Sme nenormálna rodina?

svetka66
10. apr 2015

máme spolu 6 mesacnu dcerku
a aj po jej narodeni mame pekny vztah
kazdy v nasom okoli mal hlupe poznamky, ze nech si uzijeme, lebo ked sa narodi mala - uz na seba nebudeme mat tolko casu, budeme sa hadat, budem na vsetko sama a podobne, same hrozostrasne scenare
- no prisla som k zisteniu, ze pokial sa mame dobre, kazdy sa cuduje, priam pohorsuje, ako je to mozne a hladaju niekde problem,
stretli ste sa s tym aj vy?
na otazku, ci mi moj mily pomaha - ano,pomaha, samozrejme mohol by aj viac, ale v ramci moznosti a to,ze je to chlap, si myslim,ze sa nemam na co stazovat
, ci nechodi von sa flakat s kamaratmi, ci si nevypisuje s kolegynou z prace, ci nema milenku? - ako ked sa ma toto niekto pyta, fakt len pozeram s otvorenymi ustami, ze este aj v tejto dobe, trpi niekto doma muza, ktory ani nepomaha doma, ani s dietatom, flaka sa s kamaratmi, pripadne este ma aj milenku...

ale kedze ja doma nic take nemam, casto pridete na to, ze na Vas ludia pozeraju,ako na prizrak...to tu fakt nie su maminky, co su spokojne vo vztahu a su stastne a s laskou vychovavju dietatko?

fakt sa musi clovek len stazovat,aby som v "kurze"???

natuska87
10. apr 2015

Svetka, neprepadaj zufalstvu...Ano, ste takmer normalni...

svetka66
autor
10. apr 2015

@natuska87 xi xi, to nie je zufalstvo...a preco,ze takmer normalni? =)

lucijja
10. apr 2015

@svetka66 vitaj medzi nami nenormálnymi. Keďže mne manželstvo krachlo a teraz mám priateľa s ktorým vychovávame dcérku viem posúdiť dve diametrálne odlišné situácie. Podobne ako ty sme šťastní a spokojní. Žiadne hádky, žiadne napätie, viem, že nás priateľ bezvýhradne miluje, nemá milenky ani sa nefláka, chceme skrátka čas tráviť všetci spolu. naozaj CHCEME. Platíme hypotéku, nemôžeme si dovoliť každý mesiac výlety, letné dovolenky pri mori, stretávame sa s bežnými problémami života, ale všetko ťaháme spolu a ja som každý jeden deň vďačná, neviem komu ale som, za to, že aj stereotypné večery spolu pri telke majú pre nás svoje čaro, že máme dobrú prácu, perfektný byt, zdravé deti. Konečne viem, čo znamená byť vďačný v živote. Takže keď sa mňa hocikto opýta ako sa mám, dostane odpoveď, že keby sa mám ešte lepšie tak to asi neprežijem. 😉

terezka1947
10. apr 2015

@svetka66 ja pocuvam od rozvedenych sestrenic ako mne je super 😀 😀 😀
ale ze sa chceli rychlo povydavat,bolo skoro jedno za koho 😒 a zo mna sa smiali,ze ci cakam na princa na bielom koni,to je uz zabudnute 😀
neries,ono,clovek,ked sa ma len trosku dobre a len trosku mu to v manzelstve a rodine funguje je "viac na ociach"ako clovek,kt.to nejde ako by chcel ....ako by malo...a z kazdej strany pocuva iba vrtanie
ale vacsinou vrtaju iba nestatsni ludia ☹
a ani sa necuduj,ked potom tak reaguju ☹

svetka66
autor
10. apr 2015

@lucijja A nestretavas sa potom s tymi nenormalnymi pohladmi????Ze sa nestazujes, ako ti je hlupo?

lucijja
10. apr 2015

nejako zásadne ani nie...rodina nám to samozrejme praje, ale je pravda že napríklad šéf keď sa niečo bavíme tak furt má posmešné poznámky ako "však vás to prejde" a "uvidíme o pár rokov"....ale beriem to tak, že on je asi moc nešťastný a má takú povahu že nedopraje druhým...to bude asi prípad vačšiny takých s blbými rečami....ja to beriem v kľude, pretože prvý krát v živote úplne cítim, že sme na správnej ceste a že bude už len dobre. 🙂
@svetka66

svetka66
autor
10. apr 2015

@lucijja pekne si to napisala...presne super veta"
: "vsak uvidime, neskor, sa mi potom postazujes", akoby ludia cakali, ze dofrcim a budem nadavat na partnera...
aj ked som nie vzdy respektovala nazory starsich ludi - mamina, starka - mali pravdu, vsetky problemy sa riesia doma v ramci moznosti...a hadam pri najmensej hadke, nebudem letiet do sveta trubit, co sa stalo...NESTASTNI ludia sa radi pobavia na problemoch inych

lucijja
10. apr 2015

@svetka66 ani mi nehovor...tiež som sa nikdy nesťažovala, ani našim (nechcela som zaťažovať svojími problémami druhých), aj keď sa mi to potom vypomstilo, lebo som bola chvíľu najhoršia, že či mi šibe, že sa idem rozvádzať, veď sme v pohode...našťastie sa bývalý nakoniec vyfarbil aj pred nimi... 🙂 Ale toto čo žijem teraz to je sto a jedno, také to otrepané klišé čo som vždy počúvala a prevracala v duchu očami o tom ako sú si niektorí ľudia blízki a súdení... 😀 a teraz to sama žijem. 😀 Tak mi treba, nemala som byť blbá, ja som sa totiž vrátila k prvej láske, s ktorou som ani prvý krát nemala žiadny ale žiadny problém, len bolo koze dobre tak sa išla šmýkať na ľad... 🙂 čo už, ale zmenilo ma to a posilnilo... 🙂

svetka66
autor
10. apr 2015

@lucijja som rada, ze si nabrala odvahu a isla si si aj ty za svojim stastim =) to zase ja rada pocujem, resp. citam, ze su ludia stastni, doprajem - a dopriala som aj predtym, ked mne nebola dobre, nezavidela som =)

mamjka
10. apr 2015

@svetka66 nič si z toho nerob 🙂 usmievaj sa a buď šťastná 😉
mne tiež kamarátky vravie že mám doma mimozemšťana 😀 pomáha, nefláka sa kde kade, dokonca niekedy hodí veci do práčky a poveia ich... 😀 chodím extérne na VŠ a kým som v škole ostáva s deťmi sám 😀 to by si mala vidieť výrazy v tvárach mojich spolužiačok keď som s ním nechala dcérku 1,5roka a 3týždňové bábatko 😅 že ako to zvládne a či chce 😅 no nemal veľmi na výber ale nikdy sa nesťažoval 🙄

myslím si že je to o určení priorít v živote....milujem svoje deti a dala by som za ne život ale až príliš dobre si uvedomujem že vyrastú a pôjdu vlastnou cestou 🙂 a ja ostanem s mojim manželom sama 😉 nechcem aby sme boli len ako spolubývajúci...sme manželia a mijujeme sa a dávame si to najavo aj keď vyzeráme ako na práškoch 😀 sme šťastná rodinka a verím že to tak bude navždy pretože sme nepovýšili rodičovstvo nad manželstvo 😉

ivuska027
10. apr 2015

Aj my sme "nenormalna rodina", moj manzel žehlí, vysava, kupe deti, chodi s nimi von(samozrejme, ze to vsetko robim aj ja), mne sa venuje, sme spolu stastní a spokojní, stale srandujeme. Sme spolu 12 rokov. Ked o nasom "nenormalnom" vztahu niekomu poviem, tak povie, ale to STE vy s muzom... Uz to beriem normalne, ze MY nie sme vzorka a poviem ti pravdu, vobec, ale vobec mi to nevadi. Teraz nebudem mat predsa mindtrák, ze sa mame dobre 😉 😉 🙂

lucijja
10. apr 2015

@mamjka tlieskam...je to presne ako hovoríš...vzťah potrebuje pestovať a hýčkať... 😵
inak môj ítý mimozenšťaň uprace kúpeľnu lepšie ako ja...sprcháč som nikdy nedokazála vyčistiť od tých mizerných kvapiek lepšie ako on.... 😀

svetka66
autor
10. apr 2015

@ivuska027 SOM RADA, ze ste tu aj nenormalni =))) Aspon mala vzorka, ale sme taki a zijeme =)))

svetka66
autor
10. apr 2015

@lucijja toto aj moj....nie,ze by to robil sam od seba a rad...ale ked som prisla z porodnice tak bol luxus v kupelke, som ho az upodozrievala, ci to zvladol sam...ale moja mamina ho isla skontrolovat nahodne, a ze neverila vlastnym ociam - chlap v kupelke drhol =)))

ivuska027
10. apr 2015

@svetka66 😉 presne tak 😀

mamjka
10. apr 2015

@lucijja kupeľňu a WC-ko upratuje môj dobrovoľne a bez vyzvania aj 3x do týždňa... 😀 miluje ten smrad čo zanecháva savo... 😀

lucianakoniku
10. apr 2015

@svetka66 neries hlupe poznamky, asi ti zavidia lebo im to zjavne vo vztahoch nevyslo. ano, po narodeni dietata sa zmeni zivot, zmeni sa aj vztah v tom zmysle ze uz na seba nemate cas 24 hodin denne ale ta zmena nemusi nutne znamenat ze sa vsetko zhorsi.
ja to vidim tak, ze kazdy si je strojcom svojho stastia a zavisi od partnerov ako zvladnu prichod svojho dietata na svet, ci sa s novou situaciou vysporiadaju s hadkami, tahanicami o to kto pomaha viac/menej, bocnymi vztahmi a pod. alebo s kludom.
vobec nie ste nenormalni, zjavne ste s partnerom na jednej vlnovej dlzke, rozumiete si, a to je obrovske stastie, uzivaj si ho, chran si ho a na ostatnych sa vykasli.
tiez som sa vo svojom okoli stretla s pichlavymi poznamkami typu "ved po porode uvidis", "ved po svadbe uvidis" (akoze ake to bude vsetko na figu), ale zatial som teda nic take neuvidela 😀
jasne, nie je kazdy den ruzovy ale ja som spokojna a nastastie aj v mojom okoli je dost spokojnych parov, pre ktore nie su partnersky zivot a deti pritaz a tesia sa z nich.

svetka66
autor
10. apr 2015

@mamjka JOOOJ, tak toto je super...vidis, tak mam doma chlapa s malym nedostatkom =)

libka1
10. apr 2015

hmmm, tema ako stvorena pre chvalenie sa 😀 aj ja som spokojna, tiez sa pochvalim 😀 manzel pomaha, aj zaraba aj o deti sa stara, vsetko ako mat byt. nenormalne je ked je to naopak, treba prestat riesit okolie a uzivat si co mate. inac okolo nas sa nikto necuduje ze to tak je, asi sme medzi normalnymi ludmi 😉

svetka66
autor
10. apr 2015

@libka1 hm...ak to vyznelo, ako chvalenie sa, tak pardooon....neslo o to.
Ja to v zivote beriem ,ako samozrejmost zit v stastnom vztahu...a hoci sa cudujem, ak sa mi niekto pochvali, ze manzel ju uz nepodvadza, od kedy sa im narodilo dieta, tak neriesim...

ivuska027
10. apr 2015

@libka1 ale treba aj takuto temu, ved uz mi niekedy idu ušami všetky tie starosti, trosku to zavše odľahčit nezaškodí 😉

libka1
10. apr 2015

@ivuska027
@svetka66 ved v poho, ja nemam s temou problem 🙂 tiez radsej precitam nieco pozitivne ako tie hororove pribehy co sa tu niekedy objavia...

mejjus
10. apr 2015

my sme manželia 15 rokov (poznáme sa 18) sme úplne nenormálna rodina :D môj manžel sa k veciam už na začiatku postavil tak , že som manželka ,mama a nie slúžka 🙂...Chalani sa to tak tiež naučili 🙂 Manžel s kamarátmi nechodí (aj keď ho posielam ) , chodíme spolu , aj s ich manželkami 🙂 neviem ..ale nám to ešte stále bez problémov funguje 🙂

klauduska
10. apr 2015

@svetka66 gratulujem a drzim palce,aby to takto ostalo stale....!
Nie ste nenormalni, to skor ludia co sa ta pytaju taketo blbe otazky su nenormalni....

My mame krasny vztah, lubime sa, pomahame si, doverujeme a verime si....Inak podla mna vztah nema vyznam a nefunguje -- resp. funguje,ale nie podla nasich predstav....

Bud rada, ze je to tak ako je a uzivajte si zivota....Drzim palce 🙂

evelynm
10. apr 2015

nemusis sa nikomu okolo seba spovedat z toho, ako spolu s muzom zijete. Zjavne je okolo teba vela nestastnych ludi. Uzivaj si vasu domacu pohodu, to, ze sa mate radi a pekne si nazivate a nenechaj si odcerpavat energiu. My s muzom zijeme uz dlhe rokoy v peknom, pohodovom vztahu, mame sa radi, rozumieme si a povazujem to za normalne. Aj okolo nas je vela ludi, ktori spolu ziju pekne. Ono - kazdy si je strojcom svojho stastia a ak ludia, ktori ti davaju take blbe otazky a vnucuju ti nejake svoje nazory nie su stastni, bude to zrejme len a len ich pricinenim. Muza nam nikto nepridelil, vybrali sme si ho same a co sme si vybrali, to mame. Dalsia vec je, ze by sa kazdy mal pozriet na seba, co on robi pre to, aby jeho rodina dobre fungovala.

peneloppe
10. apr 2015

to je take slovenske. 😀
ludia sa o teba budu najviac zaujimat ked ti nejde karta. akonahle je vsetko ok, pohoda, tak ich to nezaujima alebo rypaju a hladaju ze niekde predsa musi byt problem, ved tak to nejde. ale ide. nehovorim ze ja to mam uplne tip top ale v pohode. 🙂
a odpoved na tvoju otazku: ste normalni a takito aj ostante! 🙂

natalym
10. apr 2015

@svetka66 A prečo Ťa to trápi? Veď ak si spokojná, tak nerieš.

svetka66
autor
10. apr 2015

@evelynm toto je napisala mudro...kazdy ma svoj vztah budovat a starat sa on =)

prunee
10. apr 2015

Nechapem.. Stastnych a spokojnych rodin je vela, ako je vela aj tych s problemami. Ja mam uplne super rodinu, manzela, dieta a nepripada mi to zvlastne, ani nenormalne a ani ludom okolo mna...

janickacrazy
10. apr 2015

@svetka66 Ja ked som nastúpila do novej práce, tiež som bola za exota, lebo všetky baby sa tam sťažovali na svojich manželov, že nepomáhajú s deťmi alebo málo zarábajú alebo im nevyznávajú už lásku ako kedysi a stále niečo. Ja som ich vždy dorazila, že moj manžel je úžasný, veľmi sa ľúbime, pomáha mi v domácnosti, dobre zarába. Ked som mala poobednú tak vždy pre mna prišiel do práce autom, aj ked to mal daleko a to už tie moje kolegyne absolútne nechápali a jedna mi povedala: To moj by prišiel pre mna do práce autom možno tak keby som si zlomila nohu. 😀 Slováci sa všeobecne veľmi radi sťažujú, ja som spokojná, takže ja sa nemám načo sťažovať. 😉