Čo dávate piť 13 mesačným deťom?

tinulka174
8. okt 2014

Ahojte maminky, chcela by som sa opýtať čo dávate piť svojim detičkám.
Ja mam 13 mesačného chlapčeka a okrem granulovaného čaju mi nechce piť nič.
Aké čajíky dávate, alebo respektíve aké tekutiny ?
Dávate aj bylinkové čaje ( Materina dúška )?
Ďakujem

brumka
8. okt 2014

cistu vodu. tereaz ked si ho naucila pit sladke granulovane tak necakaj ze ti ine bude pit. vcera som skusala malej dat sackovy ovocny caj bez cukru trocha si dala ale dava prednost vode. raz ako naucis na sladke uz to pojde. ja tiez pijem len cistu vodu. starsia ta sa naucila v skolk na sirupy a dzusi :(

stanulienkat
8. okt 2014

Cistu vodu, mlieko,sem- tam zazvorovy caj. Ten granulovy hnus by sa nemal volat caj,to je len hrudkovy cukor.

saska112
8. okt 2014

cistu vodu...ked boli mensi, niekedy nesladeny caj..skoda ze si ho naucila na tie granulace :-/

pribinak
8. okt 2014

Cistu vodu, cez zimu cajik, sypany, nie granulovany ( príde mi to ako jed na potkany ) a niekedy dávam sirupovu vodu, mame domáce sirupy z domáceho ovocia
Niekedy dávam do čaju medik, tiez od známeho, ktorý chová včely

lorela
8. okt 2014

Čistú vodu.
A keďže si už tvoj synček zvykol na sladký nápoj, skús mu vodu riediť so 100% ovocnou šťavou a postupne pomer šťavy a vody znižovať v prospech vody 😉.

oladuna
8. okt 2014

@tinulka174 ja mam dve 9 mesacne a davam in Hipp Bio detsky caj.nema vobec ziadnu chut 🙂 ale vypiju ho ako duha.inak da sa aj Lucka voda - ta je pre male deti.normalnu vodu z vodovodu by som asi nedavala.teraz som kupila Evian a chcem skusit.neviem ci im bude chudit lebo nie je voda ako voda.ja osobne Evian neznasam ale Buxton voda je super

jana_eyre
8. okt 2014

vodu z vodovodu..

simca06022011
8. okt 2014

Pivo, sem- tam nejaky strik...

sam2
8. okt 2014

Ja som mala ten isty problem. Tiez som zacala granulovymi cajmi a ked som si uvedomila tu strasnu chybu maly uz nechcel sackove caje o vode nehovoriac... Tak som zacala kupovat tie stavy od hipp a babylove a riedila mu to s vodou...potom sa mi raz stalo ze som zabudla kupit a urobila som mu sackovy detsky caj,dala don na spicku lyzicky trstinoveho cukru a cuduj sa svete,drobec to pil...postupne som nenapadne davala menej a menej cukru a dnes uz dva dni pijeme ciste cajiky 😀
A este dalsia vec: z pohara mi vypije cokolvek,aj vodu, lebo je to pre neho zabava 😝 takze sa snazim ist touto cestou,ze mu davam vodu z pohara a ked pije z flasky ma tam uz bezcukrovy detsky cajik, ci uz ovocny alebo bylinkovy....
Skus mu ponuknut pohar s vodou a uvidis 😉

siska53
8. okt 2014

V tom veku len vodu a mlieko.(my MM).

jankastubka
8. okt 2014

Vodu z vidovodu

katarinamarkova
8. okt 2014

https://www.modrykonik.sk/forum/dni-s-hipp-2/preco-sa-do-granulovanych-cajov-od-1-tyzdna-pridava-cukor/
🙂 tak takto s tymi granulovanymi ,,super,, cajmi
co davam? vodu vacsinou, ovocne stavy, obcas aj caj bylinkovy hlavne teraz z casu na cas ked je take jesenne chorlave obdobie, bylinky su super, ale opatrne s nimi 🙂, mliecko

tajka1986
8. okt 2014

Vodu alebo nesladeny caj. Vacsinou Leros ovocne alebo Sunarek ovocie so sipkami alebo harmancekom. Sladke mi nevypije ani keby om chcela 😀 🙂

dubka29
8. okt 2014

Začali sme s nesladenymi bylinkovymi cajmi potom s ovocnymi a samozrejme čistá vodička musí byť. Odmietam dieťaťu dávať granulovane čaje od narodenia. Dzusik dostava len výnimočné. Teraz ked ms 17m tak som začala dávať troška citronu do čaju. Maly vie aj čo je sladeny čaj ale vsedci dedkovci aj babkovci majú zákaz používať pri nom cukor. A respektuju to.

prasiatko30
8. okt 2014

Vodu a mlieko

anuskaaprazko
8. okt 2014

V tom case dojcensku vodu a materske mlieko 🙂 Caj mi nechce, granulovane som nikdy nedavala a ani teda neplanujem 🙂

marietta33
26. okt 2014

Tiez len cistu vodu z vodovodu, vynimocne balenu. Ponukala som aj caj (bylinkovy aj ovocny), aj ovocne stavy, ale maly sa radsej z flase ani nenapil, ako by mal pit ine ako vodu. 🙂

usiko
26. okt 2014

vodu. len.

qtinka46
6. nov 2014

Ahoj, nasa len malokedy vypije caj, vacsinou robim bilinkovy (niesom zastanca granulovanych) ale najradsej ma cistu vodu, ako cela rodina :D

adka629
6. nov 2014

cistu vodu a cicku..hlavne nic sladene..lebo z toho smädi este viac.. 🙂