Bol to potrat?

dadushka007
3. apr 2013

chcela by som sa poradit, ci som mohla prekonat potrat. menstruacia mi meskala asi tyzden, spravila som si dva tehotenske testy, na oboch vysli ciarky, ale nie uplne silne ale dostatocne viditelne. potom som zacala krvacat....kedze som citala na roznych tu diskusiach nazory, ze niektore tehotenske testy neukazuju spravne a ked nie je ciarka dostatocne silna, tak nie som tehotna, hodila som to za hlavu, neriesila a rozhodla som sa pokracovat dalej v snazeni.
dalsi mesiac som otehotnela, ciarka bola uplne silna a v 9 tt som mala MA. ked som doktorovi vravela o prvom pripade, tak mi hned povedal, ze som tehotna nebola a bola som vybavena. dokazat to spatne neviem, kedze som vtedy nebezala k doktorovi. ale ja teraz zijem stale v tom, ze som mala dva potraty za sebou, doktor mi nechcel spravit ziadne vysetrenie, ze to sa az po druhom potrate robi. teraz mam trojmesacnu pauzu v snazeni, ale mam strach, ze dalsie tehotenstvo zase dopadne zle a vlastne len cakam, kedy otehotniem, potratim a lekar mi konecne spravi vysetrenia....
mal niekto podobny problem, ze prve tehotenstvo uplne bezproblemove a potom dva potraty za sebou a do tretice sa zadarilo bezproblemov dalsie tehotenstvo? dakujem za kazdu odpoved

katka121
3. apr 2013

Minule som čítala že až 1/3 tehotenstiev končí takýmto "potratom" spontánnym ktorý sa tvári ako oneskorená menštruácia a o ktorom ženy ani nevedia že bol......príroda si to vraj tak zariadila, žiadno sa to nerieši, a niektorý lekári to ani za tehu nepokladajú.... podľa mňa nestrácaj nádej - hlavu hore, určite sa to podarí..... moja teta bola 9 x tehotná a nakoniec sa podarili 4 krásne deti a jej dr. to považoval za normálne.......

trojmamka
3. apr 2013

ja taky za sebou mam.Menstruacia meskala 2 tyzdne.potom som krvacala a nic.Lekar mi potom urobil UZV a potvrdil,ze tehotenstvo tam bolo.

barbyna6
3. apr 2013

Ahoj,sisi ista,že niesi tehotna?Ja mam 5-deti a počas tehotenstva som mala menzes.Trval 2-3 dni.Si ista,že si mala potrat?Ja som mala potrat v 1-mesiaci.Vizeral takto:Najprv silne krvacanie,a potom silne tlaky ako keby ti išlo brucho roztrhať.Ideš na WC a vypadne z teba veľka hluza špinavej krvy.Takto vypada potrat.Ja som to zažila.Fuuuj.Tak sa maj.

zuzkahsz
3. apr 2013

Dr. ti nevypisal Duphaston?

tremonti
3. apr 2013

To je taka blbost ze ta nechce poslat na dalsie vysetrenia kym nebudes mat 2. Potrat,akoze zabila by som tych debilnych lekarov. Ja som po prvom potrate si sama vybavila hematologiu a imunologiu a genetiku. To si zena musi fakt tolko vytrpiet psychicky aby sa zistilo preco nemoze donosit? Juuuj. Kludne sa chod opytat na hematku aspon kvoli ,,tzv hustej krvi,, ze si potratila a tak

karin1234
3. apr 2013

ahoj, moja kamoška to tak mala prve tehotenstvo bolo o.k a potom jeden potrat a zase dalsie tehotenstvo bolo v poriadku. Bohužial tak sa to niekedy stane.

anocka
3. apr 2013

Skúsenosť s potratom mám tiež. Vo všeobecnosti však lekári považujú za problém opakovaný potrat, 2,3 a potom zisťujú príčiny. Jednou z príčin môže byť zvýšený progesterón, preto ho treba žiadať vyšetriť - robí sa tzv. hormonálny profil, v ktorom sa ukáže podľa hodnôt jednotlivých hormónov, v akej fáze menštruačného cyklu ste. No progesterón môže z tejto pravidelnosti akosi vyčnievať a bráni otehotneniu. Koriguje sa to liekami. Nie vždy sa zadarí. V mojom prípade mi po potrate radili abstinovať, no neposlúchla som, staršie ženy hovoria že prvý potrat je akoby rozoraná zem, do ktorej sa dobre seje a zrno sa dobre uchytí. Pravda je taká, že tehotenské hormony v krvi pretrvávajú ešte nejakú dobu a druhá tehotnosť nimi môže byť dobre podporená.

petrusape
4. apr 2013

Tehotensky test neukaze ani slabu ciarku opakovane, ak nie si tehotna, mal ta poslat aspon na hematologiu..mam uplne rovnaky problem, bezproblemove tehotenstvo a nasledne 2 potraty, len najskor MA a az nasledne "mi meskala menstruacia", doktor mi na to povedal, ze to nie je nahoda, zatial to vyzera na tu krv, mam brat obycajny anopyrin 1x denne pri mojej diagnoze a malo by to pomoct, plus si mam nasadit Duphaston hned po zisteni tehotenstva ale istotu samozrejme nemam a tiez sa dost obavam, ako to znovu dopadne.

livocka21
4. apr 2013

...viem ako sa citis....ja som potratila 3x...tak po prve....zrejme si tehotna bola, ak tam tie ciarky boli...test si predsa HCG nevymysli.... ale dovodom druheho potratu nebol prvy potrat...a...cakat 3 mesiace je uplne zbytocne ak potratis v prvom trimestri , snazit sa mozes hned po prvej menstruacii...kedze toto je moje stvrte tehotenstvo tak to viem naisto...ako ti tu uz radili ostatne chod na hematologiu a genetiku... zrejme tam bude iny problem ako gynekologicky....a ked ta tam doktor neposlal po potrate sam....zmen doktora...drzim palce 🙂 verim ze sa k babatku dopracujes 🙂

miselkawm
23. apr 2013

Urcite si bola tehotna. Mne sa to prave stalo... MS meskala 1-2 dni. Mala som pozitivny test a o 5 dni som zacala krvacat. Lekar na pohotovosti mi urobil tehu test a vysiel uz negativny. Cela som bola v soku, ze ci som si to len vymyslela ci co, ze som na teste videla 5 dni dozadu dve ciarky. O dva dni neskor mi zobrali este krv a hcg este bola citatelna. Takze som potratila a to bol aj tvoj pripad. Ano uz to teraz spatne nedokazes, ale my zeny mame na to siesty zmysel... Mozno iny doktor by bol ochotny poslat ta na vysetrenia?...
Drzim ti palce, aby to dalsie tehu uz malo stastny koniec 🙂

majusjurisophi
30. apr 2013

Ahojte baby.chcela by som sa s vami poradit..Mame uz jednu dcerku 2 rocnu..pred rokom sme sa dozvedeli ze som opat tehotna,no radost netrvala dlho a v 9 tyzdni som potratila,nasledoval pobyt v nemocnici,kyretaz.... neviem ci je to len moj pocit,ale...cca pred 2,3 mesiacmi sme mali s manzelom sex,nechraneny.menzes som mala sice normalne ale len 3 dni a slabsie krvacanie,neviem ci sa to stalo cca vtedy.pred casom som zacala sportovat,trpela som mensimi depresiami z minuleho potratu,nechalo to na mne dost velke stopy..pri sporte mi byvalo zle,zvacsa pri behu,ale vzdy som to nejako dobojovala a zvladla do konca..no dostala som neskutocnu chut na "zdravu vyzivu" najviac na salatovu uhorku,tu som mohla jest od rana do vecera.nepripisovala som to tehotenstvu,to ma ani len nenapadlo,a celkovo papriky,redkvicku a pod..a tiez ako pri nasej prvej dcerke este ked som nevedela ze ju cakame mala som potrebu zabezpecit si nejake zvieratko alebo nieco o co by som sa mohla starat,nejake take moje podvedomie..teraz to tak je tiez,coraz castejsie ma napadalo ze by som chcela druhe babo..zelenina,tlaky v podbrusku,tuzba..toto vsetko ma sprevadzalo mojimi vsetkymi tehotenstvami..teraz som cakala na menstruaciu,prsia som mala citlive,ale mala prist az okolo 2,3.4 boli sme u maminy na grilovacke a v nedelu rano som sa zobudila a zacala som krvacat,bez nejakych vacsich priznakoch,ze uz to pride ( mavam neskutocne bolestivu menstruaciu) ...poobede som isla na wc,zacala som velmi krvacat,este nikdy sa mi to nestalo...na vlozke som si nieco nasla,musela som to ukazat muzovi,pretoze sa vo mne zmocnil strasny strach a vynorili sa mi spomienky a predchadzajuci potrat,presne takto to bolo,len s tym ze uz som lezala v nemocnici...bolo na nej strasne vela krvi,a tiez take nieco ako zrazena krv,viem ze sa to zenam stava ale toto bolo ..neviem bolo tam toho vela a niektore casti tej " zrazenej krvi" mi pripominali ako ... viete co.ja neviem mozno si to len nahovaram,mozno to je tym minulym potretom,ale od vtedy ako zo mna vsetko vyslo ( "zrazena krv" ) krvacanie ustupilo ...bolesti takmer ziadne....ja neviem moje podvedomie mi vravi ze nieco nieje v poriadku,takto podobne som to mala aj v druhom tehotensve,a ked si to spocitam vsetko,myslim moje priznaky tak neviem...zmocni sa ma strasny strach..mohla som byt opat tehotna?viete mi prosim poradit?neviem ci mam ist k lekarovi,bojim sa aby ma nevysmial,aj ked mam dobreho lekara...existuje nejake vysetrenie co by povedalo ci som mohla byt tehotna alebo nie?aj teda uz ked som zacala krvacat...o tyzden skor ako som mala... dakujem velmi pekne ☹

luciii633
8. sep 2013

potrat a interupcia je rozdiel.sponntánny potrat v prvých dňoch my samé ani nemusíme spozorovať. ak nejdeme ku gynegologičke(logovi) ,tak si to nemusíme ani všimnúť. nedávno,som tiež spozorovala krvácanie,iba jeden deň slabé zrazeninky... týždeň pred menštruáciou. kedže som laik,a potrat ani interupciu som ešte nezažila,tiež by som si mohla mysliež´ť,že zo mňa vypadlo niečo ,čo sa malo narodiť. teraz už to asi nezistít,alebo áno?

junek
14. mar 2014

Dobry den prosim o vyplnenie dotaznika je anonymny ak viete aj o niekom kto podstupil interubciu prosim o vyplnenie dakujem ...

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

daja322
8. dec 2022

Chcem sa spitat ako môžem potratit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre