Kedy ste začali podávať kravské mlieko

denka81
1. júl 2011

Chcela by som vedieť, kedy ste začali deťom dávať kravské mlieko.

adka7755
1. júl 2011

hovorí sa, že by sa nemalo podávať do roka.my sme ho začali dávať, keď mal malý pol roka, samozrejme postupne, a doteraz ho má strašne rád.medzi jeho obľúbené desiaty patria jogurty a pribináčik. aj lekár na poradne sa nás pýtal, či už papá mliečne výrobky a vôbec nás od nich neodhováral. vraj mu môžem kľudne dávať syry,jogurty a pod,akurát s tvarohom mám ísť opatrne..

renka35
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi21mimi
1. júl 2011

Ja som do jedla zacala davat KM nejako okolo desiatich mesiacov, jogurty a syry skor... nepamatam sa presne, ale mozno okolo 7 mesiacov, pretoze nechcela vtedy UM.

sasiki
1. júl 2011

výrobky z KM som dávala cca od roka a pol (do varenia), samotné KM od 3 rokov.

mywiel
1. júl 2011

Zacnem od 13 mes.

denka81
autor
1. júl 2011

mliečne výrobky jej už dávam dlhšie, tvaroh od roka, ale samotné kravské mlieko, niekde napíšu od 1 roka,inde od 3 rokov. Ja som vyrastala na domácom mlieku a som tu, tak asi ho skúsime 😉

maryanna
1. júl 2011

my sme zacali az teraz kravske mlieko, ale nie tie zbrndy krabicove, co je v podstate ofarbena voda na bielo, ale dobre prave mlieko z automatu.....cize ked uz skor kravske tak aspon kvalitne bez chemie ...
ale jasne veci ako jogurty, syry papal od 8 meho, 9teho...

stvura
1. júl 2011

Velmi pozvolne asi od ukonceneho osmeho mesiaca biele jogurty, od desiateho mesiaca mlieko, syry, do varenej stravy klasicke mlieko /polotucne/ a v dvoch rokoch mi maly prvy krat pil kravske plnotucne mlieko. Momentalne zje kazdy den jeden jogurt a mozno raz za tyzden vypije 1dc mlieka. Dcerka ma 9 mesiacov a zatial je len jogurty. Ja nie som zastanca podavania kravskeho mlieka malym detom /maly bol dojceny plne do dvoch rokov a obcasne je stale, dcerka je dojcena/ i napriek velkej reklame "pite mlieko" a inych "doporuceni a vyrokov ze i my sme na nom vyrastili a pod.".

skajkaze
1. júl 2011

Ahojte,moja mala bude mať dva roky,dojčila som ju žiaľ len necele tri mesiace a odvtedy sme na sunare.Isto jej nemienim dávať KM.Syry papa,tiež jogurt,tvaroh...Veľa mamičiek v domnienke,že robí dobre pre svoje dieťa dobro mu dáva KM aj ,keď mu tým viacej škodí ako robí osoh.Viem,že vápnik sa z KM nevstrebe bez vitamínu D,je to silne zaťažujuce pre dospelý organizmus a nieto ešte pre detský pre veľmi vysoký obsah tukov,viem,že môže spôsobovať leukémiu,črevné krvácania,zápaly,alergie...Je veľa,veľmi veľa článkov o KM,podložené výsledkami z výskumov a ani jeden nie je pozitívne orientovaný na mlieko.Dokonca niektorí lekáry zdúrazňuju,aby bolo mlieko zaradené do kategorie ako su cigarety,alkohol...Toľko len môj názor,popozerajte si to baby-kvôli vašim drobcom..aj tu na koníkovi je veľa o tom písané...

katka888
1. júl 2011

@skajkaze
vidis, co mamina to nazor, podla mna to znacne zavisi od toho, ake studie si precitas. je vela pozitivnych aj za kravske mlieko, osobne by som nedavala vobec umele, len v pripade ak mamina nemoze kojit.

skajkaze
1. júl 2011

@maryanna musím reagovať-aj ty ako mnohí ďaľší ľudia simyslíš,že ,keď máš mlieko z automatu,tak je kvalitné-omyl.V 19 storočí nadojila priemerná krava ročne 9000litrov mlieka,teraz dá jedna ročne 22000 litrov ročne..a vďaka čomu?Vďaka hormonom,ktorými su napichané,umelým krmivám so silnými chemickými prostriedkami na tvorbu mlieka.Každý cicavec je uspôsobený na to,aby mal materské mlieko,ale iba pre svoje potomstvo....

skajkaze
1. júl 2011

@katka888 Veď ano,ja som len vyjadrila svoj názor.

skajkaze
1. júl 2011

Zabudla som dodať-poznám detičky,ktoré KM dohnalo na JIS.

tami_tami
1. júl 2011

vsetko zalezi od dietata - kym neskusis, nezistis... niektore dieta zvladne KM pred rokom, niektore v roku, a niektore ani v dvoch... zbytocne sa na to podla mna pytas lebo ti to nijak nepomoze... ja som skusila 2x behom tyzdna po dovrseni 1.roku polotucne KM a tak ho zapieklo ze keby som mu nepomohla tak by nemal sancu sa vykakat... viac som to neskusala... teraz ma 1,5 roka a aj sa bojim zase zacat, ale behom prazdnin opat skusim... a ak bude problem aj tentokrat, tak to necham a ked budeme bez nocneho mlieka (uz sme boli, no od kedy bol chory, zase sa raz v noci budi na mlieko a nic ine nechce) budem sa radsej snazit nahradit mu ranne a vecerne mlieko normalnymi ranajkami a vecerou... 😉

amartina24
1. júl 2011

kojila som len do troch mesiacov. potom som presla na UM. od roka davam prevarene KM a neviem sa ho dopit. davam mu 1,5% ktore maju najnizsiu trvanlivost. zajtra ma syncek 23 mesiacov a ma 15 kg, nie je ziadny valibuk, je taky akurat.....je to na kazdu mamicku,co da svojmu dietatku...netreba nikoho odsudzovat.....🙂

anetaadam
1. júl 2011

jedna významka lekárka z Prahy povedla na jednej prednáške: Kravské mlieko je pre teliatka a nie pre malé detičky 😉

skajkaze
1. júl 2011

Baby,neberte to ako odsudzovanie,to v žiadnom prípade,len som sa chcela s vami podeliťo svoj názor a vviem,že každá matka vie a cíti,čo je pre jej dieťa najlepšie a nechce mu ublížiť,tak dobru noc 😉

skajkaze
1. júl 2011

@anetaadam 🙂 🙂 🙂

stvura
2. júl 2011

@skajkaze plne stebou suhlasim, dost tazko sa vidi do buducnosti, dietatko ktoremu Km momentalne neskodi moze mat alergiu na Km alebo ine potiaze aj neskor {moja sestra az v 5 roku tiez sme bezali na pohotovost}. Este na zamyslenie mamicky...pocas tehotenstva a prveho pol roka sa neodporuca dojciacim mamickam pit Km...preco asi?...{ja som cely cas volila do kavy sojove mlieko}.

katy1979
2. júl 2011

@stvura to pocujem prvy krat ze sa tehotnym neodporuca pit mlieko 😕 to som nikde nepocula ani nevidela.

ono je tolko tych studii ze by sa jeden mohol zblbnut. jedny kricia mlieko zahlienuje, teraz vsade pisu ze to vobec nie je pravda. dalsí ze deti maju pit UM a tí dalsí ze je to len biznis a po roku KM. A myslim ze by sme mohli pokracovat. Z coho si ma ta matka vybrat. ked ide o alkohol a cigarety tam je nam to vsetkym jasne.
Co sa tyka stravy je to na kazdej z nas co kedy da ci neda.
ja som z vlastnej vole niekolko rokov vegetarian a tiez ma 99%percent ludi nechape. mlieko nepijem ale nie kvoli tomu ale jednoducho mi v zivote nechutilo a dviha sa mi z neho zaludok.
Bývala pediatricka by mi povedala ze mam dat UM po roku. Tento mi povie ze KM. tak podla coho si mate vybrat.

skajkaze
2. júl 2011

Baby,pozrite si napr.stránku www.badateľ.sk-pravda o mlieku,je veľa tých článkov,teraz ma napadlo aspoň toto..

stvura
2. júl 2011

@katy1979 no ja som bola 14 rokov vegetarian...a nie som od polovice tehotenstva so syncekom, takze asi tri a pol roka...kedze v case ked som zacala vegetariancit este nebolo tolko moznosti a nahrad, tak mam "darcek" z tejto dlhej doby v podobe paradentozy 2 stupna a zelezo asi nedoplnim nikdy v zivote 😉 kedze som bola vegetarian kvoli tomu ze nemam rada maso {ani teraz nezjem okrem hydiny - aj to nie vsetkej vela druhov masa}...Treba sa samozrejme riadit strednou cestou, nieco pediater, nieco mamicka. Ja UM nedavam, kedze dojcim a ani neplanujem davat, no ako pisala kocka vyssie suhlasim s nazorom ze mlieko kazdeho cicavca je urcene jeho mladatam. Moja pediatricka mi pripomina pri kazdej navsteve ze preco nedam UM malej, kedze je drobna, takze to dobre poznam... 😀 ..kedze netuzim mat doma umele nafuknute dieta, tak sa vzdy pousmejem a nedam 🙂 .

stvura
2. júl 2011

@skajkaze nejde to otvorit ☹

katy1979
2. júl 2011

@stvura no mne to moje bylinozravstvo vydrzalo aj pocas tehu aj pocas kojenia a my sa este stale kojim. mlieko u nas akurat tak do varenia.
tiez si myslim ze mlieko je pre teliatka

stvura
2. júl 2011

@katy1979 no ja dojcim obe deti...xixi...maly v auguste tri a mala 9 mes...ale teraz si uz davam veliky pozor, velmi vela strukovin, vyberam co je vhodne aby toho zeleza bolo viacej {plus ho beriem lebo inac to nie je ono}. Ale deti ti jedia maso, nie? Moje su po tatovi, obe velmi masozrave 😀

skajkaze
2. júl 2011

@stvura tak si skus dať iba do vyhľadavača- badateľ

ikke
2. júl 2011

zacali asi v 15. mesiacoch a prestali asi v 15,5 mesiaci, odvtedy nechce pit ziadne mlieko. jedava ale ine mliecne vyrobky a snad mu to staci.

nemyslim si, ze podavanie kravskeho mlieka detom po 1. roku zivota (samozrejme v pripade, ze nemaju alergie) by malo byt nejako zivot ohrozujuce, ako sa to casto aj na tychto strankach vykresluje 😅 ved nasi predkovia prezili na kravskom mlieku niekolko tisicroci, dokonca si myslim, ze nasincovi je prirodzenejsie nez nejake ryzove ci sojove odvary 😝 samozrejme, vsetko s mierou... 😉
a nezabudajte, ze net znesie vsetko, dokonca ovela viac nez papier...

kosta123
2. júl 2011

My sme sa 10 mesiacov kojili,,1 mesiac bola na UM a od 11 mesiacov pijeme prevarené KM a veľmi jej chutí.
@stvura - prečo sa to neodporúča?? to som teda ešte nepočula...ja som sa ho teda napiláááááá 😀 😀 😀

kosta123
2. júl 2011

Baby a keď sa tak zamyslíte. my sme čo pili ,keď sme boli malý ????????? bol len sunar a obyčajné kravské mlieko a čo nám chýba??

maryanna
2. júl 2011

@skajkaze fajn, ale keď si porovnáš, aky sajrajt je v trvanlivých ale aj čerstvych mliekach, samá chémia, veď čo šak bez chladničky vydrží aj polroka tak to bude isto mňam,.......a aj to že také mlieko po čase splesnie, a nie skysne ako prave mlieko............čo dodať
a to že mlieko je pre teliatka, s tým nesúhlasím, je kopec vecí z rastlinej a zvieracej ríše ktoré prospievajú aj človeku, a sú preň zdravé, stále sa prichádza na nové veci ktoré sú takto prospešné pre ľudské telo.............
ja som bola názoru že UM aspoň do dvoch rokov, že má viac viamínov a probiotických látok, ale keĎ som pred týždňom otvárala krabicu tak si hovorím fuj proste samá syntetika, smrdí to, a kedže malý čerpá vitamíny a pod zo stravy tak sme prešli na normálne voňavé mliečko, ktoré mu chutí viac ako umelé.........ale súhlasím že KM do roka vôbec nie, a po roku najskôč v 15 mesiaci...ale aj neskôr