Bezdetné manželstvá, ktoré deti chceli, ale nemajú ich

tromboska
29. máj 2015

Ahojte, budem rada, ak sem prispeju svojim nazorom, postrehom, ale hlavne radami,
ako sa zmierit s tym, ze manzelia su nedobrovolne bezdetni, ti, ktori taky zivot ziju.
Prosim nepiste, ze netreba na to mysliet, ze sa to urcite podari, ze na adopciu sa necaka dlho.
Nech sem pisu ti, ktori ziju zivot bez deti, aj ked stale deti chceli mat.
Velmi ma zaujima, ako sa s tym zmierili, akym smerom ide ich zivot.
Pripadne kludne moze byt aj interna posta.
Vdaka.

janickacrazy
29. máj 2015

@tromboska Kamoška mala tento problém, 10 rokov snaha o dieťa a potom rozvod, neustáli to. Ona chcela adopciu, on nie. Ona si našla nového partnera a má s ním už dieťa. On je neplodný, našiel si frajerku s 2 deťmi a obaja sú spokojní.

tromboska
autor
29. máj 2015

@janickacrazy dakujem Ti velmi pekne za odpoved ;)

lilimoni
29. máj 2015

@tromboska sesternica ma take manzelstvo. V 45 rokoch to vzdala a kupila si psa 🙂 chodi s nim na rozne cvicaky, vystavy 🙂 chodia na dovolenky. Uz ma 52 rokov a obcas fnukne ale je aspon krstnou mamou. Povedala, ze keby nemala hobby (psika) tak by ju to zralo dnom i nocou. Treba niecim zamestnat mysel.

pribinak
29. máj 2015

Mam susedov, ktori nemaju deti, teda moja suseda ich mat nemoze mat kvoli viacerym dgn., je to sidliskova pestunka a asi najlepsia teta a krstna mama na svete, malokedy hovori o tom ake je to nemoct ma vlastne dieta, on adopciu nechcel, venuju sa neteriam a synovcom a nam susedom.
Maju velmi, ale velmi pekny vztah ako manzelia.

lilimoni
29. máj 2015

Ono je mozne prezit krasne bezdetne manzelstvo, len sa nesmu donho vmiesat vycitky 🙂

tromboska
autor
29. máj 2015

@pribinak dakujem za odpoved ;)

tromboska
autor
29. máj 2015

@lilimoni dakujem za odpoved ;) nad tym psikom tiez uvazujem 🙂))

tromboska
autor
29. máj 2015

@pribinak inak tiez sa nejako tak vidim s manzelom v buducnosti ;)

lilimoni
29. máj 2015

@tromboska ak mas rada zieratka, tak odporucam. Spoznas mnozstvo ludi, rozne chovatelske kluby robia rozne vycvikove akcie 🙂 treba si niecim vyplnit cas a psik vam obom prinesie vela smiesnych zazitkov a spolocnych vyletov 🙂

pribinak
29. máj 2015

@tromboska kvoli praci som chodila na intenzivny kurz AJ, ked som potom po krpca dorazila k susede, cakalo ma prevracanie oci, otraveny vyraz tvare a vyrok, jezis mama, uz si tu, ....
Proste 100 percentna suseda a pritom nerobila s nim Ziadne chalanske aktivity, prosim pekne piekli nieco z nejakej detskej relacie, alebo si len citali, alebo boli normalne vonku

Oni si asi nic nevycitaju, proste asi to tak ma byt

peneloppe
29. máj 2015

@tromboska

Svagrovci maju bezdetne manzelstvo uz 10 rokov, absolvovali umele oplodnenie niekolkokrat ale nezabralo, zdravotny problem maju obaja. Momentalne rozpravaju o adopcii.
Obaja su silno veriaci a v miestnom kostole maju rozne aktivity ktorym sa venuju najma cez vikendy. Tiez zacali behat a zucastnuju sa na polmaratonoch a podobnych sportovych podujatiach.

amelie123
29. máj 2015

kamoska cakala 20 rokov. zmierili sa, zariadili zivot bez deti. a odrazu zostala z nicoho nic tehotna. ma krasnu dcerku. a znova je v tom🙂 takze nikdy sa netreba vzdavat🙂

tromboska
autor
29. máj 2015

Ste zlati ;)

mircalla
29. máj 2015

@tromboska neexistuje pojem nedobrovolne bezdetni - je umele oplodnenie,adopcie. Jedine pojem dobrovolne bezdetni....alebo snaziaci sa.ak ste kategorii snaziaci sa a velmi to chcete,tak verim,ze to dobre dopadne.Ja dieta mam,kebo som sa s tym nezmierila

skaredekacatko
29. máj 2015

@tromboska je to fasa tazke na rovinu ja si zivot bez dietata neviem predstavit cely moj dospelacky zivot to bol moj ciel mat rodinu s detmi. No zial nepodarilo sa zatial par ivf mam zasebou a nic ale verila som ze niekde je chyba a patrala po nej okrem toho ze mam nepriechodne vajcovody a ten jeden je nevyvinuty dokonca ale vajicka bolo vzdy ukazkove a nikdy som ani dve ciarky nemala. Az repeoimuno naslo problem beriem inekcie v pondelok idem na kontrolu a verim ze to bolo ono. Inac aj my sme si zaobstarali psika mame ju strasne radi ale to dieta to nenahradi. ☹ ak sa teraz nepodari tak uvazujem aj o adopcii muz je aj za aj nie musim ho nakopnut.

mircalla
29. máj 2015

@skaredekacatko Ja to tiez tak citim a taky zivot si neviem predstavit,ale dokazala som byt trpezliva

skaredekacatko
29. máj 2015

@mircalla no to aj ja ale vies na to treba dvoch a moj muz uz to mu prestava verit a nechce aby som si tolko nicila zdravie tymi vselijakymi hormonmy atd. On uz tvrdi ze toto je posledna stymulacia. Este ze tinkatinulka ma nakopla k par veciam co vraj viac pomozu vies vzdy mam len dve vajicka a nevieme preco aj ked su ukazkove. Ale poctivo beriem id tinki co mi naordinovala tak snad to zaberie. Inac moj muz kuka film o pare co zene povedalu ze jej vajka su naprd a deti mat nebude skusili adopciu ale kvoli drogovej minulosti jej muzs zamietli tak ja som odisla ze to nie je oremna a muz vsak to je nasa realita a ja ze fakt na tu sa pozerat bemusim.

bleee
29. máj 2015

ahoj, kámoška sa dlho snažila o bábo a nič. Mala frajera, ktroý sa nemal k tomu, aby si ju vzal, mala prácu, ktorá jej neprinášala uspokojenie a aj koníčky, ktoré jej už neprinášali radosť. Odhodlala sa na veľký krok - odišla z tanečného súboru, bez ktorého si predtým nedokázala predstaviť život, chystala sa dať výpoveď v práci, našla si super miesto na výletnej lodi, priateľ súhlasil, ze ju tu pár mesiacov počká a ona skúsi svet. V deň keď mala odsúhlasiť pracovnú ponuku na loď našla na teste dve čiarky. Za pár mesiacov bola svadba a o mesiac sa jej narodí bábo. Má 37 a veľmi sa z nej teším. Tým chcem povedať, že niekedy je potrebné najprv zmeniť život, aby do neho mohlo prísť dieťa 🙂

blevka
29. máj 2015

@peneloppe silno veriaci a absolvovali umele oplodnenie? To sa ale vylucuje nie? Napadlo ma to preto, ze ja nam kamosku, ktora je bezdetna, ale prave z nabozenskych dovodov s manzelom odmietli car. Oni sa zamerali na rodinny zivot v sirsom kruhu a venuju sa neteriam a synovcom.Inak maju krasne manzelstvo.

bonaqa2013
29. máj 2015

Matkin kolega z práce s manž. nemali deti. Vždy bol z toho veľmi smutný, v práci rozprával že on nevie ako to bude na dôchodku keď budú stále sami. už sú na dôchodku a niekomu z rodiny opatrujú dieťa. Stretávam ich - obidvoch dôchodcov vek do 70r. ako chodia každý deň na prechádzku s chlapčekom. Predtým chodili s ním v kočíku - ešte bol bábo a oni kočíkovali a bolo vidieť aký sú šťastní, ako si to skrátka užívajú.....

bonaqa2013
29. máj 2015

Naša suseda - ešte keď sme bývali na Kysuciach, nemohla mať s manž. deti a tak si adoptovali. O krátky čas pani ostala tehu. Narodilo sa im bábo, ale už aj to adoptované dieťa si nechali....

bonaqa2013
29. máj 2015

naša pani učiteľka mala dcéru ešte na škole, a potom sa im už s manželom 20 rokov nedarilo. Už to dávno vzdali, už mali po 40tke, išli vydávať dcéru keď sa im narodil syn. V súčasnosti chlapček chodí do 1 triedy, dcéra má už 2 deti, a tak naša pani učiteľka bola hneď aj starou mamou. S dcérou spolu kočíkovali - aj to sa stáva...

kikuska_wedge
29. máj 2015

Na drobca cakame uz 15 rokov. Niekedy to ide a niekedy nie. Manzel to znasa lepsie. Ja mavam desne depky. V podstate sa s tym nezmierim nikdy. Neprejde den, kedy by som na to nemyslela. Ale zit sa da aj tak. Avsak ziaden konicek, pes, ani nic podobne nezanzenu tie hrozne pocity. Riesime adopciu, po tolkom case je nacase. Manzel to roky odkladal, ale asi ked videl ako sa trapim, tak suhlasil. Takto mam aspon nejaku nadej, ze sa raz stanem mamou.

cicimotinka
29. máj 2015

@tromboska môj postreh... zmieriť sa musíš sama... nikto Ti radou nepomôže, nakoľko každý iný takúto situáciu spracováva inak... máš kopec možností... môžeš sa trápiť a nič neriešiť... alebo sa prestať trápiť a chytiť život za pačesy a žiť... my máme adoptované 2 deti... žijeme si spolu a neriešime, čo malo byť a nebolo, čo mohlo byť a nie je... hlavne sa nezakop v minulosti a v negatívnych pocitoch... život je krátky a krásny na to, aby si sa trápila pre niečo, čo vlastne môžeš zmeniť... 😉

jeennyv
29. máj 2015

@tromboska krstna mojej mamky sa roky potykala s problemovym otehotnenim, niekolko potratov, narodenie mrtvych deticiek...neustali to a prisiel rozvod.....s druhym terajsim manzelom ma dcerku....su podla ludia, ktori si sadnu aj po tejto oplodnovacej stranke....

kamila.k.
29. máj 2015

@tromboska ahoj. My sme manzelia uz skoro 5 rokov. Mam rozne zdravot.problemy, kvoli ktorym zatial nemame dieta. O adopcii neuvazujeme, lebo verime ze sa nam podari otehotniet. Ale medzitym, kym sa daju niektore zdrav.veci do poriadku,tak sa venujeme roznym aktivitam. Spievame v zbore, pracujeme s mladezou , dali sme sa na AJ a na animatorsku skolu, a sportujeme. Ale casto na mna dolahne taky pocit prazdnoty, hlavne ked sa zacnem porovnavat s inymi a to je najhorsie...ale zase niekedy to ma aj vyhody. Ale neviem si predstavit, ze by to ovplyvnilo nas vztah. Praveze cim dalej, tym je lepsi.

tova
30. máj 2015

kamaratka zacala s muzom cca v 37r. a nedalo a, mala operacie, vysetrenia Car, potraty v 42r po ivf sa jej narodili zdrave dvojicky donosila do 38tt, a v 44r. porodila zdraveho syna tiez car. tiez nebola zmierena, mala depky, vela je aj o tom, do akej miery a sposobm je clovek ochotny skusit otehotniet. Jedine zena bez maternice a muz bez ziadnej spermii nemozu mat deti, ostatne sa da riesit.

mircalla
30. máj 2015

@skaredekacatko To je uz ozaj extremna sitacia ten film. V podstate ja beriem vyraz ako nedobrovolne bezdetni ako nieco, co neexistuje. Kazdy par, co to skusa sa, je snaziaci sa.
Dobrovolne bezdetni su ti, co deti nechcu, resp. ti com nepodnikli kroky, aby bezdetni neboli resp. to velmi rychlo vzdali a zmierili sa. aspon podla mna. Su ludia, kroto IVF odsudzuju - ale este nikdy som na to nic negativne nepocula od cloveka, ktory bol v tej situacii, vacsinou sa do toho lahko keca a odsudzuje, kto nema s otehotnenim problem.

suhlasim s@tova - i ked dokonca aj muz bez spermii sa da riesit darcovskymi spermiami + IVF.

@blevka su aj silno veriaci, ktori absolvovali umele oplodnenie

@tromboska Prepac, ze som sa vyjadrila, i ked nemam zivot bez deti, vyjadrila som sa preto, ze som ho taky dlho zo zdtavotnych dovodov mala, ale pre mna bol taki zivot tazko mozny....vidis napriklad, ze @cicimotinka ma 2 adoptovane deti. kamaratka, ktorej ivf nevysli tiez. ono to vsetko zavisi na vas, co s tym urobite. pokial to ozaj neni uplne extremna situacia, tak sa to da vzdy riesit.

peneloppe
30. máj 2015

@tromboska

Este ma napadli dva pripady ktore poznam v mojom okoli. Tiez dlho nemohli mat deti, potom absolvovali IVF, uspesne, obidvom parom sa narodili dvojicky. A po niekolkych rokoch otehotneli spontanne. Po tolkych rokoch nakoniec trojnasobna radost.
Treba verit. 🙂

amonda
30. máj 2015

@tromboska My sme sa snazili 5 rokov o dieta. Medzitym vsetci v okoli tehotneli, dost zle som to znasala, aj ked som samozrejme vsetky deticky vsetkych bratov, bratrancov, sesternic a podobne milovala....jedneho dna sme si proste s manzelom povedali, ze deti nepridu. Nevedela som si predstavit, ze budem nadalej robit to iste a tak...nasli sme si migracneho agenta a planovali sme sa odstahovat do Australie.....vypadnut, nevidiet vsetky tie zname tehotne ...no ale u nas to malo stastny koniec, po zaplateni prvej zalohy (faaakt velka suma) som si nasla dve ciarky a dnes mame dceru....ale zazila som si ten moment kedy sme vzdali vsetky pokusy, ivfka a zmierili sa s tym, ze deti nebudu (inak hrozny pocit, preplakala som noci, dni, nechapala preco prave ja...)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre