Vyšlo vám druhé tehotenstvo po prvom potrate?

aknomis
21. júl 2009

Ahojte, tak chcem sa s vami podelit o skúsenost a poprosit o radu. Pred 2 dnami som potratila... Ale od začiatku... S priatelom sme sice neni svoji, staviame spolu domček a tak sme si povedali, že začneme pracovat na mimču. Nečakane som otehotnela na prvý krát... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a v piatok po obede som začala z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. Dali mi nejaké lieky, pichli injekciu... V nedelu som išla v nemocnici na WC, stále som krvácala a ked som sa po vyčúraní pozrela do misy, v tej krvi bolo niečo malé biele, taká bublinka. Hned ma napadlo čo to je. Vytiahla som to mierne von z tej krvi, aby som sa lepšie presvedčila. Ano, bola som si na 100% ista, že to je moj drobček.. Kvočala som tam nad nim asi pol hodiny. Nakoniec som šla za doktorom, vyšetril ma a na sone nič nevidel... Moj drobček bol fuč... Pytala som sa na dovod, nevedel prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie. Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo... ☹

wolfskinka
21. júl 2009

aknomis ... ja som potratila 2x a to po dlhom cakani ... uz dlho sa snazime a ked to prislo ako blesk z jasneho neba tak to aj odislo ... strasne by sme si aj my priali miminko a po tych rokoch trapenia, umelych oplodneni, laparoskopie a nekonecnych vysetreni a operaciach by sme si to aj zasluzili ale akosi sa ten hore nechce nad nami zlutovat ...

ked si otehotnela na prvy sup aspon vies ze to ide a ze nepotrebujes dalsiu pomoc ... neboj otehotnies zase na prvy sup a bude v poriadku .. mozno fakt len zla genetika ... drzim palce

aknomis
autor
21. júl 2009

wolfsinka:
vdaka za utešenie. moc, moc sme si to babo priali a aj rodičia, bolo by to prve vnúča z mojej aj priatelovej strany..

aknomis
autor
21. júl 2009

ešte som sa chcela spýtat, máme niečo zmenit, niečo robit inak, alebo proste nič nemenit, všetko ostat po starom a len sa pokúšat?

bambi7
21. júl 2009

aknomis nechaj tomu vol.priebeh urcite to uz vyjde

aj tak na vysetrenia posielaju po 2 missede tak sa netrap a drzkam palceeee

aknomis
autor
21. júl 2009

bambi7:
vdaka.

nevesta
21. júl 2009

Aknomis, ja to mam tak isto, ako ty 😉
1. potrat, druhe tehu, treti potrat, 4. tehu...
Drzim palce, priroda vie, preco to vypudi 😉

Mne potom preventivne nasadili lieky na udrzanie tehu, skus sa popytat svojho gyn 😉

aknomis
autor
21. júl 2009

nevesta:
a možem sa spýtat akú dlhú pauzu ste si spravili po prvom potrate? a maš to ako ja alebo ti robili aj kyretaž? a zmenili ste niečo, alebo ste nechali všetko po starom a len sa pokusili o dalšie? v kolkom tt si bola ked si potratila? tiež to bola "genetika"?

wolfskinka
21. júl 2009

aknomis mas IP

aknomis
autor
21. júl 2009

wolfskinka:
dakujem, čítala som. držím vam palce.. praveže ja mam v okoli dost takychto pripadov ako si ty, a tak preto mam trochu možno zbytočne tieto obavy.. sice ma to trapi ale vidim, že som oproti inym na tom ešte celkom dobre. je to asi tym, že to bola moja prva skusenost a tym že to vyšlo na prvy krat sme boli v ovela ale ovela vetšom očakavani a tešili sme sa...

flamenga
21. júl 2009

aknomis viem čo prežívaš... mám to čerstvo za sebou, aj keď nie až tak "neskoro" ako ty... teda v 9tt, ale skôr... v 5tt, ale bolí to rovnako 😔 Ja som takisto ako ty kvočala na bublinkou, balónikom na WC v robote 😢 😢 😢 Držím palce, aby sa bábätko znovu podarilo a aby to už bolo tak, ako to má byť... veľa síl prajem....

aknomis
autor
21. júl 2009

flamenga:
dakujem, a aj sa budete pokúšat o dalšie, či to necháte chvílu tak? to bolo tvoje prvé tehu?

flamenga
21. júl 2009

aknomis áno prvé... a asi tomu necháme voľný priebeh, resp. tomu budeme aspoň mesiac, dva brániť.... nemám odvahu na ďalšie takéto trápenie a vyčkávanie nad testami, či čiarka zosilnie alebo nie.... 😔 a ešte stále špiním, tak ani neviem, či mi hneď nabehne normálny cyklus alebo nie 😖 😔

cukor
21. júl 2009

ahoj aknomis.ja som obdobny prípad ako wolfskinka a myslim si,ze u teba nie je zatial ziaden dôvod na paniku.paniku by sme mohli robit my ,čo sa uz roky pokúsame a nic.. 😠 😠 😠 určite si z toho smutná ale mnoho žien potráca a ani o tom nevie,ze boli tehotné.ked sa ti to podarilo na prvy krát tak je to o.k. daj si trošku pauzu,oddychni si a nemysli už na to.držím ti palčeky ... 🙂 🙂 🙂 a hlavne klud... 😲 😲 😲

aknomis
autor
21. júl 2009

cukor vdaka, viem, že doležite je, aby som sa dala dohromady. u priatela mam podporu, zajtra vyražame na chalupu, tak tam sa zregenerujem... 🙂

cukor
21. júl 2009

no vidíš,to je dobry nápad....ja zajtra idem do práce,tak to más lepsie,hned by som s tebou menila.....tak si to uži a ty sa naozaj nemusíš ničoho obavat.hlavne nerieš niečo čo ešte nie je.

aknomis
autor
21. júl 2009

cukor:
no práve máme celozávodnú dovolenku.. tak sa to "dobre" začalo...
a to akože ked prvý krát zlyhala genetika, druhýkrát sa nám akože vyhne?

wolfskinka
21. júl 2009

cukor ja tiez trcim v robote sa mi tu nechce byt, ked si predstavim co by som mohla porobit doma, aky tam mam bordel a tu sedim ako truba a neni roboty tak mi je z toho zle ...

flamenga
21. júl 2009

aknomis vidím, že v tomto sme rovnaká krvná skupina... prečo? načo? ako je to možné? a čo bude ďalej? Proste večné otázky, ktoré im okamihu prvého nesilnejúceho testu behajú hlavou a neviem ich odtiaľ vyhnať... je to naše zbytočné trápenie, ale čo s tým, keď to nejde dostať z hlavy? Presne táto otázka... (ak to bola genetika, kde mám záruku, že na druhýkrát nezaúraduje znovu?) napadla aj mne.... niekedy mám pocit, že samu seba raz utrápim....

flamenga
21. júl 2009

wolfskinka aj mňa ide v robote poraziť 🙄 niekedy mám pocit (aj napriek tomu, že za prácu dostávam výplatu), že sú to premárnené hodiny, ktoré by sa dali tak krásne využiť... 😅

aknomis
autor
21. júl 2009

flamenga:
ked ja akosi nemožem uverit tomu, že prvý krát toto a druhý krát by to malo byt ok.. ale musím sa z toho dostat, lebo inak to proste nepojde. dost mi tu pomohli názory a skúsenosti iných, a vidím, že to ide aj ked to prvý krát nevyšo..

wolfskinka
21. júl 2009

flamenga mi hovor, som tu zavreta v kancli nic nerobim, kolega tu nie je .. ratam minuty aby som mohla odtialto odist a nic ine mi nechodi po rozume, iba tie moje 2 potraty ... nie je dna kedy by mi to neprislo na rozum

aknomis
autor
21. júl 2009

mne doktor povedal, že to je prvé, čo musím dostat von z hlavy a začat mysliet pozitivne. vraj sa to lahko hovori, ale je to zaklad pre dalšie tehu. nie ist do toho, že toto nevyšlo, nevyjde to ani teraz. mysliet tak, že teraz to nevyšlo, teraz urobim všetko pre to, aby to vyšlo. a kedže sa to neda ovplyvnit a ani v mojom pripade nič urobit, jedine to, že začnem mysliet pozitivne..

wolfskinka
21. júl 2009

aknomis .. chcela by som vidiet toho dr. ktory by si to vyhadzoval z hlavy keby bol v tej istej situacii

cukor
21. júl 2009

aknomis,wolfskinka,flamenga.......psychika ja fakt velmi dôležitá a nedá sa to vyhodit z hlavy-kto to neprežil to nechápe.mala som dva potraty a osem kraát som to skúšala umelo,stále to bolo pre mna velké očakávanie a potom ešte väčšie sklamanie....bolest na duši sa nedá opísat ...pomôze sa vyrozprávat...mne osobne pomáha psychologička ....po tom všetkom som potrebovala nájst pokoj v duši.....a stále verím,ze sa to raz podarí...... 😔 ale stale myslím na mojich dvoch anjelikov o ktorých som prišla.... 😢 😢 😢

wolfskinka
21. júl 2009

cukro .. som na tom podobne, ale akurat nemam za sebou 8 IVF ale iba 2 a verim ze to 3 bude uspesne ... drzime si palce, ja by som mala ist v septembri a ty kedy ?

bzzmajka
21. júl 2009

Ahojte, zúfalosť a strach sú hrozné.
V septembri 2007 som potratila v 7 týždni, dovod neznámy.
Už vtedy som sa mala zmobilizovať a ísť na valstnú pasť na hematologiu aspon, vela žien okolo mna až po druhom potrate tam zistili , že majú niečo a koli tomu tie potraty.
Pol roka sme si dali pokoj a pokúšali sme sa znovu ale skoro rok sa nám nedarilo. Gynekolog mi sledoval ovuláciu dva krát do týždna ultrazvukom. Ovuláciu som bud vobec nemala ani na jednom vaječníku alebo sa vajíčko vyvinulo ale len do určitého štádia a potom sa zdeformovala. Nasadil mi hormonálne tabletky ale po pár mesiacoch som ich vysadila, lebo zmena zamestnania a stresi...Otehotnela som dva mesice po tom, čo bol zázrak.
Nasadil mi Duphaston ale v 12 týždni mi plod odumrel, na hystologii napísali, že placenta mala málo cievok na vyživovanie ale prečo mi nikto nevie povedať.
Teraz čakáme na výsledky z genetiky a hystologie, čo sú nekonečné dva mesiace, tolko trápenia sme si mohli odpustiť. Teda ja radím, chod aj ked obvodáčke nech ti napíše vámenný lístok a chod aspon na hematologiu, tam skúmajú všetko a ked nič nezistia chvalaBohu ale budeš to mať potvrdené.
Pa

cukor
21. júl 2009

ja idem asi až v novembri....teraz mi nasadili prednison a od septembra si budem pichat fraxiparin,lebo po druhom potrate mi zistili trombofíliu a beriem este wobenzym a kys.listovú.

aknomis
autor
21. júl 2009

držím vám aj sebe palčeky... raz to musí príst... moj priatel hovorí, že všetko má svoj dovod a všetko príde v ten pravý čas...

wolfskinka
21. júl 2009

cukor ja beriem kyselinu listovu a striedam ju s calibrum babyplan, jeden mesiac to a druhy zase to druhe ... ja som sa dohodla v centre v auguste budem mat cyklus stimulovany clostilbegytom a sledovany utz a planovany styk a ked nic tak hned v septembri umele , aj ked by som sa mu najradsej vyhla

aknomis
autor
21. júl 2009

beriete ešte niečo pred otehotnením? ja beriem kyselinu listovú.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre