Nikdy sa nestanem mamou

monusik73
9. mar 2015

Ahojte s manzelom som juni to budu 4 roky co sme manzelia, a z toho 2,5 roka sa snazime o babo no neuspešne stale ked ze manzelovi bolo znizeny pocet spermii, velmi ma boli pocit ze vsade kde sa pohnem naokolo su tehulky alebo zeny s kocikom a my nic bojim sa ze nikdy mi nebude dopriate babo a nikdy nebudem mamou ☹ ☹ ☹

holfina
9. mar 2015

Nesmieš strácať nádej, nám sa bábätko narodilo po 9 rokoch manželstva - v decembri 2014 a môj manžel mal pritom veľmi zlý spermiogram a ešte ani ja som nebola v poriadku.

adriana1609
9. mar 2015

Citim s vami, isto to nie je lahke, ale odporucam co len trosku odputat sa od myslienok silou mocou o babo...ked pride cas, tak verim, ze vam bude dopriate..mojho manzela rodina, tak oni nemohli mat babo dlhych 13rokov, a potom bum bac, pridodzene bez hormonalnej liecby, dvojcata🙂 Je to dnesnou dobou, ze muzske spermie su v pocte znizene...stres, zivotosprava, a dalsie ine faktory vplyvajuce na cloveka...Ale nic nie je nemozne! A skuste sa o to aj modlit....znie to cudne? pokial nevyskusate, nezistite😉 Nech je vasa tuzba naplnena, vam prajem😉

monusik73
autor
9. mar 2015

@holfina dakujem za povzbudenie ale zvladam to velmi tazko my s manzelom nepijeme, nefajcime stravujeme sa dobre a nic z toho niekedy si musim aj poplakat ☹

sandracs
9. mar 2015

Nikdy nehovor nikdy....cesty božie sú nevyspytateľné... Znížený počet spermii ešte neznamená definitívne nikdy.

kiki68
9. mar 2015

tak skuste asistovanu reprodukciu, co sa budes trapit a stracat cas, pri tom vsetkom stale mozete skusat prirodzene,ale tak nehadzala by som flintu do zita. Podarit sa moze ked to najmenej cakas. Moja kamoska napr. si myslela,ze je uz neplodna, teda predtym si pocitala dni,kedy plodna nebude, potom uz si myslela,ze so svojimi problemami dieta stejnak mat nebude, dnes je tehotna, uz to male kope. Takze tak... a este najlepsie bolo,ze pred dvomi rokmi im do kramku prisla volaka starena, dali jej veternik zadarmo a ona,ze im povie co ich caka, tak jej povedala,ze o dva roky bude cakat decko. A ona ho fakt caka. A ze bude chciet dievcatko (aj chce) a bude to chlapec. Zatial robila vselijake babske metody na zistovanie pohlavia, vyslo to skor na dievca,ale tak mozno sa tetuska stara nesekla ani o fuz a bude to kluk jak buk 😀

monusik73
autor
9. mar 2015

@adriana1609 nie je to lahke ale snazim sa nato nemysliet a uzivat si zivot a brat to tak ze asi mame cas este na babo .... modlim sa kazdy den zato aby mi pan boh pomohol a doprial nam maly zazrak 😉

holfina
9. mar 2015

Chápem, čo prežívaš, ja som si tým tiež prešla. Bolo to veľmi ťažké roky, ja som absolvovala aj veľké množstvo vyšetrení, ale stále som verila, že sa to podarí 🙂

sweetzu
9. mar 2015

menej spermii? to nie je ziadny velky problem, stale tam dajake su, v centre ich odoberu napichaju ti s nimi vajicko a mas to. potom sa len musia embrijka uchytit. bud si ista ze su pary ktore to maju omnoho horsie a to dieta fakt NIKDY mat nebudu.

vika35
9. mar 2015

ale prosim ta preco hned nikdy? ty si este mlada kocka mas dost casu na dietatko. tak si z manzelom uzivajte, cestujte, vzdelavajte sa, oddavajte jednen druhemu a aj to dietko pride. len treba mysliet pozitivne.

karkana
9. mar 2015

@monusik73 hlavne preto niečo spravte,,,nie čakať,či sa podarí,možno sa,,,,ale čo ak nie? máš možností kopu,,,a možno by si už bola aj ty mamou,,,a nemusela by si len smutne pozerať na tých čo majú,,,,,,,,,,,,,,, 🙂

sophie32
9. mar 2015

@monusik73 Neviem ci Pan Boh, ale centrum asistovanej reprodukcie urcite ano....

monusik73
autor
9. mar 2015

@kiki68 zatial skusame prirodzene a ked sa nepodari do par mesiacov zacneme riesit tak tvoja kamoska mala stastie velke no moja mama bola u jednej vestkyni a ta jej povedala ze budem mat babo nepovedala kedy presne ale ze budem mat ale ja moc na vestecke schopnosti neverim jedine komu verim a doverujem je modlitba a panu bohu ze on vie preco je to takto vsetko 😉

kiki68
9. mar 2015

@monusik73 tak ver comu chces, hlavne sa od toho odputaj psychicky. Kamoska si myslela,ze ta stara divna tetuska blaboli nezmysly, chapes nemala poriadne ani cim zaplatit a oni su na taketo pripady co pridu k nim do kramku zvyknuti. Ona je vobec taky skeptik v tomto smere, ze nejake nadpozemske veci su jej sumafuk. Este na zaciatku tehu si to nechcela priznat a furt zila v tom,ze ma brusnu chripku,ked bruska chripka po 4 tyzdnoch ne a ne prejst,tak zistila,ze co a ako 😀
Hlavne nestracaj cas, niekedy treba tomu bocianovi pomoct, vies dnes su tie zveri strasne lenive 😀

tofik
9. mar 2015

Neviem, či si bola na vyšetreniach. Ak si v poriadku ty, tak mamou môžeš byť. Umelé oplodnenie je riešením - znížený počet spermií neznemená , že nemôžete mať deti. Treba to začať ,čo najskôr riešiť. Z vlastnej skúsenosti viem, že sa s tým nedá zmieriť, iba to potlačiť, ale vždy ťa to bude trápiť. Proste choďte na umelé, môžu použiť manželove spermie a keď to nepôjde v centre ti ponúknu možnosť darovaných spermií. Tiež je možnosť aj adopcie dieťatka, ale ak môžeš mať dieťatko ty, tak to skúšajte a možno popritom aj tú adopciu. Čas rýchlo preletí a nie je dobre sa v 40 r. spamätať, že žiadne deti vlastné ani adoptované nie sú..

Ja budem mať 40r., detičky sú u nás už 6r., ale ten pocit, že sa mi nenarodilo žiadne dieťatko a nemala som malé bábo tu stále je. Našich drobcov sme si brali ako 4 a 5 ročných, tak mi to bábo chýba. Ťažšie nesiem, keď je v okolí bábätko. Proste som sa s tým doteraz nevyrovnala. Možno som mala skúsiť umelé s darovanými spermiami, len muž bol ťažko chorý a bola riadna fuška vytvoriť rodinu, keď k nám prišli deti takto neskoro, že neviem ,či by sme to utiahli fyzicky, psychicky aj finančne. Ale pred rokmi som sa rozhodla takto, že deti beriem tie, ktoré to budú potrebovať. Tak ja snáď budem varovať tie vnúčence.
Ale mám kámošov, čerstvo majú 50r. v 40 r. sa zbadali - 15 rokov boli na umelých , a nič sa nezadarilo, že teda berú z domova. Nakoniec po dvoch rokoch zobrali 2 ročnú bábiku, ale má určité obmedzenia. Už proste nevládali čakať. Občas si trošku vzdychnú, že malá nepôjde na strednú a pod a kto sa o ňu postará, keď tu nebudú - je trošku postihnutá/. Tak to mi je ich naozaj ľúto, lebo vtedy by potrebovali prebrať tu situáciu a možno aj trošku poradiť. Ale milujú ju nemôžem povedať, len je im ľúto, že sa nikdy nezaradí medzi bežných ľudí.
Tak nezúfaj. Treba hneď riešiť dobré centrum. Prajem nech si ,čo najskôr mamina, či už z bruška alebo srdiečka.

monusik73
autor
9. mar 2015

@kiki68 dakujem za povzbudenie a za zasmiatie sima rozosmiala no na nas bocian zabudol neviem kde bludi 🙂 😉

adriana1609
9. mar 2015

@monusik73 viem, nie je to lahke...ale treba sa snazit nechat to plynut volne...uzivajte si jeden druheho, dovolenky spolocne, alebo zatial sa mozete stat adoptivnymi rodicmi na dialku(cez unicef, atd, ked podporite nejake to africke dieta, pripadne cez dobreho anjela, atd..) Nachadzajte radost v malickostiach, mozete zatial pomahat nejakym rodinkam s detmi ktori su vo vaznej socialnej nudzi,,,co ja viem...a jedneho dna, pride ten moment, ked zistite, ze to uz neriesite, a mozno prave vtedy pride ten MOMENT a vy budete planovat vybavicku😉 ja som takto pochmurne znasala nedokoncene studium, stretavala som na kazdom kroku vysokoskolakov, a ja tlacila kocik s malou v cudzom meste, bez rodiny...slzy sa mi tlacili do oci....ale presiel cas, ten moje ranky zahojil, a hoci som uz na vysku viac nesla, lebo pribudlo druhe dieta, spravila som si druhu maturu, aby som sa lepsie zamestnala v obore so specializaciou,po ktorej je dopyt...viem je to asi priklad odveci porovnavat to s otehotnenim, ale chcela som tym len tolko povedat, ze za ten cas, co nemas to po com tak velmi tuzis, vies vyuzit zatial inym sposobom, a potom pride neskor aj to potesenie;.)

tofik
9. mar 2015

@monusik73 no teraz čítam, koľko máš rokov, tak to je v pohode. Nestresuj. Všetko sa spraví a maminkou budeš, ešte máš kopec času. Držím palce.

monusik73
autor
9. mar 2015

@adriana1609 dakujem za pekne slova manzel neni proti ak by nevyslo centrum asistovanej reprodukcie tak ze by sme si adoptovali babo z domova sice to nebude take ako ked zena caka babo vytuzene a citi kazde jeho kopnutie a pohyby ale vela deticiek potrebuje lasku citit nahradnymi rodicmi

sunshineka
9. mar 2015

@monusik73 v prvom rade sa snaz dat doporiadku.su pary,ktorym sa aj 5-10 rokov nedari.a vacsina z nich tvrdi,ze ked uz prestali dufat,tak sa zadarilo.co sa ma stat sa stane.je to velmi nespravodlive,ale tym,ze sa budes trapit a zavidiet kazdej tehotnej nic nezmenis.mam kamosku,ktora 8 rokov nemohla otehotnies.ona sa uplne odstrihla od ludi,odmietala chodit do obchodov,lebo tam boli deti.v robote prskala na vsetky kolegyne,ktore mali deti.ziadnu rodinu,ktora mala deti nenavstevovala.stala sa z nej zatrpknuta zenska a vies preco?lebo sa chcela lutovat a trapit.cely ten cas mohla plnohodnotne vyuzit.pocuchala si nervy a ani teraz pri detoch ich nema v najlepsom poriadku.preto sa snaz neupadnut na duchu,aby si sa pre okolie nestala neprijemnym spolocnikom.zivot nezastal,zivot plynie.prajem vam nech sa vam coskoro zadari a dovtedy pekne nervy a vela stastia

kiki68
9. mar 2015

@monusik73 pockaj len aby si neskoncila ako ta Angelina Jolie, ta tiez zacala adoptovanym a teraz ma aj vlastne aj adoptakov a asi nevi ani kedy sa najest chuda 😉 Aj adoptovane babo bude vzdy dietatko a bude prinasat radosti aj starosti. A hlavne clovek moze napravit niekoho velku nezodpovednost ked si adoptuje. Ale ja myslim,ze u Vas to pojde. No nic,ked nabuduce uvidim nejakeho bociana na poli postavat,tak mu vynadam a nasmerujem ho k Vam 😀

monusik73
autor
9. mar 2015

@sunshineka ja prajem kazdemu mat babo lebo mat dieta je velky dar ale nepocuva sa mi dobre od takych zien ze sa im zadarilo hned babo aj ked nechceli a neplanovali mat a zadarilo sa im, len takym zenam sa to lahko povie ktore zostali hned tehu ale taky par co sa snazi roky ten vie pochopit co ten druhy preziva ☹

monusik73
autor
9. mar 2015

@kiki68 dakujem bociana mozes poslat ku nam kludne na nasu adresu 😉 🙂 uvidime co cas prinesie minuly rok som videla vela bocianov aj leteli nado mnou a nic nedoniesol asi mame este cas 😉 😉

martinella1
9. mar 2015

@monusik73 Je to naozaj ťažké vidieť všade naokolo tehuľky a mamičky s kočíkom. Ale hlavu hore. Len toľko ....mojej spolužiačke povedali lekári po viacerých vyšetreniach, že nebudú mať nikdy detí..... nebudem opisovať celý jej príbeh, ale ani nie o rok na to, ako jej to povedali prirodzenou cestou počala svoje prvé dieťatko. Teraz ich má 4....najstaršie má 8 a najmladšie 3 roky.....
Kolegynke zas u manžela diagnostikovali, že nemôže splodiť dieťa pre žiaden, či minimálny počet spermií, výsledok, majú krásne zdravé dieťatko.
A určite treba veriť, skôr či neskôr to príde.

lenka07
9. mar 2015

Je ťažké aj môj brat s manželkou majú podobný problém síce im dvakrát tehu-test vyšiel pozitívny ale uchytili sa mimomaternice takže švagrinka má iba vaječníky a maternicu 😔. Momentálne sa chystajú na umelé oplodnenie😊 celá rodina im držíme prsty aby to vyšlo✊.

vicky510
9. mar 2015

@monusik73 my sme sa s manželom 4 roky snažili, nedarilo sa. Absolvovali sme všetky vyšetrenia,nemali sme nič vážne. Manžel mal tiež menšie problémy so spermiami,ale to nam povedali,že nie je problém. Ja som mala tiež problém s hormónmi,lekár to uzavrel,že som hormonálne neplodná. Ale tiež to je vec,ktorá sa v živote ženy mení a nie je to definitíva. Mna dopovali hormónmi,znášala som ich ukážkovo negatívne,pribrala som 20kg,bola som nervozna,vyrážky som mala aj na miestach,kde som netušila,že môžu nárast 😃 nič sa nedarilo aj tak,môj optimizmus má opúšťať a hlavne keď som všade v správe videla písané,že sme neplodny pár... Manžel má podporoval ako vedel,ale sama vieš,že to niekedy nestačí a už som bola skutočne nešťastná a hormóny ktoré som brala,to len zhoršovali. Tak sme sa po rozhovore s manželom rozhodli,že hormóny vysadím a necháme to na prírodu. Lekár to s nami uzavrel,že keď nechcem hormóny,nemá nam ako pomôct a jediná možnosť je umelé oplodnenie. S tým som nebola vyrovnaná,hrozne som sa bála doplnkovej hormonálnej liečby,tak sme to nechali tak. Že keď príde čas a ja sa nastavím na umelé oplodnenie,tak pôjdeme do toho. A bum! Príroda chcela,aby sme neboli sami dvaja a pol roka na to sme otehotneli 😜síce sme o babo prišli,naplakali sme sa obaja neskutočne,ale aspoň sme vedeli,že nie sme neplodny pár ako nam to každý hovoril. A nevzdali sme to,3mesiace po potrate sme znova otehotneli a teraz sme už v poslednom trimestry a veríme,že naša krásna slečna bude už v máji s nami a my ju budeme navždy milovať 😉 hlavne musíš veriť, nič nesilit a keď to dieťatko má byt s vami,tak bude 😉

andreafan
9. mar 2015

Ahoj,prosím Ťa nestracaj nadej a hlavne nevyslovuj to ťažké pesimistické slovo-nikdy.môj bracho mali takýto isty problem plus svagrina mala svoje problemy.po siedmych rokoch a roznych vysetr.podstúpili umele oplodnenie, vdakaBohu uspesne a teraz sa tesia s nadhernej uz skoro 4 r.dcerky a dokonca sa chystajú si to zopakovať .prajem Vam nech sa aj Vam splní sen.

monusik73
autor
9. mar 2015

@vicky510 dakujem krasny pribeh ma trosku rozplakal ja som vyskusala tiez vela toho aj hormonov a aj manzel teraz dlhsiu dobu nic neberieme nechcem sa cely zivot dopovat hormonami vam prajem vsetko dobre a hlavne nech vsetko dobre dopadne a mate babo cim skor pri sebe 🙂

janka_mamka
9. mar 2015

ahoj aj ja ti napíšem ako iné baby, nestrácaj nádej, vypni, nemysli,, na to, ja viem, že sa to ľahšie hovroí a tažšie spraví,a le keď sa odpútaš od tej myšleinky, vypneš, manžel nech skúsi lepšiu životosprávu, prípadne obmedziť cigarety ak fajčí, zeleninka, šport, a hlavne myslite pozitívne. Tiež pridám príbeh rodičia 10 rokov bezdetní, povedané im bolo na 100% deti nebudú, tak čakali na dvojiizbový byt ( že načo trojiizbak, neviem či viete za komančov sa na byty čakalo sa prideľovali ) a ako sa nastahovali BUM a mama otehotnela s bratom, a potom o pol roka so mnou 🙂 takžeeeeee len uvidíš aj vám panbožko nadelí detičky !!!!!

sunshineka
9. mar 2015

@monusik73 nam sa tiez nedarilo a nie som z toho zufala.nechali sme to na osud a momentalne sa uz nesnazime.suhlasim,kto nezazil,nepochopi.ale nikdy nesmieme zabudat na zdravy rozum a zachovat si ho a nepoddavat sa situacii.ked otehotnies,sama zbadas,ze sme mali pravdu.to je ako so vsetkym,co silime

janka_mamka
9. mar 2015

a ešte, tato doteraz hovorí že iný susedia 😝 ale to v rámci srandy 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre