Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

galina75
12. dec 2006

Ahoj Mata01, velmi ma to preteba mrzi.
ja som mala tiez potrat- zamlknuty v 12 tyzdni, takze iba I. trimester a dnes je to uz 9 tyzdnov a MS som stale este nedostala. Po 8 tyzdnoch som bola u doktorky a ta mi povedala, ze nech pockam este do vianoc a potom sa mam prist znova ukazat.
Tak pockaj mozno MS este pride.
Ja cakam tiez ☹ My sme mali mesiac totalnu pauzu a odvtedy tomu nechavame vony priebeh. Drzim vam palce a verim ze bude coskoro vsetko OK.

mata01
autor
12. dec 2006

galina75 - a ako dlho Ti odporucili pockat?

ninka1234
12. dec 2006

mata pozri si IP

mata01
autor
12. dec 2006

Ninka1234 - pozrela som a odpisala

galina75
12. dec 2006

mata01 - ja som bola na potrate 5.10. a po mesiaci teda 6.11. som bola u mojej gynekologicky, povedala,, ze ked dostanem prvu MS nech potom pridem. Nakolko som po 4 tyzdnoch ziadnu nedostala, bola som minuly tyzden - 5.12. opät u nej a pytal asom sa sa ci mam este cakat. No v tedy mi povedala ze nech este pockam do Vianoc a keby stale nic, nech si spravim termin a nech opät pridem. Tak cakam. Gala

mata01
autor
12. dec 2006

Galina75 - aj ja Vam drzim palce, aby to druhy krat dopadlo stastne.
Mne povedal doktor, ze ak mi nepride ms do 7 tyzdna, tak mam prist...ale som z toho pekne nervozna.
Myslela som ako dlho Ti odporucili pockat s dalsim otehotnenim ? Kolko si mate dat pauzu ?

peha
12. dec 2006

kocky, velmi vam drzim palceky. nech sa vam mrcha pekne upravi, a nech mozete skoro zacat snazilkovat a nech sa vam podaria krasne, silne a zdrave malinke fazulky, a aby ste to dotiahli do uspesneho konca 9. mesiaca, uprimne vam to prajem 😵

ninka1234
12. dec 2006

peha a ty sa ako máš je už všetko v poriadku?

mata01
autor
12. dec 2006

Peha - dakujem Ti veeeeelmi a aj Tebe prajem aby si to dotiahla do stastneho konca.

galina75
12. dec 2006

sorry 🙂
bolo mi povedane- odporucene, ze nech pockame 2 MS a potom nech zacneme skusat, dovtedy by som sa mala chranit pred otehotnenim - to my povedala aj gynekologicka, ale vskutku sme sa nechranili.
No prvy mesiac smevsetko dodrzali, ziaden sex, ziadne kupanie iba sprchovanie.
Nechavam to na nahodu a na prirodu. Nakolko nemam MS, tak ani neviem kedy by som mala plodne a neplodne dni a tak nemame ziaden tlak. To je fajn.
G.

peha
12. dec 2006

ahoj ninka, ahojte vsetky, no relativne sme ok, musime oddychovat, lezat vela, a setrit sa. tak verim ze to dotiahneme a pekne zvladneme do konca.
velmi vam drzim palceky 😉

gulicka
12. dec 2006

dievcata, drzim Vam vsetkym palceky, nech to dobre dopadne
mata, poslala som Ti IP

mata01
autor
13. dec 2006

Gulicka, poslala som Ti IP 🙂

leniik1
13. dec 2006

Ahojte holky, je mi to strašně líto..Když si představím že teď mám ležet mám s čípkem problém, zkracuje se, tak jak to čtu opravdu vím že jde o vážnou věc.A budu poctivě ležet.Je to hrozně smutné, co na to víc říct?...Přeju vám ať jste statečné jako doteď a ať si k vám mimi zase udělá cestičku..

divabara
13. dec 2006

Ahoj holky,priroda je nekdy opravdu kruta,moc me mrzi,co se vam stalo... zivot vsak musi jit dal...Ja jsem o miminko prisla v 16tt,takze taky druhy trimestr...bohuzel melo miminko spatne srdicko...diagnoza znela VVV srdce neslucitelna se zivotem.Dvakrat mi vyvolalali potrat,pak dve revize a ze tri dnu to byl tyden v nemocnici,protoze jsem dostala na zaver zanet zil z tech vsech kapacek.My jsme cekali 8 mesicu a skoncilo to samovolnym potratem v 6tt.Ale jeden doktor mi rikal,ze to muzem zkusit az se mi proste upravi cyklus a necekat.My vsak pockali radeji dele a k nicemu to stejne nebylo.Tak hodne sil...

galina75
13. dec 2006

ahojte baby - ja veri, ze sa nat to vsetkym raz porazi, aby sme mali skrasne deticky. Treba na to pevne verit. vsetkym vam dzim palceky, a samozrejme aj sebe 🙂
divabara-velmi ma to mrzi. presne kvoly tomu necakame a snazilkujeme hned.
drzte sa.

kajule
13. dec 2006

Ahojky, všem vám držím palečky a věřím, že ještě budete mít mimi. 🙂 Hlavně to nevzdávejte a držte se.

mata01
autor
13. dec 2006

Divabara - je zaujimave ako sa s nami priroda zahrava a nejde mi to dokopy, ked niekto povie, ze vie co robi....Naozaj to vsetko ostane na nadej, ze raz vsetko dobre skonci. Dufam, ze na nas vsetkych co sa taketo veci udiali sa uz onedlho bude s postielky usmievat krasne a zdrave dietatko

divabara
13. dec 2006

Mata01:
Vis,ja te prirode taky nekdy moc nerozumim,ale proste co se ma stat,tak se stane...a s tim uz nic nenadelame.Bohuzel, u me to uz ctyrikrat nevyslo.Tentokrat uz taky nechci cekat zase pul roku,ale to asi budu muset zmenit svoji doktorku.Ma na to jiny nazor - vzdy mi radi odstup tak rok.Ale to bych se asi toho vytouzeneho mimiska taky nemusela dockat.Roky totiz bezi docela rychle...Prave tema kdy otehotnet probirame v tematu otehotneni po potratu...

mata01
autor
13. dec 2006

Baby chcela som sa este spytat, ci mate nejake vitaminy, ktore pozivate, aby to islo lepsie a organizmus bol pripraveny ? Ja berem Baby plan (centrum) a Vapnik,horcik,zinok a este selen a zelezo 😉 asi som trochu aj trafena...

divabara
13. dec 2006

beru kyselinu listovou a zinek.Jinak se snazim telu dodavat vitaminy spise v prirodni forme.Jednou tydne se snazim do sebe nacpat ovesne vlocky v ruzne forme,pohanku,kvasnice a brokolici.No a pak taky to ostatni,ale ty ctyri potraviny beru jako zaklad.

hankah
13. dec 2006

mata01: nebereš toho moc? 😲 aby jsi to tělo nezbláznila. důležitý je vitamín E. jinak ta listovka je taky hodně dobrá .....

galina75
13. dec 2006

ja beriem Calibrum - babyplan od Zntivy a este extra kyselinu listovu.
tiez by som o moc neprahanala.

elia
13. dec 2006

Potratila som v 16. tyzdni - pri tlaceni na stolicu mi odtiekla plodova voda a nasledne som zacala velmi velmi silno krvacat ze mi babo okamzite museli vybrat a vycistit maternicu. Bola som otvorena len na 1 prst a babo uz malo priemer hlavicky 35mm, takze prepokladam ze mi museli este nasilne dilatovat krcek. Myslite ze aj v tomto pripade bude stacit na regeneraciu krcka 3 cykly tak ako pri spontannom vypudeni plodu? Lekar mi nakazal pockat 6-12 mesiacov, ale vzhladom na to ze manzel je z medicinskeho hladiska oficialne "neplodny" a aj pri prvom tehotenstve nam trvalo dlhsiu dobu kym sa nam to vobec podarilo, zda sa mi to velmi dlho.

mata01
autor
13. dec 2006

Elia to mi je velmi luto. Myslim si, ze krcek maternice sa zregeneruje skor ako samotna maternica,a ked mate k tomu pridruzene aj taketo starosti, myslim ze tri mesiace by stacilo uplne pockat. Po takychto zakrokoch je lahsie otehotnenie ale neviem ak si bola oplodnena umelo.
Samozrejme ze Baby plan je calibrum, nie centrum ako som popisala.
Ja berem len tri tabletky a rozpisala som co obsahuju (baby plan ma E,C a kyselinu listovu 100% dennej davky)

hankah
13. dec 2006

mata01: a to ti někdo poradil, že máš brát všechno?? nestačil by jen ten Baby plan??

elia: je mi to taky strašně moc líto!!!! měla jsi problémy se zácpou?

peggyyy
13. dec 2006

Ahojte snzilky..Aj ja vam sem prispejem..Ja som potratila v 21tt.Bolo to 23.7.2006, bolo to dievcatko, malo 28cm a 430g. Ja som mala predtym mesiac bolesti v podbrusku a lekar mi hovoril, ze to nic nie je az mi odtiekla voda a porodila som mrtve mimino. Mala som vraj zvacseny krcek maternice a bacila streptokoka. My sa mozme uz snazilkovat a lekar mi dal na otehotnenie 3 mesiace,ak sa mi to nepodari mam k nemu dojst

elia
13. dec 2006

Otehotnela som prirodzene, potom co som manzela 6 mesiacov dopovala roznymi vitaminmi. V den ked som potratila ma cely den pobolievalo v bruchu ako keby som mala "plyny", ale ked sa tak s odstupom casu na to pozeram tak to nemohla byt zacpa lebo som v ten den bola 3x na velkej, zrejme tie tlaky sposobila cinnost maternice a ja blba som to nevedela. Mam myom ktory prve 3 mesiace tehotenstva nerastol a v 4. mesiaci narastol zo 4,5cm na 7,5cm. Vyzera to zatial ako najpravdepodobnejsia pricina, aj ked nie az taka jednoznacna kedze myom je z vonkajsej strany maternice a teda by nemal mat ziadny vplyv.

Mata01: Tebe ako prisli na to ze to bolo sposobene slabym krckom?

Ja som brala iba samotnu kyselinu listovu od Jamiesonu, lebo ked som brala pri snazeni 2 cykly Babyplan, mala som silnejsie a predlzene kramy, ale mohla to byt aj nahoda.

hankah
13. dec 2006

elia: aha 😕
to je mi vážne moooc líto!!! dej se brzy do pořádku, moc držím pestičky

mata01
autor
14. dec 2006

Pretoze ja som nemala ziadny problem, myslim tym daky zapal, infekcie, genetika, vsetko co sa sleduje a aj plod po potrate bol v poriadku, aj rastom, aj vyzivovanim...dokonca tri tyzdne predtym som bola na kontrole krcka a bol OK.
Ako vsak dietatko rastlo, tak krcok ho uz nevladal udrzat a povoloval.
Ja som jedine vecer predtym citila slabulinky tlak v podbrusku ako ked prichadza ms, alebo si trochu nachladnuta.....V nemocnici mi lekar povedal, ze pricinou moze byt aj to ze som uz raz bola na interupcii a vtedy mi krcek otvarali "nasilim" a tym ho oslabili a uz nevladal pri vacsej zatazi udrzat vacsu hmotnost. Ked som sa na to opytala mojho gynekologa, tak mi odpovedal, ze teoreticky je to mozne, ale tento problem sa stava aj babam, ktore interupciu nepodstupili....proste sa to obsas stava a nanestastie sa to stalo aj mne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre