Som zlá matka

angi07
4. sep 2013

Ahoj. mám veľké výčitky, že som zlá maminka. Mám 5 mesačného synčeka, ktorého sme síce veľmi chceli, 2 roky sme sa usilovali, mám po sebe 1 neúspešné Um.opl. a nakoniec, keď som už povedala, že bábo teraz nechcem, že je aj lepšie, že sa nepodarilo , máme veľa starostí, staviame dom, financie atď.tak sa nakoniec podarilo. Tešila som sa, boli sme šťastní . Vedela som, že to bude náročné, že sa nám zmení život. Bola som na to pripravená. Prvé mesiace boli nesmierne ťažké, bolesti bruška, neustáli plač. prekonali sme to , zlepšilo sa to , teraz zase zúbky.... nespala som už 5 mesiacov, malý sa v noci zobúdza každé 2 hodiny, kým horko ťažko zaspím zas je hore.... cez deň spí tak max. hodinu , kým sa najem, vyperiem, umyjem riad, je už hore. keď mám čas tak cvičím, snažím sa dostať do formy, ked aj nespí, je pri mne, držím ho za ruku, alebo dám do hojdacieho kresla, aby ma videl ako cvičím. Varím, tak, že je pri mne v kočíku, ale stále plače, je mu dobre len na rukách. Mám 160 cm a 54 kg, drobec má 8 kg, nevládzem ho stále nosiť na rukách, denne si dávam lieky od bolesti, lebo kríže aj plecia - kĺby- ma nesmierne bolia. Viem, že pre dieta všetko, treba sa obetovať, že to je normálne, že sa to zlepší, ale včera už som bola v koncoch, nieže plakal, ale normálne reval, že mu hlas odišiel. lebo sa mu nechcelo sedieť v autosedačke...a začala som s ním kričať, bola som drzá , že načo mi bolo dieťa.. už sa hanbím za tieto slová ! ☹ mám pocit, že som zlá mama, že by som chcela prespať aspoň 8 hodín, že by som sa chcela starať troška len o seba , že by som chcela troška vypadnúť niekam SAMA.........

kikaski
4. sep 2013

@angi07 niekedy si aj ja hovorím, že to nezvládam..ja si myslím, že to je prirodzené...moja mala tiež ťažké prvé 3 mesiace, plakala skoro nonstop...teraz je lepšia, už sa sama hrá, tiež má 5 mesiacov, ale v noci sa ešte budí, tiež mám niekedy pocit, že už idem zaspať a zase 🙂 my sa akurát chystáme dom stavať, takže muža moc nevidím a som s ňou sama...lubim ju najviac na svete, ale dakedy sú situácie, keď mám chuť buchnúť dverami a utekať....ja si myslím, že to čas všetko vyrieši...na rozveselenie ti poviem, že jedna kamarátkina suseda má dvojičky a v noci keď kričia tak ona na nich na celú bytovku kričí vy "p**e je**ute už spite" a pritom sa ich nechytá ani nič, len sa asi tak ventiluje 🙂 takže nejako sa ventilovať musíme,každy po svojom, zase tiež nie sme dokonalé stroje 🙂 verím, že to bude všekto okej aj u vás aj u nás 🙂

ava11
4. sep 2013

@angi07 tvoje pocity su uplne normalne a zazila ich takmer kazda mamina (vratane mna). Vies kolkokrat som si povedala, ci je toto naozaj to, po com som tak tuzila? Si s dietatkom sama? Co jeho otec? Stari rodicia nepomozu, aspon pokocikovat hodinku dve. Nie je ziadna hanba sa na chvilku dietata "zbavit" a venovat sebe. K tomu noseniu na rukach, skusala si nejaky nosic, satku? Je to na chrbticu urcite lepsie ako drzat ho na rukach. Nas syn teda nebol az taky strasne narocny ani uplakany, koliky sme nastastie nepoznali, ale vyzadoval vela pozornosti a tiez extra dobre nespaval. My sme si s jeho otcom urobili vikendovy system, kedy kazdy vikend k nemu rano vstaval niekto iny. Cize jeden vikend sa napr maly zobudil o siestej a ocko si ho zobral do obyvacky, prebalil nakrmil a venoval sa mu, kym som nevstala. A vstala som veru az vtedy, ked som bola vyspana. Druhy vikend som vstavala zase ja a spal on, kedze z roboty je tiez vycerpany. Tento system mame dodnes a to ma maly uz 16 mesiacov.

anjelicek26
4. sep 2013

@angi07 - pre dieta sa netreba obetovat, to je casta fraza a uplne mimo 😝 Aj ked to co mas doma je uplne normalne 5 mesacne babatko, bud rada, ze nemas deti dve, alebo ako ja tri 😀 To by ti asi inak ritku stiskalo 😀 😀 😀 Prepac ale strkat hlavu do piesku vobec nepomoze, ale sa tomu postavit a pozitivne naladit, ak ta bolia klby, tak ho asi zle nosis, tak treba babysatku alebo ergo nosic, tam sa ti to nestane. Cez den neupratujes - cez den spis s dietatom. Bud rada, ze pri jednom dietati tu moznost mas. Plus ver mi - vikend - da MANZEL dieta do kocika a IDE SAM na prechadzku aspon 2 hodiny a ty SPIS. Toto ho musis naucit, ze aj ty potrebujes oddych. Dieta je vzdy obrovska zmena, taketo myslienky, ze na co nam bolo dieta asi ma v urcitom momente kazda.. a ked sa ten tvoj drobec na teba usmeje, asi aj mas tu odpoved. Lebo to stoji za vsetku tu namahu.

angi07
autor
4. sep 2013

@kikaski Ja ho tiež ľúbim najviac na svete, keď som s ním stále sa len usmieva, je taký smejo, vykrikuje, blaboce, 🙂 aj keď som s ním kričala tak najprv len kukal že čo, a potom sa začal smiať .... len fakt už cítim, že to už nevládzem, manžel tiež z práce uteká na dom, v noci nevstáva , a potom sa ma pýta, prečo som nespala s malým cez deň tak ma ide šľak trafiť... no prečo, lebo by sa vrátil domov do bordelu a čo by si dal na večeru??? jáááj ťažké to je, nehovorím že mi nepomáha, vymení plienku, okúpe ho, keď je doma...ale on nerobí každý deň to isté monotónne , muži to jednoducho nepochopia. ☹

evita_g
4. sep 2013

baby, asi vas moc nepotesim, ale treba to len vydrzat. pri detoch je to tak... prve tri mesiace ich trapi kolika, potom idu zubky, potom sa ucia chodit a treba ich mat nonstop na ociach, neskor pride nekonecne obdobie vzdoru atd. atd. obcas je to na nervy, dieta reve, mama v koncoch,mozno krici, mozno place, mozno vsetko naraz. ale po chvili sa dieta upokoji, usmeje sa a my sme najstastnejsie na svete 🙂
@angi07 ak muz nema cas pomahat s dietatom, lebo chodi do prace a stavia dom, urcite sa najde niekto v okoli, kto z casu na cas pomoze, postrazi babo, nejaka kamoska alebo niekto z rodiny. netreba sa hanbit poziadat o pomoc, nie je to nic nezvycajne, kazdy obcas potrebuje pomocnu ruku. drzim palce.

anjelicek26
4. sep 2013

@angi07 - tak by prisiel domov do bordelu (kolko bordelu narobi 5 mesacne dieta pocas dna??) a nemal by teplu veceru (tu u nas nemame takmer nikdy) a co? Pri detoch zabudni na dokonaly poriadok - za tie kruhy pod ocami to nestoji. Manzel ma pravdu, lahni si s malym. Moj manzel tiez v noci nevstava, ani to po nom nechcem, pri kojeni by moc nepomohol a do prace vstava o pol siestej... Benjiho mam u seba v posteli, pol metra od seba, prisaje sa a zasa spime, otazka par minut... ulahcujem si to, lebo pri troch to inak nejde. Lebo po nich ten bordel v dome skutocne je, oddych uz pomenej 😀

mamina_25
4. sep 2013

@angi07 hlavu hore...uzivaj si tie chvilky s malym naplno lebo raz dva vyrastie.tiez moj drobec bola narocne dieta a nadavala som bola som nervozna...zachvilu bude mat 3 rocky a ja by som uvitala este raz aby bola taka drobna a boli sme spolu staaaale 😉 viem ze je to tazke ale ani to nebude trvat vecnost tak si ho uzivaj kym sa da 🙂

horana
4. sep 2013

Nie si zla matka. Tieto prve roky s extremnejsie narocnym dietatkom su take, nevydrzal by ani superman. Velakrat si este padnes na dno, fyzicky aj psychicky, zufalstvo bude casto pomerne beznou vecou. Snazis sa ako najlepsie vies, napriek tomu permanentne nevyspanie, to ze sa akoby nedari vzdy reagovat na potreby dietata ktore vyzeraju bezodne, nemajuce konca, ze das zo seba vsetko a je to stale malo. Poznam doverne. Zdravotne ma to tiez zruinovalo. Jasne ze clovek sem tam aj vybuchne na dieta, hoci to za to nemoze. Aj si praje dostat sa spat z toho vazenia, lebo naozaj tie podmienky niekedy lager pripominaju, vysli take clanky ako mucia vaznov nedostatkom spanku a pod. niekde na Blizkom vychode presny popis ako to v reale je, a potom porovanie ako to ma v reale matka s drazdivym dietatom, to neustale vstavnie, vreskot preratany na decibely - a matky vysli ze su na tom horsie!
Nevycitaj si obcasne myslienky. Ved nie sme stroje, sme len ludia. Tiez mame svoje potreby. Nie si v tom sama, zaroven mamicky ktore take dieta nezazili a to ich mohli mat aj viac toto nikdy nepochopia. Resp. si myslia ze aj moje plakalo, nepoznaju rozdiel. Ja som bola takymi obklopena a klinceky do rakve mi boli tie svate vyhlasenia v style ukludni sa ty a bude dobre aj diatatu lebo kludna matka ma kludne dieta. Za take by som vtedy vrazdila. Mne sa nahodou dostalo zadostucinenia, nakolko osoba ktora mi to tvrdila najviac, majuca uz v tej dobe dve relativne kludne deti, tak mala aj tretie v tej dobe ako som sa ja po par rokoch dala na druhe. Moje druhe bole kludnucke, takze som za prve videla ze to nebolo mnou, a jej sa to 3. narodilo total kriklun a nespavec a zruinovalo ju. Ja som jej nevravela nic, len ona uz svoju teoriu o kludnych matkach ani raz nevytiahla ovdvtedy.
Takze tak, vydrzat, teba to zoceli, ono to prejde, aj ked trvanie je individualne a niekomu aj cele prve roky take su. Ale cas vylieci vsetko a neboj, dostanes sa opat do formy a aj dieta vyrastie, dobre bude.
Inak moj je teraz uz kludny skolak, premyslavy, mame spolu super vztah, on sa na svoje ranne roky nepamata vobec, a ja ne ne uz tiez radsej nemyslim, nakolko to mam tak vytesnene ze az, bolo to skratka o nervy. Ale zase vidim na sebe aj v pracovnej oblasti ten rozdiel, pamatam si este ako som reagovavala predtym a co predstavuje problem pre terajsie bezdetne kolegyne, a niektore aj detne, a vravim si ano, na nieco ten vycvik bol. Ono nic sa v zivote nestraca, ziadna schopnost, skusenost, ktorou musime prejist.

Inak ja si dovolim nesuhlasit s tvrdenim ze to zavisi od poctu deti, keby si mala viac "normalnych" paradxone to nemusi byt vobec ale vobec lahsie, napr. ja sama pri druhom mi to slo x nasobne lahsie nez s tym jednym prvym a poznam aj viacdetne maminy ktore su skusene a naozaj tvrdia toto tiez ze poklona pred maminami aj jedneho dietata takeho ktore vie v zaciatkoch "zatat".

nikolet_89
4. sep 2013

@angi07 je to uplne normalne !!! tymto si presla asi kazda z nas do 1 roka je to velmi narocne, ja sama si hovorim, ze som zistila az po roku co s mojou dcerkou mam naozaj robit, co potrebuje a kedy co chce...bolo to narocne, teraz mame 18m a je to super, dokonca rozmyslame nad druhym dietatom i ked mam pri tom myslienky, ze jedine z lexaurinom 😀 😀 😀 neboj ono sa to naozaj zlepsi... nemas niaku kamaratku ? alebo mamu ? niekoho komu by si mohla drobca aspon na jednu noc dat ? vyspala by si sa a ver tomu, ze hned rano by si po neho utekala 🙂 ak nemas nikoho tak si to rozlozte z mm ak nekojis tak mu tu flasku vie podat aj on, ak kojis nech ti ho jednoducho v noci nosi ty mozes v podstate spat...

moonglow
4. sep 2013

@angi07 nie si zla matka... materstvo je velmi narocne a mas pravo byt unavena ci vycerpana ... starsi syn bol velmi narocne dieta, takze viem, o com pises ... a nevyspala som sa uz takmer 5 rokov ...

domace prace si co najviac ulahci... riad nemusi byt stale umyty, zehlenie nie je nevyhnutne ... vlhcene obrusky su vynikajuce na rychlo upratanie vsetkeho vyliateho, pokvapkaneho, zapraseneho, zamackaneho atd.

ak ti cvicenie robi radost, drz sa ho, ale ak ho teraz vnimas len ako dalsiu povinnost a ak je pre teba dokonca bolestive, tak necvic... daj si radsej sprchu, zapal nejaku vonavu sviecku, urob dobry caj a vyloz bohy... to ta vzpruzi viac ... na bolave klby mozes skusit uzivat kolagen... na energiu skus chia semiacka

manzelovi na veceru urcite staci ohriat nejaky polotovar alebo natriet chlieb ... a to vlastne zvladne aj sam 😉

urob si vzdy vecer, ked je uz manzel doma, chvilku len pre seba... ja sa zvyknem zavriet na balkon, len tak si tam sedim a pocuvam ticho 🙂

hradnapani
4. sep 2013

@angi07 klud, si uplne normalna mama 😉 Ktora toto nezazila, nech zdvihne ruku! 🙂

ja by som ti poradila dve veci: v ziadnom pripade neriad domacnost, ked dieta spi. Vtedy si okamzite lahni aj ty a oddychuj! Domacnost neutecie. A ked si potrebujes navarit alebo nieco popratat a dieta je hore a chce sa nosit na rukach, tak sup s nim do ergonomickeho nosica alebo satky. (V spravnom nosici nehrozia bolesti chrbtice, pokial s nou nemas ine problemy) A neboj sa, nezvykne si, to je len taka oblubena vyhovorka tych, co nosit nechcu alebo nikdy nenosili.
Zial, teraz idete do velmi narocneho druheho polroka, takze treba si veci ulahcovat ako sa len da...

moonglow
4. sep 2013

@anjelicek26 ja mam deti dve a mam pocit, ze je to LAHSIE, ako ked som mala len jedno ...

brmbo
4. sep 2013

ahoj ja som bola na revy prve4mesiace,ako sme prisli z porodnice stale len plakala,bola hladna kazdych30min,mala velmi takzku kolyku,bola stale hore ci v noci ci cez den,aj ja som nakricala na malu veruze ☹ to jeprirodzena reakcia ked je clovek nevyspaty a unaveny 😎 a to som musela chodit este so psom von,ked mala zaspala,ja mam tiez problemy s krizami a veruze nie jeden krat mi seklo ze som sa nepostavila,malu som drndala vyse roka na rukach a to niekedy aj30min co nechcela spat,potom sa to upravilo ked som zacala prikrmovat od4mesiacoch,potom mi uz aj prespala v noci,cez den nechcela spavat a v kociku uy ani pocut otom,ale nato prisli zubky a co zubok to 40tepoty 3dni,takto sme to stale mali dokolecka,ale zvladla som to,teraz uy ma4,5r a je to super 🙂 zena yvladne vsetko a to som bola sama na dceru lebo manzel robi v zahranici 😒 aj ja som cvilcila ked sa mala narodila a to som mala30kg navyse,za 3mes som ich dala dole co som bola nanervy ☹ tak vela zdaru prajem,potom sa budes nadtym len usmievat uvidis 🙂

yarnie
4. sep 2013

Šatku, manducu alebo iný ergonomický nosič. Ja som prala varila vešala prádlo nakupovala a prechádzkovala len tak. Dieťa spokojné, len keď som bola v pohybe zpočiatku, neskôr som sa už mohla aj najesť s ním posediačky. Nosenie pomáhalo. Držím palce.

hori
4. sep 2013

prave si mi uplne dokonale pripomenula moje zaciatky s prvym dietatom... 😉 a tiez boli situacie, za ktore sa hanbim a jedine moje stastie, ze si to dieta nebude pamatat... 😝
no takto... zlepsilo sa to asi v 6 mesiacoch, ale zase nas vtedy nastastie zubky netrapili, to fakt... a jedinou mojou spasou bol manzel - ano, takmer pravidelne prichadzal do bordelu a ked chcel mat aky-taky poriadok, musel prilozit ruku k dielu, a ano, castokrat si musel na veceru urobit chlieb s maslom a sunkou a samozrejme aj mne...
je to vela o psychike, lebo ked som potom neskor mala dve malicke deti, nebolo to az take narocne ako tie zaciatky s tym prvym... pri druhom sa mi napr. uz nescvrkaval a nebolel zaludok od stresov, ked plakalo, brala som to viac v pohode...

anjelicek26
4. sep 2013

@moonglow - isteze je to lahsie, lebo to cele uz beries a vnimas inak ;)

duratlicka
4. sep 2013

@angi07 Si uplne normalna mama🙂Potrebujes len viac casu pre seba.Niektore zeny nenechaju svojich muzov postarat sa o babo,ja som muzovi vsetko ukazala a okrem dojcenia ma vie 100% nahradit,to je velka pomoc.Ked drobec zaspi,lahni si aj Ty a nie sa nahanat s domacimi pracami.Dokym sa to troska ustali,nebudes mat vsetko doma tip top,ale to vobec nevadi.Dolezitejsia je pokojna mamina🙂Drz sa!

jajus28
4. sep 2013

Si super mama, lebo to vsetko zvladas, a to, ze mas chut byt sama, vyspat sa, oddychnut a vypnut je uuuplne normalne Ja som si tym vsetkym tiez presla, vsetci mi radili, aby som si isla lahnut ked aj babo, no mne to nedalo vzdy som si povedala este toto a toto spravim a pojdem, az nakoniec vstal skor, ako som sa dostala k tomu ist si oddychnut. Aj mi sme si presli kociarmi, klokankami, uspavanym na rukach,nie kazdy den ale boli obdobia, no katastrofa. Ja mam 179cm a 80kg a ver plece odchadza aj mne kolko krat mi slzy isli do oci, ze som ho musela az polozit, ovsem zase zacal revat a islo sa od znova, plakala som s nim. A to musim aj draheho pochvalit velmi mi pomahal no moje pocity beznadeje, unavy a toho ze to nezvladam som aj tak mala. Neboj ono to pride, prespi celu noc, zacne byt trosicku samostatny zahra sa aspon 15 min sam, zatial si spravis kavu a vylozis nohy. No ver mi velmi pomoze to zo seba dostat, ak chces napis. A drz saaa, mami su silne i ked letia dole hubou.
@angi07

jajus28
4. sep 2013

Babyyy tak som sa tu zacitala, ze mi obed zhorel v trube 😉, bude chrumkat.

katren
4. sep 2013

@angi07 neboj, nie si zla.....keby si videla moje nove "vzory" v kuchyni na dlazbe 😀
ale naucila som sa to neriesit, ako aj kopu inych veci.....pocka to 😉 ja mam tri, dve momentalne spia, ja som dala varit obed a tretia isla za babkou /byva vedla/
v noci som nespala, boli ma hrdlo az po usi, takze dnes umyvanie a upratovanie nehrozi a idem smer paralen a postel....deti mam na vysielacke a najstarsia sa od babky nepohne 😀
vysavanie a upratovanie pocka aj do vecera alebo pokym sa mm vrati a to ze nebude vecera.....neva....nasi ficia na krupici momentalne, takze rychlovka a zas smer postel 😀

andrejka1974
4. sep 2013

@angi07 ja som toto zazila pri starsej dcerke, tiez som z nej bola do roka fakt zufala, cez den spala len dvakrat 20 minut a od 15.00 do 2.00 revala vkuse, aj na rukach, aj v postielke ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nestihala som vobec nic, este ze starsi synovia uz boli samostatnejsi 🙂 🙂 🙂 🙂 a spravili co bolo treba, a ver mi nadavala som dlho, ze preco som ju mala , vsak mi bolo dobre , najmladsi syn mal vtedy uz 8 a pol roka a ja blba mam uvrestane decko, ale preslo to a teraz mam este mensiu dcerku a ta je oproti nej zlatulinka, neplace, vyhra sa sama no radost, ale aj tak nelutujem, ze ich mam, a zla matka nie si, len si proste vycerpana , skus dat maleho niekomu postrazit a ver mi ulavi sa ti 🙂 🙂 🙂 🙂

mikiella
4. sep 2013

Nic sa neboj ono to prejde ja som nastastie mala super malu stale spinkala len trosku nas na zacitku bolelo brusko ale inak super dieta mala som 19 ked sa mi narodila a pred sebou este rok na gymku to bola makacka.... priatel zo zaciatku bl divny nevenoval sa malej a ja som uz ani nevladala mala som tazky porod atd. dnes ma mala skoro 11mesiacikov a je uuuzasna ocino sa s nou stale len hra ona je rozumna a om najstastejsia maminka na svete. A dnes este viac lebo som urobila posledne maturitne skusky 🙂 neboj mesiaciky prejdu ako voda a az ti bude luto ze to tak zbehlo hlavne sa chod prejst alebo nech pride krstna alebo mamina kamoska pokocikovat a ty si uvar caj,kavu a len tak si lahni... Moj do mna stale drbe ze je tu bordel on je zvyknuty na poriadok atd. ale teraz pocas maturity a ucenia na nu robil veci on ...varil,kupal malu a vecer len tak odkvecol :D cize asi pochopit ze to nie je len tak... DRZIM TI MOJA PRSTEKY NECH SA MALICKY UKLUDNI A NECH SPINKA VIAC HLAVNE MUSIS BYT KLUDNA AJ TY. 🙂

palomka
4. sep 2013

kazdy den ked ma deti zlostia si poviem naco som chcela dve deti, ci mi nestacilo jedno 😀 ked som ich nemala, tak som chcela aspon jedno, aby som sa mala o koho starat a teraz by som chcela aspon jeden den v tyzdni sama pre seba. alebo aby sa aj o mna niekedy niekto postaral 😒 aj moj syn je straaaaaaaaaaasne zarevany. od kedy sa narodil v jednom kuse reve, ma zlu povahu, je naladovy, stale sa mu nieco nepaci, stale chce robit nieco ine, nebavi ho dlhsie sa s niecim hrat.... proste je narocny. a kazdy vecer ked zaspia dakujem Bohu, ze ich mam, ze mam nieco v zivote co je len moje, nieco zo mna, niekto kto tu bude cely zivot pri mne a ja verim, ze raz sa mi ta starostlivost o tych mojich certov vyplati 🙂 aj minule mi dcera (4,5r) povedala, ze maminka, ked budes stara, tak ja ta budem prebalovat a sprchovat ta a starat sa o teba 😀 😀 😀 a presne pre tieto chvile ked mi chcu urobit radost, usmev na tvari milujem zo vsetkeho najviac a vzdy si poviem, ze hadam do 15 rokov mi syn plakat nebude 😅 ... ze je to na urcity cas a bude dobre... a nakoniec...ver mi, ze tieto pocity co mas ty ma kazda matka 😉 a nemaj vycitky...a dietatu je jedno ci je doma upratane alebo nie, ono radsej oceni, ze ste spolu 🙂

milosko86
4. sep 2013

Dieta vidi ak si nervozna, tak bude aj ono, mne to mala tiez robila, a to som jej musel vynahradit aj maminku. Na to nie je ziadna rada co mas robit, kazde dieta je ine a to myslim doslovne. Hlavne ked v tomto veku idu zubky. Tomu sa neubranis. Takze neviem ako ste na tom,ale domace prace, skus nechat na niekom inom, Ja som robil oboje,ale viem ze sa to da. 🙂

nanulik
4. sep 2013

@angi07 podla mna vobec nie si zlá matka, toto zažíva, teda aspon si myslím, každá.... ja som jednou rukou varila a na druhej držala malého, tiež ani na minutu položiť, a ked tak reváááál, že na záchode zdržať? nie... sprchovať len ked spal aj to iba slabučkým prudom aby ho ten zvuk nezobudil. teraz. keby sme mali druhé, hned kupujem kvalitný nosič.... ja s tým teda nemám skusenosti ale možno by vám to pomohlo
a raz za čas zveriť dieťa niekomu a vypadnuť, ja som chodila do školy, takže som si "neoodýchla" v pravom zmysle slova ale aspon som sa odreagovala od malého.

nanulik
4. sep 2013

@horana to zufalstvo 😀 no keby som tu napísala aké som mala myšlienky ked mal malý "svoje dni" tak by mi ho brala nie anglická SS ale hádam aj nejaká vyššia organizácia 😀😝☹

angi07
autor
4. sep 2013

@katren
@jajus28
@duratlicka
@hori
@brmbo
@hradnapani
@moonglow
@nikolet_89
@horana
@kikaski
Ďakujem všetkým.... Nekojím takže áno, aj manžel by mohol kludne vstat v noci, aspon raz za noc a aj to cez víkend, ja mu to hovorím ale žiadna reakcia. áno nedá mi to, ked vidím , že všade hračky, vyprané ale nevyžehlené prádlo atď. nemala som na mysli, že 5 mesačné robí bordel.... jednoducho tu šálka, tam tanier, riad, prádlo , manželove ponožky.... :-/ neviem, ako by som ho nosila zle, veď ho musím zdvihnúť , keď plače. od malička mám problémy s chrbticou , takže o tom len toľko. musím vydržať. skúšala som nosidlo, ale sa mu v tom nepáči, plakal ale veľmi. musím asi vymyslieť niečo iné.... už len čakám kedy bude sedieť, a bude lepšie. strašne je zvedavý, ani v kočíku sa mu nepáči, musím ho dať do vajíčka, lebo odtiaľ aspoň vidí na okolie, ale už mu je to malé, tak kým nebude sedieť nejako vydržíme. 🙂 Bývame u rodičov, ale od rána do večera sú v práci, ked dôjdu domov, na 10 minut sa postavia nad kočík a bla bla a to je koniec. Nehovorím, že mama ho ešte neustrážila, bol jeden týždeň, keď som s manželom chodila na dom malovať , tak na 2 hodinky som ho nechala na mamu, ale mi to dobre zariadila, lebo ho uspala skôr, no prečo nie, však plakal, ja vtedy ho zoberiem na ruky, idem s ním do záhrady , pred zrkadlo, hoci čo, len aby nezaspal pre kúpaním. No a potom sa mi drobec zobudil o 3 v noci a nechcel ďalej späť. takže tak. možno to je aj moja chyba , ale ked to aj naznačím, že by sme išli von,alebo sem- tam..., a nechcela by som brat malého, tak nikto ako keby nič nepočul, tak nakoniec ho vždy beriem zo sebou . Moja chyba je asi aj to, že ho stále mám a mala som na rukách , a teraz je zvyknutý ale som bola na nervy z toho, čo mi každý vravel, : nechaj ho plakať však bude mať silnejšie pľúca... jednoducho mne to nenenchalo, ked mi plakal, tak som ho zobrala na ruky a ukľudnil ho. je to veľmi dobrí pocit - na nezaplatenie- keď vidím cítim ako ma má ten krpec rád a je na mňa nadviazaný ale na druhej strane je to aj náročné! Ďakujem ešte raz všetkým, aspoň viem, že nie som nejaká beštia :-P
@anjelicek26

bianca2
4. sep 2013

@angi07 moja dcerka ma 19 mes a prvy rok bol dost tazky.teraz je to o nieco menej narocne,ale tak sa vychovavaju deticky,treba to brat tak ze je to normalne.aj ja som mala nespavca,prvych 6 tyzdnov som skoro vobec nespala kedze dcerka sa budila aj kazdu pol hodku a ja som ju len kojila a na rukach drzala.cez den spala dvadsat minutovky a uspavala cela rodina cele dni.potom som zistila ze dcerka je velmi kontaktna, zacala som ju nosit v satke a aky pokrok spala aj 4 hodky.este nam trebalo noci poriesit.tak som si ju polozila krizom na seba na cicku a takto zacala spavat.napila sa kedy chcela a bol klud.takto sme spavali asi do 10 mes,teda ja stale len v jednej pozicii na chrbte.a potom som ju zacala pomaly skladat vedla seba.spi.pri mne dodnes,napije sa kedy chce a spi dalej. Ona je velmi ziva,neposedna,behame cele dni po vonku,fakt nezmar.navarim pri nej len ked sa jej venuje starka alebo ocko.upratovanie to iste.ale je taka krasna,nase zlaticko,s dobrym srdieckom,nemenila by som ani za nic na svete.

andelok
4. sep 2013

@angi07 Keby sa podla toho, co si napisalo, meralo, kto je zla matka, tak sme zle matky pomaly vsetky....ja mam doma tiez nespavca, ma 20 mesiacov a maximalne prespala 5 hodin, aj to som nechapala...doteraz sme v noci hore kazde dve hodky, ale spime spolu a ked sa zobudi, len jej "hodim" prsnik a je to 🙂 Cez den mi spavala po pol hodkach, vyriesila som to tak, ze som si kupila ergonomicky nosic (Manduca), v nom som ju uspala a nosila na sebe cely cas spanku...ked sa po pol hodke zacala budit, pohopsala som na fitlopte (popristom som ci citala, pozerala veci a nete a pod). A ked sa zas ukludnila, nieco som poupratovala, navarila...ale urcite nie vela. Po case som pochopila, ze mi je dolezitejsi moj psychicky klud ako upratany byt a jedlo v hrncoch...takze som malej spanok zacala vyzuivat uz len na svoj oddych a potesenie 😀 Ak mam pravdu povedat, prvy polrok bol bbrutalny...dietatko sme chceli,ale casto ma napadali myslienky, ze ja na to asi nie som, ze nestacim, nezvladam...Aj hlas som na nu sem tam zvysila, ako keby mi mala rozumiet 🙂 Postupne sa to vsetko zacalo otacat, cez den prespi v posteli aj dve hodiny, v noci je to vydrzatelne, ked sa pohra sama, tak nieco upracem, navarim...alebo ju do toho zapajam (metlicka do ruky a ide sa). Tvoje dietatko je este male, ver tomu, ze casom to bude lepsie. A este k tomu nosicu: mam 50 kg, 158 cm a malu som v nom nosila do roka (cize do jej 10 kg) a bez bolesti chrbta. Ten nosic je fakt zazrak 🙂 Drzim palce a aj ked to znie ako fraza, casom to bude lepsie...teda nie len lepsie, ale uzasne 🙂

lucinka1104
4. sep 2013

@angi07 nie si zlá matka ale normálna matka