vlastne ani nie. mam horsie a lepsie chvilky, ale akne ku mne bude patrit uz asi navzdy.

anita1234
4. máj 2014

@yasmin0001 mala si aj predtim akne pred tehotenstvom??

yasmin0001
5. máj 2014

@anita1234 hej mala.

shania31
5. máj 2014

Ja som to tiez mala prvy trimester najhorsie, bola som aj u koznej- no sama kozna povedala, ze nemoze mi z tych lieciv nic na to dat, kedze som tehotna (a zhorsovalo to aj to, ze mi byvalo neskutocne spatne) - tak som si aspon umyvala tvar gelom z kozmetiky Avene a potierala jemne Aknecolorom light- v 2. a 3. trimestri sa to ukludnilo, sem tam najeka vyrazka, ale uz to nebolo take tragicke.

anita1234
6. máj 2014

@shania31 a uz si porodila?? Zevraj toje hormonmy a po tehotenstve to pojde do normalu , dufam ze to tak aj bude ;)

shania31
6. máj 2014

@anita1234
Ano, porodila. Chlapci uz maju 14 mesiacov 😀

anita1234
6. máj 2014

Fihaa uz dostt 🙂 a co s akne ustupily aspon sa to zlepsilo ??

anita1234
6. máj 2014

@shania31 fihaa uz dostt 🙂 a co s akne
Ustupily aspon sa to zlepsilo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre