Ako dlho trvá liečba po kyretáži?

odrik
7. máj 2011

Bola som v 9.tyzdni druheho tehotenstva. Mam doma krasneho 11 rocneho syna

sybilka
7. máj 2011

Ja som mala tiež zaml.potrat ale v 14tt druheho teh.a tiež som bola na kyrete .Potom sa vlastne pár týždnou čistíš a život ide dalej .Ale nerozumiem tvojej otázke ....o ake liečbe hovoríš ???

lea1333
7. máj 2011

ahoj to je individualne neviem na co sa presne pytas ci kedy mozte zacat źo snazeniem ale kedy prestanes spinit ja som podstupila kyret v marci a teraz uz snazilkujeme opet!ked chces napis mi IP je mi to luto viem co prezivas!!! ☹

nany100
7. máj 2011

aj ja som to musela prežiť v 10tt v marci ☹ ...pár dní som po zákroku krvácala a potom som o mesiac dostala veľmi slabú ms...po ďalších troch týždňoch už riadne silnú, ktorá práve skončila...a vraj sa môžeme už začať snažiť...pokiaľ si nemala žiadne sprievodné problémy, tak žiadna liečba nie je nutná...dr. ti povie, koľko treba počkať v snažení, aj keď čo doktor to iný názor 😕

zhadvigova
7. máj 2011

ahoj. Aj ja som mala zaml. potrat v 10 tt , lekár mi odporučil min. 3 mesiace čakať, koli tomu, že po kyrete máš stenu maternice dosť zničenú a potrebuje sa regenerovať, aby pripravilo riadnu postielku pre to pravé bábo a navyše som užívala kalibrum baby plan. koncom štvrtého mesiaca po kyrete som otehotnela a dnes mám krásnu 22 mesačnú zdravu slečnu a celé tehotenstvo bolo bezproblémové. a mimochodom aj moja staršia má jedenásť. Tak držím palce

katarina104
9. máj 2011

ahoj, ak je ten potrat vo vyššom týždni, tak je dobré počkať tie 3 mesiace, a veľa záleží od toho prečo sa to stalo,,ja som mala v 4-5, tak som počkala do prvej mršky a ide sa na vec 😉 🙂

ivett1
9. máj 2011

ahoj...ja som podobne pred 7 rokmi prekonala "spontánny" potrat (príčinu nezistili) v cca 10 týždni a následne kyretáž a 5 dní som si poležala v nemocnici, kde mi pichali injekcie na stiahnutie maternice ... po prepustení domov som bola ešte 10 dní PN...(toľko liečba)...so snažením som, podľa odporučenia lekára, musela čakať tri mesiace...ale dá sa to zvládnuť...dnes mám dve podarené deťúrence...tak držím palce, aby bolo všetko OK 😉

barca127
9. máj 2011

Ahoj ja som prekonala potrat minulý rok v júli v 16tt, prvú mrchu som dostala skoro po šiestich týždňoch počkali sme ešte na dalšie dve a potom sme sa začali opäť snažiť, podarilo sa nám to na prvý šup a v júli čakáme 🙂

m.i.r.i
9. máj 2011

ja po potrate v 7tt som cakala tiez len na prvu mrchu ( prisla takmer presne o mesiac) a hned po jej skonceni ma prezrel lekar a povedal, ze sa vsetko krasne zahojilo a vycistilo a je v absolutnom poriadku, tak mozeme ist opat na vec..tak o dalsi mesiac na to som opat otehotnela a mam doma 15 mesacneho huncuta....mal by ti to urcite povedat lekar ale ti rozumnejsi to nerobia tak,ze pre istotu cakat 3-6 mesiacov ako bolo kedysi, ale ta poriadne skontroluje a odporuci ti zacat opat snazilkovat podla tvojho fyzickeho ale aj psychickeho stavu..drzim palce!

lady1
9. máj 2011

Zial, aj mne osud priniesol tuto zlu skusenost. Tiez zamlcany potrat a v 10 tt zakrok. Bolo to vo februari tohto roka. Verim, ze uz vsetko bude len dobre a tento rok sa nam podari znova maly zazrak.

lucka1987
10. máj 2011

@odrik ahoj, tiez som mala potrat v 10 tt. doktor kazal 3-6 mesiacov cakat... ale kedze nam sa nedarilo predtmy rok a pol tak som sa rozhodla necakat a po prvej mrche sme sli nato a zadarilo sa.. na zahojenie maternice a zotavenie sa po kyrete je vhodny alchemilkovy caj. v lekarni ho dostanes kupit 20 sackov asi za 1,4 eur

mery.maja
15. máj 2011

@odrik Nam drobcek odisiel v 6 mesiaci tehotenstva 😔 cakala som na mrchu,lenze rovno sestonedelie nakolko to bolo uz vysie tehotenstvo....potom par vysetreni cakali sme na vysledky a tak takze cca 4-5 mesiacov....ale je to individualne....niekto sa nato citi hned o mesiac niekto nie....ale drzim palce aby sa znovu postastilo 😵

katuska
8. jún 2011

@odrik ja mám za sebou 2 spontánne potraty, vtedy som o plod prišla krvácaním, takže som nemusela podstúpit kyret. počkala som mesiac a znovu som otehotnela. a práve sa obávam zamlknutého potratu, som v 7 tt, nejako mi "splaslo" brucho, aj prsia ma už tak nebolia, nebýva mi ani nevoľno (občas v noci ked sa otáčam na druhý bok pocitim krátku nevolnosť od žaludka ale hned prejde). Je to strašné, keď ma zo začiatku pichalo brucho bála som sa, že čo keď nie je niečo v poriadku a teraz keď ma nič nebolí ani nič necítim, tak sa zas obávam, že nebude na sone "akcia srdiečka". ale teraz nešpiním ani nerkvácam.....nikde na internete som nenašla príznaky zamlk. potratu, vy to už žiaľ máte za sebou. Cítili ste niečo pred diagnostikovaním, alebo vas verdikt lekára prekvapil?
@odrik @nany100 @zhadvigova @m.i.r.i @sybilka @lea1333 @katarina104 @ ivett1 @barca127 @lady1 @lucka1987 @mery.maja dievčata je mi to strašne ľúto...súcítím s vami.

marikac
8. jún 2011

ja som mala zamlknuty potrat v 7tt, prisli sme na to az v 11t, nasledoval kyret. Ja som necitila ziadne zmeny na sebe, ze sa nieco stalo-teda skor,ako sa na to prislo. Na prvu mrchu (trvala cca 10dni ☹ )som cakala 40 dni, ale vyplatilo sa. nedodrzala som rady lekarov, ze treba cakat aspon 3-6 mes. A po prvej ovulke som otehotnela, dnes sme uz v 21t.

poisonblu
2. sep 2011

ja som sa dnes vratila z nemocnice, potratila som v 8tt. v pondelok idem k svojmu gynekologovi, ze co mi odporuci a ci ma vobec vypise na PN...my by sme sa chceli zacat snazit o babatko co najskor....kocky, ake mate skusenosti s tym, ze po potrate pri dalsom tehotenstve dr. automaticky vypisuje rizikove?

pingu1
2. sep 2011

moja kamoska po kyrete otehu uz po 5 tyzdnoch

maca793
2. sep 2011

ja som podstúpila UPT v 9tt niežeby som chcela ale z finančných dôvodov. ☹ ale čo čert nechcel po 3 týždňoch som nechcene otehotnela moja nerozvážnosť ale neľutujem. nejak som cítila že to tak má byť a to šupnutie bude moja najkrajšia vec v mojom živote spolu s dvojčatami.

veronch
2. sep 2011

Poisonbou.... mňa po potrate nechal dr marodiť skoro tri týždne a hneď vtedy ma upozornil, že akonáhle zistím, že som znovu tehotná, čo najrýchlejšie k nemu a vypisuje peenku, aj tak bolo, bola som doma celé tehotenstvo asi od 5.týždňa, platila som si doplnkové nemocenské poistenie, takže mi bolo sveta žiť... 🙂 🙂 🙂

zuzanka.j
2. sep 2011

ja som od MA otehotnela az po 2,5 roku 😔 a snazit sme sa zacali po 2 mes....

miskap
2. sep 2011

poisonblu: Je mi ľúto, že si prišla o bábätko. je to veľmi smutné a myslím, že telo sa zotaví rýchlejšie ako duša. Predchádzajúci potrat nie je dôvod na rizikové tehotenstvo. Ak by však znova hrozil- začala by si krvácať, alebo by sa otváral krček, vtedy si automaticky na PN. Veľa žien malo po potrate úplne bezproblémové tehotenstvo. Prajem to aj tebe. Veľa šťastia pri snažení.

bobi3
2. sep 2011

ja som bola v 11tt, keď mi pri bežnej prehliadke povedali, že srdiečko prestalo biť pravdepodobne v 9tt ☹ Nemala som žiadne bolesti, žiadne krvácanie, nič. Kyret bol rýchly, bez komplikácii. Mne lekár povedal, že čakať najmenej 4 mesiace, my sme však snažilkovali už po dvoch menzesoch, cítila som sa dobre a tak sme to nejak nesledovali. No zatiaľ sa nepodarilo ☹ Držím moc palčeky a prajem veľa sily!!!

silvuska47
23. aug 2012

Ahojte ja som tiež čerstvo po potrate.Potratila som v 8tt :( Mala som kyret a práve teraz mam silne bolesti tak asi ma chytá nejaký ten zápal!Takže asi musím navštíviť lekára...Som vypísana zatial na týžden ale verím že ma vypíšu ešte na dlhšiu dobu.Robím velmi fyzicku prácu a bojím sa že kebyže nastiupim do práce že si ešte viac ublížim.Dufam že čoskoro budem mocť držať ten nádherny uzlíček...

ondatra2
23. aug 2012

@silvuska47 ahoj ja som bola dva tyzdne po kyretazi na pn tiez ma chceli nechat len tyzden, ale som poprosila, ze este chcem byt doma. Tak ma este nechali. popros a uvidis.

6darlin6
29. aug 2012

ahojte... ako dlho pobolieva brucho po kyrete?

nicebaculka
29. aug 2012

ja som sa liecila 3-4mesiace

cenculinka
29. aug 2012

ja som bola po kyretazi hned ok, uz ked som isla z nemocnice, tak som nekrvacala ani ma nebolelo brucho. bola som PN dva tyzdne a bol by ma nechal aj dlhsie, ale chcela som uz ist do prace. mrchu som dostala presne na 28. den od zakroku a odvtedy (presiel uz rok) som ju mala vzdy presnu. nemala som ziadne bolesti, asi je kazdy organizmus uplne iny 🙂

kvetinka888
11. okt 2012

Ahojte kočky, ako dlho musíte byť v nemocnici po kyrete?

jania023
11. okt 2012

hned ta pustia po kyrete asi za 2 hodiny nato

lucia1203
7. apr 2013

Ahoj chcem sa opytat kto ma skusenosti z interupciu akosa oopo nej citil myslim zdravotne a ci mal nevolnosti po narkoze prosim poradte

reddy13
12. apr 2013

Ahojte, ja som 4 den po kyretazi. Po dvoch dlhych rokoch sa nam to stastne podarilo. Prve 4 tyzdne boli super, az som si myslela, že si cele tehotenstvo "nahovaram":o) A zrazu prisiel jeden piatok, bolesti v podbrusku, spinenie a nasledne krvacanie. Zostala som v nemocnici 3 dni a po kyretazi (pondelok) ma vecer pustili domov. Teraz mam uz len slabulinke spinenie. Moj doktor mi odporucil, aby som niekolko dni pila aspon 2l tonicu, ze je dobry na stiahnutie maternice:o) takze pijem. No a dalsie "lubenie" odporucil aspon po dvoch cykloch. Urcite chcem pockat do prvej menstruacie, aby sa telo dostalo do normalu. Dufam, ze sa budem coskoro znova tesit:o) vsetkym dievcatam drzim palce, lebo telo sa zahoji rychlo, ale dusa si to bude pamat este dlho.

dannka.v
8. máj 2013

@kvetinka888 ahoj mna pustili ten den asi po 3 hodinach ale som este na PN

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre