Trovy exekúcie

lubikan
20. feb 2014

Ahojte,viete mi prosim poradit,ako by som zistila,alebo nasla § kde sa docitam,podla coho exekutor pocita uroky z omeskania,trovy exekucie?

Lebo prislo nam ze:....

pohľadávka s príslušenstvom a predbežnými trovami exekúcie je k dnešnému dňu vyčíslená v sume 826,25 EUR (istina 394,53 EUR, úroky z omeškania 117,52 EUR, trovy súdneho konania 23,50 EUR, trovy súdneho konania 16,50 EUR, predbežné trovy exekúcie 274,20 EUR),

-po uhradení celej istiny plus 20 % predbežných trov exekúcie, t.j. po uhradení sumy 473,44 EUR bude dopočítaný úrok zo omeškania a vyčíslený zostatok príslušenstva pohľadávky. ....


absolutne nechapem,z coho boli vypocitane trovy exekucie 274 €,ked trovy exekucie by mali byt 20% z istiny......nie???....a to by malo byt cca 79 €...

Dakujem

bosoriak
20. feb 2014

@lubikan Ahoj, trochu som pogooglila, toto je vlastne aj vas pripad. http://www.e-pravo.sk/questions/view/624/trovy-...

lubikan
autor
20. feb 2014

@bosoriak dakujem,lebo sme sa dohodli na splatkach,ktore sme pravidelne splacali,cize istina je dnesnym dnom splatena a poslali sme ziadost o dopocitanie tych trov aj s vysvetlenim,podla coho to pocita,tak cakam na odpoved...

cize podla vsetkeho by sme tie trovy mali nakoniec platit len 50 % z tych 274 € ??,kedze dohodu ,platit pravidelne sme splnili...?

draik
20. feb 2014

Odmena exekútora sa počíta zo sumy, ktorú exekútor vymáha pre oprávneného. Vo Vašom prípade teda 20% zo sumy 826,25 eur. Na polovicu sa odmena exekútora znižuje, ak sumu uhradíte do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie. Trovy exekútora okrem jeho odmeny zahŕňajú aj hotové výdavky (napr. poštovné) a ďalšie položky podľa zákona a vyhlášky. Väčšinou je exekútor plátcom DPH, takže celé jeho trovy sa ešte navyšujú o 20% DPH.

bosoriak
20. feb 2014

@lubikan no ak som to ja spravne pochopila, tak by to mala byt polovica z odmeny. Ale uvidite, co vam napisu, ja nie som pravnik, takze tazko povedat, co tam vlastne zapocitali a ci na to maju narok.