Manžel chce aby som šla na interupciu. Čo mám robiť?

snehovakralovna
2. feb 2009

Dobrý deň všetkým. Nazvala som túto tému ťažobou v duši, lebo mám problém, s ktorým neviem čo robiť, takže privítam všetky názory. V krátkosti. Som zopár rokov vydatá, mám 34 rokov, 3 ročné dieťatko. Som opäť tehotná. Problém je v mojom manželovi, odmieta druhé dieťa s odôvodnením, že on už chce mať kľud, on už nemá na ďalšie dieťa nervy, bojí sa budúcnosti, firma v ktorej je zamestnaný je na tom veľmi zle a on hocičo robiť nepôjde, nakoľko má VŠ vzdelanie. Ja som nastúpila do práce, keď malo naše dieťa 15 mesiacov, moja mama je na dôchodku, takže starostlivosť oň je zabezpečená.Je ochotná pomôcť mi aj s druhým dieťaťom, v prípade,že by som nastúpila do práce skôr /nechcem ju však zbytočne zaťažovať, nakoľko má už svoj vek a pridružili sa isté zdravotné problémy/. Máme vlastné bývanie, nie sme zaťažení žiadnou hypotékou, ako väčšina mladých ľudí v súčasnosti. Manžel ma posiela na UPT, je to hrozné, ale je to tak, neviem čo robiť, či si dieťa nechať aj za okolností, že ho manžel nechce, alebo to urobiť, je to strašné, na argumenty ako : nebudeme mať už nikdy viac deti odpovedá, veď mám jedno, že sa mu môže niečo stať, vraj to sa môže stať aj dvom.., proste takéto argumenty u neho nezaberajú. Mám kolegyňu, ktorá sama vychovala jediné dieťa, ktoré jej pred rokom zomrelo na rakovinu, kolegovi sa zabil syn, známej jediný syn spáchal samovraždu.... Myslím,že toto sú sakra silné argumenty....
Podotýkam, manžel sa vzorne stará o naše dieťa, hrá sa s ním, každé ráno ho vychystá a odvezie k babke, nakoľko ja chodím skôr do práce než on. Ďakujem za všetky názory. Musela som sa vyrozprávať.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kveta
17. jan 2013

@fidka79 Nezhodneme sa.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzulla7
17. jan 2013

Ja by som si položila otázku, či by som ostala pri takom chlapovi, ktorý by ma posielal na potrat a poslúchla by som ho. Ak by si to spravila ,celý život by si si to vyčítala a dávala za vinu, že manžel je tomu na vine- podľa mňa by takéto manželstvo po čase nevydžalo, ale rozhodnutie je len na tebe.

rachel36a
17. jan 2013

@snehovakralovna ty sa musíš rozhodnúť ako to cítiš , ale prečítaj si príbehy niektorých z nás, čo by sme za to dali mať dieťatko a potom nech ti mm povie aby si išla na UPT... môže byť šťastný že ho môžete mať...držím plčeky abysi sa rozhodla správne...

baklik
18. jan 2013

@rachel36a paneboze, moja, tato tema bola zalozena pred 4 rokmi.... 😀

rachel36a
18. jan 2013

😀 😀

rachel36a
18. jan 2013

@baklik 😀 😀

katja78
19. jan 2013

@baklik - snáď to dopadlo tak, že na UUT nešla, takže skôr smajlíkov takýchto by bolo treba: 😵 😵
@rachel36a - dedukujem podľa toho, že @snehovakralovna predáva v bazáriku aj veci pre dojčatá, ostáva teda dúfať, že si dieťatko nechali 😵 a snáď napíše sama.... 😕

vlad3331
20. jan 2013

Urob ako ti srdiečko prikazuje..

ekinkala
6. feb 2013

vies kolko zien tuuuuuzi po babetku dali by zan cokolvek !mas podmienky na druhe babo takze nechapem ako ta moze manzel posielat na potrat?nic v zlom ale neviem si predstavit ze by ma manzel nutil do niecoho takeho a nechcel nase babo.ja chapem ze ma obavy aj moj manzel tvrdi ze uz druhe nechce zee blablablabla aby mu mohol dat skolu a co ja viem co vseko este ja som mu vysvetlila ze druhe babo urcite chcem a neverim ze byy ma v tom nepotporil ....a ta starostlivost o dietatko neni az tak financne narocna je kopu stranok kde mamicky predavaju lacne pekne potreby pre deticky dokonca aj daruju.....ja by som ti neradila ist budes si to vycitat do konca tvojho zivota a moze sa stat ze to zacnes vycitat manzelovi a moze to narusit casom vas vstah.........Nechod a uvidis ako manzel z mekne ked uvidi svoje druhe babo bude stastny.......ach si v strasnej situacii ak ta manzel ziada o nieco take .........vysvetli mu ze sa nemienis vzdat vasho dietatka vet dieta je najvacsi dar aky moze byt daj vediet ako si sa rozhodla len sa prosim rozhoduj srdcom to ti povie co mas urobyt je to tvoj anjelik nevzdaj sa ho

poleva
6. feb 2013

@snehovakralovna tak ako to nakoniec dopadlo?

rora
6. feb 2013

ak by mi chlap povedal ze mam ist na potrat, povedala by som mu ze az potom ked on podstupi zakrok vo svojom tele - vasektomiu. ani jeden by nesiel! vela chlapov si mysli ze interupcia je len taka banalita ako odstranenie nezelaneho znamienka 😠 🙄 ale zene to ublizi nielen na tele, ale hlavne nenavratne na dusi... 😔

jana699
22. apr 2013

@snehovakralovna ja som mala taky isty problém.s manželom sme stvavali dom a maly sme1,5r syna a ja som chodila do prace a ked som zistila že so tehotna tak som sa tešila lebo po druhom som tužila.ked mi byvalo v praci zle raz som zostala doma a ked muž zistil prečo nejde do parec pov.či som neni normalna že pridem o pracu a nebudeme mat peniaze na dokončenie a že on so mnou už nechce deti.to ma v tedy dorazilo ked to zistila vokra nakričala nanho že ona mala 4deti a žili skromne ale boli štastny že su zdravy a nič im nechybala a že či sa nehambi ma tam posielat .nakoniec som tam nešla.dnes mam šikovneho 5r synčeka moje slniečko kt.mi dava tolko lásky čo mi nedá ani manžel.manžel sa detom nikedy nevenovala ko ja rad.bol pri Tv a PC ked prišiel z tyžd.ty to máš dobre kedsa malemu venuje.podla mna sa boji čo bude dalej a boji sa že vas nebude vediet zabezpečit je tažka doba tak sa mu nečudujem.ale su na tom aj horšie a maju aj5 deti.,mne ked sa anrodil 2syn tak manžel sa potešil ale tym to skončilo deti ho nemaju radi .a on sa čuduje.ved ja sa vravi kolko lasky daš detom ty tolko ti vratia

bystroocka
13. dec 2013

ahojte, je strasne co prezivam. Som vydata, mam 38 rokov, mame dve krasne deti, 4 a 1 rocneho chlapca.Dalsie deti sme neplanovali. Ja nemam momentalne pracu, no manzel zarobi dostatocne, mame 80m byt, dve auta, nizky zostatok hypoteky. Neplanovane som otehotnela a ked som ukazala manzelovi dva pruzky na teste, poslal ma na potrat. Nesuhlasila som ,tak sa k tomu postavil tak, ze mi s tym nepomoze. Hrozne som sa trapila a po par dnoch som samovolne potratila. Bolo to strasne najst si v nohavickach kusok strateneho zivota . a ked sa to stalo a povedala som to manzelovi, on siel hrat hokej, lebo mali na ten vecer naplanovany zapas. Keby som nemala dvoch chlapcekov, asi by som sa zblaznila.Takto sa drzim, lebo musim. Neviem si ale predstavit, ze s tym muzom zostanem zit.Zijeme spolu 7 rokov a manzelia sme 6 rokov, no toto je pre mna koniec..

lulka78
13. dec 2013

Bystroocka, velmi silne objatie posielam ....ach 😢 ja som tiez potratila, ale musela som na kyret v 3.mesiaci,a bolo to a je to stale strasne,strasne to boli,a okolo mna tolko tehotnych, uz 4 kamaratky...aj dnes som revala ako male decko. a to sme cakali stvrte. ani u nas teda to nebola vyhra v loterii......ja som sa tesila od zaciatku,po asi minutovom soku po teh.teste som sa na chrusta hned tesila. raz darmo,chlap nikdy toto neprezije,ze to dieta ma v sebe,ked sa k tomu pridruzi nejaky hmhm charakter, tak je to tam....uz sme si-teda asi skorej manzel si zvykol na tu myslienku,ze budu styria,aj izbicku sme uz riesili inak a pod. a nakoniec to dopadlo inak. strasne sa kvoli tomu trapim,a niekedy si myslim,ze sa ztoho zblaznim. a to pritom mam pocit,ze niekedy je dom hore nohami,kedze mame doma troch synkov,ktori su znacne temperamentni 😎 .....a aj tak to strasne boli. uz si stale rozpravam argumenty uplne racionalne,ktore by mojej hlave mohli nejako pomoct,ale nejde to vobec.
myslim,ze ta uplne chapem, ze si sa v manzelovi priserne sklamala. to by som sa aj ja. ved moj len naznacil, ze toto je snad riadne nad limit,ale casom to nejako sa spravilo. ale keby ma vlastny manzel poslal na potrat...ani mysliet nejdem....ved aj on bol pri tom...nie sme samooplodnitelne,ci??? myslim moc na teba.

bystroocka
13. dec 2013

@lulka78 dakujem Lulka, rozumiem ako sa citis, ked uz mame babatko v brusku aj ked velmi malinke, citis to, ten pocit, co ta naplna..., si uplne ina a potom zrazu ta prazdnota. ano, myslim, ze dlho to bude boliet, vzdy, ked pozries na svojich chlapcov, budes vidiet aj toho anjelika...Moj manzel sa uplne ukazal aky vlastne je, vydavala som sa z lasky, no asi som bola slepa.Mozno pride u vas dalsie babatko, ked tvoj muz nie je taky zbabelec, ze to neunesie.

lulka78
13. dec 2013

inak...muzi vo vacsine pripadov su velki zbabelci. NIE VSETCI. ako nie vsetky zeny to zvladnu-prijat neplanovane....ale napr.ked sa narodi chore dieta,muz vezme nohy na plecia,alebo podobne. aj ked ja poznam chlapa, ktory miluje svoje deti aj manzelku a....tri dievcatka su slepe /videli,ale oslepli-gen.problem/ jeden chlapcek im malicky zomrel, maju k tomu tri zdrave deti.....takze asi tak. ale to su pozehnani chlapi, tych je ako safránu....
ale nikdy nie je dobre hadzat flintu do žita.....mozno to bol pre tvojho sok,a on reagoval v tom soku prave takto. aj ked je fakt obrovska pravda ze jedno dieta je pre strach...jedno je fakt sialene malo, jedinacik-chudacik....pokial sa da, tak myslim ze drviva vacsina manzelov,partnerov chce dve deti...ale kazdy sme fakt iny. daj mu este sancu,mozno po nejakom case by predsa len veci videl inak...

susu29
13. dec 2013

@snehovakralovna Nooo, asi takto, tiež som sa rozhodovala, teda spolu sme sa rozhodovali asi pred rokom a poviem Vám v živote by som nášho teraz ročného šintra nevymenila za nič na svete. Čakali sme v čakárni na lekárku, keď mi môj manželík povedal: "Tak si to radšej nechajme." Za tieto slová mu budem vďačná do konca života. A mimochodom bolo to tretie dieťa, manžel akurát prišiel o prácu a ja som bola ešte na MD so synom. Všetko sa vyriešilo a teraz sme šťastní, že ho máme.

opica89
13. dec 2013

ked sexoval s tebou tak nekrical , že nechce??? nie ja by som na tvojom mieste nesla nech sa postaví k tomu zodpovedne!!! jediny kto bude mat vycitky budes ty a budes si to vycitat celý zivot. Ja by som mu razne povedala nie a povedala svoje dovody a bud sa mu to bude pacit alebo nie. Ty si matka a ty ako jedina mas pravo o tom rozhodovat.

trinka
13. dec 2013
kiki68
13. dec 2013

jedna zenska co poznam bola na takomto UPT proti svojej voli,manzel mal rovnake argumenty,teraz nic ine nerobi,len obhana kostoli,pute a neviemco, proste sa s tym nevyrovnala, s manzelom sa nakoniec rozisla a povedala by som,ze jej z toho co sa stalo,ze isla na potrat ruplo v bedni.

A toho chlapa by som niekam nakopala, bud nech sa da vykastrovat a nemusi sa robenim deti zaoberat,alebo nech je pripraveny,ze bude druhe babo. To male nemoze za to,ze niekto sa chova ako rozmaznany infantilny fracek. Ze hocico robit nepojde..ja by som kvoli svojmu dietatu aj poslednu ku... robila,len aby sa malo dobre. Ach,tak som sa rozculila,lebo tam kde by niekto dal hocico priroda nedopraje... 😒

bystroocka
13. dec 2013

@lulka78 mozno bol v soku, davali sme si pozor a prveho syna sme urobili po 9 mesiacoch snazenia, druheho syna po 18 mesiacoch snazenia, takze to bolo velke prekvapenie. Ale ved na druhy den sa mu to mohlo rozlezat v hlave. a aj potom, ked som o babatko prisla, isiel si na hokej, ako by sa nic nedialo. pre neho sa vsetko pekne vyriesilo. teraz je na vianocnom vecierku, ja som sama s detmi.

bystroocka
13. dec 2013

@susu29 to je krasa, mas skveleho muza. aj ja ked som nasla dve ciarky na teste som si povedala, ze ved sa vsetko da riesit a nie sme na tom tak zle. ked som si precitala vasu situaciu vtedy, tak to bolo ovela vaznejsie, ale verili ste si a mali ste v sebe navzajom oporu, to co u nas chyba.

katka1981
13. dec 2013

@snehovakralovna, ahoj, ako si sa rozhodla?

tova
14. dec 2013

@katka1981 jaj, jej chlapcek je uz skolkar 🙂

katka1981
14. dec 2013

@tova, hej? Tak si ho nechala? No super.

oktobermimi
14. dec 2013

@lulka78 alebo ak žena ostane tehotná po krátkej známosti ( po necelom mesiaci) a chlap čo najradšej po koncertoch a po akciách z kamošmi lietal tak nakupuje oblečenie pre dieťa a ešte sa stým pýši že bude oco... 😅

silwik373
14. dec 2013

Nevzdávaj sa dieťatka ani za svet! Manželov názor je smiešny, ako aj argumenty, dieťatko si určite obľúbi, rodiny dokážu vychovávať aj viac detí a sú v porovnaní s vami finančne zle.

lulka78
14. dec 2013

@bystroocka ach....pamatam si na kamosku,ktora prisla z kyretu domov,a nasla listok na stole od manzela, co ma spravit k večeri............... 😖 ☹ ☹ 😖 som odpadla takmer. ja som min.dva-tri dni bola ako vymyta-asi z celk.anestezy,aj ked kratkej,stale by som len spala..."skvely,ohladuplny a empaticky" to manzel. no comment. oni to nikdy nepochopia,kedze ich sa to kvazi netykalo,ale myslim,ze aj ten tvoj by sa mohol spravat inak. pomohol by tym tebe a z neho by neubudlo,ci ano? ale je jasne,ze ja to nevyriesim. myslim na vas!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre