Po potrate

jarka1983
19. okt 2012

Ahojte v 9tt sme prisli o prve babo,chcem sa Vas opytat na radu,vsetko mam zatial v poriadku v pondelok som bola na sone.Kolko dni po potrate Ste zacali krvacat alebo spinit?Mavam iba mierne bolesti v podbrusku,to zrejme este zo zakroku,je to len par dni...Dakujem za rady a Vase skusenosti.

vcielka35
19. okt 2012

tututututut 😢

ivett1
19. okt 2012

@jarka1983 skús si dať vyhľadávanie aj tu na fóre ... je tu viac diskusií na túto tému, mohla by si tam nájsť zaujímavé rady aj na to čo ťa zaujíma ... a ja som si tým prešla tiež (pred pár rokmi...), takže hlavu hore🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/cistenie-maternice-po-samovolnom-potrate-ano-ci-nie/
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/ako-dlho-trva-liecba-po-kyretazi/
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/zamlcany-potrat-co-dalej/
to je len pár ...

lucka1987
19. okt 2012

@jarka1983 po potrate som spinila okamzite cca tyzden, po tom tyzdni asi za mesiac mi dosla normlana mrcha.. a hned som otehotnela.. 😉

ivik4
19. okt 2012

@jarka1983 ahoj :( je mi to luto,nam sa to stalo pred mesiacom .. ☹ mna museli cistit este raz mala som velke krvne zrazeniny a po druhom cisteni som krvacala cca 2dni a spinila som len par dni. za dva dni to budu 4tyzdne tak som zvedava kedy mi pride ms,lebo od pondelka som mala daky ruzovooranzovy vytok tak neviem hadam sa to rozbehne cim skot

ppppetra
19. okt 2012

@jarka1983 A co sa stalo???,

jarka1983
autor
19. okt 2012

@ivett1 Dakujem si zlata,ze si mi poslala linky 🙂

jarka1983
autor
19. okt 2012

@ivik4 Dakujem za podporu,prezivame to podobne,drzime Vam palceky pri druhom aby bolo vsetko ok

jarka1983
autor
19. okt 2012

@ppppetra v 6tt bolo vsetko ok,potom v 9tt som mala bolesti a vytok tak sme sli na pohotovost a tam mi oznamili ze musim ist na potrat,krv aj posva je v poriadku,este cakam na vysledky z histologie,niekedy to priroda zariadi asi aj takym sposobom,verim ze pri druhom bude vsetko ok.Je to posilnujuca skusenost,bolestiva ale v niecom pomoze...

prdkoo
6. nov 2012

ahojte.mi sme tym presli 2x mame 1 synceka.Vsetko mame ok nikdy nic nenasli(teraz to bolo jul 2012 a teraz sme 5 tyz.strach je velky ale musime mysliet pozitivne a hlavne dalsi Anjelik bude s nami.;0)posielame vela sil kazdemu kto vie co to je

smejko28
7. nov 2012

.. ... Vrúcna prosba... ...

Milé mamičky... ja osobnú skúsenosť s potratom nemám... len od kamarátky... s ktorou som sa veľmi naplakala... emoticon
Sama sa bojím, pretože som v 13 týždni (ona bola rovnako)...a človek nikdy nevie, čo sa môže stať... emoticon
Obraciam sa na vás s veľkou prosbou o pomoc.
Viem, že je toto veľmi chúlostivá téma...a je veľa žien, ktoré nechcú vôbec rozprávať o tom, čo prežili...
Ale mám sestru, ktorá je pôrodná asistentka (bola aj pri mojom prvom pôrode) a končí ďalšie štúdium a musí vypracovať diplomovú prácu. Ako tému si vybrala „Perinatálna strata a proces adaptácie “ (ako perinatálnu stratu môžeme označiť každé tehotenstvo, ktoré sa končí potratom – spontánnym alebo umelým, pôrodom mŕtveho dieťaťa alebo úmrtím dieťaťa vo včasnom popôrodnom období).

Vypracovala ANONYMNÝ dotazník s otázkami, ktoré bude na konci vyhodnocovať.
Oslovila som už veľa kamarátok, či niekoho nepoznajú a preto sa obraciam aj na vás... s malým srdiečkom.
Chcela by som sestre veľmi pomôcť... a nájsť ženy ochotné jej dotazník vypracovať...
Naozaj je všetko anonymné... takže sa nikto nemusí ničoho obávať... ide len o školskú prácu.

Prosím, ktorá by ste boli ochotná... dajte vedieť a ja vám prepošlem ten dotazník na vyplnenie.
Kľudne mi môžete napísať na hexe116@gmail.com pretože neviem, ako sa sem pridávajú prílohy...

Budem vďačná aj za 1-2 ženy..ak sa ozvete...
Prajem krásny deň emoticon Vierka

borkavan
11. nov 2012

dievčatá, ja som dva dni po kyretáži (missed abortion), nič zo mňa nevyšlo samo, ani som nezačala krvácať. oni ma museli vyčistiť, ale vôbec nemám ani výtok. Je to normálne??? Včera ráno (den po zákroku) som krvácala a potom cez den výtok a už nič, vôbec nič. Je to normálne???

laurica123
11. nov 2012

@borkavan ja som mala spontanny v 6 tt cize bez cistenia a krvacala som asi tri dni bolo to davnejsie nepamatam si presne..

bianka0111
12. nov 2012

@borkavan ahoj mne robili kyretáž 1.10. zatial nemám ani menzes, ale ani som nešpinila, možno len den po, ale velmi jemne, nepotrebovala som ani vložky.....ja už silno čakám mrchu, ale zatial sa jej akosi nechce 🙂

petrusape
15. nov 2012

@borkavan je to urcite normalne, u kazdeho individualne, ja som nespinila skoro vobec, iba tesne po zakroku a potom skoro naozaj nic. Aj som mala obavy, ci je to ok, ale vraj ak sa nerobi velky zasah a este je to v rannom stadiu, tak je to normalne. Potom som uzivala alchemilku a presne po 4 tyzdnoch sa spustil normalny, velmi silny menzes. Alchemilku naozaj odporucam, mam 3 mesiace po a uz pravidlene 2 cykly za sebou (dovtedy to tak nebolo).

borkavan
15. nov 2012

@petrusape a tu alchymelku si si kupila sušenú? alebo takú nálevovú v sáčkoch? a kolko si jej pila denne? zajtra si ju chcem ísť kupiť.

petrusape
15. nov 2012

@borkavan najskor som mala iba caj, teda nalevovu v sackoch, v navode bolo napisane davkovanie, no a potom som si kupila kvapky Femi od Valovica v lekarni, tam je to kombinovane aj s vytazkami z inych rastlin, tak teraz mam tie, nekombinujem to s cajom. Ale je to myslim uplne jedno, kvapky sa mi zdali praktickejsie.

lavyrle
15. nov 2012

ja som mala MA v 11tt koncom augusta. Mierne som spinila cca tyzden a na 26ty den po zakroku som dostala menzes. Odvtedy mi chodi pravidelne....kolko vam kazal lekar pockat so snazilkovanim??? Kazdy radi 3 mesiace a moj polroka - ale ja som z toho urobila priemer a o mesiac sa do toho pustime zas 😀

petrusape
15. nov 2012

Citala som tiez vsetko mozne a kazdy doktor mal snahu sa k tomu vyjadrit, ale nepocula som 2 rovnake nazory, tak som si pockala na prehliadku u svojho gynekologa po prvom menzese a zmenilo mi to nazor na vela veci a dost ukludnilo. Urobil mi sono, a povedal, ze kazda zena je ina, kazdy pripad tiez. Ja som mala MA v 8.tyzdni a tak mi iba odporucil na vsetko zabudnut a smelo ist na vec kludne hned, kedze vsetko vyzeralo byt v poriadku.

lavyrle
16. nov 2012

@petrusape lenze aj ja som bola v absolutnom poriadku, menzes mam pravidelny, ziadne infekcie nic. Pytala som sa toho mojho, ze ci to iba mne odporucil polroka a on, ze nie - to hovori vseobecne, proste sa to tak ucili v skole a on ma takyto nazor 😠 ked ma prepustali z nemocky tak mi zas odporucili tri mesiace

petrusape
16. nov 2012

@lavyrle presne ako pises, kazdy povie nieco ine. Ja som sa doktora pytala aj na mozne rizika, ak by som otehotnela skor ako o tri mesiace a bolo mi povedane, ze sa nemam obavat, rizika su pri kazdom tehotenstve, ale ak je maternica po potrate ok a hormonalne je tiez vsetko ok, tak asi nie je co riesit. Hlavne je to najma tvoja osobna vec, ked sa citis fit, tak preco nie?

lavyrle
16. nov 2012

@petrusape no ved aj ja si myslim, A najviac ma s prepacenim nasralo, ze ked som aj ziadala nech ma niekam posle na vysetrenie - trebars hematku, tak mi povedal, ze ma nema kam poslat, pretoze som zdrava zena 😝 jednoducho to mam brat ako nestastnu nahodu. Keby mal o nieco pochybnost a ze to chce pre istotu vysetrit a cakame na vysledky, tak by som to chapala. Ale takto si vlastne sere do huby 😝 Na jednej strane som zdrava a na druhej mam cakat neviem kolko. Je to take trapne tam prist skor, ale asi sa na to mozem fakt vykaslat

petrusape
16. nov 2012

@lavyrle jasne, jeho odporucania je dobre vziat na vedomie a rozodnutie je cisto tvoja osobna vec

janka220989
10. dec 2012

@smejko28 ma sestra nejake vystupy z dotaznika??? zaujimalo by ma to, citala som jednu pracu na podobnu temu, velmi ma zaujala

smejko28
13. dec 2012

Ešte to nemá hotové... vraj bude dotazníky zbierať ešte tento mesiac...štátnice má okolo valentína... 🙂
určite dám potom vedieť... ak sa bude dať.... a budeš mať záujem, prepošlem aj celú diplomovku 🙂

ina7311
13. dec 2012

Chcem sa podeliť s našou skúsenosťou v Ružinovskej nemocnice. Moja dcéra - síce veľmi mladá- mi oznámila, že budem babkou. Po prvotnom šoku som sa začala na bábätko tešiť a preto som sa aj zaregistrovala na tejto stránke. Žiaľ, v 12. týždni jej v poradni na ultrazvuku zistili, že bábätku prestalo biť srdiečko. Išli sme do Ružinovskej nemocnice, kde ju mali hneď prijať. V prijímacej ambulancii som zostala v úplnom šoku zo správania lekárov. Dosť, že dcéra bola psychicky na tom zle zo samotnej skutočnosti, ale ten prístup by asi zdrvil aj neviem ako silného človeka. Celý čas nepočula nič iné ako mrtvy plod a zaklincovali to ešte tým, že vytlačili fotku z ultrazvuku a dali jej to do ruky, nech to dá lekárovi na oddelení. Dcéra sa zosypala. Myslím, že fotka, ktorá určite bola potrebná sa dala dať aj do obálky, aby to mamička vôbec nevidela. Je smutné, že mamičky, ktoré sa na svoje bábätko tešia musia čeliť ešte aj s takým necitlivým prístupom.

chameleon87
26. dec 2012

@jarka1983 ahoj ja som akurat toto zazila pred vianocami.dlho sme s manzelom chceli male zacalo to pred 4 rokmi.zistili mi zlu cyto tak som bola na konizacii 2 krat.ale nedarilo sa potom bola som aj v kupeloch ale nic.potom mi doktor zistil polycysticke vajecniky takze som nedostavala kramy iba raz na tristvrte roka takze ovulacia nic.tak nas poslal na jednu kliniku kde sa specializuju na to tam sme si vsetkym presi a povedali nam ze sme zdravy uple ale volbec sa nam nedarilo najskor sme mali same inseminacie a nic.tak som bola na priechodnosti vajickovodou a tam mi zistili zle histologiu na maternici mam zlu.bala som sa.povedala doktorka ze si mame teraz davat pozor.aby sa nestal to ze by som akurat teraz otehotnela mohol by prist potrat to tak byva po zakroku tak sme si davali pozor.ale ked som bola na utz taki mi povedali ze som tehotna nemohli sme uverit lebo sme si davali pozor proste osud to tak asi chcel boli sme stastny.ale po 9 tt som zacala spinit.bola som na utz ale povedali mi ze zomrelo.bolo to hrozne

chameleon87
26. dec 2012

@ina7311 boze viem ako sa citila mne povedali ze v 9 tt babetku prestalo byt srdiecko a mala som doma 2 fotky z ultrazvuku a nemozem sa ani na ne pozriet lebo iba placem potom.neviem kedy ma to prejde

chameleon87
26. dec 2012

@ina7311 a ano to je uplne necitlive co urobili dcere.pretoze ked jej povedali ze zomrelo sa jej cely svet musel zrutit ja viem a este jej dali tu foto.to nieje normalne

dasiacik
26. dec 2012

Ahojte.V prvom rade mi je veľmi ľúto čo sa prihodilo každej z vás.Keďže máte skúsenosti,rada by som sa niečo spýtala.Je tu nejaká žena,ktorá mala problémy s nepravidelným tvarom gestačného vaku a následne preto o bábätko prišla?

chameleon87
26. dec 2012

@borkavan no ja som nala den po zakroku este krvacanie ale tyzden aj viac som spinila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre