Ako skontrolovať kŕčok?

simik22
28. okt 2011

baby, poradte mi... ako sa kontroluje krcok? ako si ho mam nahmatat? Kde sa nachadza?v zivote som to nerobila. Aky mam byt v pripade zacinajuceho tehotenstva? A este by som sa chcela opytat, ci su vitaminy Centrum vhodne pre tehotne. Nemyslim Centrum babyplan, ale obycajne centrum. Dakujem

gubcikova
28. okt 2011

a prečo si chceš hmatať krčok?

anjelicek26
28. okt 2011

@simik22 - ak si tehotna, krcok by mal byt vystupeny hore, tvrda spicka, zavrety. Toto plati uz dva dni a v termine, kedy si mala dostat menstruaciu. Ak ma menstruacia prijst, krcok je nizko a otvoreny na spicku malicka a hlavne mäkkucky. Je to fakt rozdiel, len neviem, ci to budes vediet rozlisit, ked ho hmatas po prvy raz.

No a nahmatat ho sa da, do podrepu, ruku dnu a hladat smerom hore k brusnej stene taky kuzelovity tvar, je to sval s spickou ako konecnik - vrubkovana struktura.

leeenka26
28. okt 2011

Pokial nemusis, krcok si nehmataj. Je to len doplnkove vysetrovanie. Ja osobne som to nikdy nerobila. Nie je to nutne moj nazor. Radsej sleduj hlien, a meraj bazalnu teplotu to ti bohate staci.

lenka268
28. okt 2011

to teda nutusim ako si ho mas skontrolovat ale podla mna krcok maternice ma kontrolovat gynekolog, aspon si ja tak myslim, vitaminy centrum su urcite vhodne pre kazdeho a pre tehotne su asi vhodnejsie centrum babyplan s kyselinou listovou. 🙂

hadassah
28. okt 2011

nie je to s tým krčkom naopak? uzavretý je tvrdý a ľahko nahmatateľný - je po menzese a v tehotenstve, alebo je nízko a otvorený, mäkký, ťažšie nahmatateľný a skrátený - to je v období ovulácie a menštruácie. Ak sa mýlim, opravte ma 😝

meatfly24
28. okt 2011

ja som sa docitala ze krcok v tehotenstve je zdureny cize tvrdy ... a u mna to sedi mam ho nizko a taky zdureny tvrdssi... a viem to porovnat lebo krcok som si kontrolovala aj pocas snazenia 🙂

esmemia
28. okt 2011

Ja co som citala,tak pocas tehu by mal byt krcok tvrdy,hore a uzavrety 😉 😅

pempusik
28. okt 2011
eri28
28. okt 2011

ked som to dobre pochopila podla clanku kukala som ako puk, nikdy som o to nepocula, co sa tyka samovysetrenia prst ide hore nieco, ako ked davam tampon a ta mini dierka je pre spermie. mamicka moja a, je ze preco este nie som tehu, ved to je zazrak otehotniet, uz nestudujem radsej nic 🙂 🙂 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iva123a
10. apr 2014

som 18ty DC a krcok mam vysoko,tazko sa mi nahmata a mam na nom husty az kremovy hlien..moze to byt tehu???v januari som mala missed:(((

1angelika
7. nov 2014

obdivujem ženy,ktoré sa vedia podľa krčka orientovať. ja ho mám stále iný..ráno tvrdý, cez deň mäkký, večer zase iný, raz vysoko, raz nízko..mení sa počas dňa..

pomooooooc
23. júl 2015

Dobry deň,chcela by som.sa opýtať,že ak mi mešká menštruácia dva dni (ale práve som na dovolenke kde som.každý deň bola.v mori) krčok mam stredne tvrdý,suchý,dlhý a jamka je hmatateľna..čo to znamená..pohlavný styk.som.mala.pred 9 dňami a žiadne tehotenske priznaky nevidim...použili sme kondom a vieme na.isto že nepraskol a ani nemal.žiadnu malu dierku. Prosim.odpište. dakujem pekne

gabikamicka
3. jan 2016

Ahojte mne mešká 5. den krcok je hore tvrdý prsia boľavé a mliečny hlien

samira33
3. jan 2016

Ahojte, mate prosim vas niektora podobnu skusenost... ms meska 4.den, prsia naliate a bolave,krcok tvrdy ale trosku vyssie a dnes som mala raz na toal.papieri trosku bledej krvi a nic viac uz.. dakujem

lucinka_p
16. feb 2017

Dobry den vedeli by ste mi poradit uz vyse dvoch dni mam krcok tvrdy,uzavrety a vysoko tazko nahmatatelny, mam na nom taky hustejsi lepkavy hlien. Zajtra mam dostat menzes mozem byt tehotna? Pobolievaju ma prsia uz dva dni a v bruchu mam taky zvlastny pocit ako steklenie.Dakujem za odpovede

dodo18
3. okt 2019

@pomooooooc ako si dopadla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre