Zlepší sa to ešte?

zuzkabernathova
29. júl 2015

Ahojte baby. Ja by som vás poprosila o nejakú radu alebo názor...S manželom sme spolu 4 roky. máme 17 mesačného chlapčeka- je na mne úplne závislý a zároven úžasný. mali sme spolu pekný vztah, vela smiechu, pusiniek, nežností, objatí... Ak led som bola tehotná, tak sa o mna staral ako o princeznú- keby mohol aj by za mna dýchal....ale všetko sa zmenilo asi dva týždne ako sme prisli domov z pôrodnice- asi som mala velké ocakávania...doma mi velmi nepomáhal- až ked som ho o to požiadala...všetko bral ako samozrejmé- že má navarené, opraté, čisto a ešte aj o dieta postarané- on prišiel z roboty o 14:30 a mal klud. aj si zdriemol.ja som makala pri malom- nechcel spávat ani cez den a poriadne ani v noci. Potom som varila, riadila...cez den som nespávala, v noci pár hodín. tak som začala byt výbušná.už som bola totálne unavená...a nastali hádky- často a dodnes. teraz si našiel fušku/ ani nie tak kvôli peniazom ako kvôli tomu, ze bude mat zmenu/ ja som ho chcela mat doma...- domov chodí okolo 20hod. naje sa, umyje a ide spat. spolu sme asi 20minút- kým je. a cez víkendy mi vykrikuje, že ho už nelubim, bo ho neobjímam, nebozkávam, nie som k nemu milá...ale mna to tak nebaví- cez týžden sa ani nevidíme a cez víkend sa budeme hrat na zalúbených- a malý neznesie ked je pri mne. hned ho odstrčí a objíma ma🙂a ked prišiel náhodou skor domov- bol u suseda...on má spoločenský život- ja nie. a začal mi vykrikovať- že flirtujem s jeho švagrom. fuška sa pomaly končí, ale ja som si už asi bez neho tak trochu zvykla...napíšte mi prosím na to niečo..lebo ma asi trafí... ☹

prego81
29. júl 2015

@zuzkabernathova

ahoj, pises ze ste mali pekný vztah, vela smiechu, pusiniek, nežností, objatí... Ale o tom nie je vztah, mozno tak na uplnom zaciatku. Vztah je o dovere, respekte, tolerancii a komunikacii (smiech, pusinky, neznosti, objatia a dobry sex su len bonus)

Asi ste na dieta neboli pripraveni. Dieta neprinasa len radosti, ale aj zodpovednost a starosti...

Tu si pomozete len vy dvaja, drzim palce.

sissy27
29. júl 2015

@zuzkabernathova neuraz sa, ale podľa mňa vy ste jeden z tých prípadov, kedy ste zabudli byť partnermi, manželmi, milencami a po pôrode ste zostali len rodičmi... ja chápem, že dieťa si vyžaduje maximálnu pozornosť a starostlivosť a je to náročné, vyčerpávajúce... ale ste manželia... chcelo to rozhovor na túto tému v zmysle "ty mi pomôž s malým, sprav pre nás toto a ja budem mať viac času na teba" ... a ak chcete niečo zlepšovať, tak myslím, že týmto smerom by ste mali ísť... jednoducho nezabudnúť byť partnermi 🙂 malý je dosť veľký, môže ísť na pár hodín alebo na noc k babke (alebo babka k nemu a vy von)

zabina27
29. júl 2015

@zuzkabernathova no to mas tak, zacarovany kruh, aj u nas je to podobne, chlap je akosi zvyknuty na svoje, zena chce aby cosi pomohol alebo spravil, jemu sa nechce alebo si radsej najde nieco ine, my sme potom podrazdene, tak just si chlap najde nieco, aby nemusel doma trcat, tak sme este viac podrazdene... zacarovany kruh, ale ani ja akosi neviem, ako z toho von. viem - ustupit, ale tak sluzku robit nebudem a ked nevidim snahu o nejaky kompromis, tak sa mi ustupovat a byt furt mila tiez nechce. nevravim, ze je to tak furt, ale su take dni, ja hovorim, ze - on furt niekam uteka (ci do pivnice, ci kupit hovadinku do obchodu, ci len natankovat auto a podobne pre mna hlupoty), ja som potom podrazdena a ked som podrazdena, tak on uteka 😀 len kedy ti chlapi pochopia, ze staci trosku snahy ci uz pomoct alebo aspon pochvalit a hned budeme motivovanejsie byt milunke a nie len unahanane 😀

katarinamarkova
29. júl 2015

@zuzkabernathova
- vysvetlila si mu hned na zaciatku, ze by mal doma viac pomahat, viac sa venovat tebe a dietatu?
- povedala si mu s cim potrebujes pomoc, povedala si mu ze jednoducho nestihas?
- dala si mu moznost byt od malinkata - tym myslim od prvych dni aktivne s malym? - ponosit, uspat, okupat, povozit, prebalit....?
- nasiel doma obcas nieco rozhadzane, nenavarene, ked si fakt bola unavena....? alebo si aj napriek tomu, pokial prisiel domov mala vsetko tip-top?
- po narodeni maleho si sa o seba starala aj nadalej stale rovnako? alebo to ostalo pri teplakoch a nastartovalo bezmake-up-ove obdobie?
- rozpravala si sa s nim o tom co presne ti vadi? co presne potrebujes? co presne by mal sprait?
- toci...tocila sa vasa domacnost o tebe- o nom- o dietati?.....alebo len o dietati?
- spravila si si niekedy pocas tych 17 mes. den volna? den iba pre seba?

hradnapani
29. júl 2015

@zuzkabernathova namiesto fusky nech ti radsej pomoze v domacnosti, aby si mala cas a hlavne energiu aj na vas vztah. Ty si asi trochu pozabudla, ze nie si len mama, ale aj manzelka a svoju pozornost prirodzene venujes najma dietatu, ale odskace si to vas vztah. On zase nebol pripraveny na otcovstvo (a mozno na dieta aj trochu ziarli, ze sa mu venujes a jemu nie) a zodpovednost , ktoru tato uloha prinasa - zapajaj ho do tejto ulohy, pomaly, nenasilne. Riesenie je len vo vasich rukach. Vykrikovanim sa nedostanete nikam, to razne stopni, nenechaj sa urazat.

andrejka1974
30. júl 2015

prepac, ale muz potrebuje aj teba, na to si nejako zabudla ,vsak si cez vikend urobte spolu nejaky vylet aj s malym, alebo ak mate babku dajte jej ho na chvilku a vyrazte si spolu von , muz potrebuje teba, viem ze toho mas vela, ale muza nezanedbavaj a urcite sa nehadajte,nikam to nevedie

bosoriak
30. júl 2015

@zuzkabernathova Chyba komunikacie hned od zaciatku - ak potrebujes ocenenie za svoju celodennu pracu, treba si ho vypytat. Ak si unavena ze ledva prepletas nohami, neupratuj. Ak ti vadi, ze nepomaha, povedz mu to. Popros ho o pomoc, aj muz je rodic. Ak ho odstrcis od vsetkych povinnosti a tvaris sa, ze to sama vies najlepsie, niet sa comu cudovat.
Chyba vam respekt na oboch stranach - tebe chyba respekt k tomu, ze zabezpecuje rodinu hmotne, jemu chyba respekt, ze zabezpecujes dieta a domacnost.
Treba na to vazny rozhovor s normalnou dohodou - co bude robit on, co budes robit ty, kedy to urobite. Mozno si to aj spisat, bez srandy. Inak sa totalne odcudzite o chvilu.
Rozpravajte sa. Dolezite je aj ako to podas, skus skor "Zda sa mi, ze..." alebo "Mam pocit akoby si..." To je lepsie, nez hned zacat vycitkami "Nepomahas mi" a "Chodis si kade-tade a ja tu trcim a upratujem" 🙂 Poziadaj ho o konkretne veci - teraz mi prosim daj pozor na maleho, chcem sa ist prejst. Alebo mozes pripravit veceru dnes ty, prosim? Nie su to tvoje povinnosti a on to tak nemoze chapat.
Drzim palce.

kemonka
30. júl 2015

osobnosť človeka sa cely život mení, aj manžel sa meni aj ty sa meníš, príchod dieťatka je velmi velka zmena......venuješ pozornosť ako matka viacej jemu.....ak to chceš zachraniť, myslim že nadychni sa, privri oči a povedz si že ideš znovu od začiatku....aj on to vnima možno že nevenuješ mu svoju pozornosť, tak ako aj ty to vnimaš že ti nevenuje pozornosť.....vychadzam z toho, že ti povedal, že mu chybaju tvoje bozky, objatia.......skus začni teda takto, že mu nebudeš nič vyčítať....ak chce objatia, tak ho objimaj, pusinkuj.......perfektna kniha na to je - 5 jazykov lasky - stoji za prečítanie.....každy hovorime nejakym primarnym jazykom lasky a každy mame svoju nadrž lasky, ak nie je naplnena, vtedy to takto krachuje....jeho primarnym jazykom su zjavne dotyky, tvojim pozornosť....ak sa naučite hovoriť svojimi jazykmi lasky, tak to môže pekne fungovať.....držím prsty....

siska53
30. júl 2015

@zuzkabernathova sadnut si a v pokoji sa porozpravat. Povedz mu ze vidis,ze on nie je spokojny z coho si myslis ze ro vyplyva,ale mu povedz aj tvoje pocity,preco to tak je,ze ani jednemu z vas to takto nevyhovuje a ze by ste sa teda dohodli na nejakom rieseni...co by on navrhoval..co ty a najst nieco aky model by vyhovoval obom.
Lebo ono to vyzera, tak ze ty sa tocis okolo maleho len a domacnosti,on je z toho akoby vycleneny.

Asi str sa nikdy o tom nerozpravali..a ani si ho nikdy nezadiala o pomoc s malym ci domacnostou? Lebo ak sit o nevydiskutujete normalne nie hadka a nezmenite obaja postoj - ano aj ty tak sa to nikdy nezmeni resp.k horsiemu.

janinah
30. júl 2015

prečo robíš všetko sama? prečo ho nepožiadaš,aby cestou z práce nakúpil,v nedelu navaril,prádlo vyvesil? ..ty ho nevieš/nechceš zpájať do pomoci,lebo chceš ukázať,že si super a všetko zvládaš,ale zákonite potom ti neostáva energia na neho ...a ešte jedna vec-nebuduje sa vzťah otec-dieťa,musí byť nejaká činnosť len pre nich dvoch,u nás to bolo kúpanie a večerné ukladanie na spánok+rozprávka...aspon raz v mesiaci naplánuj výlet niekam,so 17mes. sa dá v pohode....je to na tebe,rozprávajte sa,nečakaj automatickú zmenu,musíte na tom popracovať

maria1989
30. júl 2015

@zuzkabernathova tvoj úvodný príspevok by som dala mužovi prečítať. či si to všetko vôbec uvedomuje, ako to bolo, a ako si sa cítila.

tjaden
30. júl 2015

@zuzkabernathova tak neznášam tieto debilné rady, zabudli ste byť manželmi..musíte spolu tráviť viac času, odjeb niekam decko a venuj sa mužovi (ktorý sa nevenuje dieťaťu .....??) presne to som skúšala a čo som dosiahla? HXXXO.... to nie je fér, ty sa staráš o dieťa a o domácnosť a muž nerobí nič a ešte ho máš chudáčika ľutovať, zlatíčko trpí lebo naňho kričiš...., ale on nemusí nič! Chápem musí to byť preň ho naozaj hrozne keď si tak vylihuje po práci s vedomím, že žena všetko urobí a odrazu žiada pomoc...taka drzosť! Ak sa mu začneš pchať do zadku získať akurát to, že si znova zvykne na pohodlie bez dieťaťa

hameeda
30. júl 2015

@zuzkabernathova : no ja si práve myslím že vzťah je aj o tom smiech, pusinky, objatia....mali ste krásny vzťah a nie je žiadny dôvod aby ste ho nemali znova, ver mi, ja mám 4 deti a mám aj dobrý vzťah, stačí ak si sadnete a trochu sa uprimne porozprávate a hlavne ty si skús zorganizovať čas, ver mi dá sa to, a ešte jedna taká maličkosť, nedovoľ malému aby odstrkoval tvojho manžela keď je pri tebe, to je blbosť aj naše deti to robili keď boli malé ale my sme im nedali šancu stále sme ich pritúlili obaja, a vysvetľovali že mamka a ocko patria k sebe, že sa ľúbia, dieťa to pochopí, nedaj dieťaťu šancu robiť si z teba svoj majetok, môj názor

alaguema
30. júl 2015

@zuzkabernathova to dieťa úplne dokonale reflektuje tvoj vzťah k manželovi - keď je pri tebe, odtisne ho a tebe sa to zdá úsmevné? Malý neznesie, že je tvoj manžel a jeho otec pri tebe? To má byť čo??? Máš našlápnuté na to, aby si mala doma malého tyrana, ktorý bude určovať čo môžeš a čo nie. Muž sa musí cítiť ako piate koleso na voze.
Ty si mala očakávania, ktoré ti on z čela neprečítal, treba komunikovať a poprosiť o pomoc. Si unavená a výbušná - on si našiel fušku, aby to nemusel znášať. Obaja reagujete ako nezrelé deti. Každopádne nemôžeš dieťa nechať odstrkovať manžela. Toto sú veci, z ktorých mi zostáva rozum stáť. To ako čo za pozíciu má tvoj muž vo vašej rodine?

charlie1980
30. júl 2015

Maly odstrkuje manzela preto, lebo ste prestali fungovat spolocne, fungujete kazdy sam a pre seba. Pre maleho sa stava samozrejmostou, ze Otec je Bud v praci alebo pred TV alebo vobec nie je doma a mama si robi svoju pracu. Pomohli by spolocne aktivity, pomohli by hlavne dietatu, aby otca vnimal ako sucast, nie ako rusivy faktor 🙂
Skus mu vysvetlit, ake su povinnosti otca...vysvetli mu, v com a ako by ti mohol pomoct, aby si nebola podrazdena.