Povera "nehladkať si bruško"

janullikle
29. jún 2012

Dnes manzel po prichode domov ma prekvapil touto vetou NEHLADKAJ SI BRUSKO! Ostala som zarazena ze preco. Vraj mu to povedali kolegyne v robote ze tak pred terminom ako mam 2 tyzdne ze sa brusko.nema hladkat a ze mi to dala odkazat uz skor jedna znama ale ze zabudol mi to povedat. Ze dnes si na to spomenul ako to spominali kolegyne v robote... Poculi ste uz nieco take? Vraj kvoli comu by sa brusko hladkat nemalo? Toto mu uz nepovedali. Zda sa mi to smuesne , ved mam v brusku pokladik tak preco mu neprejavit lasku aspon takto.pohladkanim cez brusko... Som zvedava co je to zase za poveru 🙂 😝

makimakimaki
29. jún 2012

Ahoj, nemala by si si ho silno hladkat - tak az masirovat, aby si si nevyvolala kontrakcie. ALe tak normalne jemne si ho v poho hladkaj, pokladika 😎

miskaska
29. jún 2012

@janullikle nemá sa hladkať vtedy, keď je ešte na pôrod skoro a bruško často tvrdne,môže to spôsobiť častejšie tvrdnutie. Ja sa teda teraz svojho bruška riadne nahladkám, keď sa v ňom malý naťahuje, tak ho pohladkám na tom mieste, kde sa vypučil 😀 .

juliagregor
29. jún 2012

hladkat brusko by nemali dievcata, ktore maju rizikove tehu, velmi im tvrdne brusko a pod...
nas na to upozornovali dr. v nemocke a aste aj na teplo z laptopov ...

pokial mas normalne tehu tak kludne hladkaj 😉

zana0077
29. jún 2012

to som teda este nepocula....:o) a to som uz dost "mlada" :o) a aj deti mam slusnu kopku a ziadnemu moje hladkanie nijako neublizilo...:o) skor naopak....
jedine manzel je trosku "na hlavu" ale neviem ci z hladkania.....:oD som sa svokry nepytala....:oD

gp2000
29. jún 2012

áno suhlasim s nazormi predomnou,nehladkať,alebo nemasírovať silno,aby netvrdlo,kvôli kontrakciam,ale v tvojom pripade,už nie je skoro,kedže si v 39tt, 😉 ,ja som hladkala stale,od 40tt aj masírovala a maly sa narodil 11dni po termíne,takže ani to nepomohlo 😀 😀 😀

fialkaa
29. jún 2012

@zana0077 ty si teda cislo 🙂 🙂 🙂

janullikle
autor
29. jún 2012

Hladkam si tak normalne primerane jemne ziadne masirovanie, hlabne ked sa vyduje alebo vrti ako teraz 🙂 ale momentalne sa az velmi besno hadze, asi si hlada miestecko na spinkanie 😕
Nepichalo niektoru z vas v oblasti krizov ale iba v pravej nohe akoby ihlami? Hlavne pri chodzi..

luciauk
29. jún 2012

@janullikle pichalo a všade 😀 už si len vychutnávaj posledné dni a hladkaj malú riťulu v brušku a manželovi povedz, nech už nenosí domov "odborné rady" od kolegýň, lebo čoskoro ťa nimi zavalí 🙂

janullikle
autor
29. jún 2012

A take ze picha od spodu, to znamena ze uz sa ciskoro chysta von? Je to dist neprijemne ako by.mi tam dakti vrazil kol. 😖. Bola sim dnes na poradni tak sa este neotvaram aj krcok je v poriadku..

kkl82
29. jún 2012

@janullikle o tejto povere som v zivote nepocula a radila by som ti ju ignorovat, lebo presne ako pises, v brusku mas pokladik a lasku mu treba prejavovat vzdy a za kazdych okolnosti... ja som si hladkala brusko, odkedy som zistila, ze som tehotna a najintenzivnejsie tie posledne dva mesiace. to uz bolo citit kazdy jeho pohyb a nedalo sa nereagovat, resp. ho tym hladkanim vyprovokovat k pohybu 😉 bolo to take laskyplne laskanie sa s babatkom, ja som mu davala najavo, ze ho milujem a on mne, ze mama viem, ze si tu a uz sa na teba tesim... tiez sa priatelova babka na mna divne kukala, ze "uz tomu malemu daj pokoj", ale take treba ignorovat. je to tvoje babatko a ver, ze sa mu to paci 😉

luciauk
29. jún 2012

@janullikle na pôrod sa pripravuje telo už 9 mesiacov. a teraz ťa bude pichať a bolieť stále viac. mňa občas dole zabolelo tak, že som na ulici skončila na štyroch 😀 alebo som si sadla na lavičku a už sa nepohla, kým manžel neprišiel zachrániť veľrybu. ničoho sa neboj, všetko bude v poriadku, tie pichance sú z toho, ako dieťa tlačí na rôzne nervové zakončenia a na kosti, nastávajú sťahy maternice, všetko sa pripravuje na pôrod. ved si to zvládla až doteraz, tak sa hádam nenecháš rozladiť. vela šťastia 🙂

kvietocek7
29. jún 2012

a to je co za blbost?? ze nehladkat si bruskooo?? to je ako nedotykat sa svojho dietatka ci???povery iba zmagoria aj tak dost rozkyvane myslenie zeny 😒 Rob ako citis nie to co jedna baba povedala....
Vela stastia k porodu, vsetko bude ok neboj 😉

nastasyk
30. jún 2012

@kvietocek7 Vidis a mne moj gynekolog zakazal hladkat brucho, lebo ma bolieva, povedal, ze cim menej tym lepsie...tak to asi nie su len povery...

dulkagabulka
30. jún 2012

niektoré mamičky maju maternicu, ktorá je dráždivá a ak si mamička hladká bruško, môže to vyvolat jej stahy - nie však porod
napriek tomu si myslim,ze toto nie je vhodny pristup k našim babatkam - nedotýkat sa ich...dotyky našich ruk s babatkovym telom su pren velmi doležite a prijemné...predstav si, ze by si bola niekde, kde by sa ta NIKTO celych 9 mesiacov absolutne nedotkol ..babatka sa dotykaju našho tela zvnutra, ale isto potrebuju aj dotyky maminych ruk....robia tak všetky tehulky na celom svete, že si podvedomo chytaju bruško a hladkaju a aj tymto sposobom komunikuju so svojim dietatkom 🙂

indira
30. jún 2012

to som este nepocula ,,,,ale mozno na tom nieco je ,,,,ale ja neverim poveram ,,, 🙂 🙂 🙂

lara1705
30. jún 2012

mam 3 deti a stale som hladkala bruško, tiež som to ešte nepočula a nikomu to neubližilo

kvietocek7
30. jún 2012

@nastasyk ahoj, nechcem ti protirecit, ale hladkanim sa nemysli masaz a podobne, hladkanie vo vyzname tejto temy znamena predsa dotykat sa dietatka, v kazdom pripade by som ani gynekologa neakceptovala 😅
Hladkat sa predsa nema rana napr po cisaraku alebo nejaka zoperovana, inac to nedava ziaden vyznam.A je to dost CUDNE 😒 😕
A PRESNE AKO PISE AJ LARA 1705 S NOU ABSOLUTNE SUHLASIM

juliagregor
30. jún 2012

dievcata ked budete v nemocke od 29 tt s neprestavajucim tvrdnutim a kontrakciami, s rezimom dovolujucim maximalne WC s rukami tak modrymi a dopichanymi, ze vsetky zily praskali a boleli, tak ani hladkat nebudete, na mna to posobilo, deti boli kludnejsie a netvrdlo tak vela...

akonale som dala ruku na brucho tak deti hned reagovali na moju ruku a kopali ako dive a hned som mala infuzku...

starsieho som prenasala a vobec som o tychto veciach nemala ani potuchy...
tym nechcem strasit tehulky a v 39 tt by som to uz vobec neriesila...

gubcikova
30. jún 2012

ja ked som ležala na rizikovom v nemocnici vtedy mi to jedna sestrička povedala.že nehladkať brucho,lebo to môže vyvolať pôrod

eri28
30. jún 2012

@janullikle myslim povera, xixi lebo ja som citala o hapotomii, ci ako tak neako nepamatam si vyraz, a odporucaju hladkat brusko, lebo ide o dotyk, ktory baby vnima a potrebuje, tak ako kazdy potrebuje obcas pohladkat, a ze by to vyvolalo porod no neviem, mozno rizikove tehulky vedia o tom viac...

nastasyk
30. jún 2012

@kvietocek7 neboj, ja ho chytam stale, ked vykopava, len ho uz njako intenzivne nehladkam, ale myslim, ze dotykov ma z vela🙂

kacsik
30. jún 2012

Ja som hladkala stále, aj pár dní pred termínom a nič sa nestalo, kontrakcie som si nikdy nevyvolala, a to som hladkala o stošesť 😀

alexi333
30. jún 2012

Hladkaj, bábätko potrebuje Tvoju lásku cítiť, čo najviac, aj ja som hladkala a nič sa nestalo a ešte som prenášala 🙂 Súhlasím, že netreba silno. Držím palce

anjelicek26
30. jún 2012

Hladkanie bruska podla mna nemoze sposobit stahy maternice, ale masaz bradaviek a sex ano, takze bacha na povery, lebo bude manzel bez sexu!! Ked uz veri na babske reci, tak dosledne 😅

kbeata
30. jún 2012

@janullikle ked som mala este take mensie cca do toho 6-teho mesiaca,tak to bolo fajn,ale uz neskor mi to nejako nerobilo dobre,skor na malej ploche toho bruska sa dalo,inac sa maly zacal dost otacat 😉

karamel
30. jún 2012

podla mna hlupost 🙂 a co v pripade ked si kazdy vecer brucho natieras proti striam? To uz nie je hladkanie? A s poverou to nema vobec nic spolocne.... 😒

minewka
30. jún 2012

Ja si myslím, že niečo pravdy na tom veru bude. Počas pôrodu mi v 2 faze, pri tlačení, úplne prestali kontrakcie - necítila som ich, neboli ani na monitore - a dr, ktorý ma rodil - mi ich vyvolával takým - neviem ako to nazvať - akoby štipkaním - ale neštipkal, len tak prstami mi poklepával po bruchu - dačo medzi poklepom a štipnutím, neviem to opísať, len ukázať - a fakt skutočne to kontrakciu vyvolalo.

fialkadanka
18. júl 2019

@janullikle ahoj myslím si že to máš od chrbtice to pichanie, zacviknutý nerv...ja s tým stále mávam problémy (aj bez tehotenstva) :D

ktochytavzite
18. júl 2019

@janullikle drazdenie maternice ale 2tyz pred porodom uz to nema vyznam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre