Menštruácia po kyrete

michaelka852
21. apr 2013

Ahojte, som 5 tyzden po kyrete a obavam sa ze menstruaciu som este nedostala. Po zakroku som sa 2 tyzdne cistila a na 5 tyzden po som mala taky hnedkasty vytok asi 3-4 dni no nie som si ista ci to bola mrcha :( prosim ak mate skusenosti podelte sa so mnou o ne dakujem

emma93
22. apr 2013

@michaelka852 ..Ahoj...ja som mala tento nepríjemný zážitok asi pred týždňom:-/.. 9-10tt :((Pokiaľ viem, M by mala prísť v priebehu 4-8 týždňov, tak mi to lekár hovoril, tak máš ešte rezervu...Ale to špinenie býva predzvesťou M..tak si myslím, že čo nevidieť príde..

michaelka852
autor
22. apr 2013

@emma93 no dufam ze pride zajtra to je 6 tyzden po ....bola som u doktora pred tyzdnom a povedal ze mam pockat este 14 dni a ak nepride M mam prist na vyvolávačku

emma93
23. apr 2013

@michaelka852 ,,no ono vždy trvá než sa tá prvá M po potrate alebo pôrode znovu dostaví...a náhodou nemôžeš byť znovu tehotná??

isabellaa
23. apr 2013

@michaelka852
@emma93 Caute baby, tak ja som kyret absolvovala vcera... ☹
Nechava sa tomu volny priebeh, bez pomoci? Ci sa duphaston nemoze zacat brat od cca 20 dna cyklu a potom by menzes po vysadeni dufiku mal dojst?

kiaramia
23. apr 2013

@michaelka852 Ahoj, ja som po kyrete mala prvy cyklus 56 dnovy, druhy 51 dnovy, treti 28, tak dufam, ze uz sa to bude drzat okolo "normalnych"hodnot....citala som o tom vela, 8 tyzdnov po kyrete sa berie ako normal a vacsinou baby pisali, ze sa im zmenila menstruacia - ze bud bola nezvycajne silna alebo nezvycajne slaba...takze podla mna nemusis sa obavat....

michaelka852
autor
23. apr 2013

@emma93 nemozem byt zase tehotna aj ked sme to s priatelom nevydrzali sice sme len jeden krat ale dali sme si pozor jasne ze aj prezervatív sme mali...tak ja budem cakat ale uz by som chcela nech ju dostanem aby som si mohla nasadit tabletky a zabudnut na tento skaredy zazitok :(

michaelka852
autor
23. apr 2013

@isabellaa co je to ten duphaston ? o tom som este nepocula

emma93
23. apr 2013

@michaelka852 Duphaston sa užívá keď má žena nepravidelnú menštruáciu alebo i počas tehotenstva na udržanie plodu, väčšinou počas prvého trimestra.

emma93
23. apr 2013

@isabellaa ..Ahoj..tak ja som si nasadila už Duphaston. Lebo pochybujem, že bez jeho pomoci by mi M vôbec prišla. Lebo predtým, mi vôbec nechodila, len počas jeho užívania. Takto by som len čakala a strácala čas a i tak by sa nedostavila. Už sme to raz tak s dokim skúšali, že ho vysadíme, či už sama príde, ale neprišla, musela som potom prísť na vyvolávačku a s dufíkom pokračovať ďaľej.
No je mu ľúto, že i ty si prežila tú strašnú skúsenosť!:(..ako pozerám je nás naozaj dosť! Je to veľmi ťažké sa s tým vyrovnať a ísť ďaľej, ale musíme! Treba pozbierať všetky sily. A v ktorom si bola týždni??bolo to vaše prvé dieťatko? a s dalším chcete nejaký čas počkať alebo chcete začať znovu skúšať hneď ako to bude možné?

isabellaa
23. apr 2013

@emma93 ano prve, 10tt, ideme dalej, ale na ket...a kedy si ho nasadila, ktory den cyklu?

emma93
23. apr 2013

@isabellaa No vždy som ho brala na 15-ty DC...ale môže sa ak skôr..10-11 DC..neskôr sa dáva kvôli tomu, lebo môže zablokovať ovuláciu, ktorá býva väčšinou 12-15 DC...tak preto až od 15-teho dňa. Ale teraz som si ho dala skôr, lebo sa ešte nebudeme snažiť.

reddy13
24. apr 2013

Ahojte, pridam sa tiez:o) Ja mam po kyrete vyse dvoch tyzdnov (6tt). Bolo to nase prve, po dvoch rokoch snazenia. Spinenie som mala po zakroku asi tyzden. Teraz je to uz ok, pijem alchemilkovy caj a zensky caj (Popradsky), tak dufam, ze pride MS co najskor. Mne Dr.povedal, ze cca. do mesiaca by mal prist, tak uvidim. Citim sa uplne fajn, dokonca som po dvoch tyzdnoch bola aj cvicit, ale tak lightovo:o)

isabellaa
25. apr 2013

@reddy13
@emma93 Drzim nam palce. Ja tiez pijem alchemilkovy a zensky este aj cistiaci od tej istej firmy, dostat v lekarni 😉

sandra1607
16. júl 2013

ahojte...20.5. mi robili kyretáž v 9tt,dodnes som nedostala (ako vy vravíte) mrchu.s partnerom sme sa začali hned snažiť znova ,žiadne čakanie na mrchu....po drobčekovi velmi túžime obaja a neviem si predstaviť čakať 3 mesiace...merala som si aj bazalnu teplotu a mám 37,5.môžem byť tehotná? testy sú zatial negatívne :(
dakujem za radu

kiki68
16. júl 2013

@sandra1607 No tak najprv by som isla par krat na ultrazvuk,nech pozru v akom je ta maternica stave,moja bol este pred mesiacom v pobiednom. Robili mi kyret par dni pred tebou ked sa to tak vezme, tiez uz v 9TT, kedze sa cakalo co z toho bude. A prva mrcha bola den a potom strasne krce,takze pohotovost a tam mi doktorka pozerala maternicu a povedala mi,ze to este neni pripravene na mimco,ze mam minimalne do dalsej mrchy pockat. Takze teraz som dostala konecne aspon 3 dnovu aku taku mrchu a teda krce jako hovado, nacpana ibalginom,aby som bola schopna dosoferovat domov a nejak vencit psa chvilu. Takze to beriem tak,ze telo si dava veci dokopy a tak mi to aj bolo povedane lekarmi. Ale som za tu mrchu rada....aspon cosi. Ono mozno sa snazite zbytocne,pretoze akonahle neprebehla ovulacia,tak tam neni este dostatocna vystelka. Skor by som riesila to,ze tu mrchu este nemas,to uz by malo byt... 😒

bambulka.nz
17. júl 2013

Ahojte 🙂 ja som prisla o babatko v 7tt 23.5 a menstruaciu som dostala 30.6 sice je som nebola na kyretazi,bo pekne krasne som sa sama vycistila.Sama som bola prekvapena lebo mi bezne 3 tyzdne meskala a vzdy som mala obrovske bolesti a prvy den som ostavala aj doma lebo som nevladala byt v robote.a teraz som uplne v pohodicke na jednej tabletke vydrzala.o 70 percent ma menej bolelo brusko 🙂 vzdy mi aj gynekolog opakoval ze sa mi tie bolesti stratia po prvom tehotenstve ale som necakala ze aj po tak kratkej dobe co som bola tehotna by sa to mohla upravit 😉 drzim Vam palceky.

lenka26785
22. júl 2013

Ahojte, ja som po kyrete uz 5 tyzdnov a menzes stale neprisiel.Je to normalne alebo sa mam niecoho obavat?

alienka000
28. júl 2013

Ahojte, ja som bola na zákroku minulý týždeň v utorok 16.7. Bola som v 11tg. Krvácala som iba v deň zákroku do večera, potom nič. Až dovčera, kedy ma aj brucho začalo bolieť ako pri menštruácii. Najprv špinenie a potom trošku silnejšie, dnes špinenie. Je možné, že to je už menštruácia?

leyla195
2. sep 2013

ahojte bola som na kyrete 7.7. prva menstruacia sa mi dostavila po 27 dnoch od zakroku .Chcem sa opytat ze ci vam prisla druha v rovnakom cykle alebo skor alebo neskor dakujem 🙂

dada281185
7. okt 2013

ahojte ja som bola na kyrete 6.9. bolo to v 8+6 týždni, asi 2 dni som mala krvacanie a 7 dni špinenie, nasledne som mala žltý výtok, na čo mi dal gynekolog vaginalne čipky, čo mi myslim pomohli,už asi vyše týždna ma boli podbruško ako pred menzes, 5.10. som mala hnedý výtok+ bolesti, 6.10. hnedý vtok a nasledne krvacanie+bolesti.Co je podla vas začiatok menzes- 5.10. alebo 6.10.?lebo každý mi vraví inak, výsledky z histologie boli negat a krv na zoonozy bola tiež negat, po skončení menzes pojdem na gynekologiu a uvidim čo mi povie, kedy sa možme snažit,,,,strašne tužime po babatku, to prve nevyšlo,,,,kamoška je v rovnakej situácii, tiež bola na kyret v 8 týždni , už jej aj menzes skončila a snaží sa o dieta, hoci ešte u gynekologa nebola ale sa citi dobre,,,,tak prosim o dajake rady dakujem

kiki68
7. okt 2013

@dada281185 snazit sa hned o dieta po prvej ms je podla mna trosku skoro,moje telo potrebovalo 3 mesiace na to,aby bola ms normalna. Prva bola taka,ze ani ms, ale krce jak hovado,druha tiez divna,tretia ok, sice o cosi slabsia,ale uz ok. Mne vsade hovorili snazit sa o 3 mesiace,ak je vsetko ok na USG. A asi pravda...zajtra si idem robit tehu test,bo je to akesi divne a blijem jak cert 😉

dada281185
8. okt 2013

Fiha tak drzim palce az to vyjde

alienka000
8. okt 2013

@dada281185 ja som bola na kyrete v juli. Podla mna sa mozes snazit hned a telo ti samo dovoli, resp. nedovoli otehotniet 😉
Ja som mala prvu MS presne po 4tyzdnoch od kyretu, kontrola usg - maternica krasne vycistena a aj tak sa na prvy-krat nepodarilo. Teraz mam uz tretiu MS, ale snazenie posuvame. Takze len to som chcela, ak sa na to citis, chod do toho a sama uvidis ci sa podari alebo nie. drzim palce 😉

majka2503
3. nov 2013

Ahojte kocky,viete mi poradit?v auguste som podstupila kyretaz,prva MS sa dostavila po 53 dnoch.Mala som normalne 7 dni,ako mavam,no dalsia MS nic,uz cakam 2 tyzdne,robila som si aj tehu test,ale bol negativny.Nemate niektora nahodou skusenost?

estratexia
21. feb 2014

Caute baby, mala som v piatok 14.02.14 (áno presne na Valentína) kyretáž.
No všade píšete že mi sa mala m. dostaviť 6-8 týždňov. aj v odborných článkoch píšu, že každá je individúálna, a že m. môže prísť aj dva týždne po zákroku, ale nikde som nevidela napísané, že je normálne aby mi prišla už na piaty deň od zákroku. Neviem teraz či zajtra umriem 🙂) , alebo či je to naozaj len m. ale špinenie to nieje určite to viem na 100% lebo je to silné. Máte s tým niekto skúsenosti? Alebo mám utekať na pohotovosť?

aadulik2110
21. feb 2014

@estratexia ja som síce nedostala na 5ty deň, ale na 10 deň..... tiež som bola z toho vyhúkaná a radšej som si zašla ku gynekológovi - ktorý sa ma spýtal: bez ohľadu na zákrok, kedy by sme mali dostať menštruáciu: tak som povedala, že "včera" (tak ako som začala aj krvácať) a jeho odpoveď: tak vás môžem ukľudniť, že to naozaj menštruácia je.....a povedal mi, že u malého % žien (ku ktorým som vtedy patrila aj ja), že sa menštruácia dostaví v daný deň bez ohľadu na nejaký zákrok.... Ja by som išla radšej k doktorovi, nech ti povie, že to tak je..... pre svoj vlastný vnútorný kľud.

tamarka9
21. feb 2014

@estratexia ahoj, nedalo mi nenapisat, lebo ja som tiez mala kyret 14.2.14, asi budem nenavidiet valentina dokonca zivota. Pocuj a nespinis to este zo zakroku? Lebo ja som spinila az do stredy. A ty spinis,alebo normalne krvacas? A doteraz nic?
A samozrejme drzim palce, nech nam bolsest rychlo prejde 😉

aamanda
21. feb 2014

@tamarka9
@estratexia
caute baby, ja tiez patrim k tomu "valentinskemu" kyretu. tiez tu hladam ci je mozne dostat mrchu tak skoro. lebo do teraz som mala len take spinenie ale dnes to zacalo silnejsie. tak neviem ci mozem mat mrchu alebo utekat k dr, kam sa mi vazne teraz vôbec nechce. ale idem si skusit vypocitat kedy by som ju mala dostat podla pôvodného planu ako pisala aadulik2110.

tamarka9
21. feb 2014

@aamanda ahoj, v tomto pripade sa kyret berie ako prvy den cyklu- takze nemusite nic podla povodneho planu pocitat to nema zmysel. Kazdopadne vela bab pise ze sa im potom rozbehlo krvacanie, niekomu sa uplne zastavi. Takze ak nemate silne bolesti, resp to krvacanie nie je neprimerane silne, nebala by som sa, maternica sa musi vycitit a este to aj krvaca kvoli zakroku...boze ani som netusila ze kolko bab moze prezivat ten hrozny den rovanko ako ja 😖

estratexia
22. feb 2014

No takze takto..dakujem pekne za reakcie, frajer ma bez kompromisu odviezol do nemocnice kde mi zistili krvnu zrazeninu v maternici. Takze dostala som hned injekciu do zadku na stahy maternice aby tu zrazeninu vypudila sama krvacanim, dnes tam idem znova (to je hned na druhy den) no a zajtra tak isto. To znamena ze tri dni za sebou do nemocnice na pochnutie injekcie a na stvrty den na kontrolu UZV ci to odislo a ak nepomohlo, tak opat na zakrok. Takze opatovna kyretaz. Drzte mi palce nech tam znova nemusim trcat lebo mi to vobec nevyhovuje ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre