Na čo mám nárok ako slobodná matka od 3 rokov dieťaťa?

jurko07
24. jan 2013

prosím vas mám otázku mám 7.mesačného synčeka a poberám ako slobodná maminka rodinné pridávky a rodičovský príspevok po dovršený troch rokou dieťaťa budem brať iba 24.euro prídavky na dieťa. čo máte skusenosti napíšte mi či po troch rokoch budem mať iba 24.euro alebo či budem mať ako slobodná mamina ako nahradu niaké peniažky za rodičovský príspevok - ktore beriem teraz 196.euro?

mis_ka
24. jan 2013

Tato situacia nastane az za viac ako dva roky, preco riesis dopredu aky prispevok dostanes od statu, skus radsej energiu venovat tomu, aby si si dovtedy nasla pracu 🙂

xlucia
24. jan 2013

na ziadnu nahradu nemas narok. po troch rokov budes mat od statu iba rodinne pridavky. a no potom to, co si zarobis

aduskatt
24. jan 2013

jednie, co okrem rodinych by si mohla mat je vyzivne od otca dietata............a to, co si sama zarobis, ako uz pisali dievcata

sissy27
24. jan 2013

budeš mať náhradu - plat v zamestnaní... či nechystala si sa do práce? 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorvatka
26. jan 2013

ahoj, jedine co ti mozno trochu pomoze, ze po troch rokoch mozes zostat na predlzenej rodicovskej dovolenke az do 6. rokov veku dietatka, v tom pripade aspon odvody do zdravotnej a social poistovne za teba hradi stat, treba o to ale poziadat na UPSVaR.Je moznost ako byt na predlzenej materskej a nestratit narok na rodicov prispevok - ak ma dietatko dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav... o tom rozhoduje tiez UPSVaR..je to napr v pripade ak by drobec byval casto chory, mal oslabenu imunitu....

vlnka2461
11. mar 2013

Ja som práve v tej situácii malá má 3 roky,chodí do škôlky....som nezamestnaná a trvalý pobyt mám len mesto Zvolen...tiež som evidovaná na úrade prác a mám aj predlženú neplatenú rodičovskú dovolenku...budem mať nárok na prídavky tj.22eur plus teraz si vybavujem dávku v hmotnej núdzi, čo ešte ani sama neviem koľko bude ale vždy lepšie ako len prídavky...nárok na výživné nemám keďže otec je neznámy...a ešte by som k tomu dodala, že bývam u známeho papier k tomu nemám ale sociálka (známeho) vôbec nebere do úvahy keďže s ním nemám ani dieťa ani vzťah....len mi pomohol keď bolo a je treba...možno som pomohla a možno nie...