Aké máte zlozvyky a návyky, odkedy máte dieťa?

ichbinich
5. aug 2013

Toto ma byt diskusia na pobavenie. Ake mate zvyky, zlozvyky a navyky a ine tiky, odkedy mate deti?

Ja napriklad:
- pohupavam sa postojacky, aj ked nemam na rukach dieta
- vozim kociar dopredu a dozadu par centimetrov, aj ked je prazdny, minule dokonca aj vozik v Bille 😀
- vsade mam vlhcene utierky a vsetko s nimi utieram 😉
- som majsterka v jednorukosti: jednou rukou jest, varit, umyvat, chystat jedlo na stol, skladat pradlo z vesiaka,... A druhou balansovat dieta 😉
- rychlo jem, casto popri praci alebo pri pocitaci, ked som doma sama ☹ Alebo po stojacky, lebo musim drzat dceru a hojdat sa (vid prvy bod 😉). Ked jeme spolu, jeme v klude.

Ake su vase tiky?

luciaq
5. aug 2013

haha vitaj v klube aj ja sa pohupkavam na zastavke najcastejsie, to je uz riadny tik 😀 , ked idem v aute a nemam tam syna a vidim bagre,alebo ine velke stavebne mechanizmy chcem zakricat aha olik vidis? a ako mam deti stale rozmyslam tak tri kroky dopredu, co mam ako spravit, aby som vsetko postihala. v logistike som majster 🙂

salome_82
5. aug 2013

Ja to mám podobne 🙂 Tiež kočíkujem prázdny kočík a všetko zvládam jednou rukou aj keď dcérka má už 8 kilkov a dá to zabrať 🙂 Jedlo tiež do seba hádžem a to som v robote nadávala, že za 30 min. sa nedá ísť na WC, do obchodu a potom obed aj zjesť :D
Pozitívom je, že všetko robím rýchlejšie, najmä domáce práce. Mám silnejšie ruky 🙂
Mojím najväčším neduhom je asi internet, odkedy máme dieťa, som na ňom zavesená dosť často.

ichbinich
autor
5. aug 2013

@luciaq:
S logistikou mas pravdu. Kedy ako a co zacat, aby som to postihala. Podla toho, ci budem mat "iba" dceru, ktoru zatial najdem tam, kde ju polozim 😀, alebo ci mi bude "pomahat" aj moj tri a pol rocny 😉
Casto zacnem chystat veceru uz okolo obeda, kym som doma sama, potom uz staci assembling, to sa da aj jednou rukou 😉 Pripadne popri odpovedani na tritisicu otazku preco? alebo a keby?!

Bagre zatial sama nekomentujem, ale napriklad niekedy neviem, aky je den. Potom si uvedomim, ze som s dcerou sama, tak musi byt pondelok az piatok 😉 A potom pozriem do novin 😀

brumka
5. aug 2013

jasom raz niesla kolace na oslavu a pred schodom som hojdala tacku ako keby som mala babo 🙂))))))))) moj muz raz prevazal kocik a pri cakani ho kocikoval dopredu a dozadu pritom bez baba 🙂

kaktusik007
5. aug 2013

@ichbinich v kabelke mam pravidelne auta

matrix87
5. aug 2013

@ichbinich ja som ešte len tehotná, ale už mám také ťahy, že vozík v tescu kočíkujem a tak 😀 celkom sa teším, ked to prepukne naplno

edie63
5. aug 2013

ked bola dcera mala a spala iba v kociku, hojdala som aj voziky v obchode 😀; naucila som sa licit jednou rukou, kym v druhej mam dieta; dokazem spat v sede tak, ze dieta mam v naruci (a celkom dobre sa vyspim), ale niekedy mam pocit ze by som bola schopna zaspat aj postojacky hocikde a hocikedy 🙂

ichbinich
autor
5. aug 2013

@kaktusik007:
Joooj, v kabelke toho tiez mam dost 😀
Dve auta, ktore tam mam vzdy. To su nudzove auta, ked niekde ideme asyn si zabudne zobrat nejake so sebou 😉 😀
Inak mam v kabelke blok a pera, aby si syn mohol kreslit. Napriklad niekde na urade, v restauracii a pod. 😀 Povodne som ten blok kupila na poznamky rozneho druhu. Mam v nom ale aj napisane, ake oblecenie mam pre deti z akej velkosti, aby som vedela, ked ma chyti nakupna horucka, co mam, ehm, mozem este kupit 😉
Okrem toho vlhcene utierky, ako som pisala hore, mam ich vsade 😉

@brumka: A ten kolac to hojdanie prezil? 😉 😀

brumka
5. aug 2013

@ichbinich hej prezil, nebolo nastastie take intenzivne hojdanie 🙂)))) len kazdy a nam smial ci sa chystame na surodenca 🙂

kaktusik007
5. aug 2013

@ichbinich a este som zabudla - pravidelne mam v kabelke plysoveho mickey mousa ;)

ichbinich
autor
5. aug 2013

@kaktusik007:
Najhorsie je, ked nieco v tej kabelke hladam, a najprv musim povykladat auticka, vreckovky, utierky, ine hracky, nacate ohryzene zemle, rozmrvene keksy a pod. a az potom sa dostanem k penazenke alebo niecomu inemu, co som hladala 😀 Klasika niekde pri kase, ked chcem platit alebo na urade, ked po mne chcu este nejaky doklad 😉 😀
... a potom pride manzel a strci mi do ruky jeho penazenku a jeho kluce, nech to dam do kabelky, ze jemu to zavazdia v nohaviciach 😉
Ale aspon mi nefrfle, ked si vyberam a kupujem novu kabelku, hihi.

ichbinich
autor
5. aug 2013

Spavam zasadne v podprsenke a s vlozkami do podprsenky. Pravidelne si tie vlozky kontrolujem, aby som nevytielka. S kludom aj na ulici, odhrniem tricko a podprsenku a kontrolujem. A potom si uvedomim, ze nie som doma 😅 😨

Minule som do kabelky natrepala aj nahradnu plienku, nechcelo sa mi na tu kratku trat brat aj prebalovaciu tasku 😝

salome123
5. aug 2013

- naucila som sa spat po obede
- hrozne sa hrbim
- hojdam nakupny vozik aj ked v nom nemam dieta
- po jedle hned spratujem riady zo stola (dcera ma zalubu tahat zo zeme obrus) :-/
- som zavisla na internete 😨

ichbinich
autor
5. aug 2013

Obrus uz vyse troch rokov nemam 😉 Ani take tie minipodlozky pre jednotlive osoby. Po prve by som ich nestihala prat a po druhe nebezpecie zosuchnutia. Takze mame holy stol 😉

salome123
5. aug 2013

a este:
- oducila som sa hrešiť
- vkuse si obzeram fotky svojich deti 😅

eeffka
5. aug 2013

Ruky a chrbat ako rambo,vsetko viem robit 1 rukou,mokre uyierky mam vsade,v kabelke mam hracky,jedlo.pitie,vtrckovky,plienky,pospevujem si debilne pesnicky typu:zulili zulili..... A tukytuky tukalo....
Oblielam co najdem nie ze stajlovanie,namalovana som za 2min,efekt rovnaky ako za slobodna za 30min....

Naucila som sa vypnut zvuk,mam 8r dceru typu mlyncek a ta druha zatial nerozprava... A mam vymakany multitasking. No a este chodim na boso a viem vela veci dvihnut nohou 🙂

hradnapani
5. aug 2013

@ichbinich moja kabelka uz nie je mojou kabelkou... pretoze v nej musim mat vzdy schovany banan, detsku flasu s vodou a aspon jedno auticko, aj ked idem sama do mesta. Takze je z nej kabelka prvej pomoci 😀

ichbinich
autor
5. aug 2013

@hradnapani:
Haha, kabelka prvej pomoci, to je dobre!
Ja mam v nej aj tabletky proti bolesti hlavy, nahradne vlozky do podprsenky, a cochvila bude zase cas, ked budem nosit aj umelohmotne lyzicky, dozu s keksikmi, a 2 flasky s vodou... Hmmm, ked pojdeme do Talianska, budem si MUSIET kupit novu velku kabelku, aby som to tam vsetko zmestila 😉 😀 😝

@eeffka:
Dvihanie veci nohou som tiez zacala praktizovat. A samozrejme pri tom balansovat dieta na rukach 😉
A prosim ta, ako vypnes ten zvuk?! To neviem, a moj syn mele od rana do vecera, a pusta k tomu sirenu, hasicsku, policajnu, sanitku, podla toho, co sa prave hra... Kedze nema zvukove hracky, on si tie zvuky robi sam... 😉 A potom mi treba paracetamol, lebo mi z neho brni hlava... (vid hore obsah kabelky 😀)

eeffka
5. aug 2013

@ichbinich ani neviem ako s tym zvukom,dcera zacala rozpravat ako 18m a asi v 2,5 roku som si uvedomila ze mi ludia hovoria ze ona tak vela hovori a ja ze hej? Sa mi nezda... Evolucia 🙂

ichbinich
autor
5. aug 2013

@eeffka: Tak taku zrychlenu evoluciu by som chcela aj ja 😉 A este aby mi narastli aspon dve dalsie ruky 😀
Alebo vies co, rovno nech ma naklonuju. Jeden klon sa bude starat o deti, jeden bude zarabat peniaze a treti bude spat 😉 😀 Za vsetkych troch 😀

danuella
5. aug 2013

no mna minule postipala osa a prave do ruky, takze som nemohla chvilu drzat maleho na rukach. zastupila ma sestra a on plakal lebo chcel ist za mnou a tak som sa pohupavala len tak naprazdno vedla nej kym ho ona upokojovala. 🙂 bolo to v restauracii a mueli sme vyzerat komicky.

zeleny_cajik
5. aug 2013

Kolegyni na obede ukazujem, že "aha, havko" a znervózňuje ma, keď sa rýpe v jedle.
Manžela vyšetrujem "prečo všetko nespapal" a večer "ideme hajať".
Psovi hovorím "no-no" (a deťom zas "fujto")
Znervózňujú ma sklenené hrany, strmé schody a celkovo baby unfriendly zariadenia a nábytok aj v priestoroch, kde deti nie sú a nechodia - ja ich vidím totiž všade.
Zazerám na každého, kto ohrozuje či sabotuje moje výchovné opatrenia - nadávkami, zlým vzorom (sused bez helmy na motorke, ľuďia prechádzajúci cez cestu mimo prechodu či na červenú, predbiehajúci sa v rade a pod.) a nezriedka neodolám pokušeniu vychovávať dotyčných bez ohľadu na vek, váhu a pohlavie.
...do rána by som tu mohla písať...

danim
5. aug 2013

time management 😀
logistika 😀
kde pridem, hned "mapujem" priestor... ci je bezpecny 😀 😀 😀 ci sa mozem na chvilu uvolnit a byt v klude 😉

drobcek11
5. aug 2013

pohupavanie a po novom aj nocne budenie sa ze kojim malu a zaspala som pri tom no a a mala je vlastne v postielke a spinka 😀 asi tak

ichbinich
autor
5. aug 2013

Musela som sa naucit "scanovat" priestory, ze kde je:
- vytah
- wecko
- v idealnom pripade prebalovacia miestnost/miestnost na dojcenie

Ked som aj so synom v meste, preventivne sa ho pytam v blizkosti jedneho obchodaku, ci potrebuje ist na zachod. Lebo viem, ze hlasi v poslednej sekunde a ze potom dalsie wecko na mojej planovanej trase je az dalej 😉

Vytahy treba hladat zasadne v poslednom kute, na opacnej strane nastupista a pod. ☹ Ale lespie ako v Barcelone, tam nema kazda zastavka metra vytah, to sme sa kociaru nanosili dost... Zato vo Viedni maju vytah vsade, len ho treba najst 😉

V reklamnych letakoch vzdy prepocitavam ceny plienok a vlhcenych obruskov, aj ked viem, ze mam doma zasobu na tri mesiace 😀

ritusuk
5. aug 2013

mojim jedinym zlozvykom je,ze odkedy mam deti,pripadaju mi problemy mojich bezdetnych kamaratov strasne malicherne a casto sa musim krotit,aby som na nich nebola zla.a vytaca ma do biela,ked pocujem maminky s jednym dietatom fnukat ako nic nestihaju (hlavne,ked maju rodinu nablizku).a najnovsie ma vytacaju komentare mamiciek jedinacikov,ktore vyhlasuju,ze uz ziadne deti mat nebudu a ak,tak s 20r.vekovym rozdielom,lebo viac deti to je katastrofa a ine hluposti.

ifkael
5. aug 2013

@ritusuk to iste 😀 😀 😀

helsinka
5. aug 2013

Keď som ešte nemala dieťa, veľmi som sa čudovala mojej kamoške, čo mala cca 2 ročnú dcéru, že načo jej je taká veľká kabela . . . . hmm teraz už chápem, mám tam všetko . . .fakt všetko . . . vlhké utierky, vreckovky, náhradné oblečenie, fľašu s pitím, nejaké piškoty, tyčinka sa vždy nájdu, hračky, papiere, perá . . .no fakt všetko . . a stále sa sťažujem, že mám kabelu tažkú . . . . našťastie náhradné plienky, podložka a cumeľ už vypadol 😀

ichbinich
autor
5. aug 2013

@helsinka:
No, to aby si si pomaly zacala zase zvykat aj na tie plienyk, podlozky a cumle 😉 😀 Uz sa ti to krati 🙂

Nejaka manzelova prateta z tretieho kolena vraj prehlasila, ze jej kabelka je stvorizbovy byt 😀 No, moja sa tiez k tomu blizi 😉 😀

helsinka
5. aug 2013

@ichbinich to hej, a potom ešte pribudnú podbradníky, detské výživky, lyžičky, odsávačka sopľa (aj to som nosila . . človek nikdy nevie!!), u s tou kabelou fakt pôjdem k zemi . . . ale zase, kočík odnesie 😀