Nič nestíham. Kedy sa to zlepší?

cicamica1980
9. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,
mame od 15.2. babatko. lenze ja nic nestiham. cez den je vkuse na prse a posledny tyzden uz spi menej.
do zajtra tu mam vypomoc, ale mam obavy ako to budem stihat potom.
vecer o 19>00 padam od unavy do postele, v noci mala vstava max. 3x - nastastie....
doteraz som tu mala maminu, navarila mi na 2 tyzdne. od pondelka som doma sama.
kedy ste vy mali pohodu na materskej, ze ste stihli porobit aj cosi doma?
kedy - od akeho veku sa to zlepsi????
rezim nemame ziadny, kedy sa mi podari mat s malou aky-taky rezim???

napiste mi vase skusenosti.

elise
9. mar 2013

@cicamica1980 kašli na robenie v domácnosti venuj sa dieťatku to ťa teraz potrebuje viac ako umyte ukná alebo povysávane alebo utretý prach. postupne si zvykneš na všetko ked spinká spinkaj aj ty a kojenie je super že stále prikladáš. všetko chce svoj čas postupne. 🙂

cicamica1980
autor
9. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

no sak ja neupratujem, zatial ani nevarim, ale nemam ani kedy ist do sprchy, na zachod alebo urobit si ranajky... kolko casu to chce????

elise
9. mar 2013

@cicamica1980 nech ti pomôže aj manžel ked pride z práce. mne veľmi pomáha. čo sa týka varenia predvarim si na druhý den ked som šla do pôrodnice som si namrazila a po návrate z pôrodnice rozmrazovala obed. varim nenáročne rýchle jedlá grenadir cestoviny, rybu mäso na šťave ryža zemiaky.

elise
9. mar 2013

@cicamica1980 do mesiaca si zvykneš uvidiš do sprchy chod ako bábo zaspinká v postielke na záchod som pri prvom ledva stihala ale terz dám malu do kolisky a idem.

elise
9. mar 2013

@cicamica1980 režim si postupne budete tvoriť sami 🙂 pri prvom som bola mesiac u rodičov kde mi pomáhala mamina ale po mesiaci som si zase musela zvykať na vlastnu domácnosť terz pri malej z pôrodnice som hned šla domov, mám ešte staršieho tak sme musli zosuladiť aj jeho do režimu.

nikolet_89
9. mar 2013

@cicamica1980 ahoj asi ta nepotesim, ale ako taky rezim sme mali s malou okolo 6 mesiaca jej veku, je narodena 20.2 🙂 presne ako pise maminka vyssie, kasli na poriadok, popros mamu nech ti sem tam dojde pomoct upratat pripadne najdi kamosku co ti skoci pokocikovat aby si aspon nieco spravila, ale neprehanaj to, zlepi sa to bude to trochu trvat, ale zlepsi sa to, a este nemas vyhrate co sa tyka malej, moze sa jej cely ten jej ako taky rezim otocit, moze vstavat viac krat za noc, moze mat problemy s kakanim, co dufam, ze vas obyde, ale moze byt pre teba aj malu este tazhsie, takze sa venuj hlavne jej a fakt, ked spi ona skus aj ty 🙂

svetlusska
9. mar 2013

@cicamica1980 ahoj to ako keby som citala o sebe, nas maly robil presne to iste, bud bol cely den na prsniku alebo sme s nim museli chodit po vonku od rana do vecera alebo kolisat bud v kociku alebo v koliske, inac nespal...mne velmi pomahal hlavne prvy mesiac manzel a svokra a potom uz vacsinou svokra cez den, jedna ci som k nej sla na obed alebo mi vzala maleho na prechadzku aby som si mohla pospat lebo maly v noci casto vstaval alebo aby som mohla aspon co to doma poupratovat.a varit som si navarila vecer na dalsi den alebo aj na dva alebo manzel.a postupne sa to lepsilo, maly uz nebol tolko zavisly na prsniku.a do sprchy som chodila vecer ked bol maly s manzelom, ked mal asi 5 mesicova tak som ho zacala ucit na spinkanie v postielke cez den aby spal aj sam, sice trebalo na to pevne nervy ale vyslo to, zial potom sme ochoreli a mali sme vysoke horucky tak spal s nami a doteraz aj spi lebo ma obdobie ze len mama a mama..a ak sa chcem v noci ja a manzel vyspat tak spi s nami, dam prsnik a dakedy neviem ani kolkokrat bol v noci hore.neboj ono sa to zlepsi, 🙂 ja som vacsinou spala s malym ak sa dalo lebo som padala od unavy...a teraz popri nom stiham aj skolu, aj skusky...samozrejme ze uz prikrmujeme ma 9 mesiacov a dokaze bez cici vydrzat aj pol dna niekedy aj viac 🙂

kolinia
9. mar 2013

no tak toto je tazke, zalezi, ake bude babatko, moja je od narodenia pricucnik a nervak, na rezim sme nabehli cca od roka, teraz ma 16 mesiacov a stale ssa vsetko robi tazko, lebo je na mne stale nalepena, dakedy ani varit nemozem a o vysavani napriklad ani nehovorim, lebo sa toho boji az sa trasie...a vzdy sa najde nieco, z coho ma clovek nervy pri nej....prajem ti, aby si si nasla conajskor rezim a bude vsetko ok 🙂))

sonkab
9. mar 2013

@cicamica1980 tento problém som mala pri synovi. Navyše som si ho naucila spať iba vonku v kočíku, cely prvý rok som chodila s malým 2x denne von - od 10 do 13 a potom od 15 do 18. Nemala som kedy variť, jesť, sprchovat sa. Ale poteším ťa - po roku sa to upravilo 🙂 Teraz mame dievčatko ( narodene 13.2), tiež je teraz pre mna ťažšie fungovať, cely den sa musím venovať synovi (cez obed už nespava), v noci zase vstavam k malej. Verím, že sa to najneskôr do 3 mesiacov upraví 🙂

katarinkad
9. mar 2013

@cicamica1980 u nas to bolo podobne. Akurat ze ja som maleho nedojcila ale jedol kazde 2 hodiny vo dne aj v noci. Stale plakal, chcel sa nosit na rukach, nechcel mi spat ani vonku v kociku. Bezne sa mi stavalo ze som isla z prechadzky s vrieskajucim dietatom v jednej ruke a s kocikom v druhej, cela prepotena, vynervovana 😀 Zlepsilo sa to ked zacal sam chodit, bol tym padom samostatnejsi, a v noci jedol uz iba 1-2x. Neboj sa, zvladnes to, zvladli to vsetky maminky, chce to pevne nervy a dobre si zorganizovat cas. Drzim palce! 😉

loxa
9. mar 2013

venuj sa dietatu ...ked prestanes mat pocit ze nic nestihas, ale uvedomís si ze robis presne to co mas (venujes sa dietatku a tak to ma byt ) upokojis sa, dieta sa upokoji a zrazu budes mat viac casu..Teda mne sa to tak osvedcilo..ked som si pri prvom, ktory bol tiez celodenny cicikovy privesok, uvedomila ,ze vlastne mi moze byt ukradnuty bordel a ze treba si uzivat dieta, zrazu dieta zacalo lepsie spat a ja som aj navarila, aj poprala a este aj na kolac vysiel cas🙂 a to mi nechodi nikto kocikovat, ani teraz ked mam dve🙂 (co by ale obcas ozaj dobre padlo) vsetko sa to casom utrase, len si nesmies hovorit "PANEBOZE NESTIHAAAAAAM" 😀D

andrejka1983
9. mar 2013

@cicamica1980 vieš ja to mam tak...mne sa už materska končí ale bolo obdobie, pre mna že doslova DOVOLENKA! nikdy som si tolko neoddýchla ako teraz na MD, ani do roboty sa mi nechce ist dobre mi je takto,...ale chceme mat aj druhé bábo a každy mi hovorí že mam sa na čo tešíť lebo je nepísane pravidlo že ked prve dieťa je anjelik tak druhé bude sto čertov...a ked si predstavim čo by ma všetko čakalo tak ako tu píšu niektore baby tak neviem či sa mi do toho až tak chce 😅 ...ako serizne....a fakt aj osobne poznam také prípady, mam kamošku ktorá mala dcerku a tá bola sto čertov,plakala, nespala, jačala, hysáky, drzá....a ked ostala tehotná tak sa bála ako zvladne dve takéto divé deti, ale nakoniec jej synček ako tvrdí len spí a papá,proste úplný opak malej.....takže takto ta chcem utešiť že to druhé bude pravdepodobne anjelik a potom si už oddýchneš, teraz si na tom nacvičíš a potom to už bude hračka 🙂Neboj sa, zvladnes to, zvladli to vsetky maminky tak to zvladneš aj ty, a ver že ten výsledok bude stať za to 🙂

jfd
9. mar 2013

@cicamica1980 Nikdy. A máš na krku pár zábavnejch dnů. já byla s 3 týdenim miminem sama po císaři další dva týdny, než přijel jeho otec. Pak zas 4 týdny sama, v cizim městě, bez nikoho. Když jsem neměla co žrát, nabalila jsem děcko do kočáru v dešti, v horku, a jela do obchodu, schvácená s o 10 kilo těžšim kočárem domů, děcko ječelo hlady, tak na kozu. Po 2 měsících jsem byla 5 kg pod váhou před otěhotněnim. Po třech měsících bez mlíka. A už na to hážu bobana a jedu domů, kde mám zázemí. Ten chlap, co s náma bydlí mě spíš ubíjí než pomáhá.

jfd
9. mar 2013

@cicamica1980 napusť si vanu a nechej si otevřený dveře, když spinká. A sežeň si nějakou pooc. Samotná se to nedá zvládnout. To jsou kecy.

awalancha3
9. mar 2013

@cicamica1980 ....no, to je individualne, ale skor ako pred ukoncenim 6 mesiaca s tym prilis nepocitaj. Ale zase deti su tak odlisne. Svagrina ma syna, ktory len sedi ci lezi a pozera a ona sa doma uz doslova nudila, neplakal, pekne spal od narodenia...proste niekedy sa dieta vydari..a taky isty bol aj moj syn, od 6 tyzdnov spal celu noc, nebol chory, bol pokojny vobec som nevedela, že ho mam- studovala som popri nom Vs a viedla vlastnu domacnost, uplne v pohode. Zato tato malicka co ju teraz mám... to bola hroza, preplakane noci, skoro kazdu noc som sa pri nej do pol stvrtej rana knisala, hladkala ju a speivala, kym ona plakala.... myslim, ze som presla velkym peklom... o siestej, ked sa vracal manzel som bola v pyzame, strapata s ciernymi kruhami pod ocami.. tak to islo pol roka... asi ku koncu prveho roka sa to trochu zlepsilo... a az teraz ked mala dovrsila dva roky a mesiac sa to zmenilo uplne- je to najmilsie dieta na svete, strasne rozumna, krasne papá, samostatne, samostatne sa hra, prespi celu noc, je poslusna, upratuje si hracky, pekne rozpráva, nechá si vsetko vysvetli.. proste zazivam konecne naozajstne materinske stastie. Ale stale si viem spomenut ako sa dni, hodiny, minuty a sekundy vliekli v tej dobe zufalstva....... chapem ta..... absolutne ta chapem... neostava nic ine len vydrzat....

grundia
9. mar 2013

Nasa mala ma 3mesiace ale keby nemam svokru a manzela(manzel casto chodi na 2-3tyz.prec),tak este ani teraz si nemam kedy navarit.U nas sa to zatial tiez tazko stiha,sice uz sa mi trosku zahra v postielke alebo posedi v kresielku a sleduje ma ale to tak na 20min a potom uz je nervozna.
Ale musim povedat,ze je to uz lepsie.Tiez som mala obavy z toho ked budem s malou sama doma,co a ako bude,ako nam to pojde,co s nou budem robit ale rychlo to preslo i ked som bola trosku unavena.
Tvoje babo nema este ani mesiac,tiez sme fungovali tak,ze 20 hodin bola na mne a manzel ma naozaj musel aj krmit pretoze ja som ani nemala cas nieco zjest ale musis si uvedomit,ze jest potrebujes aby si mohla kojit,takze ak sa da,poziadaj niekoho,nech ti chodi varit,aby si mala na niekolko dni navarene a o ine sa nestaraj.
Neupratujem doteraz,na to kaslat,ked je chlap doma,uprace..Vyskusaj si kupit nejaky nosic,dost to pomoze a babo ma s tebou staly kontakt,je kludnejsie a ty mas volne ruky.
Takze verim,ze sa to u vas coskoro zlepsi

kacena4
9. mar 2013

@cicamica1980 necitala som ostatne odpovede ale neboj zlepsi sa to, je to len sok z toho ze musis byt 24 hod. k dispozicii babatku a nestihas si s pprepacenim ani prdnut 😀 😀 😀 😀 este mas len novorodenca, rataj tak do 2 mesiacov to bude najtazsie obdobie pre teba a tvoju psychyku neupratuj len sa venuj babatku var len ked fakt musis popr. si daj navarit niekomu ak mas naokoli, a spi s babatko ked spi ono aj cez den oddychnes si a vecer nebudes taka unavena zehli babatku veci vecer pri telke odreagujes sa trosku od babatka a hlavne neboj bude aj lepsie (ci ako sa hovori horsie 😉 😉 ) neboj zlepsi sa to vydz tie prve 2 mesiaciky kym si babatenko spravi ako tak rezim drzii palceky

henamichal
9. mar 2013

Mám rok a pol ročného syna a ani teraz to nemám ľahké. Asi to nikdy nebude ľahké. :( Stačí veru jedno dieťa ...

danjelca
9. mar 2013

po 3 mesiacoch to začalo byt celkom fajn a teraz má 6 mesiacov a už pomaly to začína byt pohoda.
A prvé tri????Nestíhala som jesť umyť sa absolutne nič-môj malý škrečok si pýtal byť na prse stále. Nepreháňam.Prvé ttri mesiace som nepohla prstom a prekojila som ich.Nedala sa inak, ked malý akože zaspal/ a nechcel zároven spatb a byt na prse / tak šup do sprchy a natriet chleba 😀

koralinka
9. mar 2013

neupraví sa to ale ty si nájdeš svoj režím a budeš stíhať, jednoducho ťa dieťa nauči ako každu z nás 🙂 ono samozrejme závisí od dieťaťa pokial je náročné tak to bude ťažké stále, nechcem provokovať, ale moja bola dobrá od narodenia, teraz má 20 mes a tiež nestíham nič okrem toho mám v máji štátnice, práve som sedela jedla a pozerala na docapkanu linku a vieš čo? otočila som sa aby som nevidela :D :D vysávam s nou, utieram prach s nou, varím s nou - inak to nejde a hned ako povysavam tak práve vtedy vysype chrumky!!!!!!! umyjem zrkladlo a práve vtedy ho docapka!!!! 🙂 ale ked príde a povie mi mami a dá mi pusinku tak..... 😉 a napr. prvé dni som si vlasy umývala ráno o 4 lebo vtedy som ju kojila a zaspala a ked vstala rano o 8 tak som musela ju nakojiť prebaliť prezliecť a pod. takže čas na vlasy bol o 4 ráno 🙂

držím palce nech si rýchlo nájdeš svoj systém 🙂

awalancha3
9. mar 2013

....dietatko sup do klokanky ci satky a vsetko co sa da, robit s nim....

malapepka
9. mar 2013

@cicamica1980 Pohoda, nestresuj sa. Máš bábätko, ktoré ťa potrebuje. Môj bol prvé 2 mesiace nonstop na prse, 3. mesiac mi dal 5 min. počas dňa 😀 Spal buď na rukách alebo v kočíku vonku, ale za pochodu. Žiadna postieľka. Na všetko som bola a aj som sama, lebo manžel je celé dni v práci a dlho. Rodičia v zahraničí, svokrovci 150 km ďaleko. A zvládla som!
1. rob si také jedlá, ktoré sú rýchle - ja som jedla vianočku, sekanú s kašou, rascová polievka... neskôr sa dalo variť večer, keď malý už spal. Jedla som tak, že som na stôl poukladala veeeľa pitia, aj 3 jedlá na stôl a potom som už len sedela, kojila a jedla zásoby 😀
2. u nás nie je upratané už 4 mesiace 😀 zatiaľ sme od špiny nezahynuli, budujeme imunitu.
3. toaletu, sprchu si robím za asistencie malého. Ja som v sprcháči a malý si pri mne ležká, kope, gúľa na zemi na podložke (máme vyhrievanú podlahu).
4. o niečo sa to zlepšilo v 3. mesiaci, chvíľočku vydržal pod hrazdou.
5. kúpila som šatku (4.mesiac), už som si mohla s ním aj navariť, s prádlom porobiť poriadok...
6. Kúpili sme golfiny, zatiaľ ich používam doma. Behám s nimi po byte, idem pre pohár, malý v kočíku so mnou, idem do obývačky, malý tiež.... aj si pri ňom aspoň polievku uvarím...
Bude dobre, uvidíš. Hlavne mysli na to, že sme si tým prešli všetky, takmer každá to tak má.

paris3
9. mar 2013

@cicamica1980 podla mna je to velmi individualne, kedy sa to zlepsi. jedna vec je, ze ty sa naucis sama v tom chodit. to vies ovplyvnit. to, ake budes mat dieta, velmi nevies ovplyvnit . teraz je este velmi skoro na to, aby si odhadla, ake budes mat babo, ako si spravi rezim, ci bude dobre spavat, papat atd atd.
zatial sa zbytocne nestresuj a skus si verit, ze to zvladnes aj bez stalej pritomnosti niekoho. jasne, ze nejaku pomoc si je potrebne zabezpecit. minimalne na to, aby si mala prilezitost ist sa vyventilovat aj bez dietatka. to je velmi dolezite! vediet vypadnut z toho kolotoca a vypnut. inak ti z toho moze prepnut 😒 tak si to skus na pravidelnej baze zabezpecit. nie je to luxus, ani tvoja neschopnost, ale normalna potreba!
ostatne veci urcite zvladnes. pomoze ti:
- ist spat vtedy, ked spi babo.... to znamena aj cez den, aj v noci. hlavne musis byt oddychnuta, aby si vladala. nevyspatost a unava je najvacsi nepriatel 😉
- ako radila awalancha3, zozen si babyvak, satku ci nosic a veci rob s babatkom. moje dieta nevydrzalo 5 minut niekde 'odlozene', tak som skoro vsetko robila s nim... vysavanie, umyvanie zeme, bezne upratovanie. jedine, co som nevedela, bolo varit s malou, je to podla mna nebezpecne. plus sa neda s nosicom velmi dobre zohynat, takze ustielanie postele, umyvanie vane atd. to je problem.
- odporucam, ak si to viete financne dovolit, vsetky mozne moderne vymozenosti pre zabavenie dietata - hojdacie alebo vibracne lehatko, neskor hrazdicku, autosedacku, ak tam vydrzi, atd. vela kamaratiek, ked potrebovali, tak dali dieta na chvilu tam, potom inde, aby sa zabavilo. vela deti nevydrzi len tak lezkat a pozerat okolo seba.
- podla mna je super koliska, bud zavesna alebo klasicka. ked bude mat problemy so spanim, mozes ju hojdat len v pospanku nohou, alebo dat na to snurku a popotahovat. vela detickam to pomaha a ty si aspon zdriemnes.
su vselijake moznosti, treba byt kreativny, pozitivny a hlavne oddychovat!
este jedna rada - casom, ked sa to trochu utrasie, skus si najst nejake kamosky, aby si sa vedela podelit o skusenosti a vyrozpravat sa... nebudes mat pocit izolacie a pre psychohygienu zeny je to velmi dolezite 😉

veriiii
9. mar 2013

priatel bol prvy mesiac doma-mal este nevybranu dovolenku+otcovsku dovolenku, tak robil nakupy, a pral/zehlil malej, ale ostatne som robila ja, moja mala ma 3 mesiace a stale nestiham vsetko co by som chcela,ale uz od takych 2 mesiacov je to lepsie ako ked sa narodila,krmenie mi zabera vela casu, pyta si kazde 2-3 hodiny, bohuzial, kojenie je casovo velmi narocne..☹

veriiii
9. mar 2013

@cicamica1980 a k tomu rezimu-podla toho ako ju naucis-napr.az budes k nej utekat pri kazdom zaplakani tak tazko.ja ked viem,ze akurat som ju krmila,prebalovala a bola spokojna,dam ju do postielky a idem si porobit a ked pocujem ju plakat, nie vzdy k nej utekam a napr.uspavanie na rukach, v kociku atd-to si dieta na to velmi zvykne a uz sa toho"nezbavis"..takisto spanie v posteli-dieta len tak lahko na vlastnu nenaucis uz potom!

sendy182
9. mar 2013

@cicamica1980 blahoželám k bábatku....ono sa oťukáte 🙂 🙂 🙂 každé bábatko je iné.....ja som mala staršieho ten bol dobrý výmyselník.....no v prvom rade musíš nájsť kľud.....ráno si obriaď malú....pusti práčku poppritom sa napapaj i ty.. 🙂 ...neviem kde ti lepšie spi no uvažujem asi na prsníku.. 😉 .....kúp si baby nosič......uvar jednoduché jedlo aj na dva dni.....čoskoro sa oteplí bude lepšie bude spinkať vonku.....zatiaľ cez deň si môžeš dať s malou šlofíka 🙂 to ti dodá sily do večera......večer si premysli čo treba nakúpiť....a pod. určite si nájdete svoj režim a ten sa dá zvládnuť i pri náročnejšom dieťatku............držím palce......a užívaj si bábatko.....ak niečo nestihneš sveta sa nezrúti.....ja som mala i kočiar v izbe a hoc-kedy pohojdala s tanierom obeda na nohách 🙂 🙂 🙂

lauricka
9. mar 2013

hehe a to si predstav, ze niekto pride domov s dvojickami, trojickami 😀 to este len nevies, kde mas hlavu. Ukludni sa a venuj sa babatku a kojeniu a odpocinku. Na zachod, do sprchy a najest sa by si mala stihnut, kym babo spi. Spi snad niekedy, hm? Sestonedelie je vysosne na to urcene, aby si sa venovala babatku a zladila sa s nim a tiez, aby si sa dala trosku dokopy po porode. Od siestich tyzdnov zacina aj babo tak trochu mat daky kvazi rezim, to znamena, ze uz mozno prespi aj dlhsie vkuse, nez len 2-3 hodiny (cize 3-4 😅 ),moze zacat mat uz taky dlhsi usek v noci. Nic svetoborne, ale predsa len. A spolu sa zladite postupne. Aj to dojcenie sa doladi, ale to nejde vsetko hned. Daj tomu cas, hlavne sa upokoj, pozoruj babatko, snaz sa mu porozumiet a nerob si teraz tazku hlavu z nepodstatnych veci, ako je porobit nieco v domacnosti, to ti neutecie. Ak mas muza, zapoj ho do prace 😉 Clovek musi nabehnut na trochu iny system a to vacsinou nejde hned.

mata95
9. mar 2013

sorry ale take male babo a žena nič nestiha????moja dcera bola tieš mala tieš som sa jej venovala myslim že až prehnane,na prsiach mi vysela každych 15minut neviem či bola fakt hladna alebo len potrebovala niečo doust...ale dieťa treba nnechať aj plakať,ved ked si trocha poplače nič sa mu nestane,pokial je najedene,prebalene a zdrave plače len tak zrozmaru,a niesom žiadna sadistka,ja malu tieš nenechavam dlho plakať ani teraz a to ma už cez 2roky,ale nehnevajte sa aby umna bola stale mama,alebo muž aby nechodil do roboty,tak to nie,a niesom ani nazoru že vykašli sa na domacnosť venuj sa dieťaťu...ano,dieťatu sa venovať treba ale nieneustale,ved take babätko to ešte nepotrebuje,čo budeš robiť ked bude mať pol roka???ved sa zblazniš....môj muž rano o6tej zmizne do roboty a pride hocikedy večer o7mej zrobeny,cele dni som smalou sama,aj ked mam sestru a mamu kto.malu každy den pridu na hodinku pozrieť,ale je vela takych dni ked som uplnne sama,a ešte ked je mala chora,ma horučky a musim navariť,oprať,upratať,nakupiť,najsť si čas na seba,isť smalou von,a da sa to...nemam doma vždy 100percentne vyluxovane ale stihať treba všetko,a ked to žena nedokaže pri babätku,nechcem si ani predstaviť čo bude potom....aby mne moj muž pral,žehlil,varil,tak to nehrozi,som rada ked sa malej venuje v nedelu ked je doma....a ešte niečo,ked ma niekto čas sedieť za netom,tak musi stihať aj domacnosť a dieťa....

mata95
9. mar 2013

a ešte niečo,nie dieťa ale matka musi stanoviť režim....a nejde to zo dna na den,len treba trpezlivosť....

kadri
9. mar 2013

hm, ten rozmar moze byt, ze dieta chce byt pri mame, kedze pred narodenim pocit odlucenia nepoznalo.
@cicamica1980 zvladnes to, hlavne potrebujes nabrat sil fyzickych aj psychickych, ved si v sestonedeli 😉