Ako odučiť bábätko na kojenie v noci?

quetka
11. jan 2008

Ahojte, mam pomaly rocneho synceka ktoreho este rano, vecer a este aj v noci kojim. Je to uz pre mna dost unavne a nemam ani tolko mlieka. Vecer ho nakrmim tuhou stravovou neskor nakojim a potom este vypije 150ml klasickeho mlieka (UM odmieta). NO a v noci okolo 1.00-2.00 je hore a chces zase pit. Mam pripraveny caj, toho sa napije, ale nezaspi pokial si ho nedam k prsniku, hoci tam uz ani nemam mlieko len tak troska. Ako ho mam oducit na ten moj prsnik? Po roku by som ho chcela uz oducit uplne od prsnika to si neviem ani predstavit :/ Nikedy ked ho obliekam rano na posteli sa mi driape po tricku alebo taha podprsenku, lebo sa che prisat.

soska
11. jan 2008

ak je taky nastojcivy a v noci chce tiez tolko pit, jedine, co ma napada je, ze mu proste budes musiet nedat a nejako to par noci vydrzat, kym si nezvykne, ze mliecko nedostane. Alebo este pripravit si okrem cajika na noc aj normalne mliekco, zriedit s vodou a to mu dat... a postupne to mliecko riedit coraz viacej, az nakoniec bude skoro uplna voda....taky trik som raz niekde pocula...aj ked neviem, ci to bude to iste ako prsnik 😒

a co vlastne v noci robi, ked nechce zaspat? place alebo je len hore? ak je len hore, tak ho kludne nechaj tak, ak place, tak ho skus trenovat podla metody 'kazde dieta sa vie naucit spat', mozno to pomzoe...

vela stastia! 😉

quetka
autor
11. jan 2008

No niekedy mam aj mliecko nachystane, ale tiez nechce, trosku sa napije ale jak zistit ze to nieje z prsnika tak odsoti flasu.
V postielke mi tak ako keby plakal, ale neni to plac riadny len take kuckanie. Skusim tu metodu 🙂

dominica
11. jan 2008

kamoška odúčala tak, že išla spať do vedľajšej izby. Ale to mal malý 2 roky a pochopil to v pohode.
Švagriná zas tak, že malého dali do svojej izby a v noci k nemu chodil muž. No a malý po dvoch dňoch pochopil, aj keď mlieko prestal piť v 10 mes., v noci sa budieval naďalej a teraz v 2,5 roku sa v noci stále budí a mama musí ísť k nemu spať a spať s ním do rána 😉
No a ja to skúšam tak, že malého šálim čajom a sem tam k nemu ide muž, ale jak zbadá muža spustí neskutočný plač a utíši sa iba tak, že na ňom spí. No, ale mne to potom nedá a dám mu papať.

fiesta1977
11. jan 2008

Ahojky, ja som oducala dcerku od nocneho kojenia ked mala rok aj dva tyzdne, dost som sa toho bala lebo ked nedostala svoj cicik tak jacala o stosest - nakoniec som sa ohodlala, lezala pri mne v posteli ale zakazdym som jej ponukla iba cajik (nenosila som ju ani na rukach hoci by ju to byvalo ukludnilo, ale to by potom bolo to kojenie lepsie 🙂 ) a nakoniec ma to stalo iba jednu preplakanu noc a druhu uz ani nepytala, uspokojila sa s cajikom. Na manzela som to nezverila lebo myslim ze ona to lepsie "prijala" odo mna - jednoducho vycitila ze som pevne rozhodnuta jej viac nedat 😉 ale budi sa v noci nadalej aj ked ju nekojim, takze u nas to nebolo v tom 😖

vlastulka
11. jan 2008

Ja som asi na tom tak isto ako quetka. Cez den už takmer vobec nekojím, ale v noci niekedy aj 3x za noc. Neviem ako ju odnaučím, pretože čajík a ani mlieko mi z flaše nechce... Tak dúfam, že nebudem kojiť neviem dokedy.. 🙂

rinuska
12. jan 2008

Asi budeme mať časom ten istý problém. Malý má 4 mesiace a v noci kojím každé dve hodiny, nad ránom už každú hodinu, ale hlad to nie je , to len také mazny.Čo bude ďalej neviem.

tinni
12. jan 2008

quetka, mam presne ten isty problem... mne velakrat malicka aj v spolocnosti zacne trhat tricko... len tak pride ku mne, vypyta sa na ruky a zacne mi z celej sily driapat tricko 😒 a hlavu mi pcha medzi prsia... 😒