Ovulácia a bolesti v podbrušku

enricka
8. jún 2012

Môže mi niekto pomôct. Tento týzden mám ovulačný týzden, v pondelok som si robila ovulačný test a bol pozitívny obidve paličky boli rovnako silné, na druhý den t.j. v utorok bola jedna testovacia ciarka opať slabsia a v stredu bol ovulačný test opať pozitívny. Kedy vlastne mohlo dôjst k ovulácií, ked bazálna teplota ktoru si meriak každé ráno mi este nestupla a uz je piatok a ovulačný test bol pozitívny uz v pondelok. Ešte vzdy mám bolesti vo vaječníku a pri stolici a včera pri pohlavnom styku som mala v podbrusku bolesti. Kde môže byt problém. Bola uz ovulácia alebo čo sa deje a prečo mám tie bolesti v podbrušku? Prosím pomôžte mi, ak máte skusenosti. vrela vdaka

kajuska09
8. jún 2012
kajuska09
8. jún 2012

@kajuska09 mne ovu testy ukazali dva dni po sebe silne ciarky a na treti den uz bola druha slabsia....ale asi o 14 dni na to, som si testovala opat, chcela som zistit ci mi ukaze dve ciarky aj v tehotenstve a ukazal 🙂 Nemozes uz byt tehotna? Robila si si testy priblizne v rovnakom case?

kajuska09
8. jún 2012

@enricka to bola odpoved tebe nie mne, volako to tu blbne....

enricka
autor
8. jún 2012

@kajuska09 dakujem pekne...ja som si robila ovu testy 2 X denne o 10,30 a večer o 18,30 pravidelne...v pondelok boli čiarky rovnako silné, čo uz v utorok nie ani ranajsí ani večerný test a v stredu boli čiarky opat rovnako silné, vobec neviem kedy prebehla ovulácia ak vlastne prebehla, lebo bazalna teplota mi nestupla, to nechapem. Ale máj velke bolesti v podbrusku, hlavne ak idem na toaletu...a vzdy cítim lavý vaječník, ako keby mi este vajíčko rástlo a folikul nepraskol...

enricka
autor
8. jún 2012

@kajuska09 inác to som rada, že po dvoch pozitívnych ovulačných testoch si nakoniec zistila, že si tehotná...možes byt rada, že sa ti to podarilo, lebo ja sa s tými testami len trápim. Už tretí mesiac mi to celé nevychádza. Minulý mesiac mi test ukazal pozitívny az vtedy ked uz bolo neskoro, lebo ovulácia uz prebehla este pred tým ako bol test pozitívny.

kajuska09
8. jún 2012

@enricka tak to je zvlastne, ze jeden den si mala silne ciarky, druhy nie a treti zas ano....mozno chybny test....tak sa snazte kazdy den ked sa da 🙂 Ja som si nikdy nemerala bazalnu teplotu....urcite to nevzdavaj, 3 mesiace este nie je dlha doba, drzim palce 🙂

enricka
autor
8. jún 2012

@kajuska09 dakujem pekne...dufam, ze sa to raz podarí a zistím čo je vo veci, lebo tie ovu testy každý mesiac blbnu....asi nemám na ovu testy šťastie. Mne to podla tých testoch nevychádza. Ale tebe blahozelám, že tebe tie testy pomohli.

horseshoe
8. jún 2012

Ahoj nieco podobne o tom pisu na tejto stranke http://www.ovulacne-testy.sk/nejcastejsi-otazky/
I ked to tam jaksi nie je uplne vysvetlene, ze preco, ale vraj su velmi ochotni, co sa tyka odpovedania na otazky, tak vpravo na stranke je emailovy kontakt, na ktory mozes napisat otazku s prosbou o vysvetlenie 😉

Tu je to ich kvazi vysvetlenie:
Mám pozitívny ovulačný test dva dni za sebou. Čo to znamená?

Niektoré ženy zaznamenajú výrazne zvýšenú hladinu LH hormónu (pozitívny ovulačný test) 2 alebo dokonca aj 3 dni za sebou. Tento výsledok znamená, že testovaním bol zachytený vzostup hladiny LH hormónu na ceste k jej vrcholu a potom jej pokles. Hladina LH hormónu, ktorá spúšťa ovuláciu, sa u jednotlivých žien môže líšiť. Pohlavný styk je dobré mať v deň prvého pozitívneho testu.

enricka
autor
8. jún 2012

@horseshoe dakujem pekne za ochotu....chápem všetko čo sa týka ovu testov, ale nechápem práve moju situáciu...viem, že po dvoch dnoch pozitívneho testu nastane ovulácia, ale u mna sa to tak nestalo a preto nechapem....v pondelok bol pozitívny test, v utorok uz nie a v stredu bol opat pozitívny. Ciže neviem či ovulácia prebehla alebo nie, lebo bazalna teplota sa este drzí znížená, este nenastalo zvýšenie.

horseshoe
8. jún 2012

@enricka No vies, ja som z mojej ovulacie a celkoveho spravania tela tiez uplny jelen 🤐 minuly mesiac som si uz skoro na stopro myslela, ze som tehotna - nafuknute brucho, velke bradavky, bolesti v podbrusku, ranne nevolnosti. A nic z toho nebolo. Vela robi psychika. Asi najlepsie by bolo keby sme sa na cele merania vyprdli. Tiez tie ovu testy nie su stopercentne a BT tiez nemusi byt uplne smerodajna. A kazde telo sa sprava uplne inak, to co je v knihach je urcene pre tabulkove zeny, ktorych je minimum. Jedine, co povazujem fakt za relevatne je sledovanie ovulky pod dohladom lekara. Ale to je tiez dobre psycho tam furt behat. 🙄

enricka
autor
8. jún 2012

@horseshoe ja to už vzdávam, ja už nemám na to sily....doktora mám na 60 km, takže to je vylučené aby som tam behala každý den...nemá to asi význam...asi to máme vsetko napísané a stane sa to vtedy, kedy to máme napísané. Zbytočne sa tu človek bude mesiac co mesiac trápiť a vždy je to na nič a človek je len sklamaný. Asi s tým uz končím a príde to kedy to príde. Nemám uz sily robť si testy a je to celé bezvýznamné, ked to aj tak zle ukazuje a vôbec mi to nesedí a tiez aj s tou teplotou..uz ma to nebaví. Zavidím, ženám ktoré nemaju takého problémy.

horseshoe
8. jún 2012

@enricka Ale neboj, tak ako pises - pride to vtedy, kedy to ma. Dieta nie je nejaky chemicky pokus spermii plus vajicko, ale je to fakt dar. To snazenie a cakanie kazdy mesiac je na nervy, ja to poznam, ale mozno tato strastiplna cesta k dietatku nas nakoniec spravi lepsimi rodicmi.

Moja sestra otehotnela dvakrat na prvy sup a teraz uz ma krasne deticky - stale sa stazuje, kolko starosti ma s nimi a pod. a ja len ticho pocuvam a myslim si, ze kiez by som ja take starosti mala - divam sa na to uplne z ineho uhla pohladu.

A na vysetreniach - ako hormonalny profil a pod. si uz bola? A tvoj priatel/manzel bol na spermiograme? Lebo ak mate fakt vsetko v poriadku, tak vazne to chce len klud, pohodu a nie sa stresovat z toho, co ukaze alebo neukaze nejaky ovu test. 😉

kajuska09
8. jún 2012

@enricka mne tie ovu testy pomohli a zabrali na druhy mesiac.....ale my sme sa s drahym mohli snazit len pocas plodnych dni, preto som si ich robila.....je to komplikovane....pripadne si kup inu znacku....

enricka
autor
8. jún 2012

@horseshoe vrela vdaka za podporu a pozitívne vety. Nepodstupili sme este žiadne vysetrenia. Zatial sme to skusali len takto.

enricka
autor
8. jún 2012

@kajuska09 my sa snažíme tiez počas plodných dní, ale zistiť presne ovuláciu to je umenie...mne tie testy vôbec nepomohli, su to bludy. A mám dost drahé testy. Lacný test mi ukazal pozitívny test uz po ovulácií, tak asi tolko k ovuu testom, ale zato dakujem...

kajuska09
8. jún 2012

@enricka mozno naozaj pomoze, ked si nebudes nic testovat a budete sa snazit skoro kazdy den...urcite to coskoro vyjde, 3 mesiace je nic na skusanie, po roku by som to zacala riesit....

horseshoe
8. jún 2012

@enricka Za malo 😉 Skuste po pripade potom tie vysetrenia - ty ten hormonalny profil a tvoja polovicka spermiogram a uvidite...Mozno je niekde maly zadrhel, ktory sa da jednoducho vyriesit s doktorom. 🙂 Ale najdolezitejsia je aj tak ta dusevna pohoda - tu si chran, potom vsetko ide lahsie a rychlejsie 😉 😉 😉

enricka
autor
8. jún 2012

každý den???? to nedokáze nikto. Aby sa človek snažil každý den, či má na to chut, alebo nemá ani to nemá význam. Ved to zruti celý vzťah. Neviem, či tvoj má na to chut každý den, ale môj a ja určite nie.

kajuska09
8. jún 2012

@enricka niekedy zena otehotnie aj mimo plodnych dni, su aj take pripady...takze skusajte co najcastejsie 🙂

enricka
autor
8. jún 2012

@kajuska09 každý den???? to nedokáze nikto. Aby sa človek snažil každý den, či má na to chut, alebo nemá ani to nemá význam. Ved to zruti celý vzťah. Neviem, či tvoj má na to chut každý den, ale môj a ja určite nie.

kajuska09
8. jún 2012

@enricka moj by aj dva krat denne.....ale u nas bol problem iny....preto sme sa snazili len cez ovulaciu, pretoze som zial uz viackrat potratila a konecne sa prislo na pricinu /teda verim v to/ a kvoli mojej alergii na manzelove spermie sme sa mohli pokusat o babo len cez plodne dni....

enricka
autor
8. jún 2012

@horseshoe díkes moc...tá duševná pohoda je velmi dôležité, ale v mojej terajšej siituácií je to ťažké....stres a stres na každom kroku, asi tým to nejde. Ale budem musieť začať riešiť všetko doktorom.

enricka
autor
8. jún 2012

@kajuska09 tak to ti závidím, ze más takého muža, že aj dva krát denne. Môjho to každý den nebaví, tak ako ani mna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre