Mám nárok na materskú, ak som nezamestnaná?

tehulka21
10. okt 2011

Potrebujem poradit v tejto oblasti lebo som nezamestnana a este niesom zaevidovana na urade prace 😖 . Dakujem za kazdu radu. 😅

lady511
10. okt 2011

@tehulka21 a pracovala si niekedy(nemyslím brigadne)

tehulka21
autor
10. okt 2011

ano mam odpracovany cely rok na TPP

lady511
10. okt 2011

@tehulka21 neviem či netreba aby mala buduca mamička odpracované 2roky...ak si to pozrieš na internete určite to tam bude alebosa spítaj priamo na uráde práce soc v a rodiny

anieli_1
10. okt 2011

@tehulka21 nemusis mat odpracovane 2 roky ale za posledne dva roky 270 dni......to ako nemusi byt v kuse ale od datumu porodu dozadu 2 roky sa ti zrataju vsetky odpracovane dni a musi ich byt min 270 dni a z priemeru platu sa ti vypocita 60% a to bude tvoja materska 😉

tehulka21
autor
10. okt 2011

jeeej super velmi dakujem. neviem sa dopracovat ku konkretnym info. este to som chcela - musimbyt eviovana na urade prace?

slniecko510
10. okt 2011

@tehulka21 narod na matersku mas ak si pracovala 270 dni za posledne 2 roky,ale je tam podmienky ze ked si nezamestnana nesmie to byt viac ako 6 mesiacov,lebo to je nejaka ochranna doba ci co

tehulka21
autor
10. okt 2011

ahaaa no fajn tak to budem musiet vyriesit nejako...kedze zamestnanie si uz nenajdem...

sejsheli
10. okt 2011

@tehulka21 Ahoj ja som tento rok ukoncila skolu a hned nato aj otehotnela. Cize nemám odpracovane nic a taktiez s tym nemam skusenosti,ale mam nejednu kamaratku ktore otehotneli este pocas studia a taktiez dostavaju matersku mesacne cez 200e.

veverka149
11. okt 2011

sejsheli , ja som prvy krat otehotnela tiez hned po skole , na matersku som teda narok nemala , tie peniaze co dostavaju tvoje kamaratky dostavam aj ja je to asi 212 eur a nie je to materska ale rodičovsky prispevok , to je pre maminky ktore ešte nepracovali

miskap
11. okt 2011

Niektoré ženy si dobrovoľne platia odvody, aby mali lepšiu materskú. Možno to stojí za pokus, treba sa informovať, či sa to dá aj u teba. Investované peniažky sa vrátia veľmi rýchlo 😉

kaby
12. okt 2011

@sejsheli ak niekto nepracoval, nema narok na matersku... Materska a rodičovsky prispevok su dve veci.... Zena, ktora nema narok na matersku, ktoru vyplaca Socialna poistovna, pobera rodicovsky prispevok, teraz myslim ze vo vyske 190 eur mesacne, o ktory poziada na prislusnom UPSVaR... rovnako kazdej zene je mesacne vyplacany aj prispevok na dieta vo vyške 22,01eur. Takze dokopy 190+22,01 eur....
@tehulka21 nemas narok na matersku, ale na rodicovsky prispevok ano.... narok by si mala jedine v pripade, zeby si si platila v Socialnej poistovni dobrovolne nemocenske poistenie aj to za urcitych podmienok... ale diskusii o tomto aj s vysvetlenim je tu plno... 🙂

kaby
12. okt 2011

@tehulka21 evidencia na urade prace ma jednu vyhodu, a sice tu, ze stat za teba plati povinne zdravotne poistenie, pokial nie si evidovana, musis si ho platit sama, nie je to mala suma, okolo 50 eur mesacne... A na to aby si potom dostavala od UPSVaR rodicovsky prispevok, nemusis byt evidovana predtym na urade prace.. Rodicovsky prispevok ti prinalezi od mesiaca v ktorom sa ti narodi babatko. Keby sa narodilo trebars aj 28.4. vyplatia ti prispevok za cely mesiac v mesiaci maj prislusneho roku...

lejla11
4. nov 2011

chcem sa spytat v roku 2009 som ukoncila VS nastupila som na absolvenstku prax neskor som tam bola riadne zamestnana na zastupovanie asi mesiac a pol potom som bola evidovana na urade prace, v januari 2011 som nastupila do zamestnania ale z dovodu nespokojnosti som dala vypoved hned v ten isty mesiac a od vtedy som evidovana na urade prace takze za 2 roky mam odpracovane asi 2 mesiace... planujeme babatko mam nárok na matersku alebo na rodicovsky prispevok a v akej výške? Mala by som si zacat platit DNP do soc. poistovni? Ma to vobec nejaky vyznam?

maznacik007
4. nov 2011

narok na materske nemas vznikne ti narok iba na RP od porodu dietata treba si zacat platit DNP

atka70
10. nov 2011

Pekny večer, ja som nezamestnana od aprila toho roku, predtym som bola v kuse zamestnana 5 rokov,mam narok na matersku??

malamajka91
11. nov 2011

aj ja som nezamestnana a nikde som nebrigadovala ale racej sa rychlo zaeviduj.ak ti dojde platit poistka tak poziadaj o splatkovy kalendar a povec ze si sama slobodna mamicka a nevystava ti to,platit.ja platim po 10e mesacne

atka70
11. nov 2011

Ahoj tu odpoved si napisala pre mňa?? Ale ja som zabudla napisať že som evidovana na UP.

atka70
11. nov 2011

@malamajka91 Ahoj,tu odpoved si napisla mne? ale ja som zabudla napisať že som evidovana na UP

kaby
14. nov 2011

@atka70 pokial si neplatis dobrovolne nemocenske poistenie 270 dni pred porodom, nemas narok na materske... Odo dna narodenia dietatka ale budes mat narok na rodicovsky prispevok (190 eur), treba on poziadat na prislusnom UPSVaR.

bboossoorka
14. nov 2011

@kaby ale na ten prispevok maš narok len vtedy ak maš pred otehotnenim odrobenych 9 mesiacov inak maš narok len na polovicu...

atka70
1. feb 2012

Ahojte,dnes ma moj lekar vypisal na matersku,dal my papier len s pečiatkov a jeho podpisom, ani datum tam nieje, možem isť takymto papierom na urad prace? Som nezamestnana.Posledny prac.pomer som ukončila 15.4.2011.

iinka
1. feb 2012

@anieli_1 už 65%🙂

anieli_1
1. feb 2012

@iinka no uz teraz hej ale minuly rok este bolo 60%

iinka
1. feb 2012

@anieli_1 ježííííš, ved to sa písalo ešte vlani🙂 sorry🙂

anieli_1
1. feb 2012

@iinka nic v pohodicke 🙂

atka70
13. feb 2012

Ahojte kočky mamičky,chcela by som sa spytať kde sa vybavuje rodičovsky prispevok a ake doklady potrebujem k tomu?? Kedže nemam narok na matersku musim si vybaviť rodičovsky prispevok. 🙂

jano13
4. mar 2013

Ahoj mamicky, potrebujem poradit. Manzelka pracovala minuly rok vo fabrike od februara do jula 2013 (5mes.), v mesiaci jul sme sa dozvedeli ze cakame babo, avsak manzelka dostala necakany zlcnikovy zachvat vdaka comu je od vtedy na PN-ke, zamestnana bola na dobu urcitu t.j.6mes., takze k 1.sept. dostala vypoved. Do dnesneho dna je na PN-ke, Viete mi poradit ci ma v tomto pripade narok na matersku??? PN-ku sme k dnesnemu dnu zrusili, mame asi 6 tyzdnov do porodu. Dakujem vam za odpoved, s pozdravom

viva13
27. mar 2013

ahoj, prosím chcem sa spýtať som evidovaná na UP 2roky, plánujem otehotniet a dobrovolne si platiť sociálku, akú sumu a ako dlho si mám platiť aby som mala nárok na materskú? kolko by som potom dostávala? akú sumu, dakujem

kokostenko
28. apr 2013

Ahojte chcela by som sa aj ja informovat ohladom materskej a rodicovskeho prispevku co sa tykana dopisial som pracovala vo firmach 2-5rokov no v posledom obdobi teda je to uz 2 roky co pracujem pre jednu rodinku bola som pol roka evidovana na urade prace pak som dostala zmluvu na 5mesiacov potom mi sef dal vypoved koli firme ktore mala problemy takze od 1.1.2013 som dobrovolne nezamestnana teda zdravotne si platim kazdy mesiac sama v tej hodnote 55,02e a vidim to ze asi v priebehu tihto roku ta zmluva tak skoro nebude cize aj nadalej si budem platit zdravotne sama a ak by sa ppdarilo tak aj babenko tento rok by sme privitali preto ma zaujima ci mam na nieco narok dakujeem vam za odpovede🙂🙂

aljoska42
21. máj 2013

ahojte,potrebujem poradiť,ak je žena na rizikovom tehotenstve,musí byť evidovaná na urade práce a či má nárok na nejaké finančné prostriedky.Ďakujem vopred veľmi pekne za radu 🙂