Postihnuté dieťa a zničené manželstvo

cornetka04
23. apr 2014

ahojte, obraciam sa na vas s prosbou o radu, resp, pochopenie a povzbudenie. Mam male dieta a od narodenia sa trapime s jeho zdravim, doteraz bol vztah ako tak v poriadku, ale poslednu dobu je to peklo, neustale hadky, prieky, ticha domacnost. Muz mi poslednu dobu vycita, ze to vsetko je moja vina. Jeho rodina by bola najradsej, keby som neexistovala, vnuca beru, ale mna nie. Tiez asi pre dovod, ze si myslia, ze za jeho zdravie som zodpovedna ja. Aby som sa z toho nezblaznila, snazim sa s nimi nestykat, co vo vztahu vedie k dalsim hadkam. No odkedy mi muz povedal, ze za choroby nasho dietata som zodpovedna ja, tak nas vztah ochladol. Vobec sa nerozpravame, nevsimame si jeden druheho, Neviem ako to vsetko dat do spravnych kolaji, rodinu, manzelstvo, vztahy v rodine, financie. Mam pocit,ze na vsetko som sama. Liecby su financne narocne a uz to z rodicaku nemam ako zvladat,rodina nic nepomoze. poradte co robit, ked som uz zo vsetkeho frustrovana, financne aj emocne zrujnovana. mna napadaju len radikalne riesenia, ale mam male dieta a nechcem sa vzdat bez boja, no uz nevladzem :(

saska.t
23. apr 2014

S prepacenim,ale tvoj muz stoji za prd,zvalit vsetko na teba je ta najednoduchcia vec na svete,zbavit sa zodpovednosti tiez, je to uboziak nie chlap,ako spravny manzel ma pri tebe stat a pomahat ti a na tvojom mieste by som mu zbalila kufre a dala mu na vyber ci vy dvaja,alebo jeho uzasna rodina,zvladnes to aj sama,kedze doteraz si v nom oporu nemala a aspon nebudes frustrovana z vasich vztahov,budes volnejsie dychat aj ked to nebude lahke...

cornetka04
autor
23. apr 2014

odchod by znamenal,ze by som musela odist ja. ja tu nemam na nic narok. rozmyslala som aj nad rozvodom, ale ked je o tom rec,vyhraza sa,ze mi dieta vezme, ma dost vplyv. no ked nieco treba urobit pre dieta,tak sa do toho vobec nehrnie, naopak. vzdy hlada cesticky,akoby to nemuselo ist. ked s nim riesim financie,tak na nic nema peniaze. ale ked nieco potrebuje on, tak si hned kupi. nebyt dietata,tak uz som s nim davno neni, ale predstava,ze by som mala o dieta prist ma zvazuje

henikav
23. apr 2014

@cornetka04 maloktory muz vydrzi ten napor, ak ma chore dieta, vacsina chlapov sa zdekuje. Mozno sam niekde v kutiku duse dufa takymto spravanim, ze ho vyhodis a bude mat klud. Zaroven ziadne vycitky, lebo ved nie on odisiel, ale ty si ho vyhodila, zial alibizmus, musi to vsetko predsa na niekoho zvalit 😖 Ale si myslim ze ho vyhodit by bolo priliz jednoduche a tebe by to ani nepomohlo. Uz teraz pises ze je tazke to utiahnut financne. Neviem ake mas vyhliadky do buducnosti s vasim drobcekom, ako tazko je chory, bude moct chodit do skolky? Poslala by som ti aspon srdiecko na povzbudenie, ale zial nemam, vzdy ich hned preposlem dalej, tak aspon takto "srdiecko leti" Bud aspon ty silna

kveta
23. apr 2014

@cornetka04 Chore decko je pre neho frustracia, prekazka a vydavok navyse a aj tak by Ta on obral, keby si odisla? To je blbost. Vyhraza sa tym ale nesplnil by to. Bol by rad, ze by sa zbavil bremena tak ako davy chlapov co utekaju od svojich postihnutych deti.

U Vas sa zrejme rozbieha domace nasilie. Ignorovanie, ticha domacnost, psychicke tyranie, ekonomicke tyranie. Dieta je len jednou figurkou v tomto procese, nie je dovodom ani pricinou. Keby mu na tom decku zalezalo, tak by sa on staral. On ho ale pouziva len ako paku na Tvoje tyranie.

henikav
23. apr 2014

@cornetka04 a dieta ti nevezme, toto vykrikuje kazdy jeden chlap ze vezme dieta, ale vzdy zostava len pri reciach,, lebo na skutky sa nezmozu. Co by s dietatom aj robil, ze ano?

sisaha
23. apr 2014

@cornetka04 daj si stanovit vyzivne na nerozvedenu manzelku, pripadne na dieta. ak ani tie peniaze nebudu stacit, skus oslovit nejake nadacie, ci ti nepomozu..A takeho chlapa by som asi poslala do kelu..

cornetka04
autor
23. apr 2014

cele je to komplikovane, on je dobry herec a manipulator, pred cudzimi vyzerame tak,ze on je vzrony otecko a ja ta furia. on sa k dietatu sprava uzasne, hra sa s nim, rozmaznava ho, ked mu spolu kupime nejaku hracku, vzdy mu ju da on, aby drobec videl,ze to on je ten dobry, to iste jeho rodina, kupuju si ho darcekmi. ja som pred malym potom ta zla, ta co ho trapi cviceniami, ta co je na neho prisna, ta co furt nieco ziada. maly ma bije, odmieta, vzdy ked je doma muz, tak si na vsetko pyta jeho. z toho mam potom depresie a som nervozna. pred lekarmi tiez muz vyzera ako vzorny a starostlivy otecko. chodi vsade s nami, ked sme u lekara,ani ma k malemu nepusti, oblieka ho, vyzlieka, ukludnuje, proste tam vzdy vyzeram ja ako doprovod. pred jeho rodinou vzdy vyvola nejaku hadku,len aby som ja vyzerala ako furia. ked nieco pre maleho potrebujem, vzdy si musim najst cesticky ako to zaplatit sama, ako vybavit, ako zariadit. on si pomina svoje peniaze a mnohokrat mu musim dokladat ja. tahat celu domacnost z rodicaku, velakrat za neho platim aj ucty, ale uz to nezvladam, maly toho potrebuje strasne vela, hlavne nakladnu liecbu. chodim po bankach, no uver mi nik neda.ked doma nacrtnem rozvod, tak mi ukazuje clanky o striedavej starostlivosti, to ma depta. dieta mi do skolky nevezmu, som odkazana byt s nim doma, to znamena,ze ani ziadnu robotu si nemozem dovolit, nemam absolutne nikoho,kto by mi pomohol, postrazil

henikav
23. apr 2014

@cornetka04 no pozri ked sa vie tak dobre postarat o dietatko a ty si myslis ze by ti bolo lepsie rozvedenej, tak sa rozved a kludne pristup na striedavu starostlivot. U nas v Be to funguje perfektne, vsetci moji znami si to pochvaluju, tyzden sa plne venujes dietatu a tyzden mas sama pre seba, mozes si najst pracu na polovicny uvaazok, tyzden praca tyzden doma, budes mat aj peniazky, aj cas na ddietatko. Ale verim tomu ze v tej chvili ako mu toto predostries, on zaspatkuje

klincek
23. apr 2014

@cornetka04 myslim, ze hlavne je postarat sa teraz o dieta, ostatne budes riesit potom.
daj si sudom urcit vyzivne na dieta aj na seba (to sa da aj bez rozvodu a je to dnes bohuzial dost bezne, ti chlapi nemaju kuska hanby 😠 ..). a nebud skromna, chore dieta toho vela potrebuje, ako sama vies..radsej nadsad sumu, aby bolo z coho znizit.
navstevovanie sa s jeho rodinou skus obmedzit ako sa len da. a pokial ide o to, ako ty vyzeras pred ludmi-nuz dieta, s ktorym sa cvici, vzdy prejavuje nevolu voci tej osobe, ktora s nim cvicieva, proste ta s tym ma spojenu. na to sa ale vykasli, ved je to pre jeho dobro a o par rokov si to nebude pamatat🙂. a ak chce byt muzicek taky skvely otec, ako si sam o sebe mysli, nechaj ho starat sa viacej, ved on rychlo pochopi..a aj tu striedavku si rozmysli. aj tak je to len sposob, ako ta deptat, urcite to nemysli vazne. a ak uz mas toho ozaj dost, aj rozvod je sposob, ako najst vnutorny pokoj. vyzivne dostanes na dieta aj na seba, a s ostatnym si poradis, najdes si system a pojde to. nebude to o nic horsie ako teraz-skor naopak, ci nie?

cornetka04
autor
23. apr 2014

striedava starostlivost, to neprichadza do uvahy, on by nemohol zostat s malym pravidelne doma z roboty a maly by bol so svokrou, ktora ho stale hucka proti mne. a u mna to vyzera tak, ze zatial na rodicaku by som mohla robit, ale co potom, ked budem na opatrovatelskom, tam robit nemozem, a je nezmysel,aby dieta bolo so starou matkou, ktora s nim nevie cvicit, a jeho matka by bola doma a nerobila nic. dieta potrebuje niekolko krat do dna cvicit, to mu otec nedokaze zabezpecit

cornetka04
autor
23. apr 2014

ved prave,ze stretavanie s jeho rodinou som pre svoj pokoj a pokoj maleho obmedzila na minimum, dala som ultimatum, ze oni k nam kedykolvek, ale ja tam s malym nevkrocim ani maleho nepustim, a to vedie vzdy k hadke, s vyzivnym nepochodim, kedze muz si vie zdokladovat,ze mu z platu ostane minimum, takze o sume nad 50e dokopy mozem len snivat

henikav
23. apr 2014

@cornetka04 ved prave tu striedavu starostlivost by som na sude aj suhlasila za predpokladu, ze sa o dieta bude starat on, nie ze ho posunie svokre,( zdorazni aj to ze s dietatom treba vediet cvicit kedze potrebuje specialnu starostlivost) to naco ziada ked sa o dieta nechce starat? Proste urobi zo seba uplneho hlupaka, ale to mu nehovor vopred, nech si o nu poziada, ty suhlas, ale s tym ze ano ak sa on bude starat on, nech preukaze ako kvoli dietatu pusti karieru, bude riadne prekvapeny na sude... To vyzivne na teba aj dieta som aj predpokladala, vzdy je to tak, maju vela znamosti, vela penazi ale ked treba, zdokladuju zivotne minimum take ze by clovek nad tym zaplakal. Zial sudca ti bude pocitat prave z toho minima, takze tisice z neho nevytlcies, preto som na zaciatku pisala ze rozvod asi nebude to najlepsie riesenie pre teba, dostanes almuznu a budes na vsetko uplne sama :( Myslim ze by som to neriesila rozvodom, aspon nie teraz, skor by som robila vsetko preto aby som v buducnosti uz od neho nebola zavisla. Take rady ze pytaj vyzivne na seba a na dieta sice nie su zle, ale ani dobre, na tom sa neda zalozit seriozna buducnost, to budete len tazko prezivat, najlepsie je stat sa uplne nezavislou, len neviem stale ake mas vyhliadky s dietatkom, bude moct chodit neskor do skoly?

klincek
23. apr 2014

@cornetka04 to urcite nie..vyzivnema prednost pred inymi vydavkami, takze ak aj ma nejake uvery a pod., ma smolu..v prvom rade musi zivit dieta. a kedze dieta potrebuje nepretrzitu starostlivost, ktoru mu vies zabezpecit len ty, tiez mas narok na vyzivne od neho. nehadz flintu do zita, kym to neskusis 😉

julia35
23. apr 2014

@cornetka04 to chces povedat,ze ti nedava ziadne peniaze?! Este mu davas aj ty? Ako by sa taky chlap dokazal postarat o chore dieta? Nenapisala si moc o tom ako vazne je maly chory,kolko ma rockov a ani ci manzel zaraba ale myslim,ze by sa na nic nezmohol,keby si aj podala ziadost o rozvod. Urcite by si mala aj narok ma nejaky prispevok pre chore dieta. Cim dlhsie budes ostavat s takymto manipulatorom,tym viac ublizis sebe aj malemu. To,ze je k malemu dobry,stara sa o neho este neznamena,ze by sa dokazal o neho postarat celych 24 hodin. Nesmies sa nechat zastrasit,ubijat,lebo jemu prave o to ide. Je to despota,prepac za vyraz,ale taky chlap si nezasluzi lasku zeny,rodinu. Drzim palce,nach uz podniknes cokolvek.

konecnefree
23. apr 2014

cim skor si to zacni vybavovat - vyzivne na dieta, na seba pokial ti nedava peniaze na starostlivost o dieta, aj ja to tak citim ze mas doma psychopata - manipulatora. Chce mat vsetko pod placom a vyuziva na to teba aj dieta. Musis zistit jeho slabu stranku. To vyzera ze je jeho "perfektnost". snaz sa ukazat ho pred ludmi aky je naozaj. Tym porusis jeho pokoj. Uvidis jeho reakciu a mozno ta to nasmeruje k nejakemu radikalnemu rozhodnutiu. Podla vsetkeho chce vyzerat pred ludmi ako dokonaly chlap. Ked ludia okolo teba pochopia aky je postavia sa za teba. Budes to mat tazke s chorym dietatom ale da sa to. Drzim prsty a citim s tebou. Ja by som nevedela tiez kde mam zacat. V prvom rade skus ist na socialku a vsetko porozpravat co sa u vas deje.

alexis617
24. apr 2014

@cornetka04 vieš je ľahké hodiť všetko na teba za postihnutie svojho dieťatka nemôžeš je mi jasné ,že on si prestavoval zdravé dieťa nie problémové chlapi utekajú pred problémami a mi ženy sa snažíme ich riešiť pomôžu ti tvoji rodičia s bývaním a s peniazmi potrebuješ pomoc ,psychickú i finančnú úrady ti poskytnú príspevok na kompenzáciu zdravotných pomôcok,hyg.,príspevok na auto a benzín zaleží od postihnutia a zdravotného stavu ,nekonkretizovala si o aké postihnutie ide drž sa

dazdovka
24. apr 2014

@cornetka04 potrebujete pomoc psychologa, tvoj muz ma hrozny strach, smutok a blok z toho, ze mate postihnute dietatko, aj zdrave dietatko zamava vztahom poriadne, je to napor, s takymto dietatom niekolkonasobny. Nebojujte, poziadajte o pomoc odbornika.

cornetka04
autor
24. apr 2014

Ďakujem za rady. Už som v koncoch. Niekoľko dní žijeme vedľa seba a neprehovorili sme spolu ani slovo. Neviem čo robiť, či sa zbaliť a odísť, či vydržať. Som na pokraji zrútenia. Ešte k tomu mi umiera stará mama. On to ani nerieši, žiadna podpora, nic. Malý má DMO. Neviem čo robiť, mám pocit, že len zbabelo čaká, kým to ukončim ja. Lenže čo potom? Nemám žalúdok na ťahanie sa po súde. To si naše dieťa nezaslúži. Vždy som pre neho chcela usporiadanu rodinu. A nie si ho pohadzovat ako nejaku vec

cornetka04
autor
24. apr 2014

Muž psychológa odmieta. Odmieta akúkoľvek pomoc, vraj chyba je len u mňa

denaalubos
24. apr 2014

@cornetka04 sorry ale aj voj muz je debil debilov...na tvojom mieste by som zapla kameru alebo aspon mikrofon...a anhravali si vsetky jeho vyhrazky a hadky vsetko proti tebe co robi...a ak budes sa rozvadzat alebo co kolvek mas dokazy..vytoc ho do takej hadky o peniazoch a nahraj si vsetko co povie...vzdy ai puati mikrofon hned ako vies ze sa k tebe len blizi...takemu hajzlovy by som nic len tak nedarovala....bodaj by zdochol v norucom pekle....o zenu a dieta sa starat a nehovorim o tom ze je dietatko postihnute- o to viac..pomahat rozmaznavat...a nie nicit tyrat a pred vonkajsim svetom robit zo seba svatca ..ved ked budete u dokotrov..sa vtac tink dietatu..povedz ukaz zlatko aj ja chcem ho obliect nikdy ma m nemu nepustis....a pred doktormi bude ticho necha ta...a ked v sukromi ti zacne nadavat..maj pripr.mobil vo vacku a hned nahravaj len co videte z ordinacie...a ukaz mu hlavne ze sa nenechas a ze si vezmes vsetko na co mas pravo...bud zla aj ty...a potom bude vidiet ze sa nedas a nebude taky...lebo ked chlap vidi ze sa zena boji tak ju bude zastrasovat aby zmizla a on vyhral....bud silna. Musi to byt narocne....ale ty to zvladnes...bojuj pre tvoj a tvojho dietata krajsi zivot!!!!. Ked to zvladnes...budes mat proti nemu dokozy nahrate na mobile ....rozved sa...vysud najvyssie alkmenty...a este dokaz ze nema zaujem o dieta..necvici s nim nezapalti nic...a mas s nim navzdy pokoj....DRZKAJ SA ♥

jahodka8
24. apr 2014

@cornetka04 V takomto prostredí tvoje dieťa asi ťažko vyzdravie. Celá podstata jeho choroby môže byť aj v nepriaznivom psychickom stave, lebo dieťa všetko vníma oveľa citlivejšie ako ty.

cornetka04
autor
24. apr 2014

Pokoj.keby to tak šlo. Ale neviem si predstaviť, že bude súd, že budeme vyťahovať špinu, že mi vezme čo len na deň malého samého. Utrapim sa na smrť. Neviem si predstavit, že vyhrá striedanie.no zas nechcem, aby dieťa prišlo o otca. Bože, najradšej by som skoncovala so sebou

mircalla
24. apr 2014

@cornetka04 Nemyslim si, ze muz by sa vedel o dieta samostatne postarat, najma ak je chore, take som uz pocula, ze ti ho zoberie, vacsinou plane reci. Mas velmi tazku situaciu. Tiez mu vyhovuje, ze financujes. To, ze neplati hra urcite proti nemu. Zazila som nieco dost podobne, nastastie maly je zdravy. Suhlasim s @denaalubos na 100% co napisala

katka1205
24. apr 2014

Myslím si že je na čase aby si podnikla nejaké kroky. .bud to tvojho manžela nakopne V a zobudí sa alebo sa ukáže ako mu na vás záleží. Ako mu môžeš ešte ty platiť veci. .účty
? Nedala by som mu ani korunu. .a s tou striedavou starostlivosťou by som mu to pekne navrhla nech sa chlapec zariadi a stará sa pekne. .nech sa naučí že dieťa si nemôže len kupovať hračkami ale že potrebuje zďaleka viac. Ja chápem že ako matka nechceš toto riešenie ale podľa toho čo píšeš. .on to len sprosto zneužíva. ..ma silné reči ale keby malo prísť na lámanie chleba. .tak by sa inak choval. .a keby to máš dohnať k súdu. .neboj sa..veď ty si ta ..co to chce riešiť a pracovať na vzťahu. Treba nabrať druhý dych a začať robiť radikálne riešenia. .Keď ťa uvidí sebavedomu..neboj ..uvidíš ako ho to rozhadze..on si je tebou totiž istý. ..choď sa poradiť čo ďalej. .a neplac..ked sa bojíš zasiahnuť. .tak si povedz že to robíš pre svoje dieťa. .to potrebuje všetko čo sa dá aby si mu pomohla.

jahodka8
24. apr 2014

@cornetka04 Ved ked si s malým tak dobre rozumie, tak ich nechaj spolu samých, možno si vytvorí lepší vzťah so synom a potom bude viac ochotný dávať peniaze na neho a liečbu. Možno je aj trochu chyby v tebe, že im neumožníš vytvoriť si vzťah. Ved keď aj malý chce byť s otcom, tak im to umožni. Aj ho nechaj samého ísť s ním po lekároch, nech on platí a vybavuje, ty si môžeš za ten čas doma niečo porobiť alebo oddychovať. Syn asi vidí tvoju nervozitu z jeho choroby a manželstva, preto je na teba niekedy zlý, lebo prílišnou starostlivosťou sa možno cíti menejcenný oproti iným deťoch, ked bude mať viac sebavedomia, tak mu to v liečbe môže veľmi pomôcť. Skús sa trochu odreagovať, mať nejakú záľubu a dať im viac voľnosti a uvidíš ako sa to vyvinie.

jahodka8
24. apr 2014

@cornetka04 Ty si na malého príliš naviazaná a asi to aj malému vadí. Potrebuje tráviť čas aj s inými ľudmi, ved ked malý chce byť s otcom, tak mu nebráň a nerob ho ešte chorejším ako je.

pribinak
24. apr 2014

Fakt veríš jeho rečiam, ze by ti vzal choré dieťa a on by sa o neho staral? Na odobratie dieťaťa musia byt riadne dôvody a nie známosti

henikav
24. apr 2014

@cornetka04 nebud taka zaryta, slepa voci vsetkemu, verim ti ze si to nevies predstavit, ale uvedom si ze dieta nie jelen tvoje, je VASE. Cize aj otec ma narok nanho, predstav si to z jeho strany, on to vidi rovnako, ze mu vezmes syna a mozno ho bude vidat len kazdy druhy vikend co pravdepodobne bude, striedava starostlivost nebude kedze dietatko potrebuje specialnu starostlivot. Ale ty si sama sebe podsuvas ze sa utrapis na smrt a radsej by si zomrela keby dieta malo stravit den s otcom. Preco by si mala. Bude ho tyrat, bit? Vsak nech si aj on trosku uzije syna a ty si oddychni, urob si den pre seba, totalny relax, veci na ktore nemas cas pri dietati. Ja moje decka milujem, ale ked chvilku nie sme spolu, urcite nebudem revat v kute, zavolam kamoske, povymetame butiky, skocime na kavicku, ku kadernicke.... a hups ujde to tak ze ani nezbadas a ty nabita energiou mozes pokracovat tam kde si den predtym prestala. Ak by ti chybali, vies hocikedy zavolat, ci nieco nepotrebuju, hoci ja by som to nerobila, aby som nerusila ich program, ved je to taky kratky cas. Nevid v manzelovi nepriatela, ak sa chcete rozviest, rozvedte sa normalne dohodou, porozpravajte sa, ze takto je to uz len trapenie a bude lepsie ked si pojdete kazdy svojou cestou, ale cestou takou aby vase dietatko netrpelo, cize rozhodovat o dolezitych veciach budete spolu, nebudete dieta ani jeden huckat proti druhemu, ak jeden povie nie, musi aj druhy... proste taketo zasady a nebudu ziadne problemy. Ex nie su vzdy nepriatelia. Neviem ci chapes co ti tym chcem povedat

celasapremenim
24. apr 2014

@cornetka04 co je to dost vplyv na odobranie dietata? je to urcite tak? overila si si to?

klincek
24. apr 2014

@cornetka04 mas pravdu, vyzera to na koniec. nevadi, jeho chyba, tak sa chlap nema spravat. sam sa pripravil o rodinu, to uz nevyriesis. teraz ries to, co treba. aj sudne tahanice su potrebne k tomu, aby tvoje dieta zilo lepsie-minimalne kvoli vyzivnemu ..a treba riesit aj zverenie do starostlivosti (samozrejme do tvojej). co sa tyka stretavania dietata s otcom, navrhni styk napr. dvakrat tyzdenne (streda, sobota) v podvecernych hodinach, a v tvojej pritomnosti-odovodni to tym, ze otec sa nevie o dieta sam postarat. tak bude dieta s tebou a aj s otcom.
hlavne klud, nemozes si dovolit teraz vyhoriet. vydrz a bojuj, uz nie za vas ako rodinu, ale za seba a svoje dieta. zase bude lepsie, len musis byt silna a vydrzat.