Nárok na dávky slobodnej osamelej matky

natalia_2
29. aug 2013

som osamela matka s dvoma detmi a byvam v najomnom byte..za par týždnov mi konči MD a nabehne rodičovsky 197+rodinne pridavky...len z tejto almužny nie som scchopna nič zaplatit ani len byt nakolko nemam ani alimenty na dieta..načo všetko mam narok a kde to vybavit? ☹

anatalia77
29. aug 2013

@natalia_2 pokial si osamelá matka,tak predpokladám,že si absolvovala zverenie detí do svojej starostlivosti a určenie výživného.Pokiaľ si otec neplní vyživovaciu povinnosť,treba sa obrátit na exekútora,aby vymohol dlžné výživné.Pokial sa tak nestane,tak s papierom od exekútora,alebo od policajtov pri podozrení na trestný čin,íst na UPSVAR a požiadať o náhradné výživné.
Tieto otázky ti najlepšie zodpovedajú na socialke,alebo si pozri príslušné zákony na internete.Neviem,aký velký máš ten nájomný byt/to je mestký?/,ale prinajhoršom prenajať jednu izbu nejakej tiež mamičke,a takto si vypomocť...

natalia_2
autor
29. aug 2013

@anatalia77 moj priatel ma opustil tak ešte som to nedala na sud vyživne a podobne,budem to riešit..len aj to potrva..ako mi povedali na urade prace...ešte čakam že ak sa vrati sa to može dat do povodneho stavu..mam obavu o existenciu lebo o mesiac konči vyska materska a pride kruta realita 197 eur+rodinne,neviem čo robit

mima4
29. aug 2013

@natalia_2
mas narok na dotaciu na opatrovanie deti 230 eur, napr. na jaslicky a popritom si mozes zarobit v praci peniaze.

sissy27
29. aug 2013

@natalia_2 prepáč, ale zabila si ma tým, že čakáš, že on sa vráti a všetko bude tak ako predtým... tak seď a čakaj, no... a ako dlho chceš čakať? hodinu, týždeň, mesiac, rok? alebo sa postav a rieš si v prvom rade to výživné na deti, to je tvoja povinnosť voči deťom, lebo sú to ich peniaze a nie tvoje...a áno, chvíľu to trvá, len teda neviem,na čo si ty čakala pol roka...
neber to v zlom, ale skrátka sedieť na zadku a ľutovať sa a čakať na zázrak ešte nikomu nepomohlo...

anatalia77
29. aug 2013

@natalia_2 to je pekné,ak ešte čakáš,ale aj tak by som dala svoj"stav"papierovo do poriadku.A on ti niečo prispieva aj teraz,ked ste rozídený?Predpokladám že nie.Prosím ta rieš to,aj ked sa k sebe vrátite,tak len vezmeš papiere a budeš vymáhať,ked nebude platiť.Predstav si,že by ho nemuseli istý čas ani najsť,alebo na súd nepríde...každá tá minúta tohto čakania,ťa bude bolieť.Deťm musíš dať jesť.
Ako píše mima 4,ak máš možnosť sa vrátiť do roboty,tak dieťa do jasličiek,štát ti dá dotáciu na ne vo výške 230 eur.
Ale tie papierovačky absolvuj každopádne.

sisaha
29. aug 2013

@natalia_2 urad ta nebude riesit pokial nebudes mat stanovene vyzivne..S priatelom mas druhe dieta? Co to prve? na to poberas vyzivne? Ak budes mat stanovene vyzivne aj na druhe, tak potom mozes skusit poziadat o prispevok v hmotnej nudzi, pripadne na byvanie, ale tam musis zdokladovat, ze riadne platis najomne a mas najomnu zmluvu. Tvojej poznamke, ze budes cakat kym sa vrati a vsetko bude tak ako predtym ti poviem iba jedno. Teplo sa obleč, zapleť si vrkoče a čakaj.. 😉

anatalia77
29. aug 2013

@sisaha zapleť vrkoče.... tak teraz som sa skoro udusila kávou 😀

sisaha
29. aug 2013

@anatalia77 však dávaj pozor... 😀

natalia_2
autor
29. aug 2013

@anatalia77 tak dnes sa ozval ten moj priatel lutuje ako sa zachoval a chce sa vratit spat,vraj bol v citivom rozpoloženi koly rodine ktora ho štve proti mne,vraj zato možem aj ja sa ospravedlnoval...neviem čo robit...nebavi ma tento vztah a rozmyšlam či dat partnerovi poslednu šancu..tento rok bolo tych nedorozumeni až moc..som z toho všetkeho znechutena a premyšlam ktorou cestou ist...či dovolit partnerovi spat ku mne alebo byt už sama...keby nebolo dietata a penazi tak davno by bolo rozhodnute z mojej strany.. 😒

anatalia77
29. aug 2013

@natalia_2 je síce pekné,že to ľutuje,ale srdce na ruku,potrebuješ ešte takéto nervy a neistotu??len pekne vybehaj papiere,budeš to mať v budúcnosti jednoduchšie...
A po dalšie,čo je to za chlapa,ktorý sa nechá masírovať proti matke ich dieťata 😕 on nevie,či ťa má rád 😕 to keď mu rodina povie,že si posadnutá diablom,tak na teba zavolá exorcistu?
HALÓ BUDÍČEK!!!

anatalia77
29. aug 2013

@natalia_2 áno ty za to možeš 😀 napíš elaborát v ktorom sa ospravedlníš všetkým a všetkému,vyves to niekde na námestí,alebo objednaj lietadlo s transparentom...
HALÓ!!

sissy27
29. aug 2013

@natalia_2 aj keby si ho zobrala späť, tak to nič nemení na veci, že výživné si máš poriešiť súdnou cestou... keďže on ťa miluje ako tvrdí a chce byť s vami, tak mu isto nebude robiť problém podpísať na súde rodičovskú dohodu o úprave práv a povinností k maloletým deťom (nepíšeš, či sú obe jeho, ak nie, tak samozrejme len k tomu jednému), aby ste mali vo veciach poriadok... nie je to nič zlé, ale pre prípad, že by sa opäť dostal do "citlivého duševného rozpoloženia" tak nebudeš musieť rozmýšľať, za čo kúpiš deťom jesť...
a že je to tvoja vina - áno, aj hlad v angole, nepokoje v egypte a ozónová diera tiež je tvoja zodpovednosť...

sisaha
29. aug 2013

@natalia_2 tak ako bolo napisane vyssie, kludne si syp popol na hlavu, ale take zasadne veci akou je vyzivne na dieta, ked by partner dostal dalsi citovy zachvat je nutne mať poriešene. Kludne si ho vezmi späť, ale s tym, ze doplati ti spätne všetko vyzivne.