Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

staniacik
27. máj 2015

@babo78 držim ti palce,veľmi 😉
@melleanor aj tebe držím palce,nech to baby dotiahnete do úspešného konca ♥

babo78
27. máj 2015

@melleanor Jej skvele, verim ze Vam to vyjde. Silno budem drzat palceky. Viem ze sa bojis, ja by som bola taka ista, po tej skusenosti co mame.

buba183
10. jún 2015

Ahojte zajtra idem na kyretaz prosim VA's he ozaj dolezote DAT dole nechty gelove mam farebne Len spicky.

stanulka30
6. júl 2015

@buba183 ahoj, síce neskoro ale myslím, ze stačilo len odlakovat...dala si ich nakoniec dole?

buba183
7. júl 2015

Nie nechala som si ich nik nic nevravel

sevcikovaanna
11. nov 2016

Baby potrebujem rada som 2,5mesiaca po kyretazi..mala som 1ms a od 1.11 spinim tmavu krv na intivku..lekarka my povedala že tam niečo ostalo (robila my 6son no nikdy si to nevsimla) dala my kontrolu o 4mesiace a že nech pomaličky skusame mimo je to ok?

rybka1985
11. nov 2016

@sevcikovaanna nie som dr.,ale mne to ok nepride.

sevcikovaanna
11. nov 2016

@rybka1985 ani mne som s toho jeleň...na kyret uz nechcem kvôli krcku lebo sa oslabi este viac...nedala my žiadne lieky nic

rybka1985
11. nov 2016

@sevcikovaanna neviem,ale o babo by som sa isto nepokusala kym nebude vsetko ok.

macoo13
12. nov 2016

Ahojte baby som 2 dni po kyrete...potratila som v 12 tyzdni nepovedali mi preco ani nic len som zacala silno krvacat.....ako dlho bude teraz krvacat stale krvacam ale nie velmi a boli ma zaludok nie v podbrusku je to normalne???

myskahryzka
12. nov 2016

@macoo13 Ahoj. To mi je luto.. 🙁 Ja som po kyrete krvacala len par dni.. tusim 6. Ale menzes ... to uz je ina pesnicka. Prvy som mala 3 tyzdne po kyrete a bol to takpovediac masaker. Odvtedy som ho mala uz 3× ale vzdy musim uzivat Dycinone proti krvacaniu, aby som vobec mohla chodit do roboty. Tak aby si sa potom nezlakla.. vraj to je normalne.

myskahryzka
12. nov 2016

@macoo13 a ze ta boli zaludok.. to moze byt po narkoze, ale najskor to bude zo stresu. Treba si poplakat..

macoo13
12. nov 2016

@myskahryzka dakujem za radu...dufam ze ano velmi sa toho bojim ze mi to nespravili dobre a uz sa tam nechcem vratit lebo to bolo hrozneeeeeee...tak v piatok idem na kontrolu tak dufam ze bude vsetko ok...aj ty si mala bolest brucha ci ani nie?

eliskaevicka
12. nov 2016

@macoo13 ja som bola včera ... v 14 tt ale andelik nas opustil uz v 9 to , veľmi to boli , ale mala som uz take bolesti ze som rAda ze je potom ., pôjdete do toho znova ? Ja mám s toho obavy .ale chcela by som veľmi mat bábätko v náručí

macoo13
12. nov 2016

@eliskaevicka urcite pojdeme dam sa do poriadku a uz aj ideme na druhe babatko...aj ked ver mi ja sa teraz tiez velmi velmi bojim teraz uz budem hned doma a ziadna robota nic ...uz to nechcem zazit viac krat...aj ked neviem dovod preco sa to stalo ...

miskin8787
12. nov 2016
eliskaevicka
12. nov 2016

@macoo13 ja som aj bola doma , ale pri mojej malej sa nedá moc odYchovat .. aj keď som sa snažila ako som len mohla . Držím palce , aby sa Vám podarilo a vyšlo to ako by malo . Nech sme čím skor tehu ☺️

myskahryzka
12. nov 2016

@macoo13 Jasne, mala som bolesti, ale bolo to celkom vydrzatelne. No ja som isla na kyret 2 tyzdne po tom.. dufala som, ze sa vycistim sama, takze dva tyzne do mna pichali metylove injekcie, co je zazitok na cely zivot. Takze kyret bol pre mna taka bodka za tym vsetkym. Nasad si alchemilku, nech sa ti da ta oskriabana sliznica cim skor do poriadku. A drzim palce. Ja som potratila v Juli.. takze tento mesiac sme sa uz mohli snazit, no ja som nenabrala odvahu.

macoo13
12. nov 2016

@myskahryzka dik za radu v pondelok poslem.manzela kupit twn caj....ja furt krvacam ty si ako dlho krvacala?? Dufam ze je to normalne ?

myskahryzka
12. nov 2016

@macoo13 Ano. Ak si treti den po kyrete, je to normalne, no pomaly by malo byt krvacanie mensie a mensie. Ak budes krvacat viac ako 2 tyzdne, chod k lekarovi. Ja som krvacala 6 dni. Potom som uz len spinila. Ta maternica je teraz narusena. Preto odporucaju lekari pockat s dalsim tehot. min 3 mesiace... aby sa ta sliznica obnovila. Ak by bolo vajicko oplodnene, na takej poskodenej sliznici by sa nemuselo dobre uchytit a zase by prislo k potratu. Preto som sa rozhodla, ze snazit sa budeme az vtedy, ked bude menatruacne krvacanie v norme. Jasne ze u kazdeho je to ine, suvisi to aj s vekom. Ja mam o chvilu 35 a nemam moc casu na dalsi potrat.. hnusne som to napisala, ale je to tak.

macoo13
12. nov 2016

@myskahryzka juj upokojila si ma v teraz v piatok mam ist na kontrolu tak som zvedava....ako ze nekrvacam velmi ale tak stale ale citala som ze vsetky krvacali tak tyzden a ze kazda zena to ma inak ....ja mam 25 rokov no zajtra uz 26 ale na tieto narodeniny urcite nikdy mezabudnem...aj my s manzelom sme sa rozpravali ze urcite pockame 3-6 mesiacov alebo aspon dotial kym doktorka nepovie ze je vsetko ok ...ale verim ze aj vam sa podari coskoro 😉

myskahryzka
12. nov 2016

@macoo13 Hlavu hore. Ja viem, ze je to teraz tazke a cerstve.. ale vacsinou je to tak, ze babatko je jednoducho chore. Preto netreba zufat a rozmyslat nad chybami. Teraz to nevyslo, ale nabuduce to uz bude uspesne. Mam kamaratku, ktorej tehu udrziavali tabletkami, ale v 7 mes aj tak potratila.. hroza. Porod atd.. pitva ukazala, ze malo vsetky mozne defekty. Takze ber to nie ako stastie, ale ako prozretelnost, ze toto babo odislo. Napr mojho gyn zena dva krat potratila. A to ma muza od fachu, ma kopec moznosti no a jednoducho sa im to podarilo na 3x. Si mlada a este mas kopec casu.. Tebe to znie ako klise, ktore ti uz ide na nervy, ale o 10 rokov das zapravdu kazdemu, kto ti to povedal. Neboj. Vsetko bude v najlepsom poriadku a mozno uz buduce vianoce sa budete tesit z babatka. 😊

sevcikovaanna
12. nov 2016

@eliskaevicka aj ja som potratila a tiez som mala nariadeny klud no pri malej 5rocnej sa to nedali stále ležať...este na mňa gynekologická vyblakla ze som sa nesetrila..

macoo13
12. nov 2016

@myskahryzka dakujem ozaj taketo slova su teraz asi najlepsi aj pre pokoj v dusi...tak ze dakujem

myskahryzka
12. nov 2016

@macoo13 Za malicko a kedykolvek.. musime si pomahat. 😊 V ramci moznosti ti prajem pekny vecer a kludne napis ak budes chciet.

macoo13
13. nov 2016

@myskahryzka dakujem pekne mas pravdu treba si aspon takto pomahat..aj ty kludne napis budem rada 😘

eliskaevicka
14. nov 2016

@sevcikovaanna veď to . Škoda aj reči ohľadom zdravotníctva .. stačilo mi na pohotovosti ako so mnou jednali ... keby aspon ich človek nepotreboval , ale co uz .. musíme vydržať , keď chceme mat miminká .
Môžem sa vás spýtať co ste po kyrete , kedy sa chystáte znova skúšať ?

sevcikovaanna
14. nov 2016

Skusime od Vianoc...hoci mne povedala že môžeme hoci kedy keďže my zlyhal krcok...zevraj sa to môže opakovat

eliskaevicka
14. nov 2016

@sevcikovaanna držím teda palce , tak silno ako sa len bude dať . Ja idem zajtra za doktorom tak som zvedavá co mi povie . Až neviem vydržať ..

sevcikovaanna
14. nov 2016

Prosim ta nech ty dobre pozrie sono mne po 2,5 mesiacoch zistila ze tam niečo je a kontrolu my dala o 4mesiace...a ešte od 1.11 stále spinim...som s toho na prasky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre