Manžel chce aby som šla na interupciu. Čo mám robiť?

snehovakralovna
2. feb 2009

Dobrý deň všetkým. Nazvala som túto tému ťažobou v duši, lebo mám problém, s ktorým neviem čo robiť, takže privítam všetky názory. V krátkosti. Som zopár rokov vydatá, mám 34 rokov, 3 ročné dieťatko. Som opäť tehotná. Problém je v mojom manželovi, odmieta druhé dieťa s odôvodnením, že on už chce mať kľud, on už nemá na ďalšie dieťa nervy, bojí sa budúcnosti, firma v ktorej je zamestnaný je na tom veľmi zle a on hocičo robiť nepôjde, nakoľko má VŠ vzdelanie. Ja som nastúpila do práce, keď malo naše dieťa 15 mesiacov, moja mama je na dôchodku, takže starostlivosť oň je zabezpečená.Je ochotná pomôcť mi aj s druhým dieťaťom, v prípade,že by som nastúpila do práce skôr /nechcem ju však zbytočne zaťažovať, nakoľko má už svoj vek a pridružili sa isté zdravotné problémy/. Máme vlastné bývanie, nie sme zaťažení žiadnou hypotékou, ako väčšina mladých ľudí v súčasnosti. Manžel ma posiela na UPT, je to hrozné, ale je to tak, neviem čo robiť, či si dieťa nechať aj za okolností, že ho manžel nechce, alebo to urobiť, je to strašné, na argumenty ako : nebudeme mať už nikdy viac deti odpovedá, veď mám jedno, že sa mu môže niečo stať, vraj to sa môže stať aj dvom.., proste takéto argumenty u neho nezaberajú. Mám kolegyňu, ktorá sama vychovala jediné dieťa, ktoré jej pred rokom zomrelo na rakovinu, kolegovi sa zabil syn, známej jediný syn spáchal samovraždu.... Myslím,že toto sú sakra silné argumenty....
Podotýkam, manžel sa vzorne stará o naše dieťa, hrá sa s ním, každé ráno ho vychystá a odvezie k babke, nakoľko ja chodím skôr do práce než on. Ďakujem za všetky názory. Musela som sa vyrozprávať.

luy
19. máj 2014

@bucunko zakladatelka diskusie je už dávno mamkou,toto je stará diskusia,teraz diskutujeme s jednou mladou maminkou,ktorá sa do diskusie pridala

csunami
19. máj 2014

Ahoj.nerob hluposti ja by som to nevedela spravit aj ked som skoro o svoju dcerku prisla ale nedala by som ju za nic na svete.Inak ak naozaj tak ja by som si to dietatko vzala a vychovala za svoje.

zu_zi
19. máj 2014

@zuzanka.zuzu haha, par prispevkov nad tvojim je moj, skoro rovnaky 🙂 iny brutal, co? ze ak sa jednemu nieco stane, nech nam ostane aspon to druhe...

zu_zi
19. máj 2014

@luy ani ja som si nevsimla datum 🙂

klaudia321
19. máj 2014

@valentyne "že chrániš sa", normálne mi je do plaču, keď niečo takéto počujem, ženy to Vy sa bojíte detičiek? chrániš sa pred tým, aby si mala dieťatko?bojíš sa prijať svoje dieťa a byť matkou? toto fakt nepochopím, antikoncepciou ho zabiješ a bojíš sa aby náhodou neprežilo???? či tomuto fakt nerozumiem, ach bože, kam až sme to dospeli...ale ľudia sme všeliakí na svete, keď už aj vraždu povyšujeme na slovo "chrániť" - aké absurdnééé:( a chrániť - v prípade antikoncepcie, nie je chrániť ...ani svojmu telu nepomáhaš, ale mnohí ani nevedia ako taká antikoncepcia funguje, tak to sa ani nečudujem, že sa to nazýva ochranou🙂. sorry, že odbočujem od temy, ale toto som proste musela napísať

turistka
19. máj 2014

@klaudia321 teraz ti celkom nerozumiem - si proti antikoncepcii, ak som dobre pochopila? je pravda ze zrovna tato mamicka zacala skoro sexualne zit....

valentyne
20. máj 2014

@klaudia321 Prosim? Dam recnicku otazku a som odsudena?Su rozne formy ochrany...
Skoda ti nieco vysvetlovat. Ostan kde si a aka si. Nestoji to za to

katulik123
20. máj 2014

nechaj si ho, finančne to nejak utiahnete a malý sa bude mať s kým hrať a záleži to na tebe ale ja osobne by som si dieťa nechala.ved deti sú radosť 🙂

katulik123
20. máj 2014

Prepáčte nevšimla som si dátum :/

jalito
27. máj 2014

Jaj, zakladateľka, tak ti závidím, že máš na druhé dieťa ideálne podmienky, že by som si z manžela nerobila nič. On je v počiatočnom šoku, časom sa s tým zmieri. Uvidíš.ˇAlebo sa s tým nezmieri, aj to je varianta a treba si robiť zadné dvierka.

mamulka211
1. jún 2014

Povedz mu, ze pojdes na potrat vtedy, ked si on pojde dat podviazat semenniky.ak nie, hold ma smolu.

mirtill
8. jún 2014

Zˇena je schopná urobiť všetko preto,aby mala dieťa a urobí všetko preto,aby nemala......

gabriela5
9. jún 2014

Neviem v čom je problém,máte vlastné byvanie,žiadna hypotéka,prácu,možno v manželovom sebectve,keď ďalšie dieťa nechcel mal si dávať vačší pozor,stalo sa mal by sa k tomu postaviť zodpovedne,nato,že má vš má prepáčte,primitívny názor,predstavte si svoju dcérku,že by ste sa aj pri nej rozhodli,že ju nechcete,lebo...tisíc dôvodov,je to malý batôštek,je to dar.Položte si otázku,či by ste vedeli ďalej žiť s chlapom,ktorý vás pripravil o kúsok z vás.

oravese
14. jún 2014

Nechaj si dieta budes strasne lutovat ak pojdes na UPT mozno to ma byt genius co pomoze celej tvojej rodine, daj mu sancu on nemoze za to ze ste ho splodili, nerozhoduj o niecom o com ty nemozes rozhodovat, nechod na potrat uvidis zvladnete to a chlap sa s tym zmieri. Drzim ti palce.

zenazaba
14. jún 2014

Čo máš robiť?...Vymeniť manžela. A pred tým nech si dá odoperovať gule, keď je taký macher...

zenazaba
14. jún 2014

unikol mi dátum....v tom prípade dúfam, že máš po svojom boku chlapa a nie debila a nie jedno, ale dve deti.

mona69
3. júl 2014

@snehovakralovna Počuvaj svoje srdce moja sestra to urobila ,lebo ju švagor ktomu pritlačil a dodnes si to vyčíta.tvoj manžel bude ešte rád ked to bábetko príde on sa bojí ,ale nerieš ho ty si tehotná nie on.Držím palce.

dilino
29. mar 2020

ako si dopadla po rokoch

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre