Sú tehotenstvá podobné?

abika26
22. nov 2012

Maminy co mate 2 a viac deticiek prebiehali vase tehotenstva rovnako?myslim tym ze ci vam bolo rovnako nevolno,rovnako ste priberali,rodili ste v termine alebo pre/po atd...?dakujem 🙂

xenicka13
22. nov 2012

jedine, co bolo u mna spolocne, bolo, ze mi nebyvalo zle, ale inak kazde tehotenstvo bolo ine 🙂

davido
22. nov 2012

Ahoj ,moje prvé tehotenstvo bolo trošku komlikovanejšie ako druhé ,pri druhom mi bolo síce trošku viac zle ako pri prvom 🙂 🙂 ale celkovo som znášala lepšie to druhé ,pribrala som asi tak rovnako ,prvého syna som porodila o 10 dní skôr ako som mala termín ,rodila som 6 hodín,druhého pôrodu som ss trošku viac bála ,lebo som už vedela o čo ide 😉 😉 ale druhého syna som porodila v termíne a takou rýchlosťou za 1,5 hod že ani neviem ako a bol na svete ... 🙂 🙂 🙂 .Je to veľmi individuálne ,každá sme iná a môžno keby som mala tretie bolo by to úplne inak .
držím palčeky nech je všetko OK 😉 😉 😉

emily_666
22. nov 2012

ale kdeže podobne, každé je iné. Prvé úplne v pohodke, druhé otras.

adula3334
22. nov 2012

ja to mam zatial tak isto...na zaciatku oboch tehu slabsia viroza,hepres na ustach,od 7tt mi byva zle,vraciam tak 3-4x za den...mam -2kg..brusko ziadne,unavena som,nervozna,podrazdena,hrozna plet...pri malom mi byvalo zle do 16tt,tak netrpezlivo vyckavam...som zvedava,ako to bude dalej pokracovat 🙂

gubcikova
22. nov 2012

nápodobne ako u @xenicka13

renab
22. nov 2012

moje tri tehotenstvá boli ako skopírované.

magic08
22. nov 2012

@abika26 prve s komplikaciami, prelezala som v nemocnici vyse mesiaca... cele tehu PN, pribrala som 27 kg, zle mi byvalo asi do 14 tt, ale dalo sa to prezit...
druhe - zle mi tiez byvalo do 14 tt, no bolo to ovela, ovela horsie, zatial sa drzime a chodim do prace, no uz nastupujem na matersku, pribrala som zatial 10 kg, tak snad 15-tku nepresiahneme...
prvy porod trval 28 hod. rodit som sla s velkym respektom, ale uplne bez strachu, teraz idem opat s velkym respektom, no tiez s velkym strachom... 😝

mahmulienka
22. nov 2012

@abika26 ahoj, ja som v oboch tehotenstvach mala rovnake problemy - krvacanie v jednom do 14. a druhom do 18. tyzdna, ale to bolo tym, ze mam zdvojenu maternicu. co sa ostatneho tyka, nic nebolo rovnake.
pri prvej dcerke som ani nevedela, ze som tehula, nic ma nebolievalo, bola som fit, z nicoho mi nebyvalo zle, nic mi nevadilo, proste uuuplne normalne, az mi to bolo divne. dokonca ani chute na jedla som nemala. nic.
pri druhej ale uuuplne naopak. byvalo mi zle, napinalo ma z voni / smradov, vadilo mi takto strasne vela veci, mliecne vyrobky som nemohla poriadne jest, vkuse som mala chute na pizzu, mekac a ine hovadiny. potom som dostala pruh a od takeho 7 mesiaca ma zacali bolievat krize ale tak, ze do toho 9 mesiaca sa mi to zhorsilo tak, ze som nevladala vstat z postele, potrebovala som pomoc manzela, alebo mi to trvalo aspon 10 minut, kym som sa prevalila na jeden bok, odtial sa drziac postielky zdvihla atd. ked som sedela a chcela sa postavit, trvalo mi rozchodit sa, stale som mala pocit, ze mam nieco pricviknute v krizoch. no cele zle.
som zvedava, ze ako bude prebiehat tretie, ked sa nam zadari.... to uz asi aj vekom ide vkuse dolu vodou, neviem...

andrejka1974
22. nov 2012

mne bolo zle len pri dcerkach, ked som cakala synov zle mi nikdy nebolo , pri poslednej dcerke mi az tak velmi zle nebolo , vzdy som pri synoch pribrala 10-12 kg u dcer len 5-7 kg a synovia isli po termine , dcerky skor, Sinduska o dva tyzdene skor, Rianka jeden den pred , synovia od 5-10 dni po termine chutilo mi vsetko dokonca aj banany, ktore bezne vobec nelubim 🙂 🙂 🙂

lea641981
22. nov 2012

moje 2 boli ine celkom a deti boli ine v brusku 😀 dcera aktivnejsia a odkopavala kde sme brusko hladkali syn nie ignorace 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pri synovi my bolo zle na zaciatku 🙄 pri dcere na konci aj v aute 😝 😝 😝 😝

pri dcere som vedela v akej polohe ju mam 🙂 kde nozicky rucky a pri synovi vobe som nemala ponatia a bol vacsi mozno preto 😝 co ja viem na sone sa mi potvrdilo ze je mala v takej polohe ako citim pohyby 😀 😀 😀 😀

aj teraz po narodeni sa usmieva 🙂 od narodenia je zivsia 😀 ako syn a vnimavejsia no take veselejsie babo je dcerka 🙂 syn ma svoj svet aj teraz toho nic nezaujima aj sa sam zahra 😝 syn nas mal v pazi aj ked bol v brusku he he he sa na tom smejem lebo je to tak

ichbinich
22. nov 2012

Odlisne.
Prve, zo zaciatku unava, ktora sa potvrdila ako nedostatok zeleza a po uzivani zeleza sa upravila. Ziadne ine komplikacie, trochu trpnutie ruk v noci, na to pomohlo magnezium. Ziadne nevolnosti, ziadne divne chute. Cele tehu som aktivne tancovala, este aj 40 hodin pred porodom, len pri valciku ma vynasalo v zakrutach 😀

Druhe: od 8 tyzdna nevolnosti, nutila som sa jest, aby to nebolo este horsie. Zila som na bielom pecive a instatnych kasiach. Naozaj pomoct nepomohlo nic. Par trikov to zmiernilo, ale nie viac. Akupunktura pomohla proti unave. Velka citlivost na vone a pachy. Smrdel mi aj sprchovy gel a deo, musela som si kupit neparfumovane... To sa uz dost ustalilo, ale klasicke parfemy a cigaretovy dym mi stale neskutocne vadia. Ruky mi trpnu v noci uz od zaciatku, beriem magnezium. Za to ma teraz v druhom chyta poriadna unava zase v 5. mesiaci. A palenie zahy, najma vecer a v noci 🙄 Este ze vymysleli Rennie tablety na cmulanie...

Priberanie zhruba rovnake zatial, aj fyzicka kondicia. Aj to, ze nemam divne chute. Aj nadalej pijem moje dve kavy denne 😉 Okrem tych tyzdnov, co mi byvalo moc zle, to som sa nalievala zelenym cajom, aby som prezila den.

Prvy porod sekcia kvoli neotoceniu sa, den pred terminom, lebo navyse uz nemal plodovu vodu, musel von.
Druhy porod je vo hviezdach 😉

karin1234
22. nov 2012

@ichbinich 🙂 Si 100 bodová za to vynášanie v zákrutach 😀 😀 prajem šťastný porod 😉

bubelko
22. nov 2012

@abika26 pri oboch mi bolo zle, aj ked pri prvom som to vnimala intenzivnejsie - mala som na to viac casu. a porody boli rovnake. ale inak boli tehu ine - aj som ich inak registrovala a sledovala. pri prvom detailne, pri druhom som si realne uvedomila, ze som tehu az v "siedmom mesiaci". aj chlapci sa pohybovali inym sposobom v bruchu, chutili mi ine veci, vadili mi ine veci. a aj deti su uplne rozlisne 😀

sydney07
22. nov 2012

moje sú zatial vo väčšine vecí odlišné :

pri prvom mi bolo od začiatku zle, vracala som ešte skôr,ako mi test potvrdil tehotenstvo, trvalo to do 8meho mesiaca, potom ma "už len" napínalo 😀 prsia ma šialene boleli, lepil sa na mna kazdy bacil,čo šiel okolo a do 4teho mesiaca som brala 3x atb,lebo som stale bola chora. unavená som bola príšerne celé tehu, od 4teho mesiaca doma na rizikovom,takže každy den na obed 2hodiny šlofik 😀 v siedmom mesiaci sa začalo rozťahovanie spony, tym padom som chodila jak kačka až do konca, každé otočenie na posteli bol heroicky výkon.

teraz pri druhom som nemala žiadnu klasicku tehu nevolnost, párkrát čo som vracala,tak bolo bud kvôli tomu,že som nejedla a telo protestovalo,takže šla žlč,alebo to bolo pre zatekanie enormného množstvo hlienu.... pachy mi vadili začiatku asi všetky okolo, cca 3 mesiace som nemohla ani chladničku otvorit,variť musel muž. prsia neboleli,iba sa naliali, zato brucho sa nafuklo príšerne. únava bola cca prve 3-4 mesiace, potom to polavilo a vydržím byť hore aj do 22hej ! 😎 spona sa prvy raz ozvala cca v piatom mesiaci, bolela 2-3 dni, prestala.... striedavo sa to objavuje a mizne.

čo sa týka chutí, tak pri synovi na sladké, teraz skôr kyslé a mäso,takže to vidím na babu 😀

nicky07
22. nov 2012

Prvé tehotenstvo prežívala inak celá rodina - manžel mi pripravoval rôzne kašičky, šťavičky a na čo som si len spomenula tak mi hned bežal kúpiť... :D výsledkom bolo že som pribrala krásnych 20kg. ale pôrod zo všetkých troch bol najlepší. Hoci som sa bála pár dní po pôrode som povedala že to nič nie je a takto rodiť aj každý rok. Inak celé tehotenstvo som neskutočne mala chuť na samé sladkosti buchty a čokolády.
Druhé tehotenstvo bolo už o inom už som popri prvej dcére nemala čas vymýšľať čo by som tak zajedla a bála som sa že zasa pojde ta váha hore. Chutilo mi pre zmenu mäso v akejkoľvek podobe a neskutočne mentolové cukriky. tie som mohla jesť na kilá. a zubná pasta - to som umývala zuby stále len aby som ju cítila v ústach :D Pôrodu som sa nebála už som vedela do čoho idem a preto ma to celé tak prekvapilo a bolo to strašné. Po ňom som si povedala že teda už nikdy viac...
No a tretie tehotenstvo bolo úplne o inom - kedže sme bábo neplánovali tak som to akosi vo svojom vnútri si ani nepripustila že som tehotná a zvládala som to akoby som naozaj ani tehotná nebola. Chodila som do práce nebolo mi zle fungovala som uplne normálne akurát mi rástlo bruško. Aj tu som mala uplne iné chute - len samé ovocie a kávový jogurt to šli denne aj 6ks.a v obchode som dokázala dlho prestáť pri drogérii co mi neskutočne voňali všetky pracie prášky a aviváže a čistidlá... no a tretí pôrod po zlej skúsenosti z predošlého bol obávaný ale som si vravela že už bude tretí tak to pôjde celé rýchlo ale zasa raz ma všetko prekvapilo, lebo to šlo rýchlo ale bolo to ešte omnoho horšie ako ten druhý.

dejka77
22. nov 2012

U mna to bolo tiez rozne. Druhe bolo horsie v tom, ze 3.trimester ma strasne bolela panva a krize. Prvy porod bol celkom rychly. Cakala som, ze druhy bude rychlejsi, ale zial neodtiekla mi plodova voda, prv boli kontrakcie a babo bolo o dost vacsie takze to trvalo dlhsie. Vies to zalezi od vela okolnosti ako napr. po akom case znovu otehotnies, od stresu, atd.

ematko29
22. nov 2012

@abika26 Pri oboch mi bolo rovnako zle,ale myslím,že druhé som znašala ťažšie ,lebo som si nemohla oddychnuť kedy som potrebovala.A pôrod úplne iný ako pri prvej,Síce rychlejší,som sa nestihla spamätať ale zasa bolestivejší.ale váhu mali obe rovnakú 3350g.napokon každe dieťa je individualne a pretoi aj tehotenstva nemôžu byť rovnaké

aspinka
22. nov 2012

tak ja som mala tehotenstva uplne ine. Zle mi bolo pri oboch do 15tt ale pri malej mi hrozne rychlo rastlo mega brucho inak mi nic nebolo pri malom som mala male brusko cele tehu stihla ale ku koncu trhanie v krcku skracovanie krcka uplne nezname mi bolo trpnutie ruk ci puchnutie noh a ruk a pri druhom som si toho "uzila"...druhe som ku koncu tazsie znasala a aj ked brucho bolo ovela mensie ako pri malej a vyzeralo to ze aj maly bude od sestricky mensi po porode ju este prerastol o 2cm a 70g. Co mali moje tehotenstva spolocne boli neskutocne hemeroidy po porodoch a dlhe liecenie na to nerada spominam 🙄

nela82
24. nov 2012

pri prvom mi bolo zle a aj pri druhom...no prve prebiehalo esteako tak lepsie ako to druhe...Pri prvom mi hrozil predcasny porod od 34 tt.Pri druhom stale nieco hrozilo..od potratu az po predcasny porod v 32 tt...u mna boli ine...nie uplne ale boli..

jaja72
7. jún 2015

AHOJTE, AJ JA SA CHCEM S VAMI PODELIT S MOJIMI SKUSENOSTAMI. MOJE PRVE TEHOTENSTVO SKONCILO POTRATOM V 7 TYZDNI, DRUHE TEHOTENSTVO SOM DVAKRAT LEZALA V NEMOCNICI - PRVYKRAT V 24. TYZDNI PRE MIERNE KRVACANIE - TO SOM V NEMOCNICI STRAVILA TYZDEN A DRUHYKRAT SOM LEZALA V NEMOCNICI OD 30. TYZDNA PRE TO, ZE SOM BOLA OTVORENA NA 2 PRSTY - TO SOM SI V NEMOCNICI POLEZALA 5 DLHYCH TYZDNOV - NEPRAJEM TO ANI NAJVACSIEMU NEPRIATELOVI, DNI TAM ISLI STRASNE POMALY, CLOVEK TAM NEMAL SUKROMIE A POHODLIE - POSTELE TAM BOLI STRASNE NEPOHODLNE A VYSOKE, KED SOM MUSELA Z TEJ POSTELE ZLIEZAT S TYM VELKYM BRUCHOM, POCAS TOHTO TEHOTENSTVA SOM SA CELE TEHOTENSTVO BALA NAJPRV PRETO, ZE CI ZASA NEPOTRATIM A POTOM, CI NEPORODIM SKOR PRE OTVORENIE A NAKONIEC SOM PORODILA SKOR - V 35. TYZDNI SEKCIOU PRE NEOTOCENIE BABATKA. MOJ SYN MA TERAZ ROK A ZNOVA SOM NEPLANOVANE OTEHOTNELA TAK SA UZ BOJIM AKE BUDE MOJE DRUHE TEHOTENSTVO - CI ZNOVA NEPORODIM SKOR A NEBUDEM MUSIET TAK DLHO LEZAT V NEMOCNICI

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre