Ako často môže piť novorodenec feniklový čaj?

pajinka23
20. jún 2009

davame mojmu drobcovi cajik aj dvakrat denne ale neviem ci sa to moze tak casto davat lebo na caji nieje ziadne davkovanie...moj drobcek by vypil aj flasku cajika naras je furt smedny...doktorka povedala ze je to normalne ked je teplo ale ja si to nemyslim

pajinka23
autor
26. jún 2009

vanja a to metu mozu babetka?? 😲

tita201
26. jún 2009

ja davam svojmu malemu kvapky infakol pred každym kojenim su vyborne mame ich od dvoch tyždnou a bolesti bruška su menej ale niekedy ani to nepomože treba skusiť

vanja
26. jún 2009

pajinka áno, ale až od 6 mesiaca, tvoj drobček je ešte maličký

sisark
27. jún 2009

ahojte, ja dávam feniklový čaj drobcovi od zač. 2. mesiaca a môžem povedať, že dovtedajšie večerné koliky zmizli. Podľa mňa je to super..vypije ho denne asi 20-30, tak od smädu, inak plne kojím..posledný týždeň mením fenikel s bilinkami na spokojné bruško od Hipp

svetkaadamko
28. jún 2009

ahojte, moj drobec ma 4 mesiace a len raz som mu dala feniklovy caj, a tak sa z neho povrackal, ze uz nanho nechcem ani pozerat.... cajiky mi vobec nechce pit, maximalne prevarenu vodu a to len trosku..... som tiez nazoru, ze dojcit a dojcit, pokial zena moze.... a ak babatko nechce cajik, tak urcite nenutit

pajinka23
autor
28. jún 2009

vanja a to male babo moze pit take veci ako je mata????

vanja
28. jún 2009

samozrejme, žeho nemôžeš dávať každý deň, ale striedať rôzne čajíky, mäta - ak by si ju dávala pravidelne môže u bábätka potom pôsobiť ako káva, a nebude chcieť spať, ale ako som písala mätu až od 6 meisacov. teraz môžeš dávať, fenikel, medovku.

pajinka23
autor
29. jún 2009

ja musim tiez povedat ze ako som drobcovi zacala davat fen.cajik tak nam uplne zmizli bolesti bruska a pravidelne prdkame a kakame 😝 😝 😝 a este k tomu malemu veelmichuti a je todobra vec aj ked som z malim vonku 🙂 🙂 vanja a ta medovka to sa da kupit aj v lekarni???a ucinok to ma na babo aky???ci ako fenikel???

nikinka008
29. jún 2009

ale ano je to v poriadku,cajik mu nemoze ublizit aj ja som davala malej cajik,dokonca mliecko jej robime do cajiku 🙂

pajinka23
autor
29. jún 2009

mliecko do cajiku???a to ako to sa da tak robit???

alias313
29. jún 2009

nas drobec pije feniklovy cajik aj harmancekovy od tyzdna....velmi mu chuti-hlavne ked je teplo....ked chuti podla mna dietatko netreba obmedzovat..nas maly niekedy za den vypije 200ml a niekedy 50ml...ako chce a ako mu chuti, ale je to super-dobre z neho poprdkáva a nemal žiadnu koliku, ani nic 😉

vanja
29. jún 2009

pajinka:medovka ma upokojujúci účinok, odporúča sa dať piť deťom hodinu pred spaním. Medovka sa dá kúpiť v lekárni v nálevových sáčkoch, ale ja uprednostňujem bylinky čerstvé. Mám medovku zasadenú, ale môžeš kúpiť aj sušenú. Ak ochutnáš, nálevový sáčok, sušenú a čerstvú medovku - teda čaj z nich, z čerstvej medovky je čajík veľmi lahodný, vynikajúci.

majuska0
30. jún 2009

Ahojte maminky, potrebujem pomoct. Nasa dcerka Evicka ma 3 tyzdne a uz mam pocit, ze MM je nestaci, ze potrebuje vodu alebo cajik. Kojim ju cca 45 minut a ked ju odstavim tak zacne velmi plakat a upokoji sa len pri prsniku. Vcera a dnes som ju kojila dokopy mozno 2 hod. (pri jednom kojeni) a stale place. Tak sme skusili jej dat vodicku a zabralo to, len mam pocit, ze jej pije trochu vela cca 50 - 100 ml. Chcela som ju len kojit, je to v poriadku, ze jej dam aj vodicku? Evicka pospi tak 2-3 hodinky a znova 1 az 2 hod kojenia a plac po odtiahnuti od prsnika. Je to v poriadku? V takejto situacii sa nemam ani cas najest. Skuste mi poradit, ci je normalne, ze chce tak vela ten prsnik. Neviem co mam robit, ci jej tu vodicku davat, alebo to vytrpiet a vylucne ju len kojit.
Dakujem

fifinna
30. jún 2009

majuska tych 45 minut je dokopy na obidvoch prsnikoch ? Tie dve hodiny kojenia su uplne zbytocne. Môj maly chcel tiez stale prsnik, ale nie od hladu, potreboval ho ako utesovadlo, nechcel dudel. Myslim, ze tvoja mala si chce tiez len dudlat. A hlavne si najdi ten cas a nejedz sa. A pi vela tekutin, ukludni sa , casto malu prikladaj aj kazdu 1,5 hod. a mliecka budes mat dost. Pribera ti dobre ? Je mozne ze ked po kojeni vypije este tolko vody, ze jej nestacilo mliecko. Skus ak, nespi ju castejsie prikladat.

majuska0
30. jún 2009

fifinna - malu prikladam casto, a preto mi nejde do hlavy preco stale place, ked ju odtiahnem. Ono to je vlastne tak, ze ja ju odtiahnem po cca 45 minutach, na cca 10 min zaspi a potom sa prebudi s placom a upokoji sa na prsniku, pricom mam pocit, ze stale taha mliecko. Kojim ju na jednom prsniku na jedno kojenie. Cize ak pospi tak cca 2 -3 hod. tak prsnik menim, ale ked ju kojim cca 45 minut a potom zaspi na chvilu a prebudi sa, tak ju prikladam na ten isty prsnik. Mala cumlik odmieta a ani flasku nechcela. Nerada jej davam vodicku, aby som nestralila mlieko a pokazila techniku sania, no na druhej strane sa bojim, ci ma mala dostatok tekutin, kedze je tak teplo vonku a aj v byte. Neviem ci pribera, kedze nemame digi vahu a do poradne idem az 22. jula. No svokra hovori, ze na pohlad pribrala.

vanja
30. jún 2009

majuska, mu sme tiež mali obdobie, keď malá bola prisatá dá sa povedať skoro celý deň. Niekedy som kojila hodinu potom pol hodina pauza a zase dookola. Ale poťahoval si to v intervaloch. Neťahala v kuse hodinu,. Ale keď om jej prsník chcela vziať a nechcela pustiť. Podľa mňa by si to mala vydržať, určite je to prechodný stav. My sme ich mali do 2 mesiacov niekoľkokrát. A čajík ani vodu by som nedávala. Radšej ju prilož k prníku. Držím palce a len vydržať.

fifinna
1. júl 2009

majuska, skus malu kojit tak, ze ju nachas na jednom prsniku 15 az 20 minut a potom jej das druhy prsnik znova na 15 az 20 minut. Vzdy zacinaj tym prsnikom s ktorym si skoncila. Babätko si v prvej minute vypije 90 percent mnozstva ktore potrebuje, takze po 15 minutach efektivneho pitia je uz urcite syte. Potom uz len cmula bradavku pre potesenie. Ked je teplo, tak sa môze babätku podat tekutina, len to netreba prehanat. Ja som davala malemu pit s flasky so sosakom, ale on mi do roka vypil za den tak 20 - 30 ml tekutiny. Skus sa naucit rozoznat malej plac, je to tazke ale da sa to. Babätko place aj kôli inym veciam ako je jedlo a mozno mala place, ze si chce dudlat prsnik.

pajinka23
autor
7. júl 2009

babule ja som uz zufala moj drobec mi strasne vela toho cajiku vypije ☹ ☹ ☹ niekedy az 300 za den on sa aj napapa aj napije velakrat za den aj s prsnika,,no popri tom pije aj cajik lebo on si to sam vynucuje strasne vrieska ked ho nama ☹ ☹ ☹ staci ked si len trosku cucne a je spokojny ako anielik 😲 😲 😲 povecte nemate niektora radu alebo skusenost????bojim sa aby mu ten cajik nejako neuskodil 😢 ono sa sice vravi ze babo samo vie kedy ma dost ale aj tak 🙂

pajinka23
autor
1. aug 2009

zienky a nemoze babetko zapiect aj nadmerne mnozstvo cajiku ked ho vela vipije???lebomoj ho pije ale uz mu davam aj prev vodu..A este sa chcem opitat kolko medzi krmenim ma babo vypit ked je na um??

bambulka814
1. aug 2009

ahojte,

to mate super, ze vam drobci chcu cajik, nas simonko teda ani nahodou, ani cajik, ani vodicku, jedine moje mliecko.

zuza.m
1. aug 2009

ja davam od narodenia feniklovy zo začiatku hipp granulovany a teras len zalievany bez cukru koly zubkom.u nas je to zazračny čajik lebo on jediny ho upokojil ked bol menši.mlieko vyplul ale čajika si dal vždy.

pajinka nič sa neboj a malemu davaj kolko si pyta ,moj bol taky isty vypil neskutočne vela čaju.dbaj na to aby ti vypil mlieka kolko ma a čajik mu davaj kolko si žiada .ked vypije vela na raz tak mu ho ber a davaj radčej častejšie.deti su ako kačice kolko daš tolko si zoberu.ale určite ho nenechaj smädneho,potom by bol nervozny.aj moj maly vypil za den 3dcl a ešte asi 2dcl cez noc.teras je to menej ale tiež dost.už si dava aj sam tak že stači ak ma niekde pri zemi flašu a obsluži sa sam.

monika77
1. aug 2009

zuzana.m prosím o rýchlu radu ... prikrmuješ už bábo svoje? chystám malému brokoličku, zrejme sa má pripraviť, že dám dolu len ružičky, bez hluze, vyvarí sa vo vode a ku niektorým vraj maminy pridávajú do kašičky mliečko, myslíš že aj do brokolice? prosím porad mi rýchlo ak už mám s týmto skúsenosť

nikollette
1. aug 2009

My sme tiež čajík pili od zaciatku, to je cca od 2týždna...
a koliky ani bolesti bruska nepoznáme 😉

pajinka23
autor
1. aug 2009

takze to asi tym cajikom nebude???

nikollette
1. aug 2009

Podla mna nie.. fenikolvy je dobry na bruško 😉
moj by ho pil na hektolitre, poamly od narodenia, a s bruškom sme nikdy nemali problémy.. klop,klop... 🙂

pajinka23
autor
1. aug 2009

Hmm amoze pit aj ine druhy cajiku???ci je lepsie ostat pri jednom druhu??A aky cajik ste pouzivali???mama na mysli znacku 😉

nikollette
1. aug 2009

Hipp feniklovy granulovnay..
teraz od 5mesiaca pijeme Hami broskynkovy..
ale vratime sa spať k feniklovemu, zdal sa mi menej sladky..

miskachrumka
1. aug 2009

pajinkami pijeme ovocny je od 3tyzdna ale idem ti kuknut aky ovocny presne je atak.......a napisem!nam mali nechcel feniklovy tak ti idem kuk teraz 🙂

miskachrumka
1. aug 2009

a just som ju dnes doodbeda vyhodila do smeti lebo sme ho dopili ale bol od hipp asi nejaky s jablckovou prichutou asi........ale mi sem fenikovy pili do mesiaca a strane zneho prdkal a aja plakal ked is prdol a nam dr pocedla tze nam nerobi dobre a potom sme zacali dvat a davali sme ho donedavna asi do 4mes vola ze spokojne brusko tiez od hippje od ukonceneho 2mes.ale mi sme ho zacali pit na zaciatku 2mesica a bolo ok fakt je to super cajik............. 🙂